استرالیا جزو کشور‌های محبوب و توریستی است که همین موضوع باعث شده ویزای توریستی استرالیا به یکی از محبوب‌ترین ویزاهای توریستی تبدیل شود.

سالانه بسیاری از افراد از سرتاسر جهان از این کشور دیدن می‌کنند. در این کشور زیبا جاهای بسیار دیدنی وجود دارد که توریست‌های بسیاری را به خود جذب می‌کند. قبل از سفر بهتر است در مورد آب و هوا و سایر ویژگی‌های این کشور تحقیق کرده و با خیال راحت سفر کنید. به همین جهت در ادامه به شرایط ویزای توریستی استرالیا و سایر اطلاعات لازم جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی
پرچم استرالیا
مشاوره رایگان

چه کسی به ویزای توریستی استرالیا نیاز دارد؟

مانند هر کشوری استرالیا هم برای ویزای توریستی شرایط خاص خود را دارد. وزارت امور خارجه استرالیا این قوانین را وضع می‌کند و اگر توریستی دارای شرایط تعیین شده نباشد، قطعا درخواست متقاضی برای ویزای توریستی استرالیا رد خواهد شد. همه افراد می‌توانند برای گرفتن این ویزا اقدام کنند.

ویزای توریستی استرالیا یک ویزای تفریحی و گردشگری است که توسط سفارت این کشور صادر می‌شود. ویزای ۶۰۰ استرالیا یکی از محبوب‌ترین ویزای توریستی استرالیا است که به شما این امکان را فراهم می‌کند تا ۱۲ ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

اخذ ویزای توریستی استرالیا

منبع: zicasso

شرایط ویزای توریستی استرالیا

یکی از مهم ترین مراحل در اخذ ویزای استرالیا، دارا بودن شرایط ویزای توریستی استرالیا است. این شرایط را دست کم در نظر نگیرید و حتما نسبت به رعایت گام به گام آن توجه ویژه داشته باشید.

 • داشتن دعوت نامه

کسانی که خواستار ویزای توریستی استرالیا هستند، در صورتی که دعوت‌نامه‌ای از طرف اقوام نزدیک داشته باشند، شانس بیشتری برای اخذ این ویزا را خواهند داشت. اگر این دعوت نامه از طرف اقوام نزدیک فرد متقاضی فرستاده شود، کار شما بسیار راحت تر خواهد بود. کسانی که ویزای توریستی استرالیا را دریافت می‌کنند، یکبار حق استفاده از این ویزا را دارند و برای سفر مجدد، باید دوباره برای دریافت آن اقدام کنند.

 • داشتن تمکن مالی

افرادی که به کشور استرالیا سفر می‌کنند، باید تمکن مالی برای اقامت در طول سفر را داشته باشند. شما باید با ارائه مدارکی اثبات کنید که می‌توانید هزینه‌های سفر خود به کشور استرالیا را فراهم کنید. سفارت این کشور معمولا مبلغی به دلار برای تمکن مالی شما اعلام خواهد کرد. مبلغ اعلام شده توسط سفارت این کشور با احتساب هزینه اقامت و خرج‌های روزانه شما است. به دلیل نوسانات قیمت ارز نمی‌توان مبلغ مشخصی در این زمینه اعلام کرد.

 • داشتن سابقه مسافرت‌های خارجی

شاید در نگاه اول این موضوع برای شما غیرمنطقی به نظر برسد اما سفارت استرالیا به سابقه مسافرتی شما اهمیت می‌دهد. تعداد مهر‌هایی که در پاسپورت شما زده شده، هر چقدر بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید ویزای توریستی استرالیا را بگیرید. بیشتر بودن تعداد مسافرت‌های خارجی در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. هر سفری که قبلا به کشور‌های خارجی داشته‌اید، تاریخچه سفری محسوب می‌شود.

شرایط ویزای توریستی استرالیا

منبع: pickyourtrail

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

در مرحله اول، یک حساب کاربری در سایت سفارت استرالیا ایجاد کنید. اگر انجام این‌کار برای شما سخت است، می‌توانید این کار را به شرکت‌های توریستی و گردشگری بسپارید تا برایتان انجام دهند. بعد از ایجاد حساب کاربری در سایت، به سوالاتی که پرسیده می‌شود، پاسخ درست بدهید. در این سایت از شما خواسته می‌شود اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. سپس نوبت به آپلود کردن یک سری از مدارک می‌شود. این مدارک جهت اخذ ویزای شما ضروری است.

