با مهاجرت به کانادا از طریق راه‌های مختلفی همچون تحصیل، کار، خانواده، ازدواج و غیره علاوه بر بهره‌مندی از خدمات و امکانات رفاهی این کشور در مواردی با دریافت اقامت دائم می‌توانید از حقوق شهروندی کانادا نیز بهره‌مند شوید. آیا شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارید اما اطلاعات شما در این زمینه تکمیل نیست؟ کانادا یکی از کشورهایی است که زندگی، تجارت و تحصیل در آن بسیار مقرون به صرفه است. زیرا در این کشور کلیه امکانات رفاهی به اضافه خدمات ویژه برای شهروندان وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت اگر قصد مهاجرت را دارید، کانادا بهترین گزینه است. این کشور راه‌های زیادی برای مهاجرت دارد که البته باید شرایط و مدارک مورد نیاز آن‌ها را داشته باشید.

مهاجرت به کانادا
 پرچم کانادا
مشاوره رایگان

راهنمای کامل مهاجرت به کانادا

امروزه کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در سراسر دنیا به شمار می‌رود که افراد زیادی اقامت این کشور را در اولویت زندگی خود قرار داده‌اند. چنان که تعداد زیادی از ایرانیان نیز دوست دارند به این کشور مهاجرت کنند. زیرا در این کشور امکانات لازم برای ادامه تحصیل در رشته‌های تحصیلی مختلف، اشتغال و غیره به بهترین شکل به شهروندان عرضه می‌شود. علاوه بر این کانادا جز کشورهایی است که بیش‌ترین خدمات را برای شهروندان خود دارد.

حال اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید بدانید بیشتر از ۸۰ روش برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت مهاجرت به این کشور و اقامت در آن چندان کار دشواری نیست. تنها کافی است که با راه‌های مهاجرت به این کشور، شرایط، هزینه‌ها و غیره آشنا باشید. به همین دلیل ما در ادامه تلاش می‌کنیم که یک راهنمای کامل و جامع برای مهاجرت به کشور کانادا را به شما ارائه دهیم که با اطلاعات کافی برای این کار اقدام کنید.

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت برای ایرانیان

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

اولین و مهم‌ترین اقدام برای مهاجرت به کانادا این است که بررسی کنید آیا اصلا کانادا برای مهاجرت شما مناسب است؟ آیا با شرایط آب و هوایی، سکونت و شرایط فرهنگی سازگاری دارید؟ پس از اینکه از انتخاب این کشور برای اقامت خود اطمینان حاصل کردید، باید روش مهاجرت را انتخاب کنید.

هر کس که قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشد، باید متناسب با شرایط خود روش صحیح را انتخاب کند. به عنوان مثال دانشجویان می‌توانند از طریق تحصیل خود به این کشور مهاجرت کنند. نکته دیگر برای اقدام به مهاجرت این است که اطلاعات کافی را درباره شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت و اقامت در کانادا داشته باشید. زیرا هر گونه سهل‌انگاری در این زمینه باعث می‌شود که ویزای مورد نظر را دریافت نکنید و به اهداف خود نرسید.

بهره‌مندی از بهترین خدمات و امکانات با مهاجرت به کشور کانادا

انواع راه های مهاجرت به کانادا

کشور کانادا امروزه تلاش می‌کند از راه‌های مختلف مهاجران را بپذیرد. به طوری که بیشتر افراد از طریق تحصیل، شغل، خانواده و بسیاری موارد دیگر می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. حال اگر شما نیز قصد مهاجرت دارید اما نمی‌دانید کدام راه بهتر است، باید به رایج‌ترین روش‌های مهاجرت و اقامت در این کشور آشنا باشید.

به این شکل به‌راحتی می‌توانید راهی را متناسب با شرایط خود انتخاب و نسبت به دریافت ویزا و مهاجرت اقدام کنید. حال باید بدانید پرطرفدارترین شیوه‌های مهاجرت به کشور کانادا عبارت هستند از:

مهاجرت به کانادا از طریق کار

بسیاری از افرادی که مشاغل ایده‌آلی دارند، برای گسترش شغل خود یا کسب سود بیشتر می‌خواهند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. کانادا یکی از کشورهایی محسوب می‌شود که مهاجرت به کانادا از طریق کار را فراهم کرده است که افراد از طریق شغل و کار خود بتوانند به این سرزمین مهاجرت کنند. البته این کار شرایط به‌خصوصی دارد. چنان که باید بررسی کنید که آیا شغل و مهارت شما باعث می‌شود که شرایط یک کارگر ماهر را داشته باشید. پس از این با بررسی دیگر شرایط می‌توانید برای مهاجرت و اقامت کاری در کانادا اقدام کنید. منظور از دیگر شرایط مدرک تحصیلی، مدرک زبان و شرایط سنی است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به این کشور، سرمایه‌گذاری است. کسانی می‌توانند با استفاده از این روش اقدام کنند که حداقل سرمایه لازم برای اقامت در کانادا را داشته باشند. در این رابطه جالب است بدانید دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در کانادا نیز راه‌های مختلفی دارد. از جمله این راه‌ها می‌توان به اقدام از طریق سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، خوداشتغالی و غیره اشاره کرد. البته باید شرایط لازم را برای دریافت این ویزا و مهاجرت داشته باشید. برخی از این شرایط شامل تجربه تجاری، داشتن حداقل دو میلیون دلار دارایی خالص، گواهی پزشکی و غیره هستند. با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شما به کل بازار منطقه آمریکای شمالی دسترسی خواهید داشت. همچنین از این طریق می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید که البته شرایط مخصوص به خود را دارد.

افزایش سود با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان کشورهایی مثل ایران برای مهاجرت و تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند. از جمله شرایط کلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توان به رعایت قوانین، نداشتن سوء سابقه کیفری، اثبات داشتن هزینه کافی برای زندگی در کانادا و ارائه دعوت‌نامه دانشگاه‌ های کانادا اشاره کرد. علاوه بر این‌ها مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل شرایط دیگری نیز دارد که برای اطلاع دقیق از آن‌ها باید با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک این است که این کار باعث اخذ اقامت نمی‌شود. در واقع شما می‌توانید در کشور کانادا هر گونه ملکی مثل خانه و زمین را بخرید اما از طریق آن نمی‌توانید برای دریافت اقامت اقدام کنید. بنابراین برای اخذ اقامت باید از روش‌های دیگری مثل استارتاپ، کار، تحصیل و... استفاده کنید.

با خرید ملک به کانادا مهاجرت کنید

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

منظور از مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ این است که کسب‌وکاری را در این کشور راه‌اندازی و سپس از این طریق مهاجرت کنید. البته کسب‌وکار شما باید شرایط مورد نظر این کشور را داشته باشد. همچنین باید مدارک زبان خود را ارائه دهید. از دیگر نکات در رابطه با مهاجرت از طریق استارتاپ به کانادا می‌توان به تامین هزینه کافی برای دریافت این ویزا اشاره کرد. همچنین توجه داشته باشید که باید یک سازمان تعیین شده از شما و کسب‌وکارتان حمایت کند تا بتوانید با استفاده از این روش به کانادا مهاجرت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی یکی دیگر از راه‌هایی است که شما می‌توانید از این طریق اقدام کنید. البته برای دریافت ویزای خوداشتغالی باید شرایط لازم را داشته باشید. این شرایط شامل دو سال سابقه خوداشتغالی یا دو سال سابقه خوداشتغالی بین‌المللی در زمینه فعالیت خود است. همچنین می‌توانید با یک سال سابقه خوداشتغالی و یک سال سابقه خوداشتغالی بین‌امللی در فعالیت خود برای دریافت ویزای این مهاجرت اقدام کنید. علاوه بر این شرایط، مدارک دیگری نیز لازم است که برای کسب اطلاعات جزئی‌تر بهتر است از کارشناسان متخصص در این زمینه کمک بخواهید.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry را دارید، باید امتیاز لازم را در اکسپرس اینتری دریافت کنید. دریافت امتیاز به مدارک تحصیلی، مدارک زبان، شغل و دیگر موارد بستگی دارد. در واقع این روش یکی از ارزان‌ترین و بهترین شیوه‌های مهاجرت محسوب می‌شود اما در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید. در این رابطه باید بدانید اگر در کانادا تحصیل یا کار نکرده‌اید، باید شرایط دیگری همچون محدودیت سنی بین ۲۰ تا ۳۴ سال و کارشناسی ارشد را داشته باشید.

