فرهنگ متنوع، غذاهای باکیفیت، رفتار دوستانه مردم و هزینه کم زندگی تنها بخشی از وجوه مثبت مهاجرت به پرتغال هستند. این کشور می‌تواند شرایط مناسبی برای مهاجران تازه‌وارد فراهم کند تا آن‌ها بتوانند زندگی خوبی را شروع کنند.

پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است که با اسپانیا در شمال و شرق و با اقیانوس اطلس در جنوب و غرب همسایه است. پایتخت پرتغال، لیسبون (Lisbon) در ساحل غربی کشور قرار دارد. زبان رسمی این کشور پرتغالی است و اکثر مردم آن به این زبان صحبت می‌کنند. پرتغال بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ۶۷ درصد آن را جمعیت شهری تشکیل می‌دهد. این کشور در شاخص اقتصادی رتبه ۵۱ جهان را دارد. برای مهاجرت به پرتغال از طریق راه‌های مختلفی می‌توان اقدام کرد، اما اول از همه باید شرایط لازم را برای مهاجرت داشته باشید. در این مطلب شرایط، راه‌ها و هزینه‌های مهاجرت به پرتغال را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم.

شرایط مهاجرت به پرتغال برای ایرانیان

کشور پرتغال معمولاً به مهاجران ایرانی سه نوع ویزا ازجمله ویزای شینگن یا کوتاه‌مدت (Short Stay visas)، ویزای ملی اقامت موقت (Temporary Stay National visas) و ویزای ملی اقامت بلندمدت (Long Stay National visas) می‌دهد. تمامی برنامه‌های مهاجرتی ازجمله تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری تحت ویزاهای موقت و بلندمدت قرار دارند. ابتدا در مورد هر سه نوع ویزا خواهیم گفت و سپس شرایط کلی مهاجرت به پرتغال را بررسی خواهیم کرد.

ویزای شینگن یا کوتاه‌مدت

ویزای شینگن یا ویزای اقامت کوتاه‌مدت برای اقامت حداکثر تا ۹ روز در هر دوره ۱۸ روزه ارائه می‌شود. این ویزا می‌تواند برای اهداف گردشگری، دیدارهای خانوادگی، تجاری، کار موقت یا سایر موارد با ماهیت موقتی یا فصلی اعطا شود. ویزای شینگن به شما این امکان را می‌دهد که در طول مدت ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کنید. این ویزا در دسته برنامه‌های مهاجرتی قرار نمی‌گیرد، اما شما می‌توانید با دریافت این ویزا به پرتغال سفر کنید تا قبل از مهاجرت نسبت به این کشور شناخت بیشتری پیدا کنید.

مهاجرت به پرتغال

ویزای ملی اقامت موقت

ویزای اقامت موقت به‌عنوان ویزای ملی اقامت موقت پرتغال شناخته می‌شود که به شما امکان می‌دهد تا یک سال در پرتغال بمانید. این نوع ویزا اجازه چند بار ورود را به شما می‌دهد؛ به این معنی که می‌توانید برای مدت کوتاهی کشور را ترک کنید و دوباره به آن برگردید. همه اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا که بیش از ۹ روز و کمتر از یک سال در پرتغال می‌مانند به ویزای اقامت موقت نیاز دارند. اگر در دوره‌های تحصیلی کمتر از یک سال ثبت‌نام کرده‌اید (مثلاً دوره آموزش زبان)، ویزای موقت برای شما مناسب خواهد بود.

ویزای ملی اقامت بلندمدت

ویزای ملی اقامت بلندمدت پرتغال نیز برای اقامت بیش از یک سال در نظر گرفته‌ شده است و شرایط آن مشابه ویزای ملی موقت است. در هر صورت، متقاضی برای اقامت قانونی بیش از سه ماه در پرتغال باید از طریق اداره مهاجرت و مرزهای پرتغال یا SEF (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras) برای این ویزا درخواست دهد. اگر برای تحصیل و کاری که بیش از یک سال طول می‌کشد اقدام کرده‌اید، این ویزا برای شما مناسب خواهد بود.