بعد از اینکه شما اطلاعات خود را وارد و مدارک را آپلود کردید، سفارت استرالیا برای بررسی مدارکی که ارائه کردید، هزینه ای دریافت خواهد کرد. اطلاعات شما توسط سفارت استرالیا بررسی شده و کمتر از ۵۰ روز نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

ویزای توریستی استرالیا به صورت آنلاین

باید بگوییم از پنج سال پیش سفارت استرالیا در ایران، خدمات حضوری ویزا به متقاضیان ارائه نمی‌دهد. به همین علت برای گرفتن هر نوع ویزای مربوط به استرالیا، باید به صورت آنلاین از سایت سفارت این کشور اقدام کنید.

البته برای دریافت ویزا به صورت حضوری، می‌توانید به سایر سفارت‌های این کشور در کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان و امارات مراجعه کنید. اما مراجعه حضوری به دلیل مسافت و هزینه‌های رفت و آمد، مقرون به صرفه نبوده و حتی ممکن است مدت زمان گرفتن ویزا، به تعویق بیفتد.

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

منبع: travelfoxx

مدارک لازم جهت ویزای توریستی استرالیا

ابتدا باید هر شخصی به صورت مجزا فرم‌های مربوطه را پر کند. برای پر کردن صحیح این فرم‌ها می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید.

 • داشتن پاسپورت برای همه افراد و همراهان الزامی است. اگر فرزند شما به سن قانونی نرسیده، باید فرم اظهار نامه پر کنید که نشان می‌دهد فرزندتان تحت تکلف شما است
 • یک قطعه عکس ۴*۳ یا ۵*۴ از هر نفر لازم است. عکس باید با پشت زمینه‌ی سفید و از شانه به بالا باشد. همچنین نام و نام خانوادگی خود را پشت عکس بنویسید. شناسنامه و کارت ملی متقاضیان و همراهان لازم است
 • اسکن تصویر پاسپورت الزامی است. اگر مهر سفر‌های خارجی دیگری در پاسپورت شما وجود داشته باشد، تصویر آن‌ها را هم در پرونده قرار دهید
 • پرینت حساب‌ها، فیش حقوقی و مدارک مربوط به حساب بانکی.گواهی اشتغال به کار یا کارت دانشجویی و مواردی از این قبیل که فعالیت فعلی شما را نشان می‌دهد
 • اگر دعوت نامه‌ای از طرف بستگان خود دارید، آن را هم ضمیمه کنید. اگر بستگان شما هزینه سفرتان را پرداخت کرده‌اند، پرینت حساب بانکی آن‌ها نیز لازم است

منبع: trailfinders

هزینه ویزای توریستی استرالیا

هر سال هزینه ویزای توریستی استرالیا تغییر می‌کند و این تغییر توسط سفارت استرالیا تعیین می‌شود. هزینه‌ها طبق روال معمول به دلار است. برای اطلاعات دقیق از هزینه‌ها می‌توانید به سایت مقرر شده، مراجعه کنید. اگر به هر دلیلی ویزای شما ریجکت شود، پولی که از شما گرفته شده، بازگشت داده نمی‌شود. این نکته مهم را حتما قبل از مسافرت به این کشور در نظر داشته باشید.

اعتبار ویزای توریستی استرالیا

این ویزا برای کسانی که مایل هستند به عنوان توریست به کشور استرالیا سفر کنند و یا برای بازدید فامیل و اقوام خود به این کشور بروند، صادر می‌شود. مدت زمان اعتبار این ویزا، بیشتر از سه ماه نیست و نمی‌توانید بیشتر از این مدت بمانید. همچنین، امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و یا سایر ویزاها نیز وجود ندارد. برای اخذ ویزا اقامت دائم مراحل دیگری را باید طی کنید.

اعتبار ویزای توریستی استرالیا

منبع: cmstravelmedia.webje

جواب ویزای توریستی استرالیا

زمان مشخص و دقیق را نمی‌توان برای جواب ویزای توریستی استرالیا بیان کرد. ممکن است زودتر به سرانجام برسد و یا دیرتر از حالت نرمال. مدت زمان رسیدگی به پرونده ویزای توریستی یک ماه است. اما تجربه نشان داده است که استفاده از سیستم آنلاین این زمان را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. شما می‌توانید طی مراحلی که در بالا گفته شد، عمل کرده و در سریع ترین حالت ممکن ویزای توریستی خود را بگیرید.

کار با ویزای توریستی استرالیا

منبع:‌ feelmyworth

تمدید ویزای توریستی استرالیا

شاید شما تمایل داشته باشید در این کشور بیشتر از زمان تعیین شده بمانید. دولت این کشور گزینه‌هایی برای تمدید ویزای توریستی استرالیا دارد که امکان تمدید فقط از داخل خود استرالیا امکان پذیر است. برای تمدید ویزا بهتر است پاسپورت شما دارای اعتبار کافی باشد. درصورتی‌که اعتبار پاسپورت از مدت‌زمان درخواستی تمدید، کمتر باشد، درخواست شما رد خواهد شد. حداقل از سه هفته قبل برای تمدید این ویزا اقدام کنید.

