ویزای توریستی هند با هدف گردشگری برای متقاضیان صادر می‌شود. این ویزا در انواع ۳۰ روزه، یک‌ساله و ۵ ساله صادر می‌شود و قابل تمدید نیست.

ویزای توریستی هند برای شهروندان ۱۸۰ کشور دنیا ازجمله ایران به صورت الکترونیکی صادر می‌شود و پرداخت هزینه‌های آن از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی و پی پال ممکن است. ویزای توریستی هند معمولا بین ۱ تا ۳ روز کاری صادر می‌شود. این ویزا به سه شکل عادی، فوری و فوق‌العاده فوری است. ویزای فوق‌العاده فوری در ۵ ساعت کاری صادر می‌شود اما هزینه بیشتری دارد. کار و تحصیل با ویزای توریستی هند ممنوع است.

ویزای توریستی
پرچم هند
مشاوره رایگان

شرایط ویزای توریستی هند

افرادی که قصد دارند برای تفریح و گردشگری و دیگر اهداف کوتاه‌مدت به کشور هند سفر کنند باید ویزای توریستی هند را تهیه کنند. کشور هندوستان با جمعیتی بیش از یک میلیارد نفر و وسعتی دو برابر کشور ایران، جاذبه‌های فرهنگی، مذهبی و تاریخی زیادی دارد و به کشور هفتاد و دو ملت معروف است. این کشور برای گردشگران و علاقه‌مندان به سفر، ویزای توریستی هند را صادر می‌کند.

ویزای توریستی هند در دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت صادر می‌شود. شرایط ویزای توریستی هند به هدف سفر نیز بستگی دارد. ویزای توریستی هند با مدت اعتبار ۳۰ روزه، یک‌ساله و ۵ ساله صادر می‌شود. ویزای توریستی هند تنها اجازه اقامت ۱۸۰ روزه به مسافر می‌دهند؛ اما ویزای بلندمدت این مزیت را دارد که متقاضی تا زمانی که ویزا اعتبار دارد تا چندین بار وارد کشور شود. در یک سال فقط سه بار می‌توانید ویزای توریستی هند را بگیرید.

شرایط ویزای توریستی هند شامل موارد زیر است: تمامی افرادی که قصد دارند ویزای توریستی بگیرند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • شهروند کشوری باشند که اجازه اخذ ویزا و سفر به هندوستان را داشته باشند
 • هدف از سفر به هندوستان گردشگری، تجارت یا درمان باشد
 • پاسپورت متقاضی باید حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد
 • اطلاعات شخصی واردشده در فرم‌ها باید دقیقاً مطابق با پاسپورت باشد. هرگونه اختلاف ممکن است باعث رد شدن درخواست یا تأخیر در صدور ویزای توریستی هند شود
 • ورود به کشور هندوستان از طریق ویزای توریستی تنها از طریق ۲۵ فرودگاه و پنج بندر معرفی‌شده ممکن است

انواع ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هند دارای انواع مختلفی است که در ادامه به بررسی و بیان شرایط هر کدام می‌پردازیم.

 • ویزای توریستی ۳۰ روزه: این ویزای توریستی کوتاه‌مدت برای افرادی صادر می‌شود که برای گردشگری و تفریح به کشور هندوستان سفر می‌کنند. ویزا توریستی هند برای این افراد به‌صورت ۳۰ روزه و دو بار ورود صادر می‌شود. این افراد تنها می‌توانند دو بار به کشور هندوستان وارد شوند و قبل از تمام شدن اعتبار پاسپورت باید از این کشور خارج شوند.
 • ویزا توریستی یک‌ساله: این ویزا از تاریخ صدور ۳۶۵ روز اعتبار داشته و چند بار ورود است. متقاضی با داشتن این ویزا می‌تواند چندین بار در طول یک سال به کشور هند سفر کند.
 • ویزای توریستی پنج ساله هند: این ویزا یکی از انواع ویزای توریستی بلندمدت هند است که به مدت ۵ سال اعتبار دارد.
 • ویزا تجارت هند: این ویزا نیز نوعی ویزای توریستی است و برای افرادی صادر می‌شود که با هدف تجارت وارد این کشور می‌شوند. اعتبار این ویزا یک‌ساله و چند بار ورود است.
 • ویزای الکترونیکی پزشکی: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که برای درمان بیماری به هند سفر می‌کنند. این ویزا تنها ۶۰ روز اعتبار داشته و اجازه سه بار ورود به بیمار می‌دهد. برای دو نفر همراه بیمار نیز ویزای الکترونیکی صادر می‌شود. این افراد نیز به مدت ۶۰ روز می‌توانند همراه بیمار در هند بمانند.

مراحل اخذ ویزای توریستی هند

مراحل اخذ ویزای توریستی هند این‌گونه است که برای دریافت ویزای توریستی هند ابتدا باید فرم‌های مربوط به ویزا را صادقانه و درست پر کنید. بهتر است چهار تا هفت روز قبل از سفر به هندوستان تقاضای ویزا کنید تا به‌موقع صادر شود. در مرحله بعد باید هزینه ویزای توریستی هند را پرداخت کنید. این هزینه با بیش از ۱۰۰ ارز جهانی و از طریق پی پال انجام می‌شود. کارت‌های اعتباری Visa، Mastercard، Amex، Union Pay، JCB یا حساب پی پال (PayPal) برای پرداخت هزینه مناسب هستند.

