عمان یکی از بهترین کشورهای حاشیه خلیج فارس با شرایط کاری خوب و غنی از فرهنگ‌های مختلف است. این کشور استقبال خوبی از مهاجران می‌کند و در سال‌های اخیر تقاضا برای اخذ ویزای عمان افزایش چشم‌گیری داشته است.

عمان با طبیعت بکر، تاریخ و فرهنگ غنی و مردم خونگرمش، یکی از جذاب‌ترین مقاصد توریستی در خاورمیانه است. علاوه بر این، زندگی در این کشور نیز سطح کیفی بالایی دارد. عمان یکی از پایدارترین اقتصادهای خاورمیانه را دارد و همچنین سیستم بهداشت و درمانی آن بی‌نظیر است. با توجه به سطح زندگی بسیار بالای عمان، این کشور به‌راحتی می‌تواند با کشورهای پیشرفته دنیا رقابت کند.

با دریافت ویزای عمان، می‌توانید از جاذبه‌های توریستی فوق‌العاده این کشور ازجمله کویر شنی وحیبا، سواحل زیبا و بازارهای محلی لذت ببرید و با مردم دوست‌داشتنی و خونگرم آن معاشرت کنید. 

انواع ویزای عمان

اغلب شهروندان ایرانی برای رفتن به عمان باید ویزای آن را دریافت کنند. ویزای تجاری، ویزای توریستی، ویزای کاری و ویزای خانوادگی ازجمله مهم‌ترین و پرمتقاضی‌ترین ویزاهایی هستند که ایرانی‌ها برای عمان درخواست می‌دهند. این ویزاها به‌طور کلی به دو نوع ویزای کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شوند که بسته به مدت اقامت و برنامه فرد، قابل انتخاب هستند. در ادامه این ویزاها را بررسی خواهیم کرد.

ویزای اقامت کوتاه‌مدت عمان

ویزای اقامت کوتاه‌مدت عمان یا ویزای توریستی، برای افرادی است که به‌عنوان گردشگر به این کشور سفر می‌کنند. این ویزا در دو نوع یک بار ورود سی‌روزه و چند بار ورود صادر می‌شود. ویزای چند بار ورود به‌ازای هر ورودی سی روز اعتبار دارد و تا یک سال قابل استفاده خواهد بود. برای گرفتن ویزای کوتاه‌مدت عمان به انگشت‌نگاری یا رفتن به سفارت عمان در ایران نیاز نیست و همین که آژانس مسافرتی معتبری آن را ارائه دهد، کافی است.

در عمان، انواع مختلفی از ویزای اقامت کوتاه مدت وجود دارد که بعضی از آن‌ها، شامل موارد زیر می‌شوند.

ویزای توریستی

این ویزا برای افرادی است که قصد دارند برای تفریح و گردشگری به عمان سفر کنند و معمولاً به‌صورت یک بار ورود یا چند بار ورود صادر می‌شود و مدت اقامت متناسب با نوع ویزا و کشور متقاضی متفاوت است. این نوع ویزا معمولاً برای مدت‌زمان محدودی صادر می‌شود و شما می‌توانید در طول این مدت به بازدید از عمان و مکان‌های توریستی آن بپردازید. ویزای توریستی برای اقامت تفریحی، بازدید از جاذبه‌های گردشگری و شرکت در فعالیت‌های توریستی مناسب است.

ویزای علمی و تحقیقاتی

این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند برای دوره تحصیلی کوتاه‌مدت یا تحقیقات علمی در بازه زمانی کوتاهی، به عمان بروند و بعد از دریافت نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی عمانی صادر می‌شود.

ویزای درمانی

این ویزا برای افرادی است که قصد دارند برای درمان و مراقبت‌های پزشکی به عمان بروند و برای دریافت این ویزا، باید مدارک پزشکی مورد نیاز را ارائه دهند. 

مدت اقامت و شرایط مورد نیاز ممکن است برای هر نوع ویزای کوتاه‌مدتی متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر بهتر است با سفارت یا کنسولگری عمان در کشور خود تماس بگیرید.

