هزینه تحصیل در آرژانتین کمتر از برخی از کشورهای اروپایی است. آرژانتین بر سیستم آموزشی خود تمرکز ویژه‌ای دارد؛ به‌همین‌دلیل، دانشگاه‌های معتبر بسیاری در آن تاسیس شده است.

آرژانتین ازجمله کشورهایی است که به‌دلیل سیستم آموزشی با‌کیفیت، سالانه دانشجویان بسیاری آن را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. هزینه تحصیل در آرژانتین ارزان‌تر از برخی از کشورهای اروپایی است. همچنین، هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن در این کشور به‌گونه‌ای است که دانشجویان می‌توانند ازپس آن بربیایند.

مدارک دانشگاه‌های آرژانتین در بیشتر کشورها اعتبار دارند و دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی، می‌توانند در کشورهای گوناگونی مشغول به کار شوند. در این کشور، امکان تحصیل با هزینه بسیار مناسب در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. فرهنگ مردم آرژانتین و سایر امکانات رفاهی موجود، آن را به گزینه‌ای مناسب برای تحصیل و زندگی تبدیل کرده است.

چه عواملی روی هزینه های تحصیل در آرژانتین تاثیرگذارند؟

هزینه تحصیل در آرژانتین تحت‌تاثیر عوامل مختلفی است؛ ازجمله شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه و مسکن و هزینه بیمه دانشجویی. پیش از تصمیم برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی این کشور، بهتر است جزئیات هزینه‌های موجود را بدانید.

  • هزینه‌های جانبی زندگی: به‌عنوان دانشجو باید هزینه‌های حمل‌ونقل، خوراک، پوشاک و تفریحات را مدنظر قرار دهید. براساس اطلاعات وبسایت Numbeo، هر شخص بدون درنظرگرفتن شهریه و اجاره مسکن، با ماهانه ۴۳۹ دلار می‌تواند در آرژانتین زندگی کند. این مبلغ حدودی است و مقدار دقیق آن به سطح کیفیت زندگی شما بستگی دارد.
  • محل تحصیل: در آرژانتین نیز مانند سایر کشورها، هزینه تحصیل و زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک‌تر است.
  • میزان تورم: سطح تورم موجود در هر کشور بر هزینه تحصیل دانشجویان نیز تاثیر می‌گذارد. برای مثال، اگر در آرژانتین تورم رو‌به‌افزایش باشد، طبیعتا شهریه دانشگاه‌ها نیز افزایش می‌یابد.
  • حمایت‌های مالی: یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر هزینه تحصیل در آرژانتین حمایت مالی از دانشجویان است. دانشجویان با دریافت بورسیه تحصیلی، می‌توانند تا حد زیادی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را کاهش دهند.

در‌ادامه، عوامل مهم تاثیرگذار بر هزینه‌ های تحصیل در آرژانتین را جزئی‌تر بررسی می‌کنیم.

شهریه دانشگاه های آرژانتین

اصلی‌ترین هزینه دانشجوی بین‌المللی در کشور آرژانتین شهریه دانشگاه است. شهریه دانشگاه در آرژانتین به نوع دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. در جدول زیر، به شهریه دانشگاه های آرژانتین براساس نوع آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

نوع دانشگاه های آرژانتینشهریه سالانه
دانشگاه‌‌های دولتی آرژانتین۲۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار
دانشگاه‌های خصوصی آرژانتین۳ تا ۲۷هزار دلار

در جدول زیر نیز، شهریه سالانه برخی از دانشگاه‌های آرژانتین را براساس وب‌سایت Free-Apply مشاهده می‌کنید. میزان شهریه‌ها باتوجه‌به رشته و مقطع تحصیلی ممکن است متفاوت باشد؛ ازاین‌رو، برای کسب اطلاع دقیق از شهریه دانشگاه‌ها، بهتر است به وب‌سایت رسمی آن‌ها مراجعه کنید.

نام دانشگاه‌های آرژانتینمیانگین شهریه سالانه
دانشگاه سالوادور بوئنوس آیرس (University of Salvador Buenos Aires)۳هزار دلار
دانشگاه ملی مار دل پلاتا (National University of Mar del Plata)۱۰۰۰ دلار
دانشگاه خوان آگوستین مازا (University Juan Agustin Maza)۵هزار دلار

هزینه خوابگاه و مسکن در آرژانتین

در جدول زیر، به هزینه خوابگاه و مسکن در کشور آرژانتین براساس وب‌سایت Numbeo اشاره کرده‌ایم. فراموش نکنید که هزینه خوابگاه و مسکن در شهرهای مختلف آرژانتین متفاوت‌ و مبالغ ذکرشده میانگین هزینه‌ها است.