بنابراین پیش از اقدام برای ثبت نام در اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کشور کانادا، ابتدا شرایط خود را با شرایط این روش تطبیق دهید. سپس در صورتی که متوجه شدید شرایط لازم را دارید، در اولین فرصت نسبت به ارائه مدارک و ثبت نام اقدام کنید.

سریع‌ترین مهاجرت به کشور کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

پناهندگی مخصوص زمانی است که شما بیشتر از نظر امنیتی در کشور محل سکونت خود در خطر باشید. بیشتر مواقع این مهاجرت برای افراد جنگ‌زده است. در این رابطه می‌توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی در واقع یکی از آخرین راه‌های مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کانادا است.

این روش مخصوص دو دسته از افراد است:

 • پناهندگان کنوانسیون خارج از کشور
 • کشور طبقه پناهندگی

شرایط هر یک از این دو دسته کاملا متفاوت است و شما پیش از اقدام باید بررسی کنید که جز کدام یک از آن‌ها هستید. سپس متناسب با طبقه خود نسبت به تهیه مدارک و دریافت ویزای مورد نظر باید اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

امروزه بسیاری از افراد برای دریافت اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور اقدام به ازدواج می‌کنند. در این رابطه باید بدانید اگر شما با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید، می‌توانید به این کشور مهاجرت و در آن اقامت کنید. البته توجه داشته باشید که صرفا ازدواج کافی نیست و باید مراحل دیگری پس از ازدواج طی شود که بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید. همچنین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مانند دیگر راه‌ها شرایط به‌خصوصی دارد. به طوری که همسر یا حامی شما که اقامت دائم کانادا را دارد، ابتدا باید شرایط لازم برای تاییدیه را داشته باشد. چنان که از جمله این شرایط می‌توان به سن بالای ۱۸ سال و تمکین مالی اشاره کرد. بنابراین پیش از اقدام برای ازدواج جهت مهاجرت به این کشور باید تمامی جوانب را بسنجید.

مهاجرت آسان به کانادا تنها با ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

مهاجرت به کانادا از طریق تواد فرزند یکی از مواردی است که امروزه بین زنان ایرانی رواج دارد. به طوری که والدین برای دریافت پاسپورت این کشور برای فرزند خود ترجیح می‌دهند او را در کانادا به دنیا آورند. در این رابطه باید بدانید مهاجرت برای زایمان یا تولد فرزند موقت است. به طوری که ویزای زایمان کم‌تر از شش ماه اعتبار دارد. بانوانی که از این طریق مهاجرت می‌کنند، می‌توانند به دیدار دوستان و آشنایان خود در کانادا بروند. همچنین می‌توانند برای زایمان به بیمارستان‌های کانادا مراجعه کنند اما از مزایای اجتماعی و پزشکی مخصوص شهروندان این کشور بهره‌مند نمی‌شوند.

دریافت این ویزا شرایط به‌خصوصی ندارد، تنها کافی است که بودجه لازم برای زایمان در کانادا را داشته باشید. همچنین در صورتی که کنسولگری بخواهد باید معاینه پزشکی انجام دهید. سپس با تهیه مدارک لازم می‌توانید از طریق تولد فرزند خود به این کشور مهاجرت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

منظور از اسپانسرشیپ این است که افراد کانادایی یا مقیم این کشور که بالای ۱۸ سال سن داشته باشند، می‌توانند افرادی غیرکانادایی را مورد حمایت خود قرار دهند. به طوری که شما اگر چنین حامی در کشور کانادا داشته باشید، می‌توانید برای مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ اقدام کنید.

البته توجه داشته باشید که حامی شما باید شرایط به‌خصوص مد نظر دولت کانادا را داشته باشد. زیرا در غیر این صورت برای حمایت از شما رد صلاحیت می‌شود و نمی‌توانید ویزای مهاجرت خود را دریافت کنید. از جمله این شرایط به جز محدودیت سنی باید به نداشتن سابقه کیفری، اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های اولیه شما و غیره اشاره کنیم.

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

از دیگر راه‌های مهاجرت به کشور کانادا می‌توان به استفاده از برنامه‌هایی همچون تجربه کانادایی اشاره کرد. این برنامه برای کسانی است که در این کشور مشغول تحصیل یا کار هستند و می‌خواهند اقامت دریافت کنند. برای این کار شما باید ابتدا در اکسپرس اینتری ثبت نام کنید و سپس در صورتی که شرایط لازم را داشتید، از امکانات مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی بهره‌مند خواهید شد. منظور از شرایط لازم این است که محدودیت سنی، سطح تحصیلات، شغل و دیگر فاکتورهای مورد نظر را داشته باشید.

تجربه کانادایی یکی از برنامه‌های مهاجرت به این کشور

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کبکی

کبکی یکی دیگر از برنامه‌های کانادا برای سهولت مهاجرت برای افرادی است که قصد اقامت در این کشور را دارند. تجربه کبکی( PEQ) نیز مانند تجربه کانادایی شرایط به‌خصوصی دارد که تنها شامل برخی از افراد می‌شود. بنابراین چنان‌که با استفاده از برنامه تجربه کانادایی یا دیگر روش‌ها موفق به مهاجرت به این کشور نشده‌اید، می‌توانید نسبت به بررسی شرایط و قوانین این برنامه اقدام کنید. سپس در صورتی که واجد شرایط بودید، با طی مراحل و ارائه مدارک لازم امکان مهاجرت به کشور کانادا با این برنامه برای شما فراهم می‌شود.

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

آیا شما نیز به دنبال راهی ارزان برای مهاجرت به کشور کانادا هستید؟ انتخاب ارزان‌ترین روش برای مهاجرت به این کشور به عوامل بسیاری بستگی دارد. اگر بخواهید هزینه کم‌تری به دولت پرداخت کنید یا بخواهید سرمایه‌گذاری کم‌تری در این کشور داشته باشید، هر کدام روش‌های متفاوتی دارند.

اما به طور کلی باید بدانید از بین راه‌های ذکر شده، چند راه ارزان‌تر از دیگر روش‌ها هستند. یکی از این راه‌ها پناهندگی است که برای استفاده از این روش باید شرایط لازم را داشته باشید. همچنین مهاجرت به کشور کانادا از طریق اسپانسرشیپ از جمله راه‌های ارزان به شمار می‌رود. زیرا در این صورت کل هزینه‌های شما را حامی شما در کشور کانادا پرداخت می‌کند. مهاجرت با استفاده از اکسپرس اینتری نیز قیمت مناسبی دارد که البته باید امتیاز لازم را در آن کسب کنید.

ارزانترین راه برای مهاجرت به کشور کانادا

بهترین روش مهاجرت به کانادا

از آنجا که امروزه راه‌های زیاد و مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، همه افراد به دنبال بهترین روش هستند. در این رابطه باید بدانید بهترین روش مهاجرت به کانادا آن روشی است که متناسب با شرایط و بودجه شما باشند. زیرا در غیر این صورت دریافت ویزای مهاجرت برای شما دشوار خواهد شد. از جمله روش‌هایی که پرطرفدارتر و بهتر از دیگر شیوه‌ها هستند، می‌توان به روش‌هایی اشاره کرد که با استفاده از آن‌ها امکان اخذ اقامت دائم در این کشور وجود دارد. زیرا در این صورت از خدمات و امکانات ویژه برای شهروندان کانادا بهره‌مند خواهید شد. مهاجرت تحصیلی، سرمایه‌گذاری و استارتاپ از جمله این روش‌ها هستند. بنابراین توصیه می‌شود که اگر قصد اقامت در این کشور را دارید، از روش‌های موقت همچون مهاجرت برای تولد فرزند دوری کنید.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

