در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کاملی دررابطه‌ با ویزای توریستی فرانسه به شرح زیر به شما ارائه دهیم:

اگر می‌خواهید با هدف گردشگری برای مدتی کمتر از ۹۰ روز از فرانسه دیدن کنید باید ویزای توریستی فرانسه بگیرید. ویزای توریستی فرانسه به شما این امکان را می‌دهد که در هر دوره ۱۸۰ روزه حداکثر ۹۰ روز در فرانسه بمانید. جدای از مواردی که ویزای شما به‌عنوان ویزای با اعتبار سرزمینی محدود علامت‌گذاری شده است، به‌طورکلی، مجاز به سفر با این ویزا به سایر کشورهای شینگن در آن دوره نیز هستید. . تا انتهای این مطلب با ما باشید تا هر آنچه که باید درباره اخذ ویزای توریستی فرانسه بدانید به شما بگوییم.

چه کسانی به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارند؟

اینکه آیا برای بازدید از فرانسه و مناطق خارجی آن به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید یا خیر، به ملیت شما بستگی دارد. اگر تبعه آندورا، موناکو، سوئیس، یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا هستید، برای ورود به فرانسه به‌عنوان توریست و اقامت در آنجا نیازی به هیچ نوع ویزا ندارید. اگر تبعه یکی از کشورهای گفته‌شده در بالا هستید، نیازی به دریافت ویزای فرانسه نیز ندارید. اگر به هیچ یک از کشورهای گفته‌شده در بالا تعلق ندارید، باید ویزای توریستی فرانسه را برای بازدید از این کشور زیبا بگیرید.

شرایط ویزای توریستی فرانسه

اخذ ویزای توریستی فرانسه مستلزم رعایت شرایطی است که باید حتماً مدنظر قرار دهید. فرستادن فایل درخواست در زمان مناسب برای نتیجه مثبت در درخواست ویزای توریستی فرانسه شما بسیار مهم است. طبق قوانین ویزای توریستی فرانسه، اولین زمانی که می‌توانید درخواست دهید، شش ماه قبل از پرواز رزرو شده به فرانسه است.

خود شما باید فرم درخواست امضا شده همراه با بقیه مدارک موردنیاز (در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم) را به سفارت یا کنسولگری فرانسه یا نماینده آن در کشورتان تحویل دهید.

برآورده کردن شرایط ویزا که سفارت یا کنسولگری فرانسه تعیین کرده است بسیار مهم است. مطمئن شوید که تمام اطلاعات و مدارک لازم را تحویل داده‌اید؛ زیرا ممکن است باعث ناموفق بودن درخواست ویزای توریستی فرانسه، به تعویق افتادن یا رد شدن آن شود.

بسته به وضعیت شخصی و وضعیت متقاضی، ممکن است علاوه بر موارد گفته‌شده معیارهای دیگری برای دریافت ویزای فرانسه اعمال شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی فرانسه

فرایند درخواست ویزای توریستی فرانسه ممکن است پیچیده و خسته‌کننده به نظر برسد، به‌ویژه برای افرادی که قبلاً مجبور به دریافت ویزا نشده‌اند. اگر فهرستی از مرحله‌هایی که باید انجام دهید تهیه کنید و به‌آرامی آن‌ها را دنبال کنید، به‌راحتی به هدف خود می‌رسید و ویزا را می‌گیرید. در ادامه ابتدا فهرستی از مرحله‌ها را آورده‌ایم، سپس هریک از آن‌ها را به‌خوبی شرح داده‌ایم.

 • فرم درخواست ویزای توریستی شینگن فرانسه را پر کنید
 • مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنید
 • یک قرار ملاقات رزرو کنید
 • هزینه‌ها را پرداخت کنید
 • در قرار ملاقات حاضر شوید

تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی شینگن فرانسه

می‌توانید فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه را در وب‌سایت سفارت فرانسه در کشور خود پیدا کنید. اگر انجام این کار برایتان دشوار است، می‌توانید درخواست کنید که سفارت فرمی را با ایمیل به‌صورت آنلاین برای شما بفرستد. فرم درخواست را با اطلاعات صادقانه و صحیح پر کنید. اطلاعاتی که در این فرم ارائه می‌دهید باید مطابق با سایر اسناد باشد، در غیر این صورت به‌احتمال زیاد درخواست شما رد می‌شود. فراموش نکنید که آن را دو بار چاپ کنید و در پایان هر دو نسخه را امضا کنید.

مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنید

پس از تکمیل فرم درخواست، مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی فرانسه را جمع‌آوری کنید. مراقب باشید که هر سند به‌صورت اصلی و کپی باشد. حتی ارائه یک مدرک را در روز ملاقات خود از دست ندهید؛ زیرا ممکن است منجر به رد درخواست شما شود.

یک قرار ملاقات رزرو کنید

برای مصاحبه با افسر کنسولی سفارت فرانسه باید یک‌وقت ملاقات رزرو کنید. مصاحبه برای هر متقاضی بالای ۱۲ سال ضروری است. مصاحبه را به‌صورت آنلاین در وب‌سایت سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود رزرو کنید. اگر این گزینه در کشور شما موجود نیست، باید برای تعیین وقت به سفارت بروید.

هزینه‌ها را پرداخت کنید

شما باید هزینه ویزا را قبل از شرکت در مصاحبه در روز قرار ملاقات، در سفارت، کنسولگری یا مرکز درخواست ویزا بپردازید. هزینه ویزای توریستی فرانسه مبلغی حدود ۸۰ یورو است.

در روز قرار ملاقات به‌موقع حضور یابید

در روز قرار ملاقات، به‌موقع در سفارت، کنسولگری یا مرکز درخواست ویزا فرانسه حاضر شوید. دیر رسیدن به آنجا ممکن است منجر به لغو قرار ملاقات شما شود. سپس باید قرار دیگری را تعیین کنید و منتظر نوبت خود باشید. لباسی بپوشید که با آن راحت باشید؛ اما کمی رسمی‌تر به‌نظر برسد. سعی کنید عصبی نباشید. مدارک خود را قبل از ملاقات با افسر کنسولی مرتب کنید تا در طول جلسه در دستانتان آشفتگی ایجاد نشود. مصاحبه‌کننده پرسش‌هایی دربارۀ سفر شما به فرانسه، هدف سفر و... می‌پرسد. به‌طورکلی این مصاحبه کمتر از ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه

برای درخواست ویزای توریستی فرانسه باید مدارک زیر را بفرستید:

 • فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه: مطمئن شوید که فرم مناسب را تکمیل کرده‌اید و اطلاعاتی که ارائه می‌دهید صحیح است
 • دو قطعه عکس پاسپورتی: توجه داشته باشید که این عکس‌ها نباید بیشتر از سه ماه قبل گرفته شده باشند
 • گذرنامه معتبر: گذرنامه شما باید در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد و حداقل ۳ ماه پس از پایان اقامت برنامه‌ریزی‌شده شما در فرانسه معتبر باشد. گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد تا بتوان برچسب ویزا را روی آن قرار داد
 • کپی ویزاهای قدیمی: اگر تابه‌حال ویزا برای هر کشوری در جهان داشته‌اید، کپی‌هایی از آن ویزاها را بفرستید
 • بیمه پزشکی مسافرتی: این بیمه حداقل ۳۰۰۰۰ یورو برای کل اقامت شما در فرانسه و شینگن را پوشش می‌دهد
 • گواهی سوابق جنایی: این گواهی نشان می‌دهد نامزد هیچ دخالتی در پرونده جنایی ندارد
 • مدرک پرداخت هزینه ویزا
 • برنامه سفر: این برنامه سندی است که نشان می‌دهد چه کاری در فرانسه انجام خواهید داد، چه زمانی وارد می‌شوید و چه زمانی می‌روید و شامل مدرکی مبنی بر برنامه حمل‌ونقل ترتیب داده شده، مانند رزرو بلیت هواپیما و رزرو هتل است
 • مدرک اقامت در فرانسه: مدرک اقامت در نزد دوستان یا اقوام و یا مدارک رزرو هتل، خوابگاه یا دعوت‌نامه
 • وسایل امرارمعاش: مدرکی مبنی بر اینکه در صورت برنامه‌ریزی، توانایی مالی برای پوشش کل اقامت خود در فرانسه و سایر کشورهای شینگن را دارید. این مدرک می‌تواند شامل یک صورت‌حساب بانکی که سه ماه گذشته را پوشش می‌دهد یا یک گواهی کمک‌هزینه تحصیلی که نشان می‌دهد در کل اقامت خود چقدر دریافت خواهید کرد

هزینه ویزای توریستی فرانسه

هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه مبلغی حدود ۸۰ یورو برآورد شده است. باتوجه‌به نرخ ارز اعمال شده سفارت، باید هزینه را به یورو یا ارز محلی پرداخت کنید.