انواع مسکن و خوابگاه در آرژانتینهزینه ماهانه
اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر۲۷۶ دلار
اجاره آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر۱۹۷ دلار
اجاره آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر۴۹۲ دلار
اجاره آپارتمان سه‌خوابه در حومه شهر۳۴۳ دلار
خوابگاه دانشجوییحداقل ۲۰۰ دلار

هزینه بیمه دانشجویی در آرژانتین

بیمه درمانی در کشور آرژانتین وضعیت مناسبی دارد و شرکت‌های موجود انواع بیمه‌ها را برای پوشش حادثه‌ها و بیماری‌های مختلف ارائه می‌دهند. هزینه بیمه دانشجویی در آرژانتین یکی از هزینه‌های مهم است.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از انواع مختلف بیمه‌های دولتی و خصوصی بهره ببرند. همچنین، برخی بیمه‌ها به‌طور ویژه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. هزینه بیمه دانشجویی در آرژانتین به نوع شرکت ارائه‌دهنده بیمه و خدمات آن بستگی دارد. هزینه بیمه‌های بین‌المللی ماهانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار و هزینه بیمه‌های دولتی حدود ۳۰ تا ۶۰ یورو در ماه است.

هزینه تحصیل در آرژانتین مقطع کارشناسی

هزینه تحصیل در آرژانتین مقطع کارشناسی به رشته و نوع دانشگاه بستگی دارد. شهریه دانشگاه‌های دولتی در این مقطع برای دانشجویان بین‌المللی بین ۳هزار تا ۶هزار دلار و شهریه دانشگاه‌های خصوصی بین ۳هزار تا ۲۰هزار دلار است. همچنین، رشته تحصیلی تاثیر مهمی بر میزان شهریه می‌گذارد. مدت‌زمان‌ تحصیل در برخی از رشته‌های کارشناسی ۵ سال است؛ بنابراین پیش از ثبت‌نام، بهتر است از جزئیات شرایط رشته مدنظرتان مطلع شوید.

در جدول زیر، هزینه تحصیل سالانه در دانشگاه های خصوصی آرژانتین را در مقطع کارشناسی و براساس رشته های تحصیلی مختلف ذکر کرده‌ایم.

رشته های تحصیلیهزینه تحصیل سالانه در مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی آرژانتین
علوم انسانی۵هزار تا ۱۰هزار دلار 
مهندسی۷هزار تا ۱۵هزار دلار 
مدیریت۶هزار تا ۱۳هزار دلار 
پزشکی۸هزار تا ۲۰هزار دلار 
هنر۵هزار تا ۱۲هزار دلار 

میزان شهریه‌های ذکرشده تقریبی‌اند و شهریه دقیق هر دانشگاه متفاوت است.

هزینه تحصیل در آرژانتین مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در آرژانتین مقطع کارشناسی ارشد به نوع دانشگاه بستگی دارد. شهریه دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های دولتی، سالانه بین ۲هزار تا ۴۵۰۰ دلار و برای دانشگاه‌های خصوصی، حدود ۴هزار تا ۲۷هزار دلار است. تفاوت گسترده شهریه در دانشگاه‌های خصوصی به‌دلیل تنوع رشته‌های تحصیلی است.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در ترم‌های آخر تحصیل خود باید پایان‌نامه یا مقاله تحقیقاتی ارائه دهند. همچنین در برخی رشته‌ها، مانند روان‌شناسی و مددکاری اجتماعی دانشجویان به گذراندن دوره‌های عملی ملزم هستند.

در جدول زیر، به هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آرژانتین در رشته‌های مختلف مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرده‌ایم.

رشته های تحصیلیهزینه تحصیل سالانه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی آرژانتین
علوم انسانی۴هزار تا ۹هزار دلار
مهندسی۶هزار تا ۱۸هزار دلار
مدیریت۵هزار تا ۱۵هزار دلار
پزشکی۸هزار تا ۲۵هزار دلار
هنر۴هزار تا ۱۲هزار دلار

میزان شهریه‌های ذکرشده تقریبی‌اند و شهریه دقیق هر دانشگاه متفاوت است.

