شما با مهاجرت به انگلستان می‌توانید مطمئن باشید که تلاشتان در زمینه تحصیلی یا کاری به موفقیت منتهی می‌شود. اقتصاد رو به رشد، دانشگاه‌های تراز اول و بازار کار خوب، تنها بخشی از دلایلی هستند که موفقیت مهاجران را تضمین می‌کنند.

انگلستان از مقاصد محبوب مهاجرتی است. وجود دانشگاه‌های برتر ازجمله کمبریج و آکسفورد، سیستم آموزشی پیشرفته، حضور شرکت‌های بزرگ، موقعیت‌های سرمایه‌گذاری متنوع و اقتصاد رو به رشد، چشم‌انداز مهاجرت به این کشور را روشن می‌کنند. راه‌های متنوعی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد. انتخاب راحت‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به انگلستان به شرایط و وضعیت شما بستگی دارد. اگر دانشجوی متعهدی هستید، سرمایه زیادی دارید یا در حوزه کاری خود نیروی متخصصی به شمار می‌روید، می‌توانید با استفاده از موقعیت‌های متعددی که در این کشور وجود داشته، برای مهاجرت به انگلستان اقدام کنید.

بسیاری بر این باورند که انگلستان کشور گران‌قیمتی است، در حالی که در این کشور کیفیت زندگی نسبت به هزینه‌ها و درآمد‌ها، تناسب دارد. بنابراین می‌توانیم انگلستان را مقصدی با فرصت‌های طلایی بدانیم که اگر به‌اندازه کافی در آن تلاش کنید، می‌توانید به موفقیت برسید. 

شرایط مهاجرت به انگلستان برای ایرانیان

برای اینکه بتوانید به‌عنوان مهاجر وارد خاک انگلستان شوید، باید شرایط خاصی داشته باشید. اول از همه باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. نمره قابل قبول زبان، به هدف شما از مهاجرت و روشی که انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. به‌عنوان مثال اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشید آیلتس ۶ کافی است، اما برای دکتری حداقل نمره ۷ قابل قبول است.

علاوه‌بر این، به اثبات تمکن مالی نیاز دارید. این تمکن هم باز به شرایط شما بستگی دارد. اگر برای تحصیل مهاجرت می‌کنید، تمکن مالی لازم فقط شامل هزینه ۹ ماه زندگی در انگلستان می‌شود اما برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری شما باید پول کافی برای راه‌اندازی کسب‌وکار و زندگی در این کشور را داشته باشید.

برخی شرایط عمومی هم هستند که متقاضیان مهاجرت فارغ از هر روشی که انتخاب کرده‌اند، باید آن‌ها را داشته باشند. نداشتن سوءسابقه، داشتن هدف مشخص از مهاجرت و روشن‌بودن منبع تمکن مالی از شرایط عمومی مهاجرت به انگلستان هستند.

شرایط مهاجرت به انگلستان

منبع: Careerinfos.com

راه های مهاجرت به انگلستان برای ایرانیان

راه‌ های مهاجرت به انگلستان برای ایرانیان متنوع هستند. هر مهاجری با توجه به شرایط خود می‌تواند به‌سراغ یکی از این راه‌ها برود. در بین روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، برخی از آن‌ها شانس پذیرش بیشتری داشته و برخی دیگر هزینه بسیار زیادی دارند.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلستان از طریق کار یکی از روش‌هایی است که مناسب افراد متخصص با سابقه کاری حرفه‌ای است. تا چند سال پیش یکی از ویزاهای کاری که دولت انگلستان به مهاجران ارائه می‌داد، ویزای جستجوی کار (Job Seeker Visa) بود. با استفاده از این ویزا می‌توانستید وارد این کشور شده و به‌مدت ۶ ماه به‌دنبال کار بگردید. اما بعد از تغییراتی که در قوانین مربوط به کار انجام شد، این ویزا به‌طور کلی حذف شده است.

