مهاجرت به فرانسه به‌عنوان یک کشور اروپایی توسعه‌یافته و ثروتمند که بالاترین استاندارد زندگی را دارد و جذابیت‌های توریستی‌اش بسیار مشهور و محبوب‌اند، یک پیشنهاد وسوسه‌انگیز و البته دست‌یافتنی است. فقط کافی است با روش‌های مهاجرت آشنا شوید.

کافه‌های باصفا در نزدیکی برج ایفل، امنیت اجتماعی بالا و کیفیت زندگی ایده‌آل، تنها بخشی از دلایل جذاب برای مهاجرت به فرانسه هستند. فرانسه از نظر فرهنگی و رعایت قوانین حقوق بشر از کشورهای شناخته‌شده اروپایی است. این کشور فرهنگ و تاریخی غنی دارد، تاکنون دانشمندان متعددی را به جهان تقدیم کرده و در زمینه ثبت اموال تاریخی رتبه چهارم را در سازمان یونسکو کسب کرده‌ است.

از آنجایی که فرانسه از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است، بخش زیادی از جمعیت این کشور را مهاجران و خارجی‌ها تشکیل می‌دهند. مهاجران پس‌ از اخذ اقامت فرانسه به‌راحتی می‌توانند به سایر کشورهای اروپایی سفر کنند. این کشور در عرصه‌ فناوری، هنر، سیاست، اقتصاد و علوم بنیادی برای جهانیان شناخته‌شده است و مهاجران زیادی آن را به‌عنوان یک کشور توسعه‌یافته و پیشرفته برای زندگی انتخاب می‌کنند.

شرایط مهاجرت به فرانسه برای ایرانیان

شرایط مهاجرت به فرانسه برای ایرانیان بر اساس نوع مهاجرت و هدف اقامت هر شخص تفاوت دارد. اما در اینجا به شرایط عمومی که لازمه‌ی اقامت بلندمدت است، می‌پردازیم.

داشتن ویزای فرانسه

اولین شرط ورود به کشور فرانسه ویزای فرانسه است. البته ویزای فرانسه انواع مختلف دارد که برحسب نوع شهروندی و هدف اقامت در فرانسه صادر می‌شود. در کل برای کسانی که قصد اقامت دائم در فرانسه را دارند، ویزای نوع D و کارت اقامت بلندمدت این کشور لازم است.

مدرک زبان معتبر

تسلط به زبان فرانسه برای درک بهتر شهروندان و همچنین زندگی راحت‌تر در این کشور، در سطح متوسط (سطح B2) نیاز است و اغلب در زمان دریافت اقامت در فرانسه از متقاضیان مدرک زبان خواسته می‌شود. با وجود این، نوع مدرک زبان ممکن‌ است بر اساس هدف مهاجرت متفاوت باشد. مثلاً مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای تحصیلی با مدرک زبان برای اقامت با هدف سرمایه‌گذاری فرق دارد.

مشخص کردن محل زندگی

افرادی که قصد اقامت در فرانسه را دارند باید قبل از مهاجرت محل‌ زندگی خود را مشخص کنند و در زمان درخواست اقامت مدارک اثبات آن را ارائه دهند. 

مدارک تحصیلی و کاری

برحسب نوع ویزا و بلندمدت یا کوتاه‌مدت بودن آن، برخی مدارک تحصیلی و سوابق کاری باید ارائه شود.

داشتن تمکن مالی

کشور فرانسه از افراد مهاجر توقع توانایی تأمین هزینه‌های زندگی خودشان را دارد. بنابراین افراد باید تمکن مالی خود را با ارائه مدارک بانکی مانند گردش حساب، ثابت کنند. هزینه‌های زندگی برای هر فرد شامل هزینه‌ محل اقامت، تحصیل، خوراک و پوشاک و خدمات بهداشتی می‌شود.

داشتن بیمه

بعضی از ویزاهای اقامت در فرانسه مستلزم داشتن بیمه‌های بهداشتی، مسافرتی و درمانی هستند.

اطلاع از قوانین مهاجرت

طبق قوانین مهاجرت قبل‌ از اقامت در هر کشوری از‌جمله کشورهای متمدنی مانند فرانسه، باید با قوانین و مقررات آن کشور آشنا شوید. فرد متقاضی باید با ارائه اطلاعات و مدارک این آگاهی را اثبات کند. 

به این نکته توجه کنید که شرايط مهاجرت به فرانسه با توجه به نوع ویزا برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین بهتر‌ است قبل‌ از مراجعه برای ثبت مدارک، از سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود اطلاعات دقیق‌تری را درباره مهاجرت دریافت کنید.

مهاجرت به فرانسه

راه های مهاجرت به فرانسه برای ایرانیان

راه‌ های مهاجرت به فرانسه متعددند و هر شخص با توجه به شرایط و توانمندی‌های خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. ازدواج، تحصیل، سرمایه‌گذاری، تولد، تمکن مالی و اشتغال به‌عنوان ورودی‌های اصلی، پیش روی متقاضیان مهاجرت به فرانسه هستند. در‌ ادامه جزئیات و شرایط هریک از این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

مهاجرت به فرانسه از طریق کار نیازمند رعایت مقررات و شرایط خاصی است که بهتر است قبل‌ از تصمیم‌گیری درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید. در اینجا مراحل و شرایطی را که باید برای این روش مهاجرت به فرانسه رعایت شود، آورده‌ایم.

یافتن شغل مناسب در فرانسه

قبل از اقامت و اخذ ویزای کاری فرد باید فرصت شغلی مناسب در فرانسه پیدا کرده باشد یا پیشنهاد کاری از فرانسه دریافت کرده باشد. برای پیدا کردن شغلی متناسب با شرایط خود می‌توانید از روش‌هایی مانند جست‌وجو در کاریابی‌های اینترنتی، تبلیغات، ارتباط مؤثر با شرکت‌های بزرگ و همچنین از شبکه‌های پیام‌رسان یا اجتماعی استفاده کنید.

درخواست مجوز کار

پس‌ از اینکه شغل ایده‌آل و متناسب با مهارت خود را پیدا کردید، شرکت یا کارفرمای شما در کشور فرانسه باید درخواست مجوز کار یا جاب آفر از اداره کار کشور فرانسه (DIRECCTE) داشته باشد. این درخواست از طرف کارفرما، مجوز ورود شما به فرانسه با هدف اشتغال است.

ویزای کاری

پس‌ از اینکه مجوز درخواست کار را دریافت کردید، می‌توانید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. ویزای کار فرانسه اجازه ورود و اقامت شما در این کشور را به‌عنوان یک فرد شاغل به شما می‌دهد.

تحصیل زبان فرانسه

این احتمال وجود دارد که لازمه‌ کار در برخی مشاغل، داشتن مدرک زبان فرانسوی باشد. تسلط به زبان فرانسه یک امتیاز مهم برای اشتغال و موفقیت در این زمینه است.

اقامت موقت

بعد از پیدا کردن کار و مهاجرت به فرانسه و اخذ ویزای کاری، بر اساس مدت‌زمان قرارداد با کارفرما در این کشور اقامت خواهید داشت. چنانچه مایل به تغییر شغل یا حرفه خود باشید، باید یک جاب آفر و ویزای کاری جدید دریافت کنید. در عین‌ حال چنانچه کارفرما از کار شما راضی باشد و قرارداد شما را تمدید کند هم‌زمان ویزای کار و کارت اقامت شما تمدید شده و اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) شما نیز اجازه اقامت در این کشور را خواهند داشت.

اقامت دائم

طبق قوانین اساسی فرانسه، در صورتی‌ که کارت اقامت اروپای فرد متقاضی به‌مدت پنج سال تمدید شود، او می‌تواند برای دریافت کارت اقامت دائم فرانسه با اعتبار ده‌ساله و قابل تمدید درخواست بدهد. همچنین در صورت کسب مهارت بالا در زبان فرانسه و رعایت کلیه قوانین فرهنگی و اجتماعی این کشور در مدت اقامت، شخص می‌تواند درخواست حق شهروندی و پاسپورت فرانسه را داشته باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

یکی از روش‌‌های رایج و پرطرفدار مهاجرت به فرانسه، مهاجرت از طریق تحصیل است. با ویزای تحصیلی فرانسه علاوه‌ بر زندگی در یک کشور مدرن و متمدن، امکان تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا برای شخص فراهم می‌شود. 

مدارک کلی برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های فرانسه عبارت‌اند از: 

 • مدارک معتبر برای تأیید مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات با ترجمه رسمی
 • کلیه سوابق تحصیلی، انگیزه‌نامه و برنامه تحصیلی با ترجمه رسمی
 • معرفی‌نامه اساتید دانشگاه‌های قبلی، ویژه ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری
 • هزینه ادمیشن
 • کلیه مدارک هویتی با ترجمه رسمی
 • تکمیل فرم پذیرش و درخواست

بعد از تکمیل مدارک، نوبت به اپلای کردن می‌رسد. مراحل و شرایط لازم برای تحصیل در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور از این قرار است:

تعیین دوره تحصیلی

برای تعیین دوره‌ تحصیلی خود در کشور فرانسه می‌توانید از طریق جست‌وجو در سایت‌های مربوطه، کمک گرفتن از مشاوران تحصیلی کشور خودتان، بررسی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی اطلاعات خود را تکمیل و انتخاب درستی داشته باشید.

ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه

پس‌ از انتخاب دوره‌ تحصیلی، نامه درخواست پذیرش را به مؤسسه یا دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. در صورت تأیید پذیرش دانشگاه یا مؤسسه، باید مراحل بعدی اخذ اقامت تحصیلی در کشور فرانسه را پشت سر بگذارید.

اثبات تمکن مالی برای ثبت‌نام و زندگی

در این مرحله باید با ارائه مدارک مستند مانند حساب بانکی، اسناد مالی و تأیید حمایت مالی از جانب اشخاص دیگر، ثابت کنید که توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های تحصیل، زندگی و پرداخت مالیات در فرانسه را دارید.

دریافت ویزای تحصیلی

پس‌ از تأیید پذیرش از طرف دانشگاه، می‌توانید نسبت به درخواست اخذ ویزای تحصیلی فرانسه از‌ طریق سفارت یا کنسولگری این کشور اقدام کنید. در واقع این ویزا مجوز ورود و اقامت شما در کشور فرانسه به‌عنوان یک دانشجو است.

مهاجرت به‌عنوان دانشجو

بعد از اخذ ویزای دانشجویی با اعتبار یک‌ساله، می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. با پایان هر ترم ویزای شما مجددا تمدید می‌شود، تا زمانی که دوره‌ تحصیل شما در دانشگاه تمام شود. 

اقامت در فرانسه

بعد‌ از فارغ‌التحصیلی، این امکان را دارید که روش مهاجرتی خود را تغییر دهید و با دریافت ویزای جست‌وجوی کار به‌مدت شش تا نه ماه در این کشور زندگی کنید و دنبال کار بگردید. اگر موفق شوید کاری پیدا کنید، ویزای کاری دریافت خواهید کرد و به زندگی خود در فرانسه ادامه خواهید داد.مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری با دریافت ویزای سرمایه‌گذار تجاری فرانسه امکان‌پذیر است. این روش یکی از راه های مهاجرت به فرانسه است که اقامت دائم و گاهی شهروندی فرانسه را به‌ دنبال دارد. 

سرمایه‌گذارانی که قصد اقامت در فرانسه را دارند از چند روش می‌توانند ویزای سرمایه‌گذار تجاری فرانسه را دریافت کنند. یکی‌ از این روش‌های سرمایه‌گذاری در فرانسه سرمایه‌گذاری مستقیم، شخصی یا شرکتی (حداقل ۳۰ درصد سهام) است. راه‌اندازی کسب‌وکار راهی مطمئن برای دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری است. خرید ملک نیز می‌تواند مسیر گرفتن اقامت را تسهیل کند.

ایجاد کسب‌وکار

اولین شرط لازم برای ایجاد کسب‌و‌کار در این کشور، داشتن کارشناسی ارشد از دانشگاهی فرانسوی یا معادل آن یا داشتن تجربه پنج‌ساله در حرفه یا شغل مورد نظر است. برخورداری از حداقل سرمایه ۳۰ هزار یورویی، داشتن توانایی مالی معادل با حداقل دستمزد سالانه و در نهایت نداشتن سابقه کیفری از شرایط دیگر راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشورند. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در فرانسه تا پنج سال قابلیت تمدید دارد. بعد از پنج سال چنانچه بازدهی و سوددهی شرکت خوب بوده باشد، فرد سرمایه‌گذار می‌تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد.

خرید ملک

خوشبختانه بازار املاک و مستغلات در کشور فرانسه شرایط نسبتاً پایداری دارد و با نوسان کمی که این بازار دارد بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در فرانسه است. برای این نوع سرمایه‌گذاری سن متقاضی باید بیش‌‌ از ۱۸ سال باشد و ارزش ملک خریداری‌شده هم باید از ۱۰۰ هزار یورو تا ۳۵۰ هزار یورو باشد. خرید ملک در فرانسه تضمین‌کننده دریافت اقامت دائم در فرانسه نخواهد بود و تنها در صورت داشتن سرمایه‌گذاری خودحمایتی این امکان به وجود می‌آید. یعنی فرد باید تمکن مالی حداقل ۴۰ هزار یورویی داشته باشد و در صورت همراه بودن خانواده برای همسر ۲۰ هزار یورو و به‌ازای هر فرزند ۱۰ هزار یورو باید به این مبلغ اضافه کند. 

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند

لازمه مهاجرت به فرانسه از طریق تولد این است که یکی‌ از والدین فرد متقاضی شهروند فرانسه باشد. به‌طور کلی دریافت اقامت یا تابعیت در فرانسه برای کودکان متولدشده در این کشور، از طریق خون است. بر همین اساس کودک متولدشده در صورتی تابعیت فرانسه را دریافت می‌کند که یکی‌ از والدینش تابعیت فرانسه را داشته باشند. در غیر این صورت کودکی که در خاک فرانسه متولد شود امکان اخذ تابعیت فرانسه را نخواهد داشت. پس اگر در فرانسه به دنیا آمده‌اید و یکی‌ از والدین شما از شهروندان فرانسه است شما نیز می‌توانید به‌عنوان شهروند فرانسوی در کشور فرانسه زندگی کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

ازدواج با شخص فرانسوی یا فردی که تابعیت فرانسوی دارد، شرط اصلی مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج است. در زیر مراحلی که باید برای دریافت ویزای فرانسه از طریق ازدواج را طی کنید، آمده است:

ازدواج با یک فرد فرانسوی

اول باید با شخصی فرانسوی یا شهروندی که تابعیت دائم فرانسه را دارد، ازدواج کنید.

ارائه مدارک اثبات ازدواج

برای اثبات قانونی بودن ازدواج، ابتدا باید مدارک قانونی را که سفارت فرانسه درخواست داده، ارائه دهید. این مدارک شامل کلیه اسناد، شواهد، تأییدیه‌های محلی و اعتبارات قانونی و مرتبط با عقد ازدواج است‌.

درخواست ویزا

پس از ازدواج و ارائه مدارک، نسبت به درخواست ویزای ازدواج اقدام کنید. این ویزا به شما اجازه ورود به فرانسه و اقامت دائم در این کشور را می‌دهد.

اقامت در فرانسه

بعد از ورود به فرانسه با ویزای ازدواج، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید و مراحل قانونی مربوطه را پشت سر بگذارید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه با تمکن مالی

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی از ساده‌ترین راه‌های اخذ اقامت فرانسه است، البته به این شرط که سرمایه کافی داشته باشید. در این روش شخص با ارائه اسناد و مدارک مرتبط با وضعیت مالی خود می‌تواند اقامت فرانسه را بگیرد. در واقع این روش تنها برای کسانی که توانایی مالی پرداخت کلیه هزینه‌های زندگی در فرانسه را دارند، امکان‌پذیر است. در ادامه مراحل مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی را مرور می‌کنیم.

تأمین مالی

در قدم اول برای اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی باید بتوانید هزینه‌های مهاجرت و زندگی شامل هزینه‌های ویزا، حمل‌و‌نقل، مسکن، هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های روزانه مانند خوراک، پوشاک، بهداشت، سلامت و موارد دیگر را تأمین کنید. در واقع متقاضی باید ماهانه ۴۰ هزار یورو برای خودش، ۲۰ هزار یورو برای همسر و ۱۰ هزار یورو برای هریک از فرزندان زیر ۱۸ سال خود داشته باشد.

اثبات تمکن مالی

در این مرحله باید با ارائه مدارک و مستندات بانکی و معتبر توانایی مالی خود را تضمین و ثابت کنید. مدارک این مرحله شامل اطلاعات حساب بانکی، اسناد گردش حساب، مدارک مربوط به املاک و دارایی‌ها، مدارک مرتبط با منبع درآمد یا سایر مدارک مرتبط است.

بیمه

برای مهاجرت از روش تمکن مالی خرید بیمه سلامت یا مسافرتی الزامی است.

اخذ اقامت دائم

در صورت طی کردن مراحل بالا و تأیید اسناد و مدارک ارسالی توسط مقامات مهاجرتی فرانسه، ممکن است بتوانید اقامت دائم فرانسه را کسب کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه

یکی‌ از مهم‌ترین مراحل برای اخذ ویزای فرانسه آماده‌ کردن مدارک لازم است. هرچند مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه برحسب روشی که برای مهاجرت به این کشور انتخاب کرده‌اید متفاوت خواهند بود، ولی به‌طور کلی اصلی‌ترین مدارک برای صدور ویزای فرانسه عبارت‌اند از:

 • مدارک هویتی: اصل و کپی پاسپورت و کارت ‌شناسایی معتبر
 • مدارک ازدواج (در صورت اخذ ویزای فرانسه از طریق ازدواج): کلیه مدارک مرتبط با ازدواج، سند ازدواج و تأییدیه‌های محلی
 • مدارک تحصیلی (در صورت اخذ ویزای فرانسه از طریق تحصیل): کلیه مدارک تحصیلی با ترجمه‌ رسمی و مدارک اثبات مهارت زبان 
 • مدارک مالی (در صورت اخذ ویزای فرانسه از طریق تمکن مالی): اسناد و مدارک مربوط به دارایی‌ها، اطلاعات حساب بانکی و منابع کسب درآمد
 • مدارک کاری (در صورت اخذ ویزای فرانسه از طریق کار): مدارک تحصیلی مرتبط، مدارک فنی مربوط به حوزه‌ کاری و تخصص‌ها و سوابق کاری

هزینه مهاجرت به فرانسه

هزینه مهاجرت به فرانسه بسته‌ به روشی که برای مهاجرت به فرانسه انتخاب می‌شود، متفاوت است. در حالی که مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل و کار از کم‌هزینه‌ترین راه‌های مهاجرت هستند، مهاجرت از طریق تمکن مالی و سرمایه‌گذاری بودجه و هزینه بیشتری لازم دارند. در این بخش هزینه مهاجرت به فرانسه را در هریک‌ از راه‌های مهاجرت به این کشور بررسی می‌کنیم.

هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق کار

گردش حساب متقاضی برای کار در فرانسه که تمکن مالی مناسب برای زندگی در این کشور لحاظ می‌شود، باید حدود ۸۰۰۰ یورو باشد. علاوه‌ بر این باید درصدی از درآمد سالانه را برای پرداخت مالیات در فرانسه در نظر بگیرید.

هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری

مقدار سرمایه‌ای که افراد سرمایه‌گذار در فرانسه نیاز دارند شامل موارد زیر است:

 • ثبت شرکت در فرانسه: بیشتر از ۳۰ هزار یورو
 • ایجاد کسب‌وکار : بیشتر از ۲۰ هزار یورو 
 • ایجاد استارتاپ: بیشتر از ۲۰ هزار یورو

هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

 • درآمد ماهانه ۱۳۰۰ یورو برای هر نفر 
 • هزینه اقامت در سال اول برای هر نفر ۱۸۰ یورو
 • هزینه اقامت در سال دوم برای هر نفر ۲۶۶ یورو 
 • هزینه سفارت برای هر نفر ۱۰۰ یورو
 • خرید بیمه درمانی برای هر نفر حدود ۳۰۰ یورو

هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

 • شهریه سالانه مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خصوصی فرانسه: ۳۰۰۰ تا ۲۰ هزار یورو
 • شهریه سالانه مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی فرانسه: ۱۷۰ یورو
 • شهریه سالانه مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های خصوصی فرانسه: ۳۰۰۰ تا ۲۰ هزار یورو
 • شهریه سالانه مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی فرانسه: ۲۷۳ دلار
 • شهریه سالانه مقطع دکترا در دانشگاه‌های خصوصی و دولتی فرانسه: ۳۸۰ یورو

هزینه مهاجرت به فرانسه

مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه یکی از مقاصد مهاجرتی پرطرفدار است که به روش‌های مختلفی می‌توان به آن مهاجرت کرد. با توجه به اینکه فرانسه از لحاظ اقتصادی و کیفیت زندگی کشوری پیشرفته است، مزایای زیادی برای مهاجران دارد. در زیر به‌ برخی از مزایای مهاجرت به این کشور مدرن اشاره می‌کنیم:

 • فرانسه پیشرفته‌‌ترين خدمات درمانی را دارد و بیمه درمانی فرانسه ۷۵ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی شهروندان را پوشش می‌دهد.
 • زندگی در فرانسه از لحاظ اقتصادی بسیار به‌صرفه است و این واقعیت بر هیچ کس پوشیده نیست. 
 • استاندارد ساعت کاری در فرانسه حدودا ۳۵ ساعت در هفته است و در این کشور تعادل مناسبی بین کار و استراحت وجود دارد.
 • آب‌و‌هوای مطلوب فرانسه از مزایای مهم زندگی در فرانسه محسوب می‌شود.
 • با داشتن اقامت فرانسه می‌توان بدون ویزا به سایر کشور‌های اروپایی مانند سوئیس، سوئد، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال سفر کرد.
 • داشتن امنیت شغلی از مزایای برجسته برای مهاجران فرانسه است؛ در قوانین استخدامی کشور فرانسه، اغلب حق با نیروی کار است. 
 • فرودگاه‌های بین‌المللی، زیرساخت‌های عالی در حمل‌و‌نقل عمومی فرانسه، انواع قطار سریع‌السیر، گزینه‌های عالی برای زندگی در فرانسه هستند.
 • از آنجایی که بازار املاک در کشور فرانسه پایدار و ثابت است، خرید ملک در فرانسه برای اکثر افراد سودآور خواهد بود. 

زندگی در فرانسه در کنار مزایای زیادی که دارد، معایبی هم به‌همراه دارد. هرچند مزایای اقامت در فرانسه بیشتر است ولی به چند نمونه از معایب زندگی در این کشور نیز اشاره می‌کنیم:

 • فرآیند سخت و شرایط پیچیده و زمان‌بر برای تمدید ویزا ازجمله معایب معروف مهاجرت به فرانسه است.
 • پرداخت مالیات‌های سنگین از مهم‌ترین معایب مهاجرت و زندگی در فرانسه است. فرانسه بین ده کشور اول جهان در زمینه دریافت مالیات‌های سنگین قرار می‌گیرد.
 • مشکل دیگر ملزم‌ بودن به یادگیری زبان فرانسوی است، زیرا در صورت تسلط نداشتن به زبان فرانسوی، زندگی در این کشور سخت خواهد شد.
 • گاهی اعتصابات‌ گسترده‌ای در فرانسه شکل می‌گیرد و به‌دنبال آن کلیه خدمات شهری مثل حمل‌ونقل‌ عمومی و کار فرودگاه‌ها مختل می‌شود.

فرم مشاوره مهاجرت به فرانسه

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات کاربران برای مهاجرت به فرانسه

بهترین راه برای مهاجرت به فرانسه کدام روش است؟

بهترین راه برای مهاجرت به فرانسه برحسب شرایط متقاضیان مشخص می‌شود ولی به‌طور کلی مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری بهترین راه‌ های مهاجرت به فرانسه هستند.

فرایند مهاجرت به فرانسه چقدر طول می‌کشد؟

بر اساس فرآیند اداری کنسولگری فرانسه یا دفاتر ویزای فرانسه، فرایند مهاجرت به این کشور بین سه هفته تا سه ماه ممکن است طول بکشد.

مهم‌ترین شرایط مهاجرت به فرانسه چه شرایطی هستند؟

موفقیت در آزمون‌های مربوط به مهارت زبان فرانسوی یا داشتن تسلط کافی به زبان این کشور از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به فرانسه هستند.

انواع روش های مهاجرت به فرانسه کدام‌اند؟

انواع روش های مهاجرت به فرانسه عبارت‌اند از: مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری، تحصیل، کار، تمکن مالی، ازدواج، تولد و ویزای همراه.

تمکن مالی برای مهاجرت به فرانسه چقدر است؟

تمکن مالی برای مهاجرت به فرانسه ۴۰ هزار یورو است که در صورت همراه‌ بودن همسر ۲۰ هزار یورو و برای هر فرزند ۱۰ هزار یورو به مبلغ اولیه اضافه می‌شود.

آیا مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک انتخاب مناسبی است؟

بله، مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک انتخاب مناسبی است ولی برای اقامت دائم باید حتما تمکن مالی داشته باشید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه چیست؟

آزمون TEF یکی از آزمون‌های ارزیابی زبان فرانسه است و متقاضیان مهاجرت معمولا در همین آزمون شرکت می‌کنند.

چه مدارکی برای مهاجرت به فرانسه مورد نیاز است؟

پاسپورت و مدارک هویتی معتبر، اسناد و مدارک محل سکونت در فرانسه، گواهی و مدارک اثبات تمکن مالی، بلیت هواپیما برای سفر به فرانسه، مدارک بيمه درمانی، جاب آفر (در مهاجرت کاری)، نامه پذیرش از دانشگاه (در مهاجرت تحصیلی)، بودجه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در فرانسه (در مهاجرت سرمایه‌گذاری)، پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا و دعوت‌نامه (مهاجرت از طریق همراه) از مهم‌ترین مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه هستند.

آیا می‌توان اعضای خانواده را برای مهاجرت به فرانسه با خود برد؟

بله، بر اساس قوانین مهاجرت فرانسه بعد از گذشت مدت‌زمان خاص می‌توان از طریق درخواست ویزای همراه، برای مهاجرت خانواده اقدام کرد.

آیا با مهاجرت به فرانسه می‌توان پاسپورت این کشو را دریافت کرد؟

بله، بعد از دریافت شهروندی فرانسه و حداقل پنج سال زندگی در این کشور به‌صورت متوالی می‌توان برای دریافت تابعیت دائم و دریافت پاسپورت آن اقدام کرد.

شرایط سنی مهاجرت به فرانسه چیست؟

شرایط سنی مهاجرت به فرانسه در هریک‌ از روش های مهاجرت به فرانسه متفاوت است.