قبرس جنوبی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و متقاضیان همه کشورهای غیراروپایی برای سفر به این کشور، به اخذ ویزا نیاز دارند. ویزای توریستی قبرس جنوبی راحت‌ترین ویزا برای سفر به این کشور است.

قبرس جنوبی یکی از کشورهای زیبا و قدیمی منطقه خاورمیانه است که سالانه بیش از ۴‌میلیون نفر گردشگر به آنجا سفر می‌کنند. قبرس جنوبی سرزمین یونانی‌های کشور قدیمی قبرس و ازجمله اعضای اتحادیه اروپا است؛ به‌همین‌دلیل، متقاضیانی که شهروند کشورهای اروپایی نیستند، برای سفر به قبرس جنوبی باید ویزا بگیرند.

یکی از روش‌های آسان برای سفر به قبرس جنوبی، اخذ ویزای توریستی این کشور است. با مراجعه به سفارت قبرس جنوبی (تهران، خیابان زعفرانیه) برای دریافت ویزای توریستی این کشور می‌توانید درخواست بدهید. قبرس جنوبی درمقایسه‌با دیگر کشورهای اروپایی، سخت‌گیری کمتری در صدور ویزای توریستی می‌کند و احتمال ردشدن درخواست‌ها خیلی کم است.

انواع ویزای توریستی قبرس جنوبی

انواع ویزای توریستی قبرس جنوبی به دو دسته ویزای توریستی کوتاه‌مدت تک‌ورودی (Single-Entry) و ویزای توریستی کوتاه‌مدت چندورودی (Multi-Entry) تقسیم می‌شوند.

ویزای توریستی کوتاه‌مدت تک‌ورودی (Single-Entry)

ویزای توریستی کوتاه‌مدت تک‌ورودی متداول‌ترین و راحت‌ترین ویزای توریستی برای سفر به قبرس جنوبی است. این ویزا به مسافران اجازه می‌دهد تا یک بار به قبرس جنوبی وارد شوند و در بازه ۶ماهه، حداکثر ۳ ماه (۹۰ روز) در این کشور اقامت کنند.

ویزای توریستی کوتاه‌مدت چندورودی (Multi-Entry)

ویزای توریستی کوتاه‌مدت چندورودی یکی از ویزاهای توریستی برای سفر به قبرس جنوبی است که به مسافران اجازه می‌دهد تا چندین‌بار به قبرس جنوبی وارد شوند؛ ولی مجموع این اقامت‌ها نباید در بازه ۶ماهه، از ۳ ماه (۹۰ روز) بیشتر باشد. در این نوع ویزا، تعداد دفعات مجاز برای ورود مسافران را هر کشور هنگام صدور ویزا اعلام می‌کند.

گاهی اوقات مانند زمانی‌که مسافران با ارائه مدارک کافی ثابت کنند که برای امور کاری و تجاری باید به‌طور مداوم به قبرس جنوبی سفر کنند، ویزای چندورودی مسافر ممکن است با اعتبار ۱ سال تا حداکثر ۵ سال صادر شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی قبرس جنوبی

 • گواهی عدم‌سوءپیشینه
 • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار و ۲ صفحه خالی
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • ترجمه رسمی مدرک اشتغال به کار یا تحصیل
 • ترجمه رسمی مدرک بیمه در کشور محل زندگی
 • مدارک محل اقامت در قبرس جنوبی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه مسافرتی برای افراد مسن‌تر از ۸۰ سال
 • ترجمه رسمی گردش حساب ۶ماهه با موجودی حداقل ۶هزار یورو
 • بلیت رفت‌و‌برگشت قبرس جنوبی

اگر هدف شما از سفر به قبرس جنوبی امور تجاری و سفر کاری باشد، باید دعوت‌نامه شرکتی یا دعوتنامه‌ای ازطرف همایش یا کنفرانس مدنظرتان نیز به سفارت قبرس جنوبی ارائه کنید. همچنین، در‌صورتی‌که قبلا ویزای قبرس جنوبی را دریافت کرده‌اید، باید صفحه‌های گذرنامه قبلی خود را ضمیمه پرونده کنید.

مدارک محل اقامت شما در اسپانیا می‌تواند نامه رزرو هتل یا آدرس خانه دوستان یا اقوامی باشد که قصد دارند میزبان شما باشند. میزبان شما باید اقامت اسپانیا یا ویزای معتبر این کشور را داشته باشد.