در حال حاضر ویزای کاری که دولت به متقاضیان ارائه می‌دهد، ویزای کارگر ماهر (Skilled Worker Visa) است. برای دریافت این ویزا یا باید در حال حاضر در خاک این کشور باشید یا به‌عنوان نیروی ماهر در خارج از انگلستان مشغول به کار باشید. موضوع مهمی که وجود دارد این است که برای مهاجرت به انگلیس از طریق کار باید کارفرمایی را پیدا کنید که اولا به شما نیاز داشته باشد و ثانیا اسپانسر ویزای شما شود. همچنین کارفرما موظف است حداقل حقوق قانونی را به شما پرداخت کند.

با استفاده از این ویزا می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز وارد خاک انگلیس کنید. عموما ویزاهای کاری به‌صورت دوساله صادر می‌شوند. البته در برخی مواقع هم یک‌ساله هستند. بعد از پایان مدت قرارداد، اگر کارفرما هنوز مایل به استخدام شما باشد، یک قرارداد دوساله جدید با شما می‌بندد. بعد از پنج سال تمدید ویزای کاری، می‌توانید برای تابعیت انگلستان اقدام کنید.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور توسعه‌یافته است. در این روش شما باید برای یکی از مقاطع تحصیلی، از مدرسه تا دانشگاه اقدام کنید. برای دانش‌آموزان این امکان وجود دارد که یکی از والدین را هم همراه خود داشته باشند. با این حال اغلب متقاضیان در مقطع دانشگاه به‌دنبال دریافت پذیرش تحصیلی انگلیس هستند.

دانشگاه‌های انگلستان یکی از بالاترین سطوح آموزشی را دارند. در نتیجه هر سال هزاران نفر از سراسر دنیا برای تحصیل وارد این کشور می‌شوند. در حال حاضر بر اساس قوانین جدید انگلستان، شما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان دریافت ویزای همراه را ندارید. بنابراین اگر متاهل هستید و فرزندی دارید، باید این نکته را در نظر داشته باشید. در مقطع دکترا اجازه دارید همسر و فرزندان زیر ۲۱ را همراه خود وارد خاک کشور انگلستان کنید.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری یکی از گران‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. مدل‌های مختلفی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • سرمایه‌گذاری کارآفرینی

در این روش شما باید یک ایده جدید برای شروع یک کسب‌وکار در انگلیس داشته باشید. مبلغ لازم برای این مدل سرمایه‌گذاری حداقل ۲۰۰ هزار پوند و مدرک زبان لازم، نمره ۵ آیلتس است. هنگامی که با درخواست شما موافقت شد، باید این مبلغ را صرف راه‌اندازی کسب‌وکار کرده و حداقل دو نفر بومی را هم استخدام کنید. با استفاده از سرمایه‌گذاری کارآفرینی می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را هم وارد خاک انگلستان کنید. این روش در حال حاضر متوقف شده است اما گفته می‌شود که قرار است مجددا راه‌اندازی شود.

 • سرمایه‌گذاری مستقیم

برای مهاجرت از این روش باید مبلغی معادل دو میلیون پوند را در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. با این کار بعد از گذشت پنج سال می‌توانید اقامت دائم انگلستان را به دست آورید. اگر مبلغ سرمایه‌گذاری شما بیشتر و در حدود پنج میلیون پوند باشد، بعد از سه سال و اگر ۱۰ میلیون پوند باشد، بعد از دو سال اقامت دائم را دریافت می‌کنید. البته در حال حاضر این روش سرمایه‌گذاری به‌صورت موقت بسته است.

 • سرمایه‌گذاری نوآوری

داشتن ایده‌ای نوین و نوآورانه برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار با حداقل سرمایه ۵۰ هزار پوندی، روش دیگری برای مهاجرت به انگلیس است. در این روش باید حداقل نمره ۶ آیلتس را کسب کرده باشید. با روش سرمایه‌گذاری نوآوری شما در طول سه سال می‌توانید اقامت دائم انگلستان را برای خود، همسر و فرزندانتان کسب کنید.

