ویزای تحصیلی آرژانتین امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و کار حین تحصیل در این کشور را برای دانشجویان فراهم می‌کند. سالانه بیش از ۹۰هزار نفر دانشجوی بین‌المللی با دریافت ویزای تحصیلی در این کشور درس می‌خوانند.

آرژانتین کشوری است که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های آن اقدام می‌کنند. هزینه مناسب تحصیل و تنوع رشته‌های موجود، ازجمله دلایل حضور دانشجویان در این کشور هستند. با استفاده از ویزای تحصیلی آرژانتین، می‌توانید در دانشگاه‌های این کشور درس بخوانید و پس‌از‌آن به کار مشغول شوید. مدارک دانشگاه‌های این کشور بسیار معتبر هستند و در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته می‌شوند.

برای دریافت ویزای تحصیلی آرژانتین، باید با زبان اسپانیایی و انگلیسی آشنایی داشته باشید؛ چراکه تمامی دروس در عموم دانشگاه‌های این کشور به زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می‌شوند. در‌حال‌حاضر، امکان تحصیل در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت برای دانشجویان وجود دارد.

انواع ویزای تحصیلی آرژانتین

دانشگاه‌های معتبر بسیاری در کشور آرژانتین وجود دارند؛ به‌همین‌دلیل، تقاضا برای تحصیل در این کشور رو‌به‌افزایش است. ناگفته نماند که این امکان برای افراد فراهم است که با ویزای توریستی در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت شرکت کنند. درواقع، برای شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌تر از ۳ ماه، به دریافت ویزای تحصیلی آرژانتین نیازی نیست.

ویزای تحصیلی آرژانتین به ۲ نوع ویزای بلندمدت تقسیم می‌شود:

 • ویزای تحصیلی بیشتر از ۳۶۵ روز: ویژه تحصیل در دوره‌های آموزشی طولانی‌تر از ۱ سال است.
 • ویزای تحصیلی کمتر از ۳۶۵ روز: ویژه تحصیل در دوره‌های آموزشی کوتاه‌تر از ۱ سال‌ است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی از آرژانتین

برای دریافت ویزای تحصیلی از آرژانتین، باید برخی شرایط را داشته باشید. پس از بررسی واجد‌شرایط بودن برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور، می‌توانید درخواست خود را به‌منظور اخذ آن ارائه دهید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی از آرژانتین بدین‌شرح‌اند:

 • دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی معتبر
 • گذرنامه با ۶ ماه اعتبار پس از تمام دوره تحصیل و ۲ صفحه خالی
 • برخورداری از مهارت کافی در زبان انگلیسی و اسپانیایی
 • دریافت گواهی حسن رفتار از کشور محل اقامت در ۳ سال اخیر
 • برخورداری از تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشور آرژانتین (دارایی شخصی و کمک‌هزینه تحصیلی و حامی مالی)
 • داشتن بیمه درمانی متناسب با مدت‌زمان اقامت در کشور آرژانتین
 • عدم سوءپیشینه
 • داشتن مدرک تحصیلی قبلی متناسب با مقطع تحصیلی پیش رو
 • گذراندن دوره‌های آمادگی برای ورود به دانشگاه‌های دولتی

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آرژانتین

ویزای تحصیلی آرژانتین برای دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی صادر می‌شود. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آرژانتین از‌این‌قرارند: 

 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار 
 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای تحصیلی آرژانتین
 • ۲ قطعه عکس رنگی ۴ در ۴
 • ریزنمره‌ها و سوابق تحصیلی
 • نامه تاییدیه پذیرش دانشگاه
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا 
 • مدرک زبان اسپانیایی سطح B1 و گواهی سروانتس
 • بیمه درمانی با پوشش کل مدت‌زمان تحصیل 
 • اصل و کپی مدارک هویتی مانند شناسنامه 

ویزای تحصیلی آرژانتین ممکن است به‌دلایل مختلفی ازجمله ناقص‌بودن اطلاعات و مدارک و اعتبارنداشتن پاسپورت و نداشتن تمکن مالی رد شود. درصورت ردشدن ویزا، دلیل آن را بررسی و مجددا با پرداخت هزینه برای دریافت ویزا اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین

برای دریافت ویزای تحصیلی آرژانتین باید مراحلی را طی کنید. مراحل اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین به‌ترتیب عبارت‌اند از:

 1. ابتدا دانشگاه یا موسسه آموزشی متناسب با هدف‌ها و اولویت‌های خود در آرژانتین را انتخاب و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید.
 2. پس از بررسی شرایط دانشگاه، مدارک موردنیاز برای دریافت پذیرش را به‌طور کامل جمع‌آوری و برای دانشگاه ارسال کنید. در این مرحله پس از تایید مدارک، از دانشگاه نامه پذیرش دریافت می‌کنید. 
 3. از سفارت آرژانتین در ایران وقت سفارت را رزرو کنید. سفارت آرژانتین در خیابان دروس تهران واقع شده است. 
 4. در زمان تعیین‌شده در سفارت حضور پیدا کنید و مدارک خود را ارائه دهید. فراموش نکنید که مدارکتان باید کامل باشند؛ چراکه درصورت وجود نقص در مدارک، امکان رد درخواست ویزای تحصیلی وجود دارد. 
 5. پس از ارائه مدارک به سفارت، منتظر بررسی پرونده و نتیجه نهایی باشید. بررسی درخواست ویزای تحصیلی حدود ۱۵ تا ۲۰ روز کاری زمان می‌برد. بهتر است ۹۰ روز پیش از برنامه سفر خود، برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه‌‌های آرژانتین، باید در دوره CBC شرکت کنید. این دوره در دو ترم تحصیلی برگزار می‌شود و در آن، ۷ درس ارائه می‌شوند. پس از اتمام دوره CBC، می‌توانید در رشته دلخواهتان درس بخوانید. 

بسیاری از دانشگاه‌های آرژانتین بدون آزمون ورودی متقاضیان را می‌پذیرند‌؛ با‌این‌حال، بهتر است شرایط پذیرش دانشگاه را بررسی کنید و اگر مصاحبه بخشی از فرایند پذیرش است، خود را برای آن آماده کنید.

هزینه ویزای تحصیلی آرژانتین

هزینه درخواست ویزای تحصیلی آرژانتین در قرار ملاقات تعیین‌شده در سفارت این کشور به‌صورت نقدی از شما دریافت می‌شود. در فرایند دریافت ویزا، هزینه‌های جانبی دیگری مانند ترجمه مدارک و انگشت‌نگاری وجود دارند که نباید از آن‌ها غافل شد. 

ازآنجا‌که برای دریافت ویزای تحصیلی باید رسید پرداخت شهریه دانشگاه را ارائه دهید، این هزینه نیز بخشی از هزینه ویزای تحصیلی آرژانتین محسوب می‌شود. 

تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آرژانتین رایگان است و برای انجام امور دانشجویی و بیمه مبلغی از شما دریافت می‌شود. شهریه دانشگاه‌های خصوصی آرژانتین نیز سالانه بین ۵هزار تا ۱۵هزار یورو است. 

هزینه ویزای تحصیلی آرژانتین از‌این‌قرار است:

 • هزینه ویزای تحصیلی بیشتر از ۳۶۵ روز: ۲۵۰ یورو
 • هزینه ویزای تحصیلی کمتر از ۳۶۵ روز: ۱۵۰ یورو

اعتبار ویزای تحصیلی آرژانتین

اعتبار ویزای بیشتر از ۳۶۵ روز ۲ سال و اعتبار ویزای کمتر از ۳۶۵ روز ۱ سال است. این ویزاهای تحصیلی را می‌توان تمدید کرد. برای تمدید ویزای تحصیلی، باید درخواست تمدید را پیش از اتمام اعتبار آن، به مقام‌های آرژانتین ارائه دهید. 

برای تمدید ویزای تحصیلی آرژانتین، باید از دانشگاه یا موسسه آموزشی خود نامه رسمی داشته باشید و در مصاحبه احتمالی شرکت کنید و مجددا هزینه ویزا را بپردازید. فراموش نکنید که مدت‌زمان اعتبار ویزا با مدت‌زمان دوره تحصیلی تطابق داشته باشد؛ وگرنه حضور در این کشور بدون ویزا و تمدیدنشدن آن به جریمه و مشکلات قانونی منجر خواهد شد. 

اجازه کار با ویزای تحصیلی آرژانتین

اجازه کار با ویزای تحصیلی آرژانتین در شرایط زیر امکان‌پذیر است:

 • برای کار در آرژانتین باید از وزارت کار و تامین اجتماعی این کشور مجوز کار دریافت کنید. این موضوع مستلزم حمایت کارفرما از درخواست کار شما است. 
 • با مجوز کاری که دریافت می‌کنید، اجازه دارید حین تحصیل هفته‌ای ۲۰ ساعت پاره‌وقت و در ایام تعطیلات دانشگاه تمام‌وقت کار کنید.
 • برای کار حین تحصیل در کشور آرژانتین، باید سند هویت ملی (DNI) دریافت کنید. این مدرک به شما مجوز کار در این کشور را می‌دهد. 
 • مجوز کاری که دریافت می‌کنید، با ویزای تحصیلی مرتبط است؛ بنابراین در‌صورت تمدید ویزای تحصیلی، باید مجوز کار خود را هم تمدید کنید.

دانشجویان در کشور آرژانتین می‌توانند در مشاغلی نظیر کار در کافه‌ها و رستوران‌ها و تدریس خصوصی و نگه‌داری از کودکان و حیوانات فعالیت کنند. برخی از دانشگاه‌ها نیز موقعیت‌های کارآموزی را برای دانشجویان ایجاد کرده‌اند که از این طریق امکان انجام کار مرتبط با رشته تحصیلی برای آنان فراهم است.

تبدیل ویزای تحصیلی آرژانتین به ویزای کاری

پس از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی، باید به کشور خود بازگردید. در‌صورتی‌که قصد دارید برای کار و زندگی در آرژانتین بمانید، ویزای تحصیلی آرژانتین را به ویزای کاری می‌توانید تبدیل کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی آرژانتین به ویزای کاری مستلزم داشتن پیشنهاد کاری رسمی در این کشور است. با داشتن قرارداد کاری رسمی، کارفرمای شما می‌‌تواند از مجوز اقامت شما در این کشور حمایت کند و بدین‌ترتیب، ویزای کاری خود را دریافت کنید. 

با داشتن سند هویت ملی و مجوز کار، برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزا کاری در آرژانتین می‌توانید اقدام کنید. برای دریافت ویزای کاری، باید مدارکی همچون گذرنامه و مدرک اشتغال به کار و گواهی پزشکی را ارائه دهید. 

ویزای همراه تحصیلی آرژانتین

با استفاده از ویزای تحصیلی آرژانتین، می‌توانید برای اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان تحت‌تکلف) ویزای همراه تحصیلی آرژانتین را دریافت کنید. هریک از اعضای خانواده باید مدارک خود را به سفارت آرژانتین تحویل دهند و ویزای جداگانه دریافت کنند.

یکی از شرایط اخذ ویزای همراه تحصیلی آرژانتین این است که نشان دهید از تمکن مالی کافی برای حمایت از اعضای خانواده خود برخوردارید. همچنین، اعضای خانواده باید براساس مدت‌زمان اقامت خود در این کشور، بیمه درمانی دریافت کنند. 

فرم مشاوره ویزای تحصیلی آرژانتین

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌سوالات متداول

آیا می‌توانم با داشتن ویزای تحصیلی آرژانتین در این کشور کار کنم؟

بله، با داشتن ویزای تحصیلی آرژانتین می‌توانید در این کشور در مشاغل پاره‌وقت کار کنید.

ساعت مجاز برای کار با ویزای تحصیلی آرژانتین چقدر است؟

ساعت مجاز برای کار با ویزای تحصیلی آرژانتین ۲۰ ساعت در هفته است.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین چقدر است ؟

هزینه اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین برای ویزای یک‌ساله ۱۵۰ یورو و برای ویزای بیش از ۱ سال ۲۵۰ یورو است.

اعتبار ویزای تحصیلی آرژانتین چند سال است؟

اعتبار ویزای تحصیلی آرژانتین ۱ساله و ۲ساله است.

آیا می‌توان ویزای تحصیلی آرژانتین را تمدید کرد؟

بله، امکان تمدید ویزای تحصیلی آرژانتین با ارائه دلایل موجه وجود دارد.

آیا اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین محدودیت سنی دارد؟

خیر، محدودیت خاصی برای اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین در نظر گرفته نشده است.

مدرک زبان مورد‌نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی آرژانتین چیست؟

مدرک زبان مورد‌نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی مدرک زبان اسپانیایی در سطح B1 است.

آیا امکان گرفتن اقامت دائم با ویزای تحصیلی آرژانتین وجود دارد؟

برای گرفتن اقامت دائم با ویزای تحصیلی آرژانتین، پس از اتمام تحصیل باید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

تمکن مالی برای گرفتن ویزای تحصیلی آرژانتین چقدر است؟

تمکن مالی برای گرفتن ویزای تحصیلی آرژانتین ماهانه حدود ۲هزار یورو است.

آیا می‌توانم تحت ویزای تحصیلی آرژانتین خانواده خود را به این کشور بیاورم؟

بله، تحت ویزای تحصیلی آرژانتین می‌توانید همسر و فرزندان تحت‌تکلف خود را به این کشور بیاورید.