بسیاری از افراد کشور آفریقای جنوبی را برای تحصیل و کار و تفریح انتخاب می‌کنند. آفریقای جنوبی با خدمات بسیار متنوع خود،‌ این امکان را فراهم کرده است تا با دریافت انواع ویزای آفریقای جنوبی به این کشور سفر کنید.

آفریقای جنوبی یکی از کشورهای جذاب دنیا برای تفریح است. وجود دانشگاه‌های معتبر و فرصت‌های کاری متنوع و سیستم درمانی و پزشکی پیشرفته افراد را به حضور در این کشور ترغیب می‌کنند. آفریقای جنوبی این فرصت را برای افراد فراهم کرده است تا با دریافت ویزای آفریقای جنوبی در این کشور حضور داشته باشند.

هریک از ویزاهای آفریقای جنوبی شرایط خاصی دارند که باید از آن‌ها مطلع باشید. مدت‌زمان اقامت و شرایط بهره‌مندی از خدمات این کشور به نوع ویزای دریافتی بستگی دارد. برای دریافت ویزای آفریقایی جنوبی، باید شرایط و مدارک لازم را داشته باشید و درخواست خود را ارائه دهید.

انواع ویزای آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی این امکان را برای افراد فراهم کرده است که با هر نوع هدف، بتوانند ویزای مدنظرشان را دریافت کنند. رایج‌ترین انواع ویزای آفریقای جنوبی عبارت‌اند از:

 • ویزای توریستی آفریقای جنوبی
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی
 • ویزای کاری آفریقای جنوبی
 • ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی
 • ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی
 • ویزای درمان و پزشکی آفریقای جنوبی
 • ویزای هنرمندان آفریقای جنوبی

هریک از ویزا‌های ذکر‌شده براساس شرایطشان، مدت‌زمان مشخصی را برای حضور افراد در آفریقای جنوبی در نظر گرفته‌اند. به‌عنوان مثال، مدت‌زمان حضور شخصی که برای درمان بیماری به آفریقای جنوبی سفر می‌کند، با شخصی که برای ویزای تحصیلی و کاری درخواست می‌دهد، متفاوت است. ویزای آفریقای جنوبی ممکن است به‌دلایل مختلفی ازجمله بی‌ثباتی مالی،‌ داشتن سابقه کیفری، مدارک ناقص،‌ داشتن سابقه سفر نامناسب و انتخاب اشتباه ویزا رد شود.

ویزای توریستی آفریقای جنوبی 

آفریقای جنوبی یکی از زیباترین مناطق گردشگری جهان است؛ به‌همین‌دلیل، سالانه متقاضیان زیادی برای دریافت ویزای توریستی به‌منظور گشت‌وگذار در این کشور درخواست می‌دهند. ویزای توریستی در دسته ویزاهای کوتاه‌مدت قرار می‌گیرد و برای افراد امکان اقامت تا ۹۰ روز را فراهم می‌کند. هزینه ثبت درخواست ویزای توریستی حدود ۴۵۰هزار تومان است. اگر درخواست ویزای شما رد شود،‌ هزینه پرداخت‌شده بازگردانده نمی‌شود. 

فراموش نکنید که در‌صورت خارج‌شدن از آفریقای جنوبی قبل یا بعد از اتمام اعتبار ویزای توریستی، نمی‌توانید بدون تمدید مجدد ویزا وارد این کشور شوید. همچنین با داشتن ویزای توریستی، امکان کار یا انجام فعالیت‌های دیگر در آفریقای جنوبی وجود ندارد و این مجوز فقط برای گردش در این کشور دراختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. مدت‌زمان پردازش ویزای توریستی آفریقای جنوبی معمولا بین ۵ تا ۱۰ روز است. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آفریقای جنوبی عبارت‌اند از:

 • ارائه بیانیه و ذکر هدف و مدت‌زمان بازدید از آفریقای جنوبی
 • مدارک مربوط به هواپیما و اقامت 
 • پاسپورت دارای اعتبار برای حداقل ۳۰ روز پس از تاریخ سفر
 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای توریستی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی دانشگاه‌های معتبر زیادی دارد؛ به‌همین‌دلیل، متقاضیان تحصیل در این کشور رو به افزایش هستند. برای شرکت در دوره‌های آموزشی بیش از ۳ ماه، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. اعتبار ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی بین ۳ تا ۸ سال است و مدت‌زمان پردازش درخواست ویزا حدود ۱ تا ۲ ماه زمان می‌برد. هزینه بررسی درخواست ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی حدود ۴۵۰هزار تومان است. 

ارائه مدارک زیر برای دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی الزامی است:

 • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی در آفریقای جنوبی
 • نامه تعهد موسسه آموزشی مبنی‌بر پشتیبانی از دانشجو
 • اعتبارنامه برای دانشگاه‌های غیردولتی
 • پاسپورت معتبر

ویزای کاری آفریقای جنوبی

افرادی که قصد دارند در آفریقای جنوبی کار کنند، باید برای دریافت ویزای کاری آفریقای جنوبی اقدام کنند. ویزای کاری انواع مختلفی دارد که هر شخص براساس شرایطش می‌تواند گزینه مناسب را انتخاب کند. ویزای کاری آفریقای جنوبی امکان حضور و فعالیت در این کشور را برای ۱ تا ۵ سال فراهم می‌کند. مدت‌زمان پردازