مهاجرت به یونان، برای بعضی‌ها اولین قدم برای ورود به اروپا و منطقه شنگن است. از آنجایی که یونان کشوری مهاجرپذیر است، راه‌های متعددی برای اقامت در این کشور وجود دارد که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم.

یونان که در جنوب شرقی اروپا قرار دارد، با زیبایی‌های طبیعی مسحورکننده و غنی از تاریخ باستان، مکانی عالی برای زندگی شناخته می‌شود. یکی از دلایل افزایش درخواست مهاجرت به یونان، جزایر خیره‌کننده، سواحل بکر و مناظر دیدنی آن است که این کشور را به بهشتی دست‌یافتنی تبدیل کرده‌اند. این کشور از لحاظ امکانات بهداشتی، آموزش و زیبایی محیط زیست عملکرد بسیار خوبی داشته است و همچنین در مقایسه با اغلب کشورها هزینه زندگی خیلی کمتری دارد. علاوه بر این موارد، فرصت‌های شغلی در زمینه ساختمان‌سازی، گردشگری، کشاورزی و موارد دیگر، یونان را به یک قطب مهاجرپذیر تبدیل کرده است.

شرایط مهاجرت به یونان برای ایرانیان

یونان کشوری شاد و پویا است که به‌دلیل برخورداری از آب‌وهوایی دل‌چسب، تمدن غنی، معماری‌ منحصربه‌فرد و فرهنگ جالب توجه، در سراسر جهان زبانزد است.

در چند سال اخیر ایرانیان زیادی مهاجرت به این کشور را در برنامه خود قرار داده‌اند و در مورد شرایط مهاجرت به یونان، به‌خصوص از طریق کار پرس‌وجو می‌کنند. در عین حال، برخی علاوه بر مهاجرت به این کشور و برخورداری از مزایای آن، یونان را واسطه‌ای ایده‌آل و امن، برای مهاجرت به اروپا و حوزه شنگن می‌دانند.

عمدتاً جوانان ایرانی تمایل بیشتری برای مهاجرت به این کشور دارند و در بین ایرانیان مقیم در یونان بیشتر رده سنی ۱۸ تا ۴۰ سال دیده می‌شود. اما در هر سنی که باشید، قبل از تصمیم به مهاجرت به یونان و اخذ ویزای آن، بهتر است با شرایط مهاجرت به این کشور بیشتر آشنا شوید.

سه گزینه زیر از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به یونان هستند که باید آن‌ها را مد نظر قرار دهید:

برخورداری از تمکن مالی:

حتماً خوانده یا شنیده‌اید که هزینه‌های زندگی در یونان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون‌به‌صرفه است. اما با در نظر داشتن پرداخت مالیات و کم بودن درآمد ماهانه در این کشور، چنانچه بدون تمکن مالی مناسب وارد این کشور شوید قطعاً با سختی‌های زیادی روبه‌رو خواهید شد.

پس توصیه می‌کنیم قبل از اخذ ویزای یونان علاوه بر هزینه مهاجرت به یونان، به محدود بودن موقعیت‌های شغلی در این کشور، درآمد ماهانه نسبتاً کم و نرخ بیکاری بالای این کشور توجه داشته باشید و حتماً به تمکن مالی و درآمد ماهانه ثابت و بالا فکر کنید.

اطلاع از قوانین کشور یونان: 

نه‌تنها برای ورود به یونان، بلکه برای ورود به هر کشوری و اقامت در آن باید با قوانین آنجا آشنا باشید. در کشور یونان نیز اگر تجربه و اطلاعات کافی نداشته باشید امکان افتادن در دام کلاه‌برداران و متضرر شدن وجود دارد. پس بهتر است برای اینکه در کشوری جدید درگیر مسائل حقوقی نشوید و بدون دردسر زندگی کنید اول اطلاعات بیشتری در مورد قوانین آن کسب کنید و در صورت امکان یک مشاور حقوقی برای خودتان انتخاب کنید.

تسلط به زبان یونانی:

سالانه تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان با هدف اقامت کوتاه‌مدت یا بلندمدت وارد یونان می‌شوند اما مهاجرانی که تسلط بیشتری به زبان یونانی دارند با رضایت بیشتری در این کشور زندگی می‌کنند.

تسلط به زبان یونانی برای داشتن یک زندگی ایده‌آل و رضایت‌بخش، موضوعی حیاتی و ضروری است. پس بهتر است بدانید اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید ولی به زبان یونانی تسلط ندارید، ممکن است زندگی در یونان برایتان سخت شود.

اگر به زبان یونانی مسلط باشید شرایط تمکن مالی را هم هموار خواهید کرد؛ زیرا فرصت‌های شغلی بیشتری در بازار کار برایتان فراهم خواهد شد. به‌عنوان یک ایرانی، حتی اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، در نهایت قادر نیستید با سبک زندگی و فرهنگ مردم این کشور هماهنگ شوید و احتمال استخدام شما خیلی کم خواهد بود.

اقامت در یونان

راه‌ های مهاجرت به یونان برای ایرانیان

راه‌های مهاجرت به یونان برای ایرانیان متنوع است و هر متقاضی می‌تواند بر اساس شرایطی که دارد یکی از آن‌ها را انتخاب کند. هریک از این راه‌ها چالش‌ها، مزایا و معایب مربوط به خودش را دارد. در بین شهروندان ایرانی، از مهاجرت به یونان از طریق تحصیل و مهاجرت به یونان از طریق کار، بیشتر استقبال می‌شود.

در ادامه به بررسی روش‌ های مهاجرت به یونان و شرایط اخذ ویزا در هر گزینه می‌پردازیم.

مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت به یونان از طریق کار یکی از راه‌‌های متداول مهاجرت به این کشور است که با دریافت ویزای کار ممکن است. برای گرفتن ویزای کار در یونان اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید باید اول مجوز کار داشته باشید. برای دریافت مجوز کار دو راه دارید: ۱. دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای یونانی و ۲. تکمیل تحصیلات. 

در روش اول: پس از اینکه مدارک شما برای کارفرما ارسال شد و پیشنهاد شغلی شما از طرف کارفرما تأیید شد در صورت پذیرش در مصاحبه، می‌توانید به سفارت یونان در محل زندگی خود مراجعه کنید. توجه داشته باشید که روند دریافت ویزای کار، چندین ماه طول می‌کشد. خوشبختانه در ایران اخذ ویزای کار کشور یونان چندان پیچیده نیست. بر اساس نظر اکثر مهاجران، سختی گرفتن ویزای کار، بیشتر در بخش پیدا کردن شغل مناسب است؛ زیرا نرخ بیکاری در این کشور بالا است.

افرادی که ویزای کار داشته باشند، علاوه بر کار کردن، امکان اقامت و استفاده از امکانات عمومی این کشور را نیز خواهند داشت و پس از دریافت گواهی تأیید از سمت کارفرما، خانواده متقاضی نیز می‌توانند همراه او به کشور یونان مهاجرت کنند. علاوه بر این، یکی از مزایای مهم داشتن ویزای کار برای ایرانی‌ها، امکان سفر به کشورهای عضو شنگن است.

در روش دوم : دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده‌اند پس از فارغ‌التحصیلی، می‌توانند با مراجعه به مراکز کاریابی در این کشور، برای جست‌وجوی شغلی متناسب با مدرک تحصیلی خود اقدام کنند. این دانشجویان بعد از اتمام دوره‌های آموزشی خود با اعلام درخواست ویزای کار یونان می‌توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری یونان تغییر دهند.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل یکی دیگر از راه های مهاجرت به یونان و اخذ اقامت یونان است. یونان در زمینه آموزشی و دانشگاهی تاریخ طولانی‌ای دارد و بر همین‌ اساس تحصیل در این کشور از بالاترین ارزش آموزشی در سراسر جهان برخوردار است.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های یونان، اغلب زبان یونانی است، البته به‌جز برخی رشته‌ها و سطوح عالی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. همچنین هزینه تحصیل در یونان تقریباً بالا است. پس‌ بهتر است حتماً قبل از اینکه اقدام به اخذ ویزای تحصیلی یونان کنید، میزان شهریه لازم برای مراکز آموزشی این کشور را نسبت به توان اقتصادی خود بسنجید. بعد از اینکه در مورد میزان هزینه‌ها اطلاعات لازم را به دست آوردید و تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی داشتید وارد مراحل زیر می‌شوید:

 •  دریافت پذیرش از یک مؤسسه آموزش عالی در یونان 
 •  ثبت‌نام در رشته تحصیلی مورد نظر 
 •  اثبات برخورداری از تمکن مالی به دولت یونان
 •  پرداخت شهریه کامل ترم اول مؤسسه

بعد از گذراندن این مراحل، می‌توانید اقامت یک‌ساله با ویزای تحصیلی یونان را دریافت کنید که هر سال و تا پایان دوره تحصیلات تمدید می‌شود.

قبل از انتخاب مؤسسه یا دانشگاهی که قصد تحصیل در آنجا را دارید، مطمئن شوید که وزارت علوم ایران آن را تأیید کرده باشد. برای دانشجویان ممتاز در برخی رشته‌ها و دانشگاه‌های یونان، امکان دریافت بورسیه تحصیلی هم وجود دارد.

هزینه تحصیل در هریک از دانشگاه‌های یونان با توجه به نوع رشته، دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است. اما این هزینه به‌طور متوسط سالانه حدود ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ برآورد می‌شود.

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری به دو روش امکان‌پذیر است که در هر دو مورد امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.

راه اول خرید ملک در این کشور است و روش دوم کارآفرینی یا اثبات توانایی کسب درآمد تا مبلغ مشخصی است که دولت یونان تأیید می‌کند. در روش اول، پس از خرید ملک در یونان اقامت پنج‌ساله دریافت می‌کنید و در روش دوم اقامت شما ۱۰ ساله خواهد شد.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

چنانچه ارزش ملکی که در کشور یونان می‌خرید حداقل ۲۵ هزار یورو باشد، می‌توانید در مدت زمان دو ماه اقامت خود را دریافت کنید. به‌علاوه با خرید ملک در این کشور، شما از پرداخت مالیات معاف خواهید شد.

از آنجایی که کشور یونان در مرحله شکوفایی و توسعه اقتصادی قرار دارد، مزایای سرمایه‌ گذاری در یونان بسیار زیاد است. با سرمایه‌گذاری در یونان از طریق خرید ملک، می‌توانید گلدن ویزا یا ویزای طلایی را به دست آورید و به‌راحتی به این کشور مهاجرت کنید.

مزایای داشتن ویزای طلایی یونان از این قرار است:

 • امکان افزایش و رشد سرمایه
 • امکان دریافت اقامت بعد از دو ماه
 • امکان ایجاد حساب‌های بانکی فعال
 • ورود به ۲۶ کشور دنیا بدون اخذ ویزا
 • دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور یونان
 • امکان اقامت گرفتن برای همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال
 • تمدید اقامت تا ۲۱ سال برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال
 • برخورداری از قوانین شهروندی و کمک‌های اجتماعی 
 • امکان سفر به کشورهای عضو شنگن و سهولت در دریافت ویزای انگلستان
 • امکان زندگی و کار در ۳۴ کشور اتحادیه اروپا به‌عنوان شهروند یونان
 • حق تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور به‌صورت رایگان یا با کمترین شهریه

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

سرمایه‌گذاری از طریق تمکن مالی در یونان، از کم‌هزینه‌ترین راه‌ های مهاجرت به یونان محسوب می‌شود. این راه مخصوص افراد بازنشسته و اشخاص کارآفرین و صاحبان مشاغل است و برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده. شما با دریافت این نوع اقامت فقط مجوز ورود به حوزه شنگن را خواهید داشت و امکان اخذ مجوز کار در یونان را ندارید.

برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید به دولت یونان ثابت کنید که درآمد ماهانه شما به‌طور متوسط معادل ۲۰۰۰ یورو است. در واقع تمکن مالی شما در یک سال، باید ۲۴ هزار یورو باشد. ضمناً، در صورتی که قصد مهاجرت با همسر و فرزندان خود را دارید، باید به‌ازای هر یک از آن‌ها به‌ترتیب ۲۰ درصد و ۱۸ درصد به مبلغی که گفته شد، اضافه شود. گردش حساب بانکی شما گویای تمکن مالی شما در ماه و سال است که باید به‌عنوان مدرک تحویل دهید.

هزینه‌هایی که برای دریافت اقامت از طریق تمکن مالی دریافت می‌شود، شامل این موارد می‌شود:

 • هزینه افتتاح حساب
 • پرداخت حق بیمه و هزینه ورود به سایر کشورهای اروپایی 

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌‌گذاری با تمکن مالی مزایایی را به‌همراه دارد که عبارت‌اند از:

 • برخورداری از بیمه درمانی معتبر بین‌المللی
 • سریع‌ترین و راحت‌ترین روش برای اخذ اقامت در حوزه شنگن
 • عدم نیاز به ارائه مدارک زبان انگلیسی و یونانی
 • عدم نیاز به ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری در اتحادیه اروپا
 • تمدید اجازه اقامت 
 • عدم اجبار به اجاره کردن ملک در یونان

راه های مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند

قانون اصل خون برای شهروندی، یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف است که در کشور یونان نیز وجود دارد. در روش مهاجرت به یونان از‌ طریق تولد فرزند، چنانچه یکی از والدین، شهروند یونانی باشند، فرزند متولدشده به‌عنوان یکی از شهروندان یونانی شناخته می‌شود. در حالت دوم اگر پدر و مادر یونانی نباشند ولی به‌مدت پنج سال در این کشور اقامت داشته باشند، برای نوزاد آن‌ها در بدو تولد، تابعیت یونانی صادر می‌شود و به‌عنوان یک شهروند یونانی می‌تواند از مزایای اقامت در این کشور بهره‌مند شود.

شاید برخی این‌طور تصور کنند که با اقامت کوتاه‌مدت و تولد فرزند در آن بازه زمانی می‌توانند تابعیت فرزندشان را در این کشور دریافت کنند، اما این فکر کاملاً اشتباه است؛ زیرا نه‌تنها در یونان بلکه در هیچ کشوری با اقامت کوتاه‌مدت، برخورداری از این نوع تابعیت ممکن نیست. پس بهتر است به این نکته توجه کنید که فقط تولد کودک در این کشور ملاک اخذ تابعیت نیست و باید حتماً پدر و مادر تبعه یا شهروندی کشور مورد‌ نظر را داشته باشند. بنابراین برای اقامت و دریافت تابعیت فرزندانتان، ابتدا باید پنج سال به‌عنوان شهروند در کشور یونان ساکن باشید.

️مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

اگر قصد مهاجرت به یونان از طریق ازدواج را دارید باید به فکر ازدواج با یک فرد یونانی یا کسی که تابعیت یونانی دارد باشید. بعد از اینکه ازدواج کردید، برای اخذ اقامت یونان باید با ارائه‌ی مدارک معتبر و رسمی، به دولت یونان ثابت کنید که شما به‌صورت قانونی زوج هستید. خوشبختانه این نوع مهاجرت، رایگان است و به پرداخت هزینه برای اخذ ویزا نیاز نیست. اما لازم است این نکته را بدانید که با وجود گرفتن اقامت یونان، بعد از ازدواج نمی‌توانید فوراً اقدام به اخذ تابعیت این کشور کنید. برای اخذ اقامت، فرد متقاضی باید علاوه بر گواهی ثبت ازدواج، نسخه تأییدشده گذرنامه، ویزا یا مجوز اقامت (دائم یا موقت)، کپی‌ شناسنامه همسر یونانی و گواهی بیمه را به دفتر مهاجرت یونان ارائه دهد. همچنین لازم است پس از دریافت اقامت، فرد به‌مدت ۶ ماه به‌صورت مستمر و پیوسته در این کشور حضور داشته باشد و به زبان یونانی مسلط شود.

چنانچه سرانجام این ازدواج به تولد فرزند ختم شود، پس از سه سال شخص می‌تواند درخواست دریافت پاسپورت یونانی دهد. بعد از بررسی مدارک ارائه‌شده، طبق قانون، به‌مدت پنج سال برای زوجین مجوز اقامت در یونان صادر می‌شود. در صورتی که ازدواج ادامه یابد پس‌ از اتمام این دوره فرد این امکان را دارد که درخواست صدور مجوز اقامت ۱۰ ساله بدهد.

مدارک لازم برای مهاجرت به یونان

اطلاع از مدارک لازم برای مهاجرت به یونان بعد از انتخاب یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور، ضروری است. معمولاً مدارک لازم بسته به نوع مهاجرت متفاوت‌اند اما به‌طور کلی برای اخذ اقامت یونان مدارکی که باید تهیه کنید عبارت‌اند از:

 • گواهی بیمه سلامت
 • گواهی اقامت موقت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • بیمه‌نامه و گواهی سلامت متقاضی
 • ارائه انگیزه‌نامه برای سفر به یونان
 • گواهی‌های مربوط به پرداخت مالیات در یونان
 • گواهی پذیرش دانشگاه‌ها و مؤسسات برای مهاجرت از طریق تحصیلات 
 • مدارک هویتی ترجمه‌شده شامل کارت ملی و شناسنامه و پاسپورت معتبر 
 • مدارک مربوط به تأیید تمکن مالی مانند سه گردش آخر حساب بانکی

بررسی و ترجمه کلیه مدارکی که گفته شد، باید توسط وکیل و مراکز معتمد و معتبر انجام شود و در موعد مقرر به اداره مهاجرت این کشور فرستاده شود.

روش های مهاجرت به یونان

هزینه مهاجرت به یونان

به‌طور کلی طبق آمار به‌دست‌آمده هزینه زندگی در یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ۳۰ درصد کمتر است. همین‌ مورد، از دلایل عمده بالا بودن متقاضیان ایرانی، برای مهاجرت به این کشور است. البته کاهش یا افزایش هزینه‌های زندگی در کشور یونان با سبک زندگی افراد رابطه مستقیم دارد و همچون ایران هزینه زندگی در هر شهر و منطقه متفاوت است. به‌عنوان مثال در پایتخت کشور یونان هزینه‌های معیشتی و سوخت نسبت به جزایر و روستاها بیشتر است. مناطق شمالی و جنوب شهر آتن، گران‌ترین محله‌های این شهر برای زندگی محسوب می‌شوند.

به‌طور متوسط هزینه ماهانه اقامت در یونان، حدود ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو است. شاید این مبلغ نسبت به هزینه زندگی در ایران بیشتر باشد ولی اجاره‌بهای مسکن در این کشور، ۲۰ درصد نسبت به ایران کمتر است. هزینه مهاجرت به یونان نیز با توجه به نوع روش‌ مهاجرت متفاوت است:

 • هزینه‌ سالانه‌‌ کسی که در یونان اقامت تحصیلی دارد، بدون دریافت بورسیه و شغل ثابت، معادل ۱۰ هزار تا ۱۳ هزار یورو است. ۳۷ درصد از این مبلغ خرید ملزومات خانگی، ۱۵ درصد شهریه دانشگاه و ۳ درصد هزینه‌های حمل‌و‌نقل است.
 • برای اقامت در یونان از طریق سرمایه‌گذاری در هر زمینه‌ای همچون خرید ملک، کارآفرینی، ثبت‌ شرکت یا تمکن مالی، حداقل ۲۵۰ هزار یورو نیاز است.
 • ارزان‌ترین راه برای اقامت در کشور یونان، مهاجرت از طریق ازدواج است.

مزایا و معایب مهاجرت به یونان

در این بخش مهم‌ترین مزایا و معایب مهاجرت به یونان را بررسی می‌کنیم.