در مرحله بعد باید اسکن گذرنامه و دیگر اسناد را در سایت بارگذاری کنید. این بارگذاری از طریق لینک امن ارسال‌شده در ایمیل انجام می‌شود.

در مرحله آخر باید دریافت ویزای هند را تائید کنید. معمولاً ویزای بین ۱ تا ۳ روز کاری در قالب پی‌دی‌اف برای متقاضی ارسال می‌شود. برای اطمینان بیشتر می‌توانید پرینت ویزا را با خود به فرودگاه ببرید. ویزای توریستی هند در حال حاضر به‌صورت الکترونیک صادر می‌شود و نسبت به ویزای سنتی مزایای زیادی دارد.

مدارک ارسال‌شده توسط شرکت‌های صادرکننده ویزا، کاملا بررسی‌شده و هرگونه اشکال و یا کمبود مدارک برطرف می‌شوند. صدور ویزا هیچ‌گونه محدودیت زمانی نداشته و در هر زمان و بدون تعطیلی انجام می‌شود. درصورتی‌که فایل ویزای الکترونیکی را گم کنید می‌توانید دوباره آن را درخواست دهید. در صورت رد شدن ویزای الکترونیکی هزینه صدور ویزا به متقاضی پس داده می‌شود.

ویزای توریستی هند به صورت آنلاین

در حال حاضر ویزای توریستی هند به‌صورت آنلاین و الکترونیکی از طریق سایت evisa صادر می‌شود. ویزای الکترونیکی به پاسپورت متقاضی به‌صورت خودکار لینک می‌شود. دولت هند در حال حاضر مجوز صدور ویزای الکترونیکی برای شهروندان ۱۸۰ کشور دنیا را فراهم کرده است و اجازه داده است این افراد با ویزای توریستی هند و بدون مهر فیزیکی به این کشور سفر کنند.

ویزای توریستی هند برای ایرانیان نیز به‌صورت الکترونیک صادر می‌شود. صدور ویزای توریستی هند به‌صورت آنلاین از سال ۲۰۰۴ برقرار است و مسافران کشور هندوستان دیگر مجبور نیستند برای صدور ویزای کاغذی به سفارت این کشور مراجعه کنند. ویزای الکترونیکی توریستی هند در موبایل و تبلت هوشمند ذخیره‌شده و همیشه همراه متقاضی است.

مدارک لازم جهت ویزای توریستی هند

مدارک لازم جهت ویزای توریستی هند همه باید به‌صورت اسکن شده و کپی در سایت صدور ویزا بارگذاری شوند. ازآنجایی‌که ویزای توریستی هند فقط به‌ شکل الکترونیکی صادر می‌شود قبل از مراجعه به سایت تمامی اسناد و مدارک خواسته‌شده را اسکن کنید.

 • یک اسکن یا نسخه الکترونیکی از صفحه اول مشخصات پاسپورت متقاضی (پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی)
 • عکس پاسپورتی اسکن شده از متقاضی (عکس را با تلفن همراه نیز می‌توانید بگیرید)
 • داشتن یک کارت نقدی اعتباری برای پرداخت هزینه ویزا توریستی هند
 • ارائه یک ایمیل کاری
 • ارائه بیلت رفت‌وبرگشت به هندوستان (اجباری نیست)
 • پر کردن فرم‌های مربوط به صدور ویزای هند به‌صورت آنلاین؛ مشخصات داخل این فرم‌ها باید دقیقاً مطابق با پاسپورت متقاضی باشد. ویزای الکترونیکی به پاسپورت متقاضی لینک می‌شود.

این نکته را توجه داشته باشید مشخصات فرد باید کاملا مطابق با پاسپورت باشد و نام خانوادگی دقیق و کامل در فرم‌ها نوشته شود.

 • اثبات اقامت با ارائه اسناد مالکیت و فیش آب و برق
 • اسناد مربوط به اشتغال (در صورت امکان)
 • اسناد مربوط به تحصیل در صورت محصل بودن

هزینه ویزای توریستی هند

هزینه ویزای توریستی هند از طریق سایت ای ویزا به حساب اداره مهاجرت هندوستان واریز می‌شود. ویزای توریستی هندوستان در سه نوع عادی، فوری و فوق‌العاده فوری صادر می‌شود. هزینه اخذ ویزای توریستی هند به تعداد متقاضیان و نوع صدور آن بستگی دارد.