تمدید ویزای توریستی استرالیا

منبع: kordinate

کار با ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی صرفا جهت گردشگری صادر می‌شود و شما نمی‌توانید با این ویزا مشغول به کار شوید. اما دولت استرالیا برای برخی کشور‌ها این امکان را فراهم کرده است. متاسفانه ایرانیان با پاسپورت ایرانی امکان دریافت ویزای کار و تعطیلات استرالیا را ندارند. تنها شهروندان کشورهای اسپانیا، پرتغال، جمهوری چک، اتریش، اسلوونی، مجارستان، لوکزامبورگ، لهستان، اسلوواکی، سن‌مارینو، ترکیه، آرژانتین، شیلی، پرو، اروگوئه، آمریکا، آلمان، بلژیک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، هلند، بریتانیا، قبرس، ایرلند، سوئد و کانادا امکان دریافت این نوع از ویزا را خواهند داشت.

کار با ویزای توریستی استرالیا

منبع: planetofhotels

دلایل رد شدن ویزای توریستی استرالیا

به دلیل متنوع بودن ویزای توریستی استرالیا، اکثر مسافران ممکن است نوع ویزای درخواستی خود را به طور اشتباه اعلام می‌کنند که این باعث رد شدن درخواست آن‌ها می‌شود.

اگر پس از دریافت ویزای توریستی و وارد شدن به خاک استرالیا، به کار یا تحصیل بپردازید، ویزای شما باطل خواهد شد. هنگام درخواست ویزای توریستی باید فرم‌هایی را پر کنید. هنگام پر کردن این فرم‌ها حتما دقت کافی داشته باشید. اگر تناقضی در اطلاعات شما وجود داشته باشد، ویزای شما ریجکت خواهد شد.

یکی دیگر از علل رد شدن ویزای توریستی استرالیا، عدم ارائه کلیه مدارک درخواستی است. اگر یکی از مدارکی که سفارت استرالیا برای ویزای توریستی از شما درخواست می‌کند را ارائه نکنید، بدون هیچ معطلی ویزای توریستی شما باطل خواهد شد.

فرم مشاوره ویزای توریستی استرالیا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

اعتبار ویزای توریستی استرالیا چقدر است ؟

ویزای توریستی استرالیا تا سه ماه اعتبار دارد و قادر نخواهید بود بیشتر از این مدت در این کشور اقامت داشته باشید.


هزینه اخذ ویزای توریستی استرالیا چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی استرالیا به چند دسته تقسیم می‌شود:

 • هزینه ثبت درخواست ویزای توریستی استرالیا در سایت مهاجرتی استرالیا
 • هزینه مربوط به تکمیل مدارک پرونده
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه رزرو بلیط، پرواز و هتل
 • هزینه موارد ۲ الی ۴، بستگی به دفتر گردشگری و مسافرتی که مد نظر دارد. اما مورد اول هزینه‌ای است که توسط دولت استرالیا برای هزینه درخواست ویزای مسافرتی از خارج خاک استرالیا اعلام می‌شود. این هزینه‌ها به دلار است و با توجه به نوسانات قیمت ارز، نمی‌توان مبلغ دقیقی اعلام کرد.

آیا می‌توان ویزای توریستی استرالیا را تمدید کرد؟

می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. مطمئنا این خبر خیلی خوبی برای افرادی است که تمایل دارند بیشتر از موعد مقرر در استرالیا بمانند. شما می‌توانید پیش از تمام شدن اعتبار ویزا گردشگری استرالیا در خاک این کشور، اقدام به تمدید مدت زمان آن و یا درخواست یک ویزای جدید بکنید. البته لازم به ذکر است که برای تمدید مدت اعتبار ویزای توریستی، باید از شرایطی برخوردار باشید. یکی از این شرایط، این است که پاسپورت‌تان دارای اعتبار کافی باشد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی استرالیا چقدر است؟

افرادی که تمایل دارند ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند، می‌توانند به صورت حضوری و یا آنلاین اقدام این کار را انجام دهند. اخذ ویزای توریستی آنلاین باعث می‌شود که هم در وقت و هم در هزینه‌هایتان صرفه جویی شود و نیازی نیست در سفارت این کشور به صورت شخصی حضور پیدا کنید. با این کار مدت زمان پروسه اخذ ویزا به کوتاه ترین حالت ممکن کاهش می‌یابد. در حالت کلی بهتر است از ۳ تا ۴ ماه قبل از تاریخ حضور خود در استرالیا، برای این نوع ویزا درخواست نموده، مدارک خود را تکمیل کرده و به سفارت استرالیا ارائه دهید. سریع ترین حالت ممکن برای اخذ ویزای توریستی استرالیا، ۱۷ روز است و طولانی ترین حالت ممکن، ۵۰ روز است. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ویزاگرد مشورت کنید.