ویزای اقامت بلندمدت عمان

ویزای اقامت بلندمدت عمان برای افرادی است که قصد دارند به‌صورت دائم یا برای مدتی طولانی در عمان اقامت کنند. ویزای اقامت بلندمدت بسته به نوع فعالیتی که در عمان انجام می‌دهید، به‌صورت موقت یا دائم صادر می‌شود و برای افرادی مناسب خواهد بود که می‌خواهند در این کشور کار کنند، به دانشگاه بروند، کارآفرین هستند یا اعضای خانواده‌شان در آنجا زندگی می‌کنند. 

برای دریافت ویزای اقامت بلندمدت عمان، باید مدارک و اسناد مورد نیاز را تهیه کنید و درخواستتان را به سفارت عمان در ایران یا وزارت خارجه عمان بفرستید.

مدت اعتبار و شرایط مورد نیاز برای هر نوع ویزا ممکن است متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر بهتر است با سفارت یا کنسولگری عمان در کشور خود تماس بگیرید. در ادامه انواع ویزای بلندمدت عمان را بررسی می‌کنیم.

ویزای تجاری عمان

ویزای تجاری عمان برای افرادی است که برای انجام فعالیت‌های تجاری به عمان سفر می‌کنند. مثلاً ویزای اقامت سرمایه‌گذاران عمان که زیرمجموعه ویزای تجاری است برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند، می‌توانند ۶ ماه در عمان بمانند.

ویزای ثبت شرکت در عمان هم معمولاً زیرمجموعه ویزای تجاری در نظر گرفته می‌شود و به متقاضی اجازه می‌دهد شرکتی در عمان راه‌اندازی کرده و در آن کار کند. این نوع ویزا برای افرادی است که قصد دارند در عمان کسب‌وکاری راه بیندازند، بازاریابی کنند یا مشاغل خود را گسترش دهند.

برای دریافت ویزای ثبت شرکت در عمان، باید مدارک و اطلاعاتی را ارائه دهید که نشان‌دهنده قصد شما از راه‌اندازی یک شرکت در عمان و مجوزهای مورد نیاز باشد. این مدارک ممکن است شامل برنامه کسب‌وکار یا همان بیزینس پلن، مدارک شرکت و اطلاعات مالی، مجوزهای تجاری، مدارک شخصی شما و همچنین اطلاعاتی در مورد تجربه کاری شما و دانش فنی مرتبط باشد.

ویزای کاری عمان

این ویزا برای افرادی است که قصد دارند در عمان به‌عنوان کارمند یا کارآفرین فعالیت داشته باشند. برای دریافت این ویزا، باید کارفرمایی عمانی، شما را استخدام کرده باشد و همچنین مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. ویزای کاری عمان معمولا برای افراد بین ۲۱ تا ۶۰ سال صادر می‌شود و متقاضیان آن باید از یکی از شرکت‌های این کشور پیشنهاد کاری داشته باشند. این ویزا دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

ویزای پیوستن به خانواده عمان

این ویزا برای افرادی است که یکی از اعضای خانواده‌شان، در عمان ساکن است که شامل همسر، فرزندان و والدین می‌شود. برای دریافت این ویزا، باید فردی که در عمان اقامت دارد، از درخواست متقاضی پشتیبانی کند. این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد به عمان برود و در طول مدت اقامت خود در این کشور، به‌صورت قانونی زندگی کند.

برای دریافت این ویزا، معمولاً باید مدارکی مانند سند ازدواج، شناسنامه همسر، اثبات وابستگی خانوادگی و گاهی مدارک اضافه‌تر ارائه داد.

ویزای دانشجویی عمان

ویزای دانشجویی عمان برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند برای تحصیل به این کشور بروند و با استفاده از آن می‌توانند تا پایان دوره تحصیلی خود در آنجا بمانند و علاوه‌ بر تحصیل، مشغول به کار شوند. برای دریافت این ویزا، باید نامه پذیرش از دانشگاه عمانی داشت و مدارک مورد نیاز را ارائه داد.

توجه کنید که موارد ذکرشده، تنها بعضی از انواع ویزاهای عمان هستند و هرکدام شرایط و الزامات خاص خود را دارند. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر به سفارت عمان در ایران یا وزارت خارجه عمان مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با مشاوران ویزاگرد تماس بگیرید. 