 • ثبت شرکت

ثبت شرکت راه دیگری برای مهاجرت به انگلیس است. در این روش باید ابتدا نوع شرکت را مشخص کرده و بر اساس آن میزان سرمایه را تأمین کنید. این بیزینس می‌تواند شعبه دوم شرکت شما هم باشد. بعد از راه‌اندازی شرکت باید خودتان یا همسرتان به‌عنوان نیروهای شرکت استخدام شوید. برای ثبت شرکت هم به ارائه اطلاعات شرکت، ارائه تراز مثبت مالی و افتتاح حساب بانکی در انگلیس نیاز دارید.

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق تولد فرزند یکی از راه‌هایی است که اغلب مردم به‌دنبال آن هستند. این در حالی است که در اغلب کشورها ازجمله انگلستان، اگر والدین کودک تبعه کشور نباشند، با تولد کودک نمی‌توانند برای او اقامت دریافت کنند. البته یک استثنا‌ وجود دارد؛ فرض کنید والدین کودک با استفاده از ویزای کاری یا تحصیلی در خاک انگلستان حضور داشته باشند. در این بین بچه‌دار شده و فرزندشان در خاک انگلیس متولد می‌شود. چون والدین به‌صورت قانونی در کشور مشغول به فعالیت هستند، تا مادامی که فرزند آن‌ها از خاک انگلیس خارج نشود جزء اتباع این کشور محسوب می‌شود. دقت کنید که والدین تابعیت انگلستان را ندارند اما فرزندشان می‌تواند جزء اتباع این کشور باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج با یک شهروند یا تبعه رسمی انگلستان هم امکان‌پذیر است. در این روش شما باید با فردی ازدواج کنید که یا شهروند است یا اقامت دائم انگلستان را دارد. البته اگر فرد قبلا به‌صورت پناهنده هم وارد کشور شده، در حال حاضر باید وضعیت او مشخص شده باشد. اگر این شرایط برقرار باشد، به‌سراغ شروط دیگر می‌روند.

نکته مهم بعدی این است که همسر شما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. همچنین درآمد کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و شما را داشته باشد. این تمکن مالی را باید به‌صورت کاملا شفاف و دقیق از طریق کار یا داشتن سرمایه در خاک انگلیس مشخص کند. در نهایت هم متقاضی ازدواج باید حداقل نمره ۴ آزمون آیلتس را دریافت کرده باشد.

روش‌های مهاجرت به انگلیس

منبع: Workpermit.com

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان

با توجه به اینکه چه روشی را برای مهاجرت انتخاب می‌کنید،‌ مدارک لازم هم متفاوت خواهند بود. با این حال تعدادی از مدارک عمومی هستند که همه باید آن‌ها را ارائه دهند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی جدید
 • نامه تأییدیه (از سوی کارفرما یا دانشگاه)
 • تمکن مالی برای اعضای خانواده و خودتان (به‌غیر از افرادی که پیشنهاد کاری دریافت کرده‌اند.)
 • رسید پرداخت هزینه‌های سفارت شامل انگشت‌نگاری
 • رسید پرداخت بیمه درمانی

به‌جز این موارد عمومی، هر روش مدارک خاص خود را نیاز دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

برای تحصیل در انگلستان به مدارکی نیاز دارید که اولا سطح علمی شما را اثبات کنند، ثانیا نشان دهند که ویژگی‌های لازم برای تحصیل در دانشگاه مقصد را دارید. این مدارک عبارت‌اند از:

 • ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات
 • رزومه تحصیلی
 • کلیه مقالات، پژوهش‌ها و تحقیقات علمی در زمینه رشته تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه از سوی حداقل دو نفر از اساتید خود
 • مدرک اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی (برای کارشناسی حداقل آیلتس ۶، برای کارشناسی ارشد حداقل آیلتس ۶٫۵ و برای دکترا حداقل آیلتس ۷)

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار

اگر از یک کارفرما در انگلیس، پیشنهاد کاری دریافت کرده‌اید، دیگر به ارائه رزومه تحصیلی نیاز ندارید. بنابراین همه تمرکز شما باید روی حوزه کاری باشد. مدارکی که باید ارائه دهید عبارت‌اند از:

 • رزومه کاری مرتبط به‌صورت کامل و جامع
 • کلیه تحقیقات و فعالیت‌های علمی مرتبط به حوزه کاری
 • مدرک زبان انگلیسی (حداقل نمره در این زمینه از سوی کارفرما تعیین می‌شود.)
 • پروپوزالی از کارها و ایده‌هایی که برای کارفرما و کسب‌وکارش دارید. 

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

هنگامی که قصد دارید با یک شهروند یا تبعه انگلستان ازدواج کنید، به ارائه مدارک تحصیلی یا کاری نیاز ندارید. در این مورد مهم‌ترین مدرک سندی است که حقیقی‌بودن ازدواج شما را ثابت کند. بسیاری از افراد برای دریافت اقامت، با برخی از اتباع کشورهای دیگر به‌صورت صوری ازدواج می‌کنند. در حالی که برای اثبات حقیقی‌بودن ازدواج باید مدارکی در این زمینه ارائه داد. به‌عنوان مثال عکس‌ها و فیلم‌هایی از سال‌های قبل که نشان‌دهنده ارتباط قدیمی شما است.

همچنین باید خودتان یا همسرتان تمکن مالی داشته باشید. این تمکن مالی نشان می‌دهد که فرد توان پرداخت هزینه‌های زندگی‌اش در انگلستان را دارد و سربار مالی این کشور نخواهد شد. به‌عنوان مثال ارائه چک حقوقی می‌تواند در این زمینه مفید باشد. در نهایت هم مدرک زبانی نیاز است که البته نمره بالایی ندارد. اگر نمره ۴ آیلتس هم داشته باشید، برای سفارت قابل قبول است.

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

در زمینه سرمایه‌گذاری، نوع مدارک تا حدودی تغییر می‌کنند. اصل اولیه این است که بتوانید به دولت انگلستان اثبات کنید که اولا از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید، ثانیا طرح بیزینسی شما موفق خواهد بود. به‌عنوان مثال در ثبت شرکت باید طرح کسب‌وکار خود را ارائه دهید. اگر از قبل شرکتی دارید، باید ترازنامه مثبت دوساله آن را در اختیار دولت انگلستان قرار دهید.

همچنین برای خودتان، اعضای خانواده و حتی شرکا باید تمکن مالی کافی ارائه دهید. این تمکن ثابت می‌کند که جدا از هزینه‌های ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری، توان پرداخت هزینه‌های زندگی در این کشور را هم دارید. در نهایت هم باید مدرک زبان خود را ارائه دهید تا ثابت کند شما می‌توانید به زبان انگلیسی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان

منبع: British Council

هزینه مهاجرت به انگلستان

هزینه‌های مهاجرت به انگلستان به چند دسته تقسیم می‌شوند. این دسته‌بندی فارغ از روش انتخابی شما برای مهاجرت به انگلستان است و شامل هزینه‌های قبل از سفر، هزینه‌های هنگام سفر و هزینه‌های بعد از رسیدن به مقصد می‌شود.

هزینه‌های قبل از سفر

هزینه‌های قبل از سفر شامل مواردی است که برای بررسی درخواست، مراجعه به سفارت و هزینه بلیت و مواردی مانند خرید چمدان می‌پردازید. با توجه به اینکه چه نوع ویزایی قرار است دریافت کنید، هزینه‌های آن متفاوت خواهد بود. در مورد هزینه بلیت هم در نظر داشته باشید که هرچه زودتر بلیت سفر خود را بخرید،‌ هزینه کمتری می‌پردازید. به‌عنوان مثال خرید بلیت ۶ ماه قبل از سفر، بسیار بهتر از یک ماه قبل از سفر است. یک هزینه دیگر قبل از سفر هم دستمزد وکیل است که برخی از افراد استخدام می‌کنند.

نوع ویزا

هزینه‌های ویزا

ویزای دانشجویی

۳۶۳ پوند

ویزای دانش‌آموزی

۳۶۳ پوند

ویزای ازدواج

۱۵۳۸ پوند

ویزای سرمایه‌گذاری

۱۶۳۸ پوند

ویزای کاری

۶۲۵ پوند

هزینه‌های هنگام سفر

در هنگام سفر ممکن است هزینه‌هایی مانند اضافه‌بار داشته باشید. یا اگر پروازتان ترانزیت باشد، ممکن است برای ساعاتی که بین دو مقصد منتظر می‌مانید مجبور باشید هزینه‌ غذا، نوشیدنی و محل استراحت بپردازید. هزینه‌هایی که هنگام سفر می‌پردازید تنها در صورتی افزایش پیدا می‌کند که اضافه بار زیادی داشته باشید.

هزینه‌های بعد از رسیدن به مقصد

هزینه‌های بعد از رسیدن به مقصد بسیار گسترده‌اند و شامل موارد زیادی می‌شوند. به‌عنوان مثال هزینه اجاره مسکن، خرید لوازم منزل، کارهای اداری و مواردی که فرد به فرد و پرونده به پرونده متفاوت است. تمکن مالی که سفارت از شما درخواست می‌کند برای داخل و خارج لندن متفاوت است. هزینه زندگی هر فرد داخل لندن ماهانه حداقل ۱۳۳۴ پوند و برای خارج از لندن ۱۰۲۳ پوند است. اگر همراه هم داشته باشید به‌ازای هر نفر در داخل لندن ۸۴۵ پوند و خارج از لندن ۶۸۰ پوند باید در نظر بگیرید.

اگر به‌دنبال اجاره آپارتمان باشید باید این موضوع را بدانید که در لندن هزینه‌ها به‌طور کلی بسیار بیشتر از سایر شهرهای انگلستان است. به‌عنوان مثال اگر بتوانید یک واحد آپارتمان تک‌خوابه در یکی از شهرهای متوسط انگلیس مثلا یورک با هزینه ماهانه ۶۰۰ پوند اجاره کنید، همین واحد با همین مشخصات در لندن ماهانه حداقل ۱۰۰۰ پوند خواهد بود.

هزینه خورد و خوراک هم برای دو نفر با فرض اینکه همه وعده‌ها در منزل پخته شده و مواد اولیه از فروشگاه‌هایی مانند Aldo خریداری شود، حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ پوند می‌شود. به این هزینه باید رفت‌وآمد را هم اضافه کنید. اگر پنج روز از هفته از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، هزینه شما ماهانه حدود ۲۰۰ پوند می‌شود. قبض‌ها هم به خانه‌ای بستگی دارد که اجاره می‌کنید. به‌طور میانگین هزینه قبض‌ها ماهانه حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ پوند می‌شود.

مراحل مهاجرت به انگلستان

اولین مرحله مهاجرت به انگلستان این است که هدف خود را مشخص کنید. اگر قرار است در این کشور تحصیل کنید، باید به‌دنبال دانشگاه مناسب باشید. سپس با ارسال رزومه و مدارک، پذیرش تحصیلی دریافت کنید. اگر تصمیم به دریافت پیشنهاد کاری دارید، باید رزومه کاری خود را به بیزینس‌های مختلف ارسال کرده تا ببینید کدام یک شما را می‌پذیرند.

هنگامی که با درخواست شما موافقت شد، باید مدارک لازم را آماده کنید. اگر هدف شما سرمایه‌گذاری است باید برنامه کسب‌وکار خود را تدوین کرده و هزینه‌ها را هم تخمین بزنید. اگر هدفتان مهاجرت تحصیلی یا کاری است باید رزومه مرتبط با آن را آماده کنید.