به طور کلی می‌توان گفت مهاجرت به این کشور فرآیند طولانی مدتی دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال سریع ترین راه مهاجرت به کانادا هستند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، باید بدانید مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری یکی از روش‌های بسیار سریع است. دریافت ویزا از این راه تنها شش ماه به طول می‌انجامد. علاوه بر این با استفاده از این روش اقدام برای مهاجرت به صورت آنلاین نیز امکان‌پذیر است و از این جهت نیز در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود. علاوه بر این روش‌های دیگر نیز ممکن است سریع پیش بروند اما تنها در صورتی که شما شرایط و مدارک لازم را داشته باشید.

منظور از امتیاز مهاجرت به کانادا چیست ؟

شاید شما نیز شنیده باشید که گفته می‌شود برای مهاجرت به کشور کانادا باید امتیاز لازم را داشته باشید. در این رابطه باید بدانید منظور از امتیاز برای مهاجرت به این کشور، امتیاز دریافتی در اکسپرس اینتری است. زمانی که شما از طریق اکسپرس اینتری قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید، بر اساس معیارهای مختلف امتیازی برای شما محاسبه می‌شود که اگر به سطح مورد نظر برسد، امکان مهاجرت فراهم می‌شود. این معیارها شامل مدرک تحصیلی، سن، مدرک زبان و غیره است. هر یک از این معیارها دارای حداقل و حداکثر امتیاز هستند و در صورتی که امتیازهای لازم را کسب نکنید، نمی‌توانید از طریق اکسپرس اینتری برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید.

منظور از امتیاز مهاجرت به کانادا چیست

مدارک لازم جهت مهاجرت به کانادا

پس از اینکه راهی را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کردید، وقت آن رسیده است که مدارک لازم جهت مهاجرت به کانادا را متناسب با روش انتخابی تهیه کنید. زیرا هر یک از شیوه‌های مهاجرت به این کشور مدارک مخصوص به خود را نیاز دارند.

اما به طور کلی از جمله مدارک مشترک برای دریافت ویزای کانادا باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سند معتبر مسافرتی همچون پاسپورت
 • مدرکی مبنی بر ارزیابی اعتبار تحصیلی
 • مدرک معتبر مبنی بر وجود و دارایی فرد
 • نامه پیشنهاد کار در صورت داشتن این نامه
 • گواهی مبنی بر ازدواج یا طلاق
 • گواهی پزشکی
 • مدارک معتبر زبان
 • شناسنامه
 • گزارشی مبنی بر تایید پلیس
 • دو قطعه عکس

برای مهاجرت به کانادا چه مدرک زبانی نیاز است؟

یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور باید تهیه کنید و به مراکز مربوطه ارائه دهید، مدرک زبان است. زیرا متقاضیان مهاجرت به این کشور باید به یکی از زبان‌های رسمی در کشور کانادا همچون انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشند. نمره آزمون سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی یا آزمون‌های معتبر دیگر این سیستم از مهم‌ترین معیارها در محاسبه امتیاز برای مهاجرت به کشور کانادا است.

شرایط مهاجرت به کانادا

کانادا نیز همچون دیگر کشورها برای مهاجران خود شرایطی را وضع کرده است که اگر واجد آن‌ها نباشید، امکان مهاجرت و دریافت ویزا برای شما فراهم نمی‌شود. جالب است بدانید این شرایط به روش منتخب شما برای مهاجرت بستگی دارد. البته برخی از شرایط مهاجرت به کانادا کلی و مشترک هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • داشتن مدرکی مبنی بر توانایی کافی در زبان انگلیسی یا فرانسه
 • داشتن شرایط سنی مربوط به هر یک از روش‌های مهاجرت به کشور کانادا
 • داشتن بودجه کافی برای زندگی در کانادا
 • داشتن بودجه کافی برای حمایت از اعضای خانواده
 • داشتن دعوت‌نامه برای ویزای تحصیلی یا کاری

شرایط لازم برای مهاجرت به کشور کانادا

بررسی شرایط سنی برای مهاجرت به کانادا

جالب است بدانید برخی از روش‌های مهاجرت به این کشور محدودیت سنی دارد. به عنوان مثال اگر بخواهید از طریق اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت کنید، حامی شما باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد. همچنین برای اقدام از طریق جاب افر کارگری باید سن شما بین ۱۸ تا ۴۵ سال باشد. این موضوع در روش‌های دیگر نیز به شکل‌های مختلفی صدق می‌کند. بنابراین از هر طریقی که برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام می‌کنید، پیش از هر چیز شرایط سنی آن را با خود تطبیق دهید.

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

یکی از دغدغه‌های مهم افراد برای مهاجرت به این کشور، هزینه مهاجرت به کانادا است. در این رابطه باید بدانید میزان هزینه پرداختی برای مهاجرت به کشور کانادا تحت تاثیر عوامل مختلفی کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. به طوری که نوع روش انتخابی برای دریافت ویزای کانادا در میزان هزینه‌ها تاثیر به‌سزایی دارد.

به‌ عنوان مثال اگر از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور بخواهید به کانادا مهاجرت کنید، هزینه بیشتری را نسبت به مهاجرت تحصیلی باید پرداخت کنید. زیرا در این صورت علاوه بر همه هزینه‌های مهاجرت، باید سرمایه‌ای را برای سرمایه‌گذاری در کانادا نیز ارائه دهید.

نکته مهم در رابطه با هزینه مهاجرت به این کشور این است که علاوه بر مخارج ویزا و مهاجرت باید حداقل تمکین مالی را داشته باشید. حداقل تمکین مالی برای یک سال در زندگی در کانادا ۱۳ هزار دلار است. هزینه ویزا و مهاجرت نیز سال به سال متناسب با کشور مبدا و کانادا و دیگر عوامل تغییر می‌کند. بنابراین نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای هزینه دریافت ویزای این کشور ذکر کرد. پس بهترین راه برای اطلاع از هزینه‌ها این است که با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کنید.

هزینه‌های لازم برای مهاجرت به کشور کانادا

برای مهاجرت به کانادا وکیل بگیریم ؟

مهاجرت به این کشور قوانین به‌خصوصی دارد که روز به روز تحت تاثیر شرایط مختلف تغییر می‌کنند. چنان که بسیاری از افراد هیچ اطلاعاتی نسبت به این قوانین ندارند و کسب اطلاعات لازم نیازمند زمان زیادی است. به همین دلیل اگر جز افرادی هستید که زمان کافی برای مطالعه درباره چگونگی دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور را ندارید، بهتر است از وکیل مهاجرت به کانادا کمک بخواهید. وکلای متخصص در این زمینه با تمامی قوانین، تبصره‌ها و تغییرات آن‌ها آشنایی کامل دارند. به همین دلیل در صورت مراجعه به آن‌ها با تمام این موارد به طور کامل آشنا خواهید شد. علاوه بر این می‌توانید کلیه امور مهاجرت خود را به وکیل بسپارید. در این صورت علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، روند مهاجرت شما به بهترین شکل و مطابق با شرایط مربوطه پیش می‌رود. زیرا در بسیاری موارد وکلا به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی ویزای کانادا را برای افراد دریافت می‌کنند.

هزینه وکیل برای مهاجرت به کانادا

هزینه‌ای که برای دریافت کمک از وکیل برای مهاجرت به این کشور باید پرداخت کنید، هزینه ثابتی نیست. زیرا متناسب با اموری که برعهده وکیل می‌گذارید، این هزینه ممکن است کم یا زیاد شود. چنان که گاهی اوقات افراد کلیه امور مهاجرت خود را به وکیل می‌سپارند و گاهی نیز تنها در بخشی از امور مهاجرت از وکیل کمک می‌خواهند.

علاوه بر این باید بدانید سالانه ممکن است هزینه لازم برای وکیل مهاجرت متفاوت باشد. بنابراین پس از مشورت با وکیل مورد نظر و بیان خواسته‌ها و نیازهای خود، امکان اطلاع از هزینه فراهم می‌شود. اما به طور کلی باید بدانید گفته می‌شود که هزینه وکیل مهاجرت بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار می‌تواند باشد. البته این رقم نیز قابل تحت شرایط تغییر می‌کند.