نوع ویزاهزینه به دلار
۱ متقاضی۲ متقاضی۳ تا ۵ متقاضی۶ تا ۹ متقاضیبیش از ۱۰ متقاضی
ویزای توریستی عادی۶۹ دلار۶۷ دلار۶۵ دلار۶۲ دلار۵۵ دلار
ویزای توریستی فوری۷۹ دلار اضافی
ویزای توریستی فوق‌العاده فوری۹۹ دلار اضافی

اعتبار ویزای توریستی هند

اعتبار ویزای توریستی هند به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. معمولا ویزای توریستی هند در چند دسته ۳۰ روزه، یک‌ساله و ۵ ساله صادر می‌شود. ویزای ۳۰ روز از روز صدور به مدت ۳۰ روز اعتبار دارد. ویزای یک‌ساله ۳۶۵ روز و ویزای ۵ ساله به مدت ۵ سال اعتبار داشته و اجازه چند بار ورود به متقاضی می‌دهد. دارنده ویزای تجاری به مدت ۱۸۰ روز اجازه اقامت در هند را دارد. ویزای پزشکی هند نیز تنها اجازه اقامت ۶۰ روزه را به بیمار و همراهانش می‌دهد.

جواب ویزای توریستی هند

جواب ویزای توریستی هند با توجه به مدت‌زمان صدور معمولا هزینه متفاوتی دارد.

جواب ویزای توریستی ۳۰ روز هند

ویزای ۳۰ روزمدت‌زمان صدورهزینه صدور به دلار
صدور عادی۵ روز کاری۵۵٫۲۵
صدور فوری۳ روز کاری۸۵٫۲۵
 صدور فوق‌العاده فوری۳۶ ساعته۱۲۰٫۲۵

جواب ویزای توریستی یک‌ساله هند

ویزای یک‌سالهمدت‌زمان صدورهزینه صدور به دلار
صدور عادی۵ روز کاری۸۸٫۰۵
صدور فوری۳ روز کاری۱۱۸٫۰۵
صدور فوق‌العاده فوری۳۶ ساعته۱۵۳٫۰۵

جواب ویزای توریستی ۵ ساله هند

ویزای ۵ سالهمدت‌زمان صدورهزینه صدور به دلار
صدور عادی۵ روز کاری۱۲۹٫۰۵
صدور فوری۳ روز کاری۱۵۹٫۰۵
صدور فوق‌العاده فوری۳۶ ساعته۱۹۴٫۰۵

 تمدید ویزای توریستی هند

در حال ویزای الکترونیکی هند قابل تمدید نیست. دولت هند در سال گذشته بسیاری از قوانین مربوط به ویزای توریستی هند را تغییر داده است و هیچ از انواع ویزای توریستی هند را نمی‌توان تمدید کرد. اگر متقاضی ویزای خود را در هندوستان گم کند باید مجددا درخواست ویزای توریستی کند.

کار با ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هند تنها برای تفریح، گردشگری، تجارت و یا درمان بیماری به افراد داده می‌شود. هرگونه کار و تحصیل با ویزای توریستی هند ممنوع است.

دلایل رد شدن ویزای توریستی هند

دلایل رد شدن ویزای توریستی هند می‌تواند متفاوت باشد که برخی از این دلایل را در فهرست زیر جمع‌آوری کرده‌ایم:

 • نادرست بودن اطلاعات مربوط به مشخصات فردی و عدم تطابق با پاسپورت
 • داشتن ویزای آنلاین. اگر ویزای آنلاین و الکترونیکی دارای اعتبار داشته باشید نباید دوباره درخواست ویزا بدهید
 • تعیین نادرست نوع ویزا؛ به‌عنوان‌مثال اگر تاجر هستید حتماً باید ویزای تجاری را درخواست بدهید و نوع آن را به‌درستی تعیین کنید
 • عدم اعتبار پاسپورت به مدت ۶ ماه در زمان درخواست ویزا
 • پاسپورت معمولی ندارید. افرادی که پناهنده، دیپلماتیک و رسمی هستند نمی‌توانند تقاضای ویزای آنلاین داشته باشند
 • نداشتن تمکن مالی کافی؛ برای دریافت ویزای توریستی هند باید حتما تمکن مالی کافی برای سفر به این کشور را داشته باشید
 • عکس تار و بی‌کیفیت. درصورتی‌که عکس اسکن شده تار و بی‌کیفیت بوده و صورت را کامل نشان ندهد درخواست ویزا رد می‌شود

همه این دلایل گفته‌شده به‌علاوه مخدوش بودن اسناد و مدارک داده‌شده می‌تواند باعث رد شدن یا ریجکتی درخواست ویزای الکترونیکی هند شود.

فرم مشاوره ویزای توریستی هند

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

اعتبار ویزای توریستی هند چقدر است؟

اعتبار ویزای هند ۳۰ روزه، یک‌ساله و ۵ ساله است.

هزینه اخذ ویزای توریستی هند چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای هند با توجه به نوع ویزا و مدت‌زمان صدور آن متفاوت است.

آیا می‌توان ویزای توریستی هند را تمدید کرد؟

در حال حاضر ویزای توریستی هند قابل تمدید نیست.

مدت‌زمان صدور ویزای توریستی هند چقدر است؟

مدت‌زمان صدور ویزای هند بین ۳ تا ۵ روز کاری است.