شرایط کلی مهاجرت به پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال لازم است که برای ویزاهای اقامت ملی موقت و بلندمدت درخواست دهید. برای این کار باید ابتدا شرایط هر برنامه مهاجرتی را بررسی کنید. برنامه‌های مهاجرتی بعضی شرایط عمومی و بعضی شرایط خاص دارند. در حالی که هر ویزا شرایط خاص خودش را دارد، شرایط عمومی برای همه برنامه‌ها مشابه است. شرایط عمومی برای انواع روش‌های مهاجرت به پرتغال به شرح زیر است:

 • مدارک شناسایی معتبر: متقاضی برای ورود به پرتغال باید مدارک شناسایی معتبر مانند پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • منابع مالی: همه برنامه‌های مهاجرتی به تمکن مالی نیاز دارند. دولت پرتغال می‌خواهد مطمئن شود که شما از پس هزینه‌های خود در طول مدت اقامتتان برمی‌آیید.
 • مهارت زبان: برای اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی به پرتغال باید مهارت زبان انگلیسی یا پرتغالی را با کسب نمره مورد نیاز و ارائه مدرک اثبات کنید.

راه‌ های مهاجرت به پرتغال برای ایرانیان

مهاجرت به پرتغال برای ایرانیان از طریق راه‌های مختلف امکان‌پذیر است. در ادامه برنامه‌های مهاجرتی مختلف را بررسی می‌کنیم.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

ایرانیانی که می‌خواهند در پرتغال کار کنند باید برای ویزای کار پرتغال درخواست دهند. برای اینکه واجد شرایط ویزای کار پرتغال باشید باید دو شرط مهم زیر را برآورده کنید:

 • شما باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در پرتغال داشته باشید. فرصت شغلی باید حداقل برای یک ماه خالی باشد؛ به این معنا که یک شهروند پرتغالی یا شهروند اتحادیه اروپا جذب این موقعیت شغلی نشده است.
 • کارفرما باید از طرف شما برای مجوز کار درخواست دهد. کارفرما این درخواست را به مقامات کار پرتغال ارسال می‌کند تا شما را به‌عنوان یک نیروی کاری بالقوه معرفی کند.

هنگامی‌ که برای ویزای کار درخواست می‌دهید، اجازه اقامت موقت دریافت خواهید کرد که با آن می‌توانید یک تا دو سال در پرتغال زندگی و کار کنید. پس از یک تا دو سال می‌توانید مجوز کار خود را قبل از انقضا در اداره مهاجرت و مرزهای پرتغال (SEF) تمدید کنید. سپس این امکان را دارید که برای مدتی که اجازه اقامت صادر می‌شود، به زندگی و کار در پرتغال ادامه دهید. بعد از پنج سال می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

راه‌های مهاجرت به پرتغال برای ایرانیان

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

برای تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال باید شرایط لازم مؤسسه مورد نظر را برآورده کنید تا بتوانید نامه پذیرش دریافت کنید. برای این کار باید آخرین مدرک تحصیلی، مهارت زبان انگلیسی یا پرتغالی و گواهی اثبات تمکن مالی را به‌عنوان شروط اصلی برآورده کنید. اگر توانستید از دانشگاه‌های پرتغال پذیرش بگیرید، باید برای ویزای دانشجویی پرتغال اقدام کنید. زمانی که شما به‌عنوان دانشجو در پرتغال زندگی می‌کنید، مقیم دائم این کشور نیستید. در حقیقت، شما ویزای موقت دارید که به‌اندازه طول دوران تحصیل شما اعتبار دارد.

اگر دوره تحصیلی شما کمتر از یک سال باشد، ویزای موقت دریافت می‌کنید، اگر دوره تحصیلی شما بیش از یک سال باشد، ویزای اقامت بلندمدت می‌گیرید. برای اینکه بتوانید مقیم دائم شوید، باید یک پیشنهاد شغلی به‌عنوان نیروی کار ماهر دریافت کنید تا واجد شرایط ویزای موقت کاری شوید. پس از پنج سال تجربه کاری می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

راه‌های مختلفی برای سرمایه‌ گذاری در پرتغال وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

ویزای طلایی

ویزای طلایی گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذارانی است که به‌دنبال گسترش تجارت خود در پرتغال هستند. این ویزا به کسانی که سرمایه زیادی دارند ارائه می‌شود. در غیر این صورت، تضمین دریافت این ویزا دشوار خواهد بود. از الزامات حداقلی برای ویزای طلایی پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه‌گذاری حداقل ۳۵۰ هزار یورو در تحقیقات علمی در پرتغال
 • سرمایه‌گذاری حداقل ۲۵۰ هزار یورو در هنر و میراث فرهنگی پرتغالی
 • سرمایه‌گذاری حداقل ۵۰۰ هزار یورو در مشاغل کوچک و متوسط در پرتغال
 • خرید املاک و مستغلات در پرتغال به‌ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو
 • خرید املاک و مستغلات در مناطق بازسازی شهری پرتغال با حداقل سه سال قدمت به‌ارزش حداقل ۳۵۰ هزار یورو
 • ایجاد حداقل یک موقعیت شغلی در پرتغال
 • انتقال یک میلیون یورو به پرتغال

اگر معیارهای لازم را داشته باشید، خیلی سریع اجازه اقامت را دریافت خواهید کرد.

ویزای استارتاپ

برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانید از ویزای استارتاپ هم استفاده کنید. ویزای استارتاپ یکی از بهترین ویزاهای پرتغال است؛ زیرا از کارآفرینان از سراسر جهان می‌خواهد در پرتغال سرمایه‌گذاری کرده و در این کشور زندگی کنند. متقاضیان باید شرایط زیر را برآورده کنند:

 • دریافت تأییدیه پتانسیل اقتصادی توسط آژانس رقابت‌پذیری و نوآوری پرتغال (IAPMEI)
 • توسعه محصولات نوآورانه یا ارائه خدمات خلاقانه
 • ایجاد موقعیت‌های شغلی پرتقاضا در بازار کار پرتغال
 • داشتن گردش مالی بیش از ۳۲۵ هزار یورو در سال یا ارزش دارایی بیش از ۳۲۵ هزار یورو

خرید ملک در پرتغال

از طریق گزینه‌های زیر می‌توانید برای خرید ملک و اخد اقامت پرتغال اقدام کنید:

 • خرید ملک به‌ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو برای املاک مسکونی محدود به مناطق داخل شهر
 • خرید ملک به‌ارزش حداقل ۴۰۰ هزار یورو برای املاک مسکونی محدود به مناطق حومه شهر
 • خرید ملک به‌ارزش حداقل ۳۵۰ هزار یورو برای نوسازی املاک مسکونی قدیمی‌تر از ۳۰ سال در مناطق داخل شهر
 • خرید ملک به‌ارزش حداقل ۲۸۰ هزار یورو برای نوسازی املاک مسکونی قدیمی‌تر از ۳۰ سال در مناطق حومه شهر

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد فرزند

اگر یکی از والدین در زمان تولد کودک به‌طور قانونی در پرتغال اقامت داشته باشد یا یکی از والدین حداقل یک سال قبل از به دنیا آوردن فرزند تحت ویزای موقت در پرتغال زندگی کند، نوزاد تازه متولدشده می‌تواند تابعیت پرتغالی بگیرد. این قانون در مورد کودکان متولدشده از دیپلمات‌های خارجی و گردشگران (ویزای شینگن یا کوتاه‌مدت) در پرتغال اعمال نمی‌شود و فقط برای افراد مقیم موقت و دائم اعتبار دارد. مدارک لازم برای دریافت تابعیت شامل پاسپورت والدین، کارت اقامت و آدرس محل سکونت هستند.

والدین کودک تازه متولدشده تنها می‌توانند تا ۱۸ سالگی در کنار فرزند خود در پرتغال زندگی کنند. به این معنا که والدین باید مراحل شهروندی را جداگانه طی کنند و با استفاده از تابعیت فرزند خود نمی‌توانند شهروندی پرتغال را بگیرند.

اگر کودکی در خارج از پرتغال متولد شود و یکی از والدینش شهروند پرتغال باشد، امکان دریافت اقامت این کشور را دارد. همچنین افرادی که ویزای طلایی پرتغال را دارند و حداقل به‌مدت هفت روز در خاک پرتغال حضور داشته‌اند، این امکان را دارند که برای فرزند تازه متولدشده‌شان تابعیت بگیرند.

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

امکان دریافت شهروندی و مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج، با ویزای خانواده امکان‌پذیر است. شما پس از سه سال ازدواج با یک شهروند پرتغالی یا سه سال زندگی مشترک قانونی که به رسمیت شناخته‌ شده است، واجد شرایط دریافت شهروندی پرتغال هستید. در این حالت، نیازی نیست حتماً اقامت پرتغال را در گذشته داشته باشید. برای مثال، اگر تا به امروز در ایران زندگی کرده‌‌اید و سپس با یک فرد پرتغالی ازدواج کنید (در ایران یا پرتغال)، این امکان را دارید که به پرتغال مهاجرت کنید و شهروندی این کشور را بگیرید. اگر بعداً طلاق بگیرید یا جدا شوید، تابعیت پرتغالی شما لغو نخواهد شد.

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال به برنامه مهاجرتی شما بستگی دارد. ما در ادامه به اسناد مورد نیاز برای هر برنامه مهاجرتی اشاره می‌کنیم.

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مدارکی که هنگام درخواست ویزای کاری پرتغال نیاز دارید عبارت‌اند از:

 • تکمیل فرم‌های سفارت
 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامتی
 • قرارداد کاری یا جاب آفر
 • پرداخت هزینه مربوط به ویزا

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد فرزند

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

هنگام درخواست ویزای دانشجویی پرتغال، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • تکمیل فرم‌های سفارت
 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامتی
 • گواهش پرداخت شهریه

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

هنگام درخواست ویزای سرمایه‌گذاری پرتغال، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • تأیید اعتبار سرمایه‌گذاری (برآورده کردن شرایط حداقلی)
 • شماره مالیاتی پرتغال
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • صورت‌حساب بانکی
 • گواهی تولد
 • گواهی ازدواج
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامتی

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

هنگام درخواست ویزای خانواده باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • مدارک مربوط به شهروندی متقاضی
 • سند ازدواج رسمی
 • گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر سابق
 • مدارک هویتی همسر متقاضی
 • اثبات حمایت مالی از همسر
 • اثبات محل اقامت در پرتغال
 • گواهی عدم سوءپیشینه

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به پرتغال

هزینه مهاجرت به پرتغال بسته به هر برنامه مهاجرتی متفاوت است که در جدول زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

هزینه مهاجرت به پرتغال بر اساس برنامه مهاجرتی
هزینه‌های ویزای تحصیلی
هزینه درخواست ویزای سفارت۹ یورو
هزینه درخواست اجازه اقامت SEF۸۳ یورو
هزینه صدور مجوز اقامت SEF۷۲ یورو

هزینه‌های ویزای کاری

هزینه ویزای موقت۹ یورو
هزینه درخواست اجازه اقامت SEF۸۳ یورو
هزینه صدور مجوز اقامت SEF۷۲ یورو
هزینه‌های ویزای سرمایه‌گذاری
هزینه پردازش برای هر عضو خانواده۵۳۳ یورو
هزینه صدور ویزای طلایی برای هر عضو خانواده۵۳۲۵ یورو
هزینه تمدید اجازه اقامت۲۶۶۳ یورو
هزینه‌های ویزای خانواده
هزینه پردازش۲۵ یورو

مراحل مهاجرت به پرتغال

مراحل مهاجرت به پرتغال بسته به نوع ویزای مورد نظر متفاوت است. اما در کل، مراحل عمومی مهاجرت به پرتغال از این قرار است:

 • انتخاب نوع ویزا: در ابتدا باید نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلاً آیا قصد دارید به‌عنوان دانشجو وارد پرتغال شوید یا نیروهای کار ماهر؟
 • آشنایی با الزامات: برای هر نوع برنامه مهاجرتی الزامات و شرایط خاصی وجود دارد. اطلاعات دقیق‌تر را از سفارت یا کنسولگری پرتغال در ایران دریافت کنید.
 • تهیه مدارک لازم: بسته به نوع مهاجرتی که انتخاب کرده‌اید، باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. نقص در مدارک باعث رد شدن درخواست شما می‌شود.
 • پرداخت هزینه‌ها: معمولاً برای اخذ ویزا هزینه‌هایی وجود دارد. باید هزینه درخواست، پردازش و صدور ویزا را پرداخت کنید.
 • تحویل مدارک: پس از تهیه مدارک مورد نیاز، باید درخواست ویزای خود را به سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشورتان تحویل دهید.
 • انجام مصاحبه: برخی از انواع ویزا به مصاحبه در کنسولگری پرتغال نیاز دارند. در مصاحبه سؤالاتی مرتبط با اهداف ویزا، مهارت‌ها، تحصیلات و دیگر موارد پرسیده می‌شود.
 • انتظار برای تصمیم: پس از تقدیم درخواست و مدارک، باید منتظر تصمیم سفارت یا کنسولگری بمانید. این مدت‌زمان ممکن است متفاوت باشد.
 • اخذ ویزای پرتغال: در صورت تأیید درخواست، شما باید ویزای خود را از سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشورتان دریافت کنید.

هزینه مهاجرت به پرتغال

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

قبل از مهاجرت به پرتغال مهم است که در مورد جوانب مثبت و منفی مهاجرت فکر کنید. در ادامه به مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال اشاره می‌کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

مزایای مهاجرت به پرتغال

 • هزینه‌های کم زندگی: زندگی در پرتغال در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا نسبتاً ارزان است. برای مثال، ایالات‌متحده تقریباً ۴۲ درصد گران‌تر از پرتغال است.
 • امنیت و ایمنی: پرتغال رتبه سوم را در بین امن‌ترین کشورهای جهان دارد. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است.
 • مسائل مالیاتی: با توجه به اقامت غیرعادی (NHR) در پرتغال، مزایای زیادی مانند معافیت مالیاتی بر درآمد منبع خارجی خواهید داشت.
 • مسائل پزشکی: شهروندان و ساکنان پرتغال حق دارند از مراقبت‌های پزشکی رایگان در بیمارستان‌های دولتی این کشور استفاده کنند.
 • سیستم آموزشی: انواع مدارس و دانشگاه‌ها در پرتغال در دسترس هستند و به دانش‌آموزان و دانشجویان بهترین خدمات آموزشی را ارائه می‌دهند.
 • رفتار دوستانه: مردم پرتغال به مهمان‌نوازی معروف هستند و رفتار آن‌ها با مهاجران بسیار دوستانه و گرم است.
 • آب‌وهوای خوب: پرتغال مقصد مناسبی برای دوستداران طبیعت است. این کشور به‌خاطر سواحل زیبا، تمیزی هوا و سرسبزی‌اش معروف است.

معایب مهاجرت به پرتغال

 • زبان مردم: پرتغالی زبان رسمی کشور است و این موضوع شاید کار شما برای یادگیری این زبان و زندگی در این کشور را دشوار کند.
 • مقدار دستمزد: حقوق ارائه‌شده در پرتغال برای مشاغل مختلف در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به‌طور قابل‌ توجهی پایین‌تر است.
 • بوروکراسی: معمولاً نگرانی اصلی مهاجران برای مهاجرت به پرتغال، روند کند و کاغذبازی‌های مربوط به ویزا است.
 • مشکل گرمایش مرکزی: در خانه‌های پرتغال رادیاتور وجود ندارد. برای گرم ماندن در شب باید برای خود بخاری بخرید.
 • سرعت آهسته: پرتغال سبک زندگی آرامی دارد که برای همه مناسب نیست. افراد در این کشور معمولاً وقت‌شناس نیستند و کارها را باحوصله انجام می‌دهند.

فرم مشاوره مهاجرت به پرتغال

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

بهترین راه برای مهاجرت به پرتغال کدام روش است؟

بهترین راه برای مهاجرت به پرتغال به نوع برنامه مهاجرتی شما بستگی دارد. برای یک نفر مهاجرت از طریق تحصیل بهتر است و برای دیگری مهاجرت از طریق کار مناسب خواهد بود.

فرایند مهاجرت به پرتغال چقدر طول می‌کشد؟

فرایند مهاجرت به پرتغال به نوع برنامه مهاجرتی بستگی دارد و نمی‌توان به‌طور دقیق زمانی برای آن تعیین کرد.

مهم‌ترین شرایط مهاجرت به پرتغال چیست؟

مهارت در زبان انگلیسی یا پرتغالی و برآورده کردن شرایط مالی هر برنامه مهاجرتی، از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به پرتغال هستند.

انواع روش‌های مهاجرت به پرتغال کدام‌اند؟

امکان مهاجرت از طریق تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه‌گذاری به پرتغال وجود دارد.

تمکن مالی برای مهاجرت به پرتغال چقدر است؟

تمکن مالی برای مهاجرت به پرتغال بسته به برنامه مهاجرتی متفاوت است.

آیا مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک انتخاب مناسبی است؟

بله، با خرید ملک در پرتغال می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال چیست؟

مدرک زبان بسته به برنامه مهاجرتی متفاوت است. اما درمجموع مدرک زبان انگلیسی ازجمله آیلتس یا مدرک زبان پرتغالی نیاز است.

چه مدارکی برای مهاجرت به پرتغال مورد نیاز است؟

مدارک مورد نیاز به برنامه مهاجرتی بستگی دارد؛ اما مدارک کلی شامل اسناد هویتی، پاسپورت، مدرک زبان، گواهی عدم سوءپیشینه، مدارک تحصیلی و شغلی می‌شود.

آیا می‌توان اعضای خانواده را برای مهاجرت به پرتغال با خود برد؟

بله، امکان استفاده از ویزای همراه برای برنامه‌های مهاجرتی مختلف ازجمله تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است.

آیا با مهاجرت به پرتغال می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

با دریافت اقامت پرتغال امکان گرفتن پاسپورت وجود ندارد. شما تنها با شهروندی این کشور می‌توانید پاسپورت آن را دریافت کنید.

شرایط سنی مهاجرت به پرتغال چیست؟

به محدودیت سنی خاصی برای مهاجرت به پرتغال اشاره نشده است.

پرطرفدارترین روش مهاجرت به پرتغال چه روشی است؟

سرمایه‌گذاری یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به پرتغال است.