هزینه مورد نیاز برای وکیل مهاجرت به کشور کانادا

آشنایی با قوانین مهاجرت به کانادا

تمام کشورهای دنیا از جمله کانادا قوانین به‌خصوصی برای مهاجرت دارند. این قوانین ممکن است تحت شرایط سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره تغییر کند. نکته مهم این است که افراد برای مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کانادا باید با این قوانین آشنایی کافی داشته باشند.

در این رابطه باید بدانید یکی از مهم‌ترین قوانین مهاجرت به کانادا این است که ایمنی مهاجران کشور خود را تا ورود به کانادا تامین کند. همچنین این کشور از مهاجران خود در برابر استثمار محافظت می‌کند.

علاوه بر این مدتی قانون این کشور بر رویکرد درهای باز استوار بود اما بعد از مدتی محدودیت‌هایی همچون محدودیت قومیتی و نژادی برای مهاجران خود قائل شد. همچنین این کشور قوانین به‌خصوصی در رابطه با مهاجرت موقت، اقامت موقت و اقامت دائم دارد که در صورت انتخاب هر یک از این‌ها باید نسبت به اطلاع از قوانین آن‌ها اقدام کنید.

به طور کلی اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، پیش از هر چیز باید از قوانین به‌روز این کشور مطلع باشید که در آینده با مشکل مواجه نشوید. در این رابطه باید بدانید تنها کارشناسان متخصص و وکلای مهاجرت از این قوانین مطلع به صورت کامل هستند.

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

به طور کلی مهاجرت برای افراد مختلف معایب و مزایایی را به همراه دارد. مهاجرت به کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست و ممکن است ضمن مزایا، معایبی نیز داشته باشد. بنابراین برای کمک به شما در ادامه به ذکر معایب و مزایای مهاجرت به این کشور می‌پردازیم:

مزایای مهاجرت به کشور کانادا

از جمله مزایای مهاجرت به کشور کانادا باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مراقبت‌های بهداشتی به صورت رایگان و همگانی
 • دارای مردمانی مودب و متواضع که ارتباط خوبی با مهاجران برقرار می‌کنند
 • این کشور از نظر عواملی مانند سلامت، تحصیلات، امنیت و غیره که تاثیر مستقیمی بر زندگی دارند، در رتبه اول است
 • وجود موقعیت‌های شغلی فراوان و مناسب
 • کم بودن جرم و جنایت در این کشور
 • زیبایی‌های طبیعی شگفت‌انگیز
 • آموزش با هزینه کم و ایده‌آل در رشته‌های مختلف

معایب مهاجرت به کانادا

معایب مهاجرت به کشوری همچون کانادا عبارت هستند از:

 •  آب و هوای کشور کانادا به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نیست به طوری که سازگاری با شرایط آب و هوایی این کشور برای ساکنان مناطق گرمسیری دشوار است
 • کنترل زیاد دولت بر زندگی مردم و وجود قوانین بسیار گسترده در حیطه‌های مختلف
 • هزینه‌های لازم برای زندگی در کشور کانادا نسبت به دیگر کشورها بیشتر است

مزایا و معایب مهاجرت به کشور کانادا

برنامه کانادا برای پذیرش مهاجر در سال ۲۰۲۱ به چه صورت است؟

جالب است بدانید که سالانه برنامه‌ها و شرایط مهاجرت در کشورهای گوناگون از جمله کانادا تغییر می‌کند. به عنوان مثال این تغییرات نه‌تنها در قوانین مهاجرت بلکه در هزینه‌ها نیز قابل مشاهده است. در این رابطه باید بدانید یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مهاجرت کانادا در سال ۲۰۲۱ متناسب با شیوع ویروس کوید ۱۹ در سراسر دنیا وضع شده است. به طوری طبق این قانون مهاجران باید قوانین به‌خصوصی از جمله قرنطینه را رعایت کنند.