مزایا:

 • یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به یونان، پایین‌ بودن هزینه‌های زندگی است که برای اکثر مهاجران اهمیت ویژه دارد.
 • امنیت بالا در کشور یونان اثبات‌ شده است.
 • یونان آب‌وهوای دلپذیر مدیترانه‌ای دارد.
 • در این کشور کیفیت و کمیت خدمات درمانی و رفاهی دولت به شهروندان بالاست.

معایب:

 •  خرید ملک در یونان هزینه نسبتاً بالایی لازم دارد و چنانچه در زمینه خرید و فروش ملک اطلاعات کافی نداشته باشید ممکن است متضرر شوید و بدهی‌های زیادی به‌ بار آورید. البته علاوه‌ بر قیمت بالا، فروش ملک در این کشور نیز کمی زمان‌بر و دشوار است.
 • شلوغی جمعیت در بعضی شهرهای توریستی به‌ویژه در فصل تابستان و ایام‌ تعطیل نیز چندان مطلوب نیست.
 • ترافیک سنگین، کمبود آب و بالا بودن هزینه‌های زندگی در شهرهای توریستی نیز از مشکلاتی است که اکثر مهاجران اعلام کرده‌اند.

فرم مشاوره مهاجرت به یونان

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

بهترین راه برای مهاجرت به یونان کدام روش است؟

با توجه به اینکه کشور یونان از لحاظ اقتصادی در مرحله‌ رشد قرار دارد، بهترین راه برای مهاجرت به این کشور، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و بعد از آن مهاجرت برای تحصیل است.

فرایند مهاجرت به یونان چقدر طول می‌کشد؟

بررسی مدارک و پرونده‌ها برای دادن ویزا معمولأ ۳۰ روز طول می‌کشد اما ممکن است فرایند مهاجرت به یونان ۴۵ روز تا دو ماه هم زمان نیاز داشته باشد.

مهم‌‌ترین شرایط مهاجرت به یونان چیست؟

مهم‌‌ترین شرایط مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور سن بالای ۱۸ سال، سوء‌پیشینه نداشتن در ۱۰ سال اخیر و تسلط به زبان یونانی است.

انواع روش های مهاجرت به یونان کدام‌اند؟

انواع روش های مهاجرت به یونان عبارت‌ند از: از طریق ازدواج، از طریق تولد فرزند، از طریق سرمایه‌گذاری، از طریق تحصیل و از طریق کار.

تمکن مالی برای مهاجرت به یونان چقدر است؟

حداقل موجودی حساب بانکی جهت داشتن تمکن مالی برای مهاجرت به یونان ۲۵ هزار یورو است. 

آیا برای مهاجرت به یونان به وکیل مهاجرت نیاز دارم؟

چنانچه قصد خرید ملک در کشور یونان را دارید، کارفرما هستید و به استخدام نیرو نیاز دارید، داشتن وکیل مهاجرت برای شما ضروری است.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به یونان چیست؟

برای تحصیل و اقامت در کشور یونان باید تسلط به زبان انگلیسی خود را، با ارائه مدارک زبان تافل یا آیلتس اثبات کنید. 

چه مدارکی برای مهاجرت به یونان مورد نیاز است؟

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست مهاجرت
 • اصل و کپی از همه صفحات گذرنامه 
 • مدارک تسلط به زبان انگلیسی
 • سه قطعه عکس گذرنامه‌ای
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • مدارک بیمه درمانی
 • گواهی سلامت

آیا می‌توان اعضای خانواده را برای مهاجرت به یونان با خود برد؟

در روش مهاجرت به یونان با خرید ملک می‌توان به‌همراه خانواده به این کشور مهاجرت کرد. در غیر این صورت فقط افرادی که اقامت دائم دارند می‌توانند برای اقامت اعضای خانواده درخواست بدهند.

آیا با مهاجرت به یونان می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

بله، با مهاجرت به یونان از روش‌های مختلفی که گفته شد، پس‌ از گذشت مدت زمان مشخص می‌توانید اقدام به دریافت پاسپورت یونانی کنید.

شرایط سنی مهاجرت به یونان چیست؟

برای مهاجرت به یونان حداقل باید ۱۸ سال سن داشت.