هزینه تحصیل در آرژانتین مقطع دکتری

هزینه تحصیل در آرژانتین مقطع دکتری تا حد زیادی به رشته بستگی دارد. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی، بین ۵هزار تا ۳۰هزار دلار و در دانشگاه‌های دولتی، بین ۲۵۰۰ تا ۵هزار دلار است. دانشجویان مقطع دکتری بخت بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های آرژانتین دارند. با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی موجود، بخشی از شهریه و هزینه‌های زندگی در این کشور را می‌توان پوشش داد.

برای تحصیل مقطع دکتری در دانشگاه‌های آرژانتین، متقاضی باید ۳ توصیه‌نامه و مدارک تحصیلی قبلی خود را ارائه دهد و در آزمون‌های مدنظر دانشگاه لازم شرکت کند.

در جدول زیر، هزینه تحصیل در آرژانتین در مقطع دکتری در رشته‌های پرمتقاضی را براساس اطلاعات وب‌سایت Free-Apply ذکر کرده‌ایم.

رشته های تحصیلیهزینه تحصیل سالانه در مقطع دکتری در دانشگاه های آرژانتین
اقتصاد۱۰هزار دلار
حسابداری۳هزار دلار
مهندسی۳۳۳۰ دلار
علوم انسانی۲۱۷۰ دلار
جامعه‌شناسی۳۵۳۱ دلار

میزان شهریه‌های ذکرشده تقریبی‌اند و شهریه دقیق هر دانشگاه متفاوت است.

هزینه تحصیل پزشکی در آرژانتین

مانند بسیاری از کشورها، تقاضا برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در آرژانتین نیز زیاد است. هزینه تحصیل پزشکی در آرژانتین به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل بستگی دارد. دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آرژانتین امکان تحصیل در این رشته‌ها را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خصوصی و دولتی آرژانتین طبق جدول زیر است.

هزینه سالانه تحصیل پزشکی در دانشگاه های آرژانتین
دانشگاه خصوصی۸هزار تا ۲۰هزار دلار
دانشگاه دولتی۳هزار تا ۶هزار دلار

هزینه تحصیل دندانپزشکی در شهرهای مختلف آرژانتین متفاوت است. در جدول زیر، به هزینه تحصیل دندانپزشکی در شهرهای مهم آرژانتین اشاره کرده‌ایم.

هزینه سالانه تحصیل دندانپزشکی در شهر های مختلف آرژانتین
شهر کورینوس۱۰۰۰ دلار
شهر روساریو۲۵۰۰ یورو
شهر سانتیاگو دوتوکومان۱۰۰۰ دلار
شهر مندوسا۱۹۶۹ دلار

فرم مشاوره هزینه تحصیل در آرژانتین

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

 هزینه ماهانه زندگی یک دانشجو در آرژانتین چقدر است؟

هزینه ماهانه زندگی یک دانشجو صرف‌نظر از هزینه اجاره مسکن و شهریه دانشگاه، حدود ۴۳۹ دلار است.

هزینه خوابگاه دانشجویی در آرژانتین چقدر است؟

هزینه خوابگاه دانشجویی در آرژانتین، حدود ۲۰۰ دلار در ماه است.

هزینه های تحصیل در آرژانتین چیست؟

هزینه های تحصیل در آرژانتین شامل شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه و مسکن و هزینه بیمه دانشجویی می‌شوند.

 هزینه تحصیل پزشکی در آرژانتین چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در آرژانتین در دانشگاه‌های دولتی بین ۳هزار تا ۶هزار دلار و در دانشگاه‌های خصوصی بین ۸هزار تا ۲۰هزار دلار است.

 هزینه تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین چقدر است؟

هزینه تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین سالانه حداقل ۱۰۰۰ دلار است.

آیا هزینه تحصیل در آرژانتین بالاست؟

خیر، هزینه تحصیل در آرژانتین در‌مقایسه‌با بسیاری از کشورها کمتر است.

عوامل تاثیرگذار روی هزینه های تحصیل در آرژانتین چیست؟

عوامل تاثیرگذار روی هزینه های تحصیل در آرژانتین عبارت‌اند از: شهریه دانشگاه، هزینه اسکان، بیمه دانشجویی، هزینه‌های جانبی زندگی و شهر محل تحصیل.