از دیگر برنامه‌های این کشور برای مهاجران در سال ۲۰۲۱ باید به پذیرش برخی از گروه‌ها اشاره کرد. به طوری که این گروه‌ها شامل فارق‌التحصیلان بین‌المللی و مسلط به زبان فرانسه، نیروی کار در زمینه بهداشت و درمان و غیره اشاره کرد. البته کانادا علاوه بر این‌ها برنامه‌های دیگری نیز دارد که برای آشنایی با آن‌ها باید با آژانس‌های مهاجرتی و مسافرتی و کارشناسان آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

خدمات مشاوران متخصص در زمینه مهاجرت به کشور کانادا

خدمات مشاوره مهاجرت به کانادا در ویزاگرد

ویزاگرد یکی از مراکزی است که کارشناسان آن در زمینه‌های مختلف مربوط به مهاجرت به کمک افراد می‌آیند. چنان که اگر به‌تازگی به مهاجرت به کشوری همچون کانادا فکر می‌کنید و هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید، می‌توانید از ویزاگرد کمک بخواهید.

کارشناسان این مجموعه با تمامی قوانین، برنامه‌ها، راه‌ها، شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور آشنایی دارند. بنابراین در صورت مراجعه به این افراد و سپردن امور مهاجرت به مشاوران این مرکز علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت، در زمینه مهاجرت خود با مشکل مواجه نخواهید شد. با پرداخت مناسب‌ترین هزینه امور مربوط به مهاجرت شما، در کمترین زمان انجام می‌شود به طوری که دیگر نگران رد درخواست خود نخواهید بود. جالب است بدانید با کمک مشاوران این موسسه امکان دریافت اقامت موقت و اقامت دائم در کانادا نیز وجود دارد.

فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت به کانادا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

آیا مهاجرت به کانادا خوب است؟

پاسخ به این سوال کاملا به شما و شرایط شما بستگی دارد. اگر واقعا قصد و نیاز به مهاجرت داشته باشید، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و اقامت به شمار می‌رود.

آیا برای مهاجرت به کانادا نیازی به وکیل است؟

در صورتی که اطلاعات لازم را در رابطه با شرایط، راه‌ها و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کشور کانادا را نداشته باشید، به وکیل نیاز خواهید داشت. زیرا تنها وکلا و کارشناسان متخصص هستند که با قوانین و شرایط مهاجرت به این کشور آشنایی کافی را دارند و می‌توانند در این موقعیت به شما کمک کنند.

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

میزان هزینه لازم برای مهاجرت به این کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل بر هزینه‌های مهاجرت به کشور کانادا، روشی است که شما برای این کار انتخاب می‌کنید. زیرا روشی همچون پناهندگی هزینه کم‌تری نسبت به سرمایه‌گذاری دارد.

برای مهاجرت به کانادا چه مدرک زبانی نیاز است؟

برای مهاجرت به این کشور بهتر است نمره مورد قبول را در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی یا فرانسوی دریافت کرده باشید. زیرا برای مهاجرت به کشور کانادا لازم است که به یکی از زبان‌های رسمی این کشور مسلط باشید.

مهاجرت به کانادا چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان مهاجرت به این کشور به نوع ویزای شما بستگی دارد. در این رابطه باید بدانید مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری زودتر انجام می‌شود.

بهترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

بهترین راه برای مهاجرت به کشوری مانند کانادا آن است که متناسب با شرایط فرد باشد. اما به طور کلی بهترین راه‌های مهاجرت شامل اسپانسرشیپ، تحصیلی و غیره است. زیرا از طریق اسپانسرشیپ دیگر مجبور به پرداخت برخی هزینه‌ها نخواهید بود و از طریق این مهاجرت‌ها امکان دریافت اقامت دائم نیز فراهم می‌شود.

شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟

شرایط مهاجرت به این کشور به روش انتخابی شما برای دریافت ویزا بستگی دارد اما برخی از شرایط نیز مشترک است. از جمله شرایط مشترک می‌توان به داشتن مدرک زبان، داشتن تمکین مالی، داشتن سن متناسب با محدودیت سنی روش منتخب و غیره اشاره کرد.