اعتبار ویزای توریستی فرانسه

اعتبار ویزای توریستی فرانسه بستگی به سفارت فرانسه دارد که آن را برای شما صادر کرده است. حداکثر اعتبار ویزای توریستی فرانسه می‌تواند سه ماه، در مدت نیم‌سال باشد. حالا ممکن است سفارت برای مدت موردنیاز؛ یعنی ده روز، سه هفته یا حتی سه یا پنج‌روز، ویزا صادر کند. از سوی دیگر، اگر مسافرت مکرر به منطقه شینگن داشته‌اید، می‌توانید ویزای معتبر سه ماهه چند بار ورود دریافت کنید.

دریافت ویزای توریستی فرانسه چقدر طول می‌کشد؟

درخواست ویزای توریستی فرانسه در پنج تا بیست روز کاری بررسی می‌شود و شما پس از سپری شدن این مدت می‌توانید ویزای توریستی فرانسه بگیرید. درحالی‌که اگر برای ویزای طولانی‌مدت فرانسه درخواست داده باشید، برای پانزده تا بیست روز یا در برخی موارد خاص تا دو ماه پاسخ دریافت خواهید کرد.

تمدید ویزای توریستی فرانسه

مدت‌زمان اقامت برنامه‌ریزی‌شده شما هر چه باشد، باید قبل از پایان اعتبار ویزا برای تمدید ویزای توریستی فرانسه اقدام کنید. برای تمدید اقامت خود بیش از مدت اعتبار ویزای خود، ابتدا باید برای اجازه اقامت در یک استان درخواست دهید. توجه داشته باشید که ویزای توریستی فرانسه شما فقط در موارد استثنایی تمدید می‌شود که دلایل موجهی برای بیشتر ماندن در این کشور ارائه دهید.

ویزای توریستی فرانسه بدون دعوت‌نامه

ارائه دعوت‌نامه، پشتیبان قوی برای درخواست ویزای توریستی فرانسه شما است؛ زیرا سفارت می‌داند که شما بی‌هدف به این کشور نمی‌روید. شما بدون دعوت‌نامه هم می‌توانید موفق به اخذ ویزای توریستی فرانسه شوید. تنها کافی است مرحله‌هایی که در این مقاله گفته شده‌اند را به‌درستی پست سر بگذارید. گرفتن ویزای توریستی فرانسه یک پروسه طولانی است و همان‌طور که متوجه شدید، شما به‌عنوان یک متقاضی برای دریافت آن به مدارک و مرحله‌های بسیاری نیاز دارید. به‌همین‌دلیل داشتن دعوت‌نامه برای ویزای توریستی فرانسه بسیار مفید است و به تأیید درخواست شما کمک شایانی می‌کند.

ریجکتی ویزای توریستی فرانسه

ممکن است درخواست ویزای توریستی فرانسه شما به دلایل خاصی رد شود. در این صورت دلایل رد و مهلت فرستادن درخواست تجدیدنظر به اطلاع شما خواهد رسید. تنها کافی است در مهلت تعیین شده موارد رد شده را اصلاح‌ کنید و درخواست تجدیدنظر را بفرستید. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره مرحله‌های تجدیدنظر هستید، باید با وزارت امور خارجه فرانسه که از آن بازدید خواهید کرد، تماس بگیرید.

فرم ارزیابی و مشاوره اخذ ویزای توریستی فرانسه

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

اعتبار ویزای توریستی فرانسه چقدر است؟

اعتبار ویزای توریستی فرانسه ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه است.

هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه مبلغی حدود ۸۰ یورو است.

آیا می‌توان ویزای توریستی فرانسه را تمدید کرد؟‌

بله. شما می‌توانید قبل از پایان اعتبار ویزای توریستی فرانسه با ارائه دلایل موجه به تمدید ویزا بپردازید.

مراحل اخذ ویزای توریستی فرانسه چیست؟

برای اخذ ویزای توریستی فرانسه ابتدا باید فرم درخواست ویزای توریستی شینگن فرانسه را تکمیل کنید، سپس مدارک موردنیاز را (که در این مقاله به‌تمامی آن‌ها اشاره شده است) جمع‌آوری کنید. پس از انجام این مرحله‌ها یک قرار ملاقات با سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود رزرو کنید. هزینه‌های ویزا را پرداخت کنید و در جلسه رزرو شده برای انجام مصاحبه حاضر شوید.