ویزای عمان

شرایط اخذ ویزای عمان

شرایط اخذ ویزای عمان ممکن است بسته به نوع ویزا و هدف اقامت در عمان متفاوت باشد یا بر اساس تصمیم مقامات این کشور تغییر کند. اما در کل، بعضی از شرایط عمومی برای گرفتن ویزای عمان شامل موارد زیر می‌شوند.

پر کردن فرم درخواست ویزا

فرم درخواست ویزا را باید به‌طور کامل و دقیق پر کنید. این فرم شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات پاسپورت، اهداف سفر، نوع اقامت مورد نظر و سایر جزئیات مربوط به درخواست ویزا می‌شود. 

تکمیل دقیق و کامل این فرم اهمیت بسیاری دارد، زیرا هر اشتباه یا اطلاعات ناقصی ممکن است به تأخیر در بررسی ویزا یا ریجکت شدن ویزای عمان منجر شود. بنابراین، حتماً باید زمان کافی را برای تکمیل دقیق فرم ویزا در نظر بگیرید و مطمئن شوید که همه اطلاعات مورد نیاز را به‌درستی وارد کرده‌اید.

ارائه مدارک شناسایی

در مرحله بعدی باید مدارک شناسایی مانند پاسپورت، عکس رنگی و مدارک شناسایی دیگر را ارائه دهید. این مدارک هویت شما را اثبات می‌کنند و نشان می‌دهند اطلاعات شما معتبرند. 

پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد؛ یعنی تاریخ انقضای آن حداقل ۶ ماه پس از تاریخ ورود قیدشده در ویزا باشد. همچنین باید عکس رنگی با مشخصات خواسته‌شده داشته باشید. این عکس باید دقیقاً مطابق با الزامات ویزای عمان باشد؛ مانند اندازه و پس‌زمینه. 

علاوه‌ بر این‌ها ممکن است مدارک شناسایی دیگری نیز برای درخواست ویزا نیاز باشد؛ مانند کپی از کارت ملی یا شناسنامه. وجود این مدارک به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد.

 به یاد داشته باشید که هر اشتباه یا نقصی در این مدارک ممکن است موجب تأخیر در بررسی ویزا یا ریجکت شدن ویزای شما شود.

ویزای عمان

داشتن ویزای ورود

در بعضی موارد، باید ابتدا ویزای ورود به عمان را بگیرید و پس از آن، برای گرفتن اقامت اقدام کنید. معمولاً این موارد، در شرایط زیر اتفاق می‌افتند:

 • ویزای کار: اگر قصد دارید در عمان کار کنید، باید ابتدا ویزای ورود به عمان را بگیرید. این ویزا اجازه می‌دهد برای مدت‌زمان مشخصی در این کشور بمانید. برای تبدیل ویزای ورود به ویزای کاری عمان، باید با کارفرما یا شرکتتان در ارتباط باشید و مدارک مورد نیاز شامل نامه پذیرش‌ از کارفرما، قرارداد کاری، مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را ارائه دهید.
 • ویزای تحصیلی: اگر قصد دارید در عمان تحصیل کنید، باید ابتدا ویزای ورود به عمان بگیرید. این ویزا اجازه می‌دهد برای مدت‌زمان مشخصی در این کشور بمانید. برای تبدیل ویزای ورود به ویزای تحصیلی باید با دانشگاه یا مؤسسه آموزشی خود در ارتباط باشید و مدارکی مانند نامه پذیرش‌ دانشگاه، تمکن مالی و سوابق تحصیلیتان را ارائه دهید.

ارائه مدارک مالی

شما باید قادر به اثبات توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های اقامت خود در عمان باشید. مراحل اثبات ممکن است شامل ارائه پرینت حساب بانکی، تراز مالی، یا اسناد مالکیت ملک و سایر منابع درآمد شود.

مدارک مربوط به هدف اقامت

بسته به هدف اقامت شما، ممکن است به ارائه مدارکی مانند دعوت‌نامه از شرکت یا دانشگاه، مدارک تحصیلی و مدارک کاری مرتبط نیاز داشته باشید.

بررسی پزشکی

ممکن است به ارائه گواهی پزشکی از یک پزشک معتبر نیاز داشته باشید. این گواهی پزشکی معمولاً برای اطمینان از سلامتی شما و جامعه عمان صادر می‌شود. بعضی از مواردی که ممکن است به گواهی پزشکی نیاز باشد، عبارت‌اند از:

 • بعضی از بیماری‌ها: در صورتی که شما یا همراهانتان در معرض بیماری‌های واگیردار قرار دارید، ممکن است به گواهی پزشکی نیاز داشته باشید؛ بیماری‌هایی مانند سل، هپاتیت، ایدز و دیگر بیماری‌های مشابه.
 • وضعیت‌های پزشکی خاص: در صورتی که به‌عنوان متقاضی ویزا وضعیت پزشکی خاصی دارید، ممکن است به ارائه گواهی پزشکی نیاز داشته باشید؛ شرایطی مانند بارداری، بیماری‌های مزمن و اختلالات روانی.
 • محدودیت‌های پزشکی: در بعضی موارد، عمان ممکن است محدودیت‌های پزشکی خاصی را برای ورود به کشور خود تعیین کند. مثلا در بعضی موارد افرادی که بیماری‌های واگیردار یا بیماری‌هایی دارند که بر جامعه عمان تأثیرگذار است، ممکن است اجازه ورود به این کشور را نداشته باشند.
 • درخواست ویزای درمانی: درخواست‌کنندگان ویزای درمانی عمان معمولاً باید گزارش پزشکی خود را ارائه دهند. این گزارش پزشکی برای اثبات نیاز به درمان در عمان و ارائه جزئیات در مورد وضعیت پزشکی بیمار استفاده می‌شود.

پرداخت هزینه ویزا

پرداخت هزینه ویزای عمان الزامی است. این هزینه بسته به نوع ویزا و مدت اقامت می‌تواند از رایگان (برای خدمات پزشکی و درمانی) تا ۱۳۰۰ دلار (برای ویزای سرمایه‌گذاری ده‌ساله) متغیر باشد.

توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به گرفتن ویزای عمان، با سفارت این کشور در ایران یا وزارت خارجه آن تماس بگیرید تا شرایط و الزامات دقیق‌تر را بررسی کرده و اطلاعات به‌روز را دریافت کنید.

رفع ریجکتی ویزای عمان

اگر در خواست ویزای عمان شما رد شد، می‌توانید برای رفع ریجکتی ویزای خود مراحل زیر را انجام دهید:

 • بررسی دقیق علت رد ویزا: دریافت علت رد ویزا از سفارت یا کنسولگری عمان و بررسی دقیق آن اولین قدم است. مطمئن شوید که مدارک و اطلاعات مورد نیاز را به‌درستی ارائه کرده‌اید و هر اشتباه یا نقص در ارسال مدارک را برطرف کنید.
 • تصحیح مدارک: در صورتی که علت رد ویزا نقص مدارک است، آن‌ها را اصلاح و تکمیل کنید. مطمئن شوید که تمام اسناد مورد نیاز ازجمله اعتبار پاسپورت، فرم درخواست و سایر مدارک را به‌درستی و کامل ارائه کرده‌اید.
 • توضیحات و توصیه‌های اضافی: درخواست خود را با توضیحات و توصیه‌های اضافی تکمیل کنید. ممکن است بتوانید با توضیح دقیق‌تر درباره هدف سفر، نیازهای خود و ارائه اطلاعات اضافی، ریجکتی ویزایتان را رفع کنید.
 • مشاوره حرفه‌ای: در صورتی که با رفع ریجکتی ویزا مشکل دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره حرفه‌ای وکیل یا متخصص اخذ ویزای عمان در ویزاگرد استفاده کنید. این متخصص‌ها می‌توانند شما را در مراحل بعدی رفع ریجکتی ویزای عمان همراهی کنند.

همچنین توجه کنید که اقدام برای رفع ریجکتی ویزا هیچ تضمینی برای صدور ویزای مورد نظر نیست و نتیجه نهایی بر اساس تشخیص و تصمیم سفارت یا کنسولگری عمان خواهد بود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای عمان

مدارک لازم برای ویزای عمان بسته به نوع ویزایی که می‌خواهید بگیرید متفاوت‌‌اند، اما به‌طور کلی این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پاسپورت ایران که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • جزئیات پاسپورت مانند شماره پاسپورت، تاریخ انقضای آن، ملیت و دیگر اطلاعات جزئی
 • یک عکس دیجیتالی جدید با حجم حداکثر ۵۱۲ کیلوبایت
 • آدرس ایمیل برای ارسال اطلاعات مربوط به ویزایتان
 • کارت اعتباری خارجی (هزینه درخواست برای ویزای عمان باید از طریق درگاه امن پرداخت عمان، پرداخت شود که بانک‌های ایرانی را قبول نمی‌کند و باید برای این مرحله کردیت کارت داشته باشید.)
 • گواهی عدم سوءپیشینه

مراحل درخواست ویزای عمان

شرایط دریافت ویزای عمان برای هر کشوری متفاوت است اما ایرانیانی که قصد دارند ویزای عمان را بگیرند، باید مراحل زیر را طی کنند: 

 1. ثبت‌نام و تکمیل فرم درخواست ویزا: به وب‌سایت رسمی سفارت یا کنسولگری عمان بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس فرم درخواست ویزا را به‌دقت پر کرده و اطلاعات شخصی، اطلاعات مسافرت و سایر اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.
 2. آپلود مدارک: باید نسخه اسکن‌شده مدارک مورد نیاز را در سایت سفارت یا کنسولگری عمان آپلود کنید. این مدارک ممکن است شامل گذرنامه، تصویر پاسپورت، عکس رنگی، تأییدیه حساب بانکی و سایر مدارک مورد نیاز باشد. تمامی مدارکتان باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.‏
 3. تعیین هدف سفر به عمان
 4. پرداخت هزینه: بسته به نوع ویزا و مدت اقامت مورد نظر، باید هزینه‌های مربوط به ویزا را پرداخت کنید. این هزینه ممکن است شامل هزینه پردازش ویزا و هزینه سرویس‌های مربوط به ویزا شود.
 5. دریافت ویزا: پس از بررسی و تأیید درخواست شما، ایمیلی دریافت خواهید کرد که جزئیات ویزا را در خود دارد. در صورت تأیید، باید ویزا را چاپ کنید و همراه خود داشته باشید.
ویزای عمان

تمدید ویزای عمان

برای تمدید ویزای عمان، باید به سفارت یا کنسولگری عمان در کشور خود مراجعه کنید. مدارک و مراحل مورد نیاز برای تمدید ویزا ممکن است بسته به قوانین و مقررات مربوطه متفاوت باشند، اما به‌طور کلی این موارد را شامل می‌شود:

 • فرم درخواست تمدید ویزا: متقاضی باید فرم مربوطه را پر کند و اطلاعات مورد نیاز را در آن وارد کند. این فرم معمولاً در وب‌سایت سفارت یا کنسولگری عمان در کشورتان قابل دریافت است. بهتر است قبل از دانلود فرم درخواست ویزای عمان شرایط و مقررات مربوطه را به‌دقت مطالعه کنید. این شرایط ممکن است بسته به ملیت و نوع ویزای درخواستیتان متفاوت باشد. همچنین مطمئن شوید که فرمی که دانلود می‌کنید، جدید و معتبر است.
 • مدارک شناسایی: شما باید مدارک شناسایی معتبر خود را ارائه کنید. این مدارک شامل پاسپورت فعلی و کپی از صفحات مهم آن می‌شود.
 • عکس‌های رسمی: ممکن است به عکس‌های رسمی نیاز باشد. این عکس‌ها باید مطابق با مقررات سفارت یا کنسولگری عمان تهیه شوند.
 • هزینه‌های تمدید: باید هزینه‌های مربوط به تمدید ویزا را پرداخت کنید. مبلغ دقیق و روش پرداخت ممکن است بسته به مقررات مربوطه متفاوت باشد.

ممکن است لازم باشد مدارک دیگری مانند گواهی پزشکی و بیمه مسافرتی ارائه کنید که این موارد نیز بسته به مقررات و شرایط ویزای عمان متفاوت خواهند بود. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و مشاوره درباره تمدید ویزای عمان، بهتر است با سفارت یا کنسولگری عمان در ایران یا مشاوران ویزاگرد تماس بگیرید و اطلاعات مربوطه را دریافت کنید.

قیمت ویزای عمان

هزینه ویزای عمان ‏با توجه به قصدتان از سفر و گرفتن ویزا، متفاوت خواهد بود اما به‌طور متوسط هزینه ‏درخواست ویزای عمان از ۱۳ دلار تا ۱۳۰۰ دلار متغیر است. همچنین درخواست ویزای پزشکی عمان ‏هزینه‌ای ندارد.‏ البته ویزای توریستی این کشور نیز از اسفند سال ۱۴۰۱ برای ایرانی‌ها لغو شده است و لازم نیست برای سفرهای ‏کمتر از دو هفته ویزا بگیرید.

در جدول زیر، می‌توانید هزینه‌هایی را ببینید که باید برای هر نوع ویزا و کارهای مربوط به آن پرداخت کنید:

نوع درخواستهزینه (به دلار آمریکا)
ویزای تحصیلی۵۲ دلار
جریمه دیرکرد در تمدید یا ثبت‌ نکردن اجازه اقامت برای ویزای تحصیلی۵۲ دلار در ماه
ویزای کاری‏۵۲ دلار
جریمه دیرکرد در تمدید یا ثبت‌ نکردن اجازه اقامت برای ویزای کاری۱۳۰ دلار در ماه
ویزای سرمایه‌گذاری یک‌ساله و دوساله۱۳۰ دلار
ویزای سرمایه‌گذاری پنج‌ساله۷۸۰ دلار
ویزای سرمایه‌گذاری ده‌ساله۱۳۰۰ دلار
صادر کردن کارت اقامت پنج‌ساله۶۸ دلار
صادر کردن کارت اقامت ده‌ساله۱۳۳ دلار
ویزای سرمایه‌گذاری با حامی محلی در منطقه آزادبدون هزینه
جریمه دیرکرد در تمدید یا ثبت‌ نکردن اجازه اقامت برای ویزای سرمایه‌گذاری۵۲ دلار در ماه
ویزای توریستی سی‌روزه۵۲ دلار
جریمه برای اقامت غیرمجاز با ویزای توریستی۲۶ دلار به‌ازای هر روز
ویزای مالک ملک یا زمین۱۳۰ دلار
جریمه دیرکرد در تمدید یا ثبت‌ نکردن اجازه اقامت برای ویزای مالک ملک یا زمین۵۲ دلار در ماه
ویزای همسر شهروند عمان۵۲ دلار
جریمه دیرکرد در تمدید یا ثبت‌ نکردن اجازه اقامت ‏برای ویزای همسر شهروندان عمان۵۲ دلار در ماه
ویزای پیوستن به خانواده۷۸ دلار
ویزای پیوستن به خانواده در صورتی که فرد مقیم عمان، مالک ملک یا زمین باشد۱۳۰ دلار
جریمه دیرکرد در تمدید یا ثبت‌ نکردن اجازه اقامت ‏‏برای ویزای ‏پیوستن به خانواده۵۲ دلار در ماه
جریمه ثبت‌ نکردن مجوز اقامت و ویزای نوزاد۳۹ دلار در ماه
ویزای درمانیرایگان
جریمه اقامت غیرمجاز با ویزای درمانی۲۶ دلار به‌ازای هر روز

اعتبار ویزای عمان

اعتبار ویزای عمان نیز بسته به نوع ویزا و ملیت متقاضی ممکن است متفاوت باشد. در بعضی موارد، ویزای عمان ممکن است تنها برای یک ورود به این کشور معتبر باشد، در حالی‌ که در موارد دیگر می‌توانید از آن برای چند بار ورود به عمان استفاده کنید.

به‌طور معمول، ویزای توریستی عمان سی روز اعتبار دارد و می‌توانید در این مدت در این کشور اقامت کنید. همچنین، ویزای تجاری عمان ممکن است اعتباری بین ۳۰ تا ۹۰ روز داشته باشد.

در جدول زیر می‌توانید اطلاعات کامل‌تری را در ارتباط با انواع ویزاهای عمان، مشاهده کنید:

نوع ویزااعتبار
ویزای تجاری یا Business Visaاعتبار این ویزا معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه است و می‌تواند برای یک یا چند بار ورود معتبر باشد.
ویزای گردشگری یا Tourist Visaاعتبار این ویزا معمولاً بین ۱۰ تا ۳۰ روز بوده و برای یک بار ورود معتبر است. بعضی از ویزاهای گردشگری ممکن است اعتبار بیشتری داشته باشند و بتوانند چند بار ورود را پوشش دهند.
ویزای کاری یا Employment Visaاعتبار این ویزا معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه است و می‌تواند برای یک یا چند بار ورود معتبر باشد. اعتبار این ویزا ممکن است با توجه به مدت قرارداد کاری تمدید شود.
ویزای خانواده یا Family Visaاعتبار این ویزا معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه است و می‌تواند برای یک یا چند بار ورود معتبر باشد. اعتبار این ویزا ممکن است با توجه به مدت قرارداد کاری یا اقامت خانوادگی تمدید شود.

برای اطلاعات دقیق‌تر درباره اعتبار ویزای عمان، بهتر است با سفارت یا کنسولگری عمان در کشور خود تماس بگیرید یا وب‌سایت رسمی آن‌ها را مشاهده کنید.

فرم مشاوره اخذ ویزای عمان

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

هزینه ویزای عمان چقدر است؟

هزینه ویزای عمان برای گرفتن ویزای یک‌ماهه یا همان توریستی، ۱۱۰ دلار و برای ویزای ثبت شرکت در این کشور که زیرمجموعه ویزای تجاری است، حدود ۳۹۰۰ دلار خواهد بود. البته ویزای توریستی این کشور نیز از اسفند سال ۱۴۰۱ برای ایرانی‌ها لغو شده است و لازم نیست برای سفرهای ‏کمتر از دو هفته ویزا بگیرید.

انواع ویزای عمان کدام است؟

به‌طور کلی، ویزای تجاری، ویزای توریستی، ویزای کاری و ویزای خانوادگی ازجمله مهم‌ترین و ‏پرمتقاضی‌ترین ویزاها هستند. این ویزاها در دو نوع کلی بلندمدت (چندساله، بسته به نوع فعالیتتان در این کشور) و کوتاه‌مدت (توریستی) صادر می‌شوند.

دلایل عمده ریجکتی ویزای عمان چیست؟

ریجکت شدن ویزای عمان می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد؛ ازجمله ارائه مدارک ناقص، نامطلوب یا غیرقابل ‌اعتماد بودن مدارک، نداشتن تمکن مالی کافی، تطابق نداشتن هدف اقامت، داشتن مشکلات امنیتی مانند سابقه جنایی و ارائه اطلاعات نادرست در فرم‌ها. همچنین اگر مدت اعتبار گذرنامه‌تان کمتر از ۶ ماه باشد یا مسئولان صادرکننده ویزا مطمئن نباشند که چه زمان می‌خواهید به کشورتان برگردید، ویزای شما ریجکت می‌شود.

چقدر طول می‌کشد تا جواب ویزای عمان را بگیریم؟

هنگام پیگیری ویزای عمان باید توجه داشته باشید جوابی که می‌گیرید، بسته به نوع ویزای درخواستی، مدارک و اطلاعات، فصل تقاضا و محدودیت‌های مربوط به ویزا طول می‌کشد. معمولاً زمان لازم برای دریافت جواب ویزای عمان بین ۵ الی ۱۲ روز و برای ویزاهای فوری عمان دو الی پنج روز است.

اخذ ویزای عمان چقدر زمان می‌برد؟

معمولاً گرفتن ویزای همان به‌طور متوسط یک هفته طول می‌کشد. اگر برای گرفتن ویزایتان عجله دارید، می‌توانید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید تا ویزای فوریتان طی ۲ الی ۵ روز صادر شود.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای عمان چیست؟

برای گرفتن ویزای یک‌ماهه یا همان کوتاه‌مدت عمان، باید پاسپورت شما ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی داشته باشد. همچنین باید از صفحه تأیید فرم درخواست با تاریخ و امضای خودتان فتوکپی ارسال کنید. باید دو عکس سه در چهار و یکسان با عکس پاسپورتتان ارائه دهید. همچنین ارائه کپی بلیت پرواز و هتل، آخرین صورت‌حساب بانکی و پر کردن مشخصات حامیتان در فرم درخواستی ضروری خواهد بود.

مدت‌زمان پاسخ دادن به تقاضای ویزای عمان چقدر است؟

به‌طور معمول، زمان متوسط برای دریافت ویزای عمان حدود یک هفته است. اما اگر نیاز دارید که ویزایتان را زودتر دریافت کنید، می‌توانید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید تا ویزای فوریتان طی دو تا پنج روز صادر شود.

پرچم عمان

خدمات ویزاگرد برای عمان