ژاپن کشوری امن با ثبات سیاسی و اقتصادی و دسترسی عالی به منطقه آسیا و اقیانوسیه است. این کشور در سال‌های اخیر، قوانین را برای جذب سرمایه‌گذاران تسهیل کرده است. همه این‌ها باعث می‌شود سرمایه گذاری در ژاپن تصمیمی عاقلانه و مطمئن باشد.

ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان با بزرگ‌ترین صنعت الکترونیک است. این کشور بزرگ‌ترین صنعت خودرو و همچنین بزرگ‌ترین کشور طلبکار جهان نیز به‌ حساب می‌آید. ژاپن به‌دلیل زیرساخت‌های تجاری، حمل‌ونقل در سطح جهانی و بالاترین استانداردهای زندگی، نرخ رشد چشمگیری در بخش‌های مختلف دارد. ژاپن همواره مشوق نوآوری و پژوهش بوده و رتبه اول ثبت اختراع را در جهان از آن خود کرده است. سیاست‌های حمایت‌گرانه دولتی ژاپن از سرمایه‌گذاران خارجی باعث شده‌ در سال‌های اخیر افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری در این کشور شرقی اقدام کنند. سرمایه گذاری در کشور ژاپن راهی قانونی برای گرفتن اقامت این کشور و پس از آن اقدام برای تابعیت ژاپن است.

امنیت سرمایه گذاری در ژاپن

یکی از موارد مهم که باعث ناامنی سرمایه‌گذاری در یک کشور می‌شود، بی‌ثباتی است. کشور ژاپن به‌دلیل برخورداری از ثبات سیاسی و اقتصادی، فضای امنی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. بزرگ‌ترین صنایع این کشور شامل خودرو، تولید قطعات خودرو، تجهیزات الکترونیکی، مواد شیمیایی، منسوجات و غذاهای فرآوری‌شده است. مهم‌ترین مقاصد صادراتی ژاپن ایالات‌متحده، چین، کره جنوبی، تایلند و هنگ‌کنگ هستند.

نبود فساد اداری و ساختاری باعث می‌شود از نگرانی‌های سرمایه‌گذاران در ژاپن کاسته شود. بازارهایی مانند بازار سهام ژاپن از یک رکود چند ساله خارج شده‌اند و گفته می‌شود آینده درخشانی در انتظار آن‌ها است.

امنیت سرمایه گذاری در ژاپن

مزایای سرمایه گذاری در ژاپن

اقتصاد ژاپن از نرخ بهره نزدیک به صفر، مقررات‌زدایی مداوم صنعت و همچنین زیرساخت‌های خصوصی و تجاری عالی بهره می‌برد. برای شرکت‌هایی که به‌دنبال ایجاد یک دفتر مرکزی منطقه‌ای هستند، ژاپن با دسترسی به بقیه منطقه آسیا و اقیانوسیه انتخابی ایده‌آل است. پروازها از ژاپن به شهرهای اطراف (پکن، شانگهای، سنگاپور، هنگ‌کنگ، بانکوک و سیدنی) کوتاه و مقرون‌به‌صرفه‌اند و روزانه اغلب چندین سفر به مقصدی واحد وجود دارد. این موضوع برنامه‌ریزی سفر در ساعات کاری عادی را برای مشاغل آسان‌تر می‌کند.

ژاپن علاوه بر چشم‌انداز اقتصادی مثبت، به‌دلیل ثبات داخلی نیز مورد توجه است. این کشور یکی از باثبات‌ترین کشورهای جهان از نظر سیاسی و همچنین یکی از امن‌ترین کشورها برای سفر کاری یا تجارت به‌ حساب می‌آید.

ژاپن از فرصت‌های تحقیق و توسعه حمایت می‌کند

کشور ژاپن از دیرباز به تحقیق و توسعه متعهد بوده است. به‌ازای هر ۱۰۰۰ کارمند در ژاپن، ۱۰ نفر متخصص تحقیقاتی هستند. تعهد ملی به توسعه فناوری و دانش جدید نه‌تنها در سطح دولتی، بلکه در سطح خصوصی نیز در این کشور وجود دارد. در سال ۲۰۱۳، ژاپن تقریباً ۴۷۳ هزار درخواست ثبت اختراع دریافت کرد و ۳۴۰ هزار مورد از آن‌ها را اعطا کرد. ژاپن در رتبه دوم بیشترین درخواست‌های ثبت اختراع در جهان قرار دارد.

کسب‌وکارها می‌توانند انتظار داشته باشند که در ژاپن حمایتی قوی برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه پیدا کنند. همچنین به شرکت‌های خارجی که مرکز تحقیق و توسعه در مناطق ویژه توسعه اقتصادی تعیین‌شده ایجاد کنند، بسته‌های تشویقی ارائه می‌شود.

نیروی کار باکیفیت در ژاپن

نزدیک به ۵۹ درصد از شهروندان بین ۲۵ تا ۳۴ سال در ژاپن، تحصیلات عالی را به پایان رسانده‌اند. سطح تحصیلات ژاپن بالاتر از هر کشور اروپایی است و بعد از کره جنوبی رتبه دوم را در جهان دارد. گزارش رقابت‌پذیری جهانی، به ژاپن رتبه نهم از نظر کیفیت آموزش ریاضی و علوم و همچنین رتبه سوم از نظر در دسترس بودن کلی دانشمندان و مهندسان داده است.

به شرکت‌های خارجی که نیروی کار ماهر داخلی را به‌عنوان بخشی از گسترش تجارت خود در ژاپن استخدام کنند، بسته‌های تشویقی مختلفی ارائه می‌شود.

نبود تورم

ژاپن جزء کشورهایی است که حتی با وجود بحران کرونا، تورم چندانی را تجربه نکرد. برنامه‌ریزی‌های قوی در زمینه اقتصاد و پول ملی، باعث می‌شوند سرمایه‌گذاران ریسک کمتری را تجربه کنند.

مزایای سرمایه گذاری در ژاپن

شرایط سرمایه گذاری در ژاپن

برای سرمایه گذاری در کشور ژاپن شرایط زیر باید رعایت شوند:

 • سرمایه‌گذاری حداقل پنج میلیون ین (حدود ۳۶ هزار دلار): با فرض رعایت سایر شرایط، هرچه سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر باشد، شانس شما برای دریافت ویزای سرمایه‌گذار بیشتر است. مبلغی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید، صرف کسب‌وکار شما خواهد شد.
 • یک طرح تجاری: ماهیت کسب‌وکار شما باید شفاف، سازگار و مطابق با قوانین فعلی ژاپن باشد. پیشنهاد شما باید نشان دهد که شرکت شما قابل اجرا است و نتایج مثبت و سود خواهد داشت.
 • مجوز کسب‌وکار: برخی از انواع مشاغل مانند هتل‌ها، مهمانخانه‌ها و رستوران‌ها برای فعالیت به مجوزهای تجاری نیاز دارند.
 • سابقه حرفه‌ای و سابقه کاری: شما باید حداقل سه سال تجربه مرتبط در زمینه کسب‌وکاری که می‌خواهید در ژاپن تأسیس کنید، داشته باشید.
 • یک دفتر: شما باید یک دفتر کار در ژاپن داشته باشید. یک ضامن در ژاپن می‌تواند به شما در اجاره محل کار مناسب کمک کند.
 • یک شریک مدیریتی: حداقل یکی از مدیران شرکت باید مقیم ژاپن باشد. او می‌تواند یک تبعه ژاپن، مقیم دائم یا یک تبعه خارجی با ویزای طولانی‌مدت باشد.

اگر در لحظه درخواست برای تأسیس یک شرکت، در خارج از ژاپن زندگی می‌کنید، باید یکی از مدیران این شرایط را برآورده کند. شرکت شما به‌جز شما همچنین باید حداقل دو کارمند تمام‌وقت ساکن ژاپن داشته باشد.

شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار موجود

اگر شما قصد خرید و مدیریت یک کسب‌وکار موجود در ژاپن را دارید، باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 • مشارکت مالی شما می‌تواند به دو میلیون و ۵۰۰ هزار ین (حدود ۱۸ هزار دلار آمریکا) کاهش یابد.
 • یک کارمند تمام‌وقت (به‌جز شما) که مقیم ژاپن باشد.
 • حقوقی معادل یا بالاتر از حقوق یک فرد ژاپنی در موقعیتی مشابه داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری ژاپن

ویزای سرمایه‌گذار ژاپن مخصوص متقاضیانی است که در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند یا مدیریت یک کسب‌وکار در ژاپن را بر عهده می‌گیرند. سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در ژاپن باعث دریافت ویزا یا اقامت فرد نمی‌شود. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ژاپن شما باید یک کسب‌وکار راه‌اندازی کنید.

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در ژاپن متقاضی باید هفت مرحله زیر را طی کند:

مرحله اول

در این مرحله باید تأیید شود که متقاضی شرایط اولیه برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ژاپن را برآورده می‌کند. چندین نکته اولیه وجود دارد که باید قبل از درخواست برای ویزای سرمایه‌گذاری تأیید شوند. توجه داشته باشید که الزامات دقیق به شرایط و موقعیتی که متقاضی دارد، بستگی خواهد داشت.

اگر متقاضی می‌خواهد یک تجارت جدید در ژاپن راه‌اندازی کند، باید موارد زیر را رعایت کند:

به‌غیر از داشتن یک دفتر کاری در ژاپن، کسب‌وکار او باید ظرفیت استخدام حداقل دو کارمند تمام‌وقت در ژاپن را داشته باشد. توجه داشته باشید که این به معنای دو کارمند علاوه بر کسانی است که کسب‌وکار را مدیریت می‌کنند. کارمندان باید یا اتباع ژاپنی یا افراد خارجی باشند که اقامت دائم ژاپن را دارند.

اگر متقاضی یک کسب‌وکار موجود در ژاپن را خریداری و مدیریت کند، باید موارد زیر را انجام دهد:

او باید حداقل سه سال تجربه در عملیات تجاری یا مدیریتی داشته باشد و دستمزدی معادل یا بیشتر از یک تبعه ژاپنی دریافت کند.

مرحله دوم

مدارک مورد نیاز برای پشتیبانی از درخواست ویزای سرمایه‌گذاری را جمع‌آوری کنید. هنگامی که موارد اولیه در مرحله یک تأیید شدند، متقاضی باید به‌سراغ فعالیت اصلی برود. دو مجموعه فعالیت برای دارنده ویزای سرمایه‌گذاری به شرح زیر هستند:

 • اقدام برای شروع فعالیت یک کسب‌وکار در ژاپن
 • فعالیت‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری و همچنین مدیریت و آماده‌سازی ملزومات کسب‌وکار

مرحله سوم

هنگامی که یک متقاضی تأیید کرد که فعالیت‌های پیشنهادی او در ژاپن با موارد ذکر شده در مرحله دو مطابقت دارند، باید اسناد پشتیبانی تهیه شوند. در مورد ویزای سرمایه گذاری، مقامات به موارد زیر نیاز دارند:

 • اسناد پایه
 • یک طرح تجاری

طرح تجاری لازم نیست بیش‌ از حد طولانی یا پیچیده باشد، اما باید مبانی معمول را پوشش دهد. این طرح شامل شرح کسب‌وکار، استراتژی بازاریابی، تجزیه‌وتحلیل رقابتی، طراحی و توسعه، عملیات و مدیریت و همچنین امور مالی است. توجه داشته باشید که ترجمه به زبان ژاپنی (یا حداقل خلاصه‌ای به زبان ژاپنی) باید ارائه شود.

کپی ثبت شرکت (توکیبو توهون)

هنگامی که یک شرکت ژاپنی رسماً تأسیس شد، گواهی ثبت (tokibo tohon) از دفتر امور حقوقی ژاپن (houmukyoku) در دسترس قرار می‌گیرد. در این گواهی، موارد حقوقی مرتبط با شرکت از جمله سرمایه پرداخت‌شده، مدیران، آدرس ثبت‌شده و موارد دیگر مشخص می‌شوند.

صورت سود و زیان

صورت سود و زیان باید با کمک یک متخصص حسابداری ژاپنی (یا zeirishi یا konin kaikeishi) و به زبان ژاپنی آماده و ارائه شود.

اعلام کارمندان تمام‌وقت

این بخش کلیدی طرح است. در حالت ایده‌آل، کسب‌وکار باید حداقل دو کارمند تمام‌وقت داشته باشد. اگر این الزام برآورده نشود، ممکن است متقاضی بتواند ثابت کند کسب‌وکار او ظرفیت استخدام حداقل دو کارمند تمام‌وقت را در آینده دارد. این کار معمولاً با اثبات سرمایه پرداخت‌شده (حداقل پنج میلیون ین) انجام می‌شود. اطلاعات حقوق و دستمزد نیز باید در این بخش گنجانده شود که شامل اطلاعات مربوط به حقوق پایه، مالیات تکلیفی و کسورات بیمه اجتماعی و بیمه کار است.

یک نمودار (و احتمالاً یک عکس) از دفتر تجاری

این یکی دیگر از بخش‌های کلیدی درخواست ویزای سرمایه گذاری در ژاپن است. هدف، انتقال تصویری قوی از کسب‌وکار است. دفتر مجازی قابل قبول نخواهد بود. علاوه بر این، با توجه به موقعیت، مقامات ممکن است موارد زیر را نیز درخواست کنند:

 • اسنادی که مبلغ سرمایه‌گذاری‌شده توسط متقاضی را تأیید می‌کنند.
 • گواهی فارغ‌التحصیلی که نشان‌دهنده گرایش تحصیلی مدیر شرکت باشد.
 • اسناد تأییدکننده سمت متقاضی شامل مدت زمان کار و اطلاعات مربوط به پاداش
 • اسنادی که شغل متقاضیان را تأیید می‌کند.

مرحله چهارم

در این مرحله باید درخواستی برای گواهی واجد شرایط بودن ویزای سرمایه‌گذار ژاپن (COE) ارسال کنید. هنگامی که متقاضی تأیید شد و مدارک مناسب در مراحل دو و سه (که در بالا ذکر شد) جمع‌آوری شدند، گام بعدی در بیشتر موارد، درخواست گواهی واجد شرایط بودن (به‌اختصار COE) خواهد بود.

COE سندی است که توسط مقامات مهاجرت ژاپن صادر می‌شود و واجد شرایط بودن متقاضی را برای انجام کار خاصی در ژاپن -در این مورد، شغل مرتبط با درخواست ویزای سرمایه‌گذاری- تأیید می‌کند.

درخواست برای ویزای سرمایه‌گذاری COE باید شخصاً در یک اداره منطقه‌ای مهاجرت در ژاپن ارسال شود. درخواست COE را نمی‌توان از طریق پست یا در سفارت در خارج از ژاپن ارسال کرد.

در مواردی که متقاضی شخصاً در ژاپن حاضر نیست، قانون ژاپن به یک متخصص مهاجرت تأییدشده اجازه می‌دهد از طرف متقاضی، درخواست ویزای سرمایه‌گذاری COE را ارسال کند.

مرحله پنجم

در این مرحله، باید منتظر تأیید COE ویزای سرمایه‌گذار باشید. زمان پردازش برای ویزای سرمایه‌گذاری COE به‌طور کلی چهار تا شش هفته است. پس از تأیید، اعلامیه‌ای به آدرس ثبت‌شده در ژاپن ارسال می‌شود که در آن، اعلام شده است متقاضی می‌تواند برای دریافت COE به اداره مهاجرت منطقه‌ای رجوع کند.

مرحله ششم

متقاضی پس از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری COE باید آن را با «وضعیت اقامت» سرمایه‌گذار (معمولاً به‌اختصار "SOR") مبادله کند. از نظر فنی، این SOR سرمایه‌گذار است که اساس زندگی و کار متقاضی در ژاپن را تشکیل می‌دهد. به این ترتیب، کارت اقامت ژاپن را دریافت خواهید کرد. این یک کارت شناسایی رسمی است که شامل یک تراشه آی سی می‌شود. کارت اقامت حاوی اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس، تاریخ تولد، وضعیت اقامت (در این مورد، SOR سرمایه‌گذار) و مدت اقامت است.

مرحله هفتم

طبق قوانین ژاپن، کسانی که کارت اقامت سرمایه‌گذار ژاپن را دارند، می‌توانند تا مدت ۱۲ ماه کشور را ترک کنند. اگر می‌خواهید بیش از این مدت را خارج از ژاپن بگذرانید، بهتر است مجوز ورود مجدد دریافت کنید. این مجوز را می‌توان در اداره منطقه‌ای مهاجرت در ژاپن دریافت کرد.

مدت زمان ویزای سرمایه‌گذار ژاپن

ویزای سرمایه‌گذار می‌تواند برای یک، سه یا پنج سال اعطا شود و قابل تمدید است. مدت زمان آن عمدتاً به عملکرد و سودآوری کسب‌وکار فرد بستگی دارد. به‌محض ایجاد یک شرکت، معمولاً فقط یک سال ویزای سرمایه‌گذاری دریافت خواهید کرد. هر سال می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. اما خبر خوب این است که پس از چندین بار تکرار می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

روند درخواست چقدر طول می‌کشد؟

ایجاد یک تجارت ممکن است یک فرآیند طولانی باشد. این مسئله به عوامل زیادی مانند جست‌وجو برای یک دفتر، انتصاب یک مدیر مشترک و انجام همه امور اداری بستگی دارد. به‌طور کلی گفته می‌شود دو تا سه ماه برای گرفتن COE و دو هفته دیگر برای دریافت SOR زمان لازم است.

ویزای سرمایه گذاری ژاپن

روش های سرمایه گذاری در ژاپن

در این بخش می‌خواهیم چند روش برتر برای سرمایه گذاری در ژاپن را مرور کنیم. توجه داشته باشید که تمامی این موارد به دریافت اقامت این کشور منجر نخواهند شد.

سهام انفرادی ژاپن

سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تجاری ژاپنی یک روش رایج برای تجارت در این کشور است. این سرمایه‌گذاری‌ها با اینکه به‌طور باورنکردنی نقدشونده هستند و کنترل کاملی بر کسب‌وکارهایی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید به شما می‌دهند، معایب زیادی نیز دارند.

سبدهای سهام منفرد به تحقیقات عمیق در مورد هر شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید و همچنین خرید چندین سهام فردی برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری شما نیاز دارند. همچنین ممکن است هر بار که چیزی را می‌خرید یا می‌فروشید، مجبور به پرداخت کمیسیون شوید.

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری ژاپنی

یکی از بهترین راه‌ها برای سود بردن از چشم‌انداز رشد آینده ژاپن، سرمایه‌گذاری در سهام و صندوق‌های مشترک ژاپنی است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ژاپن (که همچنین به‌عنوان صندوق‌های سهام شناخته می‌شوند) می‌توانند طیف وسیعی از سرمایه‌های بازار، بخش‌ها و سبک‌ها را در بر گیرند. وجوه را می‌توان به‌صورت منفعل یا فعال توسط تیم‌های مستقر در ژاپن یا از راه دور مدیریت کرد.

بازار املاک و مستغلات در ژاپن

این نوع سرمایه‌گذاری اگر به‌درستی انجام شود، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بسیار پایدار و مطمئن باشد. ژاپن جزء کشورهایی است که حق مالکیت ملک را به خارجی‌ها نیز می‌دهد. شما حتی می‌توانید با ویزای توریستی به ژاپن بروید و ملکی را خریداری کنید. در نظر داشته باشید که خرید ملک، امکان دریافت ویزا و اقامت این کشور را به شما نمی‌دهد.

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله در بورس ژاپن (ETF)

صندوق‌های قابل معامله در بورس، روشی کم هزینه و کارآمد برای مشارکت در فراز و نشیب‌های بازار سهام ژاپن هستند. این صندوق‌ها گزینه‌های متنوع و آماده‌ای را ارائه می‌دهند که می‌توانید در طول روز با آن‌ها معامله کنید. سود از صندوق‌های سهام با سرمایه‌ کلان حاصل می‌شود؛ در حالی که رشد از صندوق‌های سهام با سرمایه کوچک به دست می‌آید.

اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGBs)

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ژاپن سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه صادرشده توسط دولت است. دولت سود اوراق قرضه را تا سررسید اوراق پرداخت می‌کند. در تاریخ سررسید، کل مبلغ به دارنده اوراق بازپرداخت خواهد شد.

اوراق قرضه دولتی ژاپن بازیگر اصلی در بازار اوراق بهادار مالی ژاپن و مشابه اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات‌متحده است. دولت ژاپن به‌طور کامل از آن‌ها حمایت می‌کند و جزء سرمایه‌گذاری‌های کم‌ریسک به‌حساب می‌آیند. این اوراق رتبه اعتباری و نقدشوندگی بالایی دارند که به محبوبیت آن‌ها کمک می‌کند.

ثبت شرکت در ژاپن

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت ژاپن، ثبت و راه‌اندازی شرکت در این کشور است. شما با راه‌اندازی یک شرکت و سرمایه‌گذاری حدود پنج میلیون ین (۳۶ هزار دلار) می‌توانید فعالیت خود را در ژاپن آغاز کنید.

خرید بیزینس در ژاپن

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ژاپن خرید یک بیزینس فعال در این کشور است. بیزینس مورد نظر می‌تواند شامل یک شرکت، رستوران، آموزشگاه یا موارد دیگر باشد. تنها کافی است الزامات آن را که در بخش شرایط سرمایه گذاری در ژاپن ذکر شدند، رعایت کنید.

راه‌اندازی استارتاپ

با راه‌اندازی استارتاپ نیز مانند ثبت شرکت می‌توانید مقدمات مهاجرت به ژاپن را فراهم کنید. قوانین ژاپن از ایده‌های مبتنی بر تحقیق و توسعه حمایت می‌کنند. اگر طرحی در زمینه راه‌اندازی یک استارتاپ داشته باشید، می‌توانید با هزینه پنج میلیون ین (۳۶ هزار دلار)، فعالیت خود را در ژاپن آغاز کنید.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ژاپن

مهم‌ترین مدارکی که برای سرمایه گذاری در کشور ژاپن باید ارائه دهید، عبارت‌اند از:

 • کپی صفحه بیوگرافی پاسپورت
 • فرم درخواست ویزا
 • یک عکس
 • گواهی صلاحیت
 • مدارک مربوط به نهاد تجاری مانند گواهی ثبت، عکس پلاک نام، صندوق پست و موارد دیگر برای تأیید وجود دفتر کار
 • طرح تجاری و سایر شواهد مربوط به شرکتی که قرار است در آن سرمایه‌گذاری شود (در صورت لزوم)
 • با توجه به مورد، ممکن است اسناد اضافی مورد نیاز باشند.

سرمایه گذاری در ژاپن برای اخذ تابعیت

با راه‌اندازی یک کسب‌وکار و دریافت ویزای سرمایه گذاری ژاپن، می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. کسانی که پنج سال به‌عنوان مقیم در ژاپن زندگی کرده باشند، می‌توانند برای اخذ تابعیت و شهروندی درخواست دهند. متقاضی باید حداقل بیش از ۲۹۰ روز در سال در ژاپن اقامت داشته باشد، روابط قوی با کشور داشته باشد، بتواند به زبان ژاپنی روان صحبت کند و به‌طور کامل در جامعه ژاپن ادغام شده باشد. رعایت این الزامات می‌تواند به اعطای تابعیت ژاپن منجر شود.

سرمایه گذاری در ژاپن برای اخذ تابعیت

سرمایه گذاری در ژاپن و اخذ اقامت

پس از اقدام برای راه‌اندازی یک تجارت و سرمایه گذاری در ژاپن چندین فاکتور توسط اداره مهاجرت برای تأیید یا عدم تأیید درخواست ویزا در نظر گرفته می‌شوند. مواردی مانند ثبات و اعتبار کسب‌وکار، تعادل سود و زیان قابل پیش‌بینی و تعداد کارمندان جزء فاکتورهای مهم به‌ حساب می‌آیند. این ویزا معمولاً برای یک سال اعطا می‌شود.

قبل از تاریخ انقضای ویزا، مقیم در صورت واجد شرایط بودن می‌تواند برای تمدید آن درخواست کند. هیچ محدودیتی در تعداد تمدیدهای این ویزا وجود ندارد. پس از اخذ ویزا، افراد تحت تکفل (همسر، فرزندان و والدین) می‌توانند برای ویزای عمومی وابسته اقدام کنند.

معمولاً دارنده ویزا می‌تواند پس از ۱۰ سال اقامت قانونی مداوم، اقامت دائم ژاپن را دریافت کند. او باید به‌صورت کتبی دلایل درخواست خود را ذکر کند، روابط قوی با این کشور و موقعیت مالی خوبی داشته باشد. تسلط به زبان ژاپنی و جوایز یا افتخارات حرفه‌ای ممکن است بر تأیید درخواست تأثیر مثبت بگذارند.

فرم مشاوره سرمایه گذاری در ژاپن

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ژاپن چقدر است؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ژاپن دو و نیم میلیون ین (حدود ۱۸ هزار دلار) است.

ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در ژاپن کدام است؟

ارزان‌ترین روش سرمایه گذاری در ژاپن، خرید و مدیریت یک کسب‌وکار موجود در این کشور است. در این روش، شما به دو و نیم میلیون ین (حدود ۱۸ هزار دلار) نیاز دارید.

بهترین راه سرمایه گذاری در ژاپن کدام است؟

برای سرمایه گذاری در ژاپن می‌توان از روش‌های مختلفی مانند خرید ملک، سرمایه‌گذاری در بازار سهام یا خرید بیزینس اقدام کرد. هرکس با توجه به شرایط و خواسته‌های خود می‌تواند یک روش را انتخاب کند.

آیا اقامت با سرمایه گذاری در ژاپن امکان پذیر است؟

بله، در صورت سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی یک کسب‌وکار در ژاپن می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

با استفاده از کدام روش سرمایه گذاری در ژاپن می‌توانم اقامت این کشور را بگیرم؟

برای دریافت اقامت ژاپن شما یا باید یک کسب‌وکار تازه را در این کشور تأسیس کنید یا یک کسب‌وکار موجود در ژاپن را بخرید.

از چه روش‌هایی می‌توانم در ژاپن سرمایه‌گذاری کنم؟

برای سرمایه گذاری در ژاپن می‌توان از روش‌های مختلفی مانند سرمایه‌گذاری در صندوق سهام، ملک، خرید بیزینس و سایر موارد اقدام کرد.

بهترین سرمایه گذاری در ژاپن چیست؟

نمی‌توان از یک گزینه به‌عنوان بهترین روش برای سرمایه گذاری در کشور ژاپن نام برد. برای اطلاعات دقیق‌تر در این زمینه، بهتر است با کارشناسان مهاجرتی مشورت کنید.

آیا با سرمایه گذاری در ژاپن می‌توانم تابعیت این کشور را بگیرم؟

با سرمایه گذاری در کشور ژاپن می‌توانید ویزای قابل تمدید این کشور را دریافت کنید. کسانی که ده سال در ژاپن به‌صورت قانونی زندگی کرده باشند، می‌توانند اقامت آن را دریافت کنند. با گذشت پنج سال از اقامت، می‌توانید برای اخذ تابعیت درخواست دهید.