در مرحله بعدی هنگامی که مدارک مورد نظر را ارسال کردید، باید وقت سفارت بگیرید. در حال حاضر کارهای سفارت انگلستان در ایران را دفاتر VFS انجام می‌دهند که یکی از آن‌ها در میدان هروی است. با پاسپورت معتبر، مدارک شناسایی و مدرکی دال بر تمکن مالی به سفارت می‌روید تا مراحل اولیه ویزا انجام شود. در نهایت هم هنگامی که ویزای شما صادر شد، آماده سفر می‌شوید. در برخی موارد مانند ویزای تحصیلی باید قبل از وقت سفارت، بلیت خود را رزرو کرده باشید.

هزینه‌های مهاجرت به انگلستان

منبع: Time Out Dubai

مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلیس هم مانند هر تصمیم دیگری، مزایا و معایب خاص خود را دارد. با توجه به اینکه چه هدف، چه میزان بودجه و چه شخصیتی دارید، مزایا و معایب این مهاجرت متفاوت خواهد بود. در ادامه به بخشی از مهم‌ترین مزایا و معایبی اشاره می‌کنیم که در بین اغلب مهاجران یکسان‌اند.

مزایای مهاجرت به انگلستان

انگلستان یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان است که زندگی در آن، مزایا و نکات مثبت بسیاری دارد.

 • کیفیت بالای زندگی

بالابودن کیفیت زندگی در انگلستان یکی از نکات مثبت آن به شمار می‌رود. شما در این کشور می‌توانید مطمئن باشید که با تلاش بیشتر به هر آن چیزی که می‌خواهید می‌رسید. کلید موفقیت، پشتکار و تلاش زیاد است.

 • زیرساخت‌های قوی

یکی دیگر از مزایای این کشور، زیرساخت‌های قوی آن است. به‌عنوان مثال همه شهرهای انگلستان تحت پوشش خط آهن قوی و پیچیده آن هستند. فرقی ندارد که ساکن لندن باشید یا یک شهر دورافتاده و کوچک، در هر صورت به راه‌آهن سراسری دسترسی دارید.

 • آموزش سطح بالا

کیفیت آموزش در تمام مقاطع در انگلستان بسیار بالا است. این موضوع را می‌توان از رتبه‌های برتر دانشگاه‌های این کشور و فارغ‌التحصیلان آن متوجه شد. محصلان سیستم آموزشی انگلستان یکی از بالاترین و باکیفیت‌ترین آموزش‌ها را دریافت می‌کنند که آینده روشنی برایشان رقم می‌زند.

 • بالابودن ارزش پول

پوند یکی از باارزش‌ترین ارزهای دنیا است. بنابراین افرادی که درآمد پوندی دارند، می‌توانند در اغلب نقاط دنیا، زندگی راحت‌تری داشته باشند. به‌عنوان مثال یکی از مزایای بالابودن ارزش پول، راحت‌تر سفرکردن به کشورهای مختلف است.

 • فرهنگ و ادبیات غنی

انگلستان خانه هنر و ادبیات دنیا است. شکسپیر، چارلز دیکنز، جین آستن، جورج اورول، خواهران برونته، ویرجینیا وولف و آگاتا کریستی تنها تعدادی از نویسندگان مشهور این کشور هستند. جالب است بدانید که بازدید از موزه‌ها در انگلستان همیشه رایگان است. 

معایب مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان در کنار نکات مثبت فراوان، بعضی جنبه‌های منفی هم دارد که باید به آن‌ها هم توجه کنید.

 • آب‌وهوای ابری

آب‌وهوای انگلستان تقریبا همیشه ابری و بارانی است. مشهور است که این کشور تنها ۲۰ روز از سال، هوای آفتابی دارد. بنابراین کسانی که این هوا را دوست ندارند، ممکن است از زندگی در انگلیس اذیت شوند.

 • بالابودن هزینه‌ها

هزینه‌های زندگی به‌خصوص مسکن، در انگلستان بسیار بالا است. علاوه‌بر این، هزینه انرژی هم در این کشور بالا است و باید در مصرف آن صرفه‌جویی کنید.

 • لهجه سخت

یکی از سختی‌های زندگی در انگلستان لهجه دشوار و کمی پیچیده آن، به‌خصوص در نواحی اسکاتلند است. بنابراین اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید، از قبل خود را به لهجه انگلیسی عادت دهید.

فرم مشاوره مهاجرت به انگلستان

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

بهترین راه برای مهاجرت به انگلستان کدام روش است؟

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد؛ ازجمله تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری. اما انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به انگلستان کاملا به شرایط متقاضی بستگی دارد.

فرایند مهاجرت به انگلستان چقدر طول می‌کشد؟

زمان این فرآیند کاملا به شرایط و روش مهاجرتی متقاضی بستگی دارد. 

مهم‌ترین شرایط مهاجرت به انگلستان چیست؟

داشتن تمکن مالی، مدرک زبان و دلیلی موجه برای مهاجرت به انگلستان، مهم‌ترین شرایط مهاجرت به انگلستان هستند.

انواع روش های مهاجرت به انگلستان کدام‌اند؟

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، تحصیل، کار و ازدواج روش‌ های مهاجرت به انگلستان هستند.

تمکن مالی برای مهاجرت به انگلستان چقدر است؟

تمکن مالی برای مهاجرت به انگلستان به روش مهاجرتی شما بستگی دارد. اگر پیشنهاد کاری دریافت کرده باشید، به ارا‌ئه تمکن مالی نیاز ندارید. این در حالی است که برای مهاجرت تحصیلی اگر مقصد لندن باشد، ۱۲ هزار پوند و اگر خارج از لندن باشد، ۹ هزار پوند لازم است.

آیا مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک انتخاب مناسبی است؟

همه افراد می‌توانند در انگلستان اقدام به خرید خانه کنند، اما با این کار نمی‌توانید ویزای انگلستان و اجازه اقامت آن را دریافت کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان چیست؟

شما برای مهاجرت به انگلستان به مدرک زبان آیلتس نیاز دارید.

چه مدارکی برای مهاجرت به انگلستان مورد نیاز است؟

مدارک عمومی برای مهاجرت به انگلستان عبارت‌اند از: پاسپورت معتبر، عکس پرسنلی جدید، نامه تأییدیه (از سوی کارفرما یا دانشگاه)، مدرک اثبات تمکن مالی، رسید پرداخت هزینه‌های سفارت شامل انگشت‌نگاری و هزینه بیمه درمانی.

آیا می‌توان اعضای خانواده را برای مهاجرت به انگلستان با خود برد؟

در ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری می‌توان اعضای خانواده را همراه برد. اما در ویزای تحصیلی، تنها در مقطع دکترا امکان همراه‌کردن خانواده وجود دارد.

آیا با مهاجرت به انگلستان می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

بعد از اینکه اقامت دائم این کشور را دریافت کردید، می‌توانید برای دریافت پاسپورت انگلستان هم اقدام کنید.

شرایط سنی مهاجرت به انگلستان چیست؟

شرایط سنی مهاجرت به انگلستان به روش مهاجرتی شما بستگی دارد. برای سرمایه‌گذاری و کار، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد، تنها ممکن است رسیدن به سن قانونی اهمیت داشته باشد. در مهاجرت تحصیلی، اگر قصد شرکت در مدرسه را دارید باید سنتان کمتر از ۱۸ سال باشد.

پرطرفدارترین روش مهاجرت به انگلستان چه روشی است؟

نمی‌توان پاسخ دقیقی به این سؤال داد اما ایرانیان معمولا در روش مهاجرت تحصیلی، راحت‌تر ویزا دریافت می‌کنند.

برای مهاجرت به انگلستان از کجا شروع کنم؟

ابتدا باید هدف خود را مشخص کرده، سپس شرایط و مدارک لازم برای این هدف را آماده کنید. بعد از اینکه با درخواست شما موافقت شد، باید به سفارت بروید تا ویزا دریافت کنید.

ارزان‌ترین راه مهاجرت به انگلستان چه روشی است؟

شاید بتوان گفت مهاجرت کاری کمترین هزینه را دارد زیرا به تمکن مالی نیاز ندارید و از همان ابتدا هم به یک کار رسمی با حقوق و بیمه مشغول می‌شوید.