مراحل اخذ ویزای توریستی قبرس جنوبی

مراحل اخذ ویزای توریستی قبرس جنوبی به‌ترتیب به‌شرح زیر است:

 1. فرم درخواست ویزای توریستی قبرس جنوبی را تکمیل می‌کنید و آن را به سفارت قبرس جنوبی می‌فرستید و منتظر می‌مانید تا سفارت نوبتتان را اعلام کند.
 2. سفارت با شما تماس می‌گیرد و روز و ساعت تحویل مدارک و انگشت‌نگاری را اعلام می‌کند.
 3. در زمان اعلام‌شده، به کارگزاری سفارت قبرس جنوبی مراجعه می‌کنید، تمامی مدارک موردنیاز را به افسر تحویل می‌دهید، هزینه اخذ ویزا را می‌پردازید و رسیدتان را دریافت می‌کنید. در این مرحله، عملیات بیومتریک و انگشت‌نگاری از شما نیز انجام می‌شود.
 4. افسر تمامی مدارک و اطلاعاتتان را بررسی و درصورت تأیید صحت مدارک، برای شما وقت مصاحبه تعیین می‌کند.
 5. در وقت تعیین‌شده، برای مصاحبه حضوری به سفارت مراجعه می‌کنید.
 6. درصورت قبولی در مصاحبه و موافقت با درخواست شما برای اخذ ویزای توریستی قبرس جنوبی، ویزایتان صادر می‌شود. خبر صدور ویزا را سفارت به شما اعلام می‌کند.
 7. بعد از اعلام صدور ویزا، با در دست داشتن مدارک شناسایی و رسید سفارت، باید به‌صورت حضوری به سفارت مراجعه و ویزایتان را دریافت کنید.

فراموش نکنید که ممکن است همه متقاضیان به انجام مصاحبه نیاز نداشته باشند و بعد از تأیید مدارک، ویزای توریستی آنان صادر شود. برای این دسته از متقاضیان، مراحل پنجم و ششم به‌صورت خودکار حذف می‌شود.

اگر تصمیم گرفته باشید که برای اخذ ویزای توریستی قبرس جنوبی به‌طور انفرادی اقدام نکنید و از‌طریق تورهای گروهی ویزای توریستی خود را بگیرید، کافی است با مراجعه به یکی از آژانس‌های گردشگری، در یکی از تورهای گردشگری قبرس جنوبی ثبت‌نام کنید و مدارکتان را به آژانس تحویل بدهید.

آژانس گردشگری نوبت انگشت‌نگاری را به شما اعلام می‌کند تا در آن تاریخ در سفارت حضور پیدا کنید و سایر مراحل را خود آژانس پیگیری می‌کند. اقدام از‌طریق تورهای گروهی بخت شما را برای اخذ ویزای توریستی قبرس جنوبی افزایش می‌دهد.

ناگفته نماند که در‌صورت ردشدن درخواست ویزای توریستی قبرس جنوبی، هزینه درخواست ویزا به‌هیچ‌عنوان بازگردانده نمی‌شود.

اعتبار ویزای توریستی قبرس جنوبی

اعتبار ویزای کوتاه‌مدت تک‌ورودی قبرس جنوبی (Single-Entry) از تاریخ ورود شما به قبرس جنوبی حداکثر ۳ ماه است. اعتبار ویزای توریستی کوتاه‌مدت چندورودی قبرس جنوبی (Multi-Entry) نیز از اولین تاریخ ورود شما به قبرس جنوبی، ۳ ماه تا حداکثر ۵ سال است.

هزینه ویزای توریستی قبرس جنوبی

هزینه ویزای توریستی کوتاه‌مدت تک‌ورودی قبرس جنوبی (Single-Entry) ۳۰ یورو و هزینه ویزای توریستی کوتاه‌مدت چندورودی قبرس جنوبی (Multi-Entry) ۶۰ یورو است.

ورود به منطقه شنگن با ویزای توریستی قبرس جنوبی

قبرس جنوبی یکی از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا است؛ اما در حوزه شنگن نیست. بنابراین، با داشتن ویزای توریستی قبرس جنوبی، نمی‌توانید وارد کشورهای حوزه شنگن شوید.

فرم مشاوره ویزای توریستی قبرس جنوبی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند