ویزای تحصیلی تایوان امکان تحصیل در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت را در این کشور فراهم می‌کند. پس از اتمام دوره تحصیل و با دریافت ویزای کاری، می‌‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد.

ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که قصد دارند در دوره‌های آموزشی مختلف تحصیل کنند. پس از دریافت ویزای تحصیلی و ورود به کشور تایوان، مجوز اقامت در این کشور به شما داده می‌شود. نکته مهم اینکه امکان تمدید ویزای تحصیلی تایوان و تبدیل آن به ویزای کاری وجود دارد.

به‌عنوان دانشجوی خارجی با دریافت ویزای تحصیلی، می‌توانید در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های این کشور درس بخوانید. در تایوان، دانشجویان می‌توانند حین تحصیل هفته‌ای ۲۰ ساعت کار کنند و بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در این کشور را پوشش دهند.

انواع ویزای تحصیلی تایوان

انواع ویزای تحصیلی تایوان عبارت‌اند از: اقامتی و بازدیدکننده. این ویزاها برای تحصیل متقاضیان در تایوان در نظر گرفته شده‌اند. تحصیل در دوره‌هایی که بیش از ۶ ماه طول می‌کشند، با دریافت ویزای اقامتی امکان‌پذیر است. برای تحصیل در دوره‌های کمتر از ۶ ماه، می‌توان از ویزای بازدید‌کننده استفاده کرد.

انواع ویزای تحصیلی تایوان ازاین‌قرارند:

 • ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان خارجی تمام‌وقت 
 • ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان تبادل بین المللی
 • ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان چینی خارج از کشور علاقه‌مند به تحصیل در تایوان
 • ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان خارجی علاقه‌مند به یادگیری زبان چینی ماندارین 

ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان خارجی تمام وقت

به‌عنوان دانشجوی خارجی برای تحصیل در دوره‌های بیش از ۶ ماه، باید ویزای اقامت دریافت کنید. برای درخواست ویزای اقامت، ۲ راه وجود دارد:

 1. از دانشگاه‌های تایوان پذیرش بگیرید و درخواست خود را به سفارت تایوان در ایران ارائه دهید.
 2. اگر پیش‌از‌این با ویزای بازدیدکننده در تایوان اقامت کرده‌اید و واجدشرایط دریافت ویزای اقامت هستید، به دفتر امور کنسولی تایوان می‌توانید درخواست دهید. 

این نوع ویزا به دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرد. مدت اعتبار ویزای یادشده به طول دوره تحصیل بستگی دارد و بین ۲ تا ۶ سال معتبر است. دانشجویان خارجی برای دریافت این نوع ویزای تحصیلی تایوان، باید برای دوره تحصیلی تمام‌وقت از دانشگاه‌های تایوان پذیرش بگیرند. ناگفته نماند که دانشجویان خارجی حداکثر ۱۵ روز پس از ورود به کشور تایوان، باید برای اخذ مجوز اقامت (ARC) اقدام کنند.

ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان تبادل بین‌المللی

ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان تبادل بین‌‌المللی امکان شرکت در دانشگاه‌های این کشور برای یک یا دو ترم تحصیلی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. به‌همین‌دلیل، مدت‌زمان اعتبار این نوع ویزا ۱ سال است.

برنامه‌های تبادلی قراردادی بین چندین دانشگاه و موسسه آموزشی است که معمولا در کشورهای مختلف واقع شده‌اند. دانشجویان می‌توانند یک یا دو ترم تحصیلی خود را در کشور میزبان بگذرانند. ازجمله شرایط دریافت ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان بین‌المللی، ثبت‌نام آنان در یکی از دانشگاه‌های تایوان است که امکان تبادل دانشجویان در آن‌ وجود دارد.

ویزای تحصیلی دانشجویان چینی خارج از کشور

دانشجویان چینی خارج از کشور که به‌دنبال تحصیل در کشور تایوان هستند، برای دریافت ویزای اقامت دانشجویان چینی خارج از کشور می‌توانند درخواست دهند. افرادی که اصالتا چینی هستند و ۶ سال اخیر را در خارج از کشور گذرانده‌اند و اقامت کشور دیگری را به‌دست آورده‌اند، از این نوع ویزای تحصیلی می‌توانند استفاده کنند.

دانشجویان چینی به‌منظور تحصیل در تایوان برای مدت بیش از ۶ ماه، درخواست ویزای اقامت را به سفارت تایوان در کشوری که در آن حضور دارند، باید ارائه دهند. برای اخذ این نوع ویزا، باید از سازمان OCAC و وزارت آموزش و پرورش تاییدیه‌های لازم را دریافت کرد.

ویزای تحصیلی برای دانشجویان زبان چینی

ویزای تحصیلی برای دانشجویان زبان چینی به علاقه‌مندان یادگیری این زبان در کشور تایوان ارائه می‌شود. برای اخذ این نوع ویزا، باید از موسسه‌های آموزشی تایوان پذیرش دریافت کرده باشید. برای شرکت در دوره آموزشی زبان چینی کمتر از ۶ ماه، باید ویزای بازدید‌کننده و برای شرکت در دوره آموزشی بیشتر از ۶ ماه، ویزای اقامت را دریافت کنید. 

برای گرفتن این نوع ویزای تحصیلی، باید علاوه‌بر مدارک عمومی، مدارک خاصی را درزمینه انگیزه یادگیری زبان چینی و نحوه شرکت در کلاس‌ها ارائه دهید. به‌عنوان مثال، باید حداقل ۱۵ ساعت در هفته در کلاس‌های زبان چینی شرکت کرده باشید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی تایوان

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی تایوان براساس نوع ویزای تحصیلی ممکن است متفاوت باشد؛ اما مدارک عمومی ازاین‌قرارند:

 • تکمیل فرم درخواست به‌صورت آنلاین
 • گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار با صفحات خالی
 • ۲ قطعه عکس پاسپورتی (عکس‌های رنگی با پس‌زمینه سفید و مربوط به ۶ ماه اخیر)
 • گواهی سلامت دریافت‌شده از بیمارستان‌های تعیین‌شده در ۳ ماه اخیر
 • مجوز پذیرش یا گواهی ثبت‌نام از دانشگاه در تایوان (دانشجویان خارجی)
 • مدارک مربوط به آخرین مقطع تحصیلی صادر‌شده دانشگاه یا مدرسه‌ قبلی 
 • گواهی تمکن مالی 

فراموش نکنید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه و ارائه شوند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی تایوان

طی‌کردن مراحل اخذ ویزای تحصیلی تایوان از داخل و خارج از این کشور امکان‌پذیر است. بااین‌همه، فراموش نکنید که در هر ۲ صورت، باید از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشید. 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان در خارج از کشور تایوان بدین‌شرح‌اند:

 1. فرم درخواست ویزای تحصیلی را به‌صورت آنلاین تکمیل و آن را چاپ و امضا کنید.
 2. مدارک موردنیاز را تهیه کنید.
 3. مدارک و درخواست خود را دراختیار سفارت تایوان قرار دهید. 
 4. برای دریافت نتیجه درخواست ویزا صبر کنید. 
 5. بعد از اخذ ویزا و ورود به کشور تایوان، پس از حداکثر ۱۵ روز درخواست خود را برای دریافت مجوز اقامت به سازمان ملی مهاجرت کشور تایوان ارائه دهید. 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی تایوان پس از ورود به کشور تایوان عبارت‌اند از:

 1. برای دریافت ویزای بازدیدکننده اقدام کنید. فراموش نکنید که تنها با این نوع ویزا می‌توانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید و اگر صرفا به‌عنوان گردشگر وارد تایوان شده‌اید، این امکان برایتان وجود ندارد. 
 2. حداقل ۸ روز پیش از انقضای اعتبار ویزای فعلی‌تان، به دفتر کنسولگری تایوان بروید و برای دریافت ویزای دانشجویی درخواست دهید. 
 3. درصورت تایید درخواست ویزای دانشجویی، حداکثر بعد از ۱۵ روز برای اخذ مجوز اقامت کشور تایوان اقدام کنید.

به‌منظور یادگیری زبان چینی در کشور تایوان، باید با ویزای بازدیدکننده وارد این کشور شوید و پس از گذشت ۴ ماه از تحصیل، برای اخذ ویزای دانشجویی درخواست دهید. پس از دریافت ویزای دانشجویی، می‌توانید برای گرفتن مجوز اقامت کشور تایوان اقدام کنید.

هزینه ویزای تحصیلی تایوان

در جدول زیر، به هزینه ویزای تحصیلی تایوان اشاره کرده‌ایم. واحد پول رسمی کشور تایوان NT و هر ۱ دلار تایوان معادل ۰٫۳۲ دلار آمریکا است. تمام مبالغ ذکرشده در این مطلب به دلار آمریکا هستند. 

هزینه های ویزای تحصیلی تایوان
دریافت ویزای اقامت خارج از کشور تایوانویزای یک‌بارورود ۶۶ دلار و ویزای چندبارورود ۱۳۲ دلار
دریافت ویزای اقامت از داخل کشور تایوانویزای یک‌بارورود ۶۹ دلار و ویزای چندبارورود ۱۳۸ دلار
گواهی اقامت خارجی ARC برای ۱ سال۳۱٫۵ دلار 
گواهی اقامت خارجی ARC برای ۲ سال۶۳٫۱۰ دلار
گواهی اقامت خارجی ARC برای ۳ سال۹۴٫۶۴ دلار
گواهی اقامت خارجی ARC برای دانشجویان چینی خارج از کشور۱۵٫۷ دلار

اعتبار ویزای تحصیلی تایوان

ویزای دانشجویی تایوان درواقع نوعی ویزای ورود به کشور محسوب می‌شود. اعتبار ویزای تحصیلی تایوان حداکثر ۳ ماه است. برای تحصیل طولانی‌مدت در کشور تایوان، باید گواهی اقامت خارجی را دریافت کنید که اعتبار آن بین ۱ تا ۳ سال است. اعتبار ویزای بازدیدکننده تایوان برای تحصیل در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت حداکثر ۶ ماه است.

ویزای دانشجویی اولیه با اعتبار ۳ ماه، تا ۳ ماه دیگر تمدیدشدنی است و با این ویزا ۶ ماه می‌توانید در تایوان اقامت کنید. زمانی‌که مجوز اقامت در این کشور را برای ۱ تا ۳ سال دریافت کردید، ممکن است به تمدید مجدد آن نیاز داشته باشید. برای تمدید اقامت خود حداکثر ۳۰ روز پیش از انقضای اعتبار ویزای فعلی، به سازمان ملی مهاجرت تایوان مراجعه و درخواست خود را ارائه کنید.

امکان کار با ویزای تحصیلی تایوان

امکان کار با ویزای تحصیلی تایوان، تنها با داشتن مجوز اقامت در این کشور و ویزای تحصیلی امکان‌پذیر نیست. به‌عنوان دانشجو با دریافت مجوز کار از آژانس توسعه نیروی کار تایوان (WDA)، می‌توانید در این کشور کار کنید. 

برای کار حین تحصیل در تایوان، باید از موسسه آموزشی خود رضایت‌نامه دریافت کنید و هنگام درخواست کار، آن را ارائه دهید. در این رضایت‌نامه، باید دلیل شما برای انجام کار ذکر شود. حداکثر ساعت مجاز برای کار حین تحصیل ۲۰ ساعت در هفته است؛ البته در بازه تعطیلات، محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

فرم مشاوره ویزای تحصیلی تایوان

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

آیا می‌توان ویزای دانشجویی تایوان را تمدید کرد؟

بله، امکان تمدید ویزای دانشجویی تایوان به‌مدت ۳ ماه و امکان تمدید مجوز اقامت به‌مدت ۱ تا ۳ سال وجود دارد.

آیا می‌توانم با داشتن ویزای تحصیلی تایوان در این کشور کار کنم؟

بله، درصورت دریافت رضایت‌نامه از مرکز آموزشی و اخذ مجوز از آژانس توسعه نیروی کار، می‌توانید در این کشور کار کنید.

ساعت مجاز برای کار با ویزای تحصیلی تایوان چقدر است؟

 حداکثر ساعت مجاز برای کار با ویزای تحصیلی تایوان ۲۰ ساعت در هفته است؛ البته در بازه تعطیلات، محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی تایوان چقدر است‌؟

هزینه اخذ ویزای تحصیلی تایوان برای ویزای یک‌بارورود ۶۶ دلار و ویزای چندبارورود ۱۳۲ دلار است.

اعتبار ویزای تحصیلی تایوان چند سال است؟

اعتبار ویزای تحصیلی تایوان بین ۱ تا ۳ سال است.

آیا می‌توان ویزای تحصیلی تایوان را تمدید کرد؟

بله، امکان تمدید ویزای تحصیلی تایوان برای دانشجویان وجود دارد.

محدودیت سنی برای دریافت ویزای تحصیلی تایوان چند سال است؟

محدودیت سنی برای دریافت ویزای تحصیلی تایوان تعیین نشده است؛ اما برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی، باید دیپلم خود را دریافت کرده باشید.

مدرک زبان موردنیاز برای دریافت ویزای دانشجویی تایوان چیست؟

مدرک زبان موردنیاز برای دریافت ویزای دانشجویی تایوان، به نوع دانشگاه و زبان تدریس در آن بستگی دارد. معمولا مدارک زبان انگلیسی و چینی از دانشجویان خواسته می‌شود.

آیا امکان گرفتن اقامت دائم با ویزای تحصیلی تایوان وجود دارد؟

بله، پس از اتمام تحصیل خود در تایوان می‌توانید ویزای کاری و پس از ۵ سال زندگی در این کشور، اقامت دائم آنجا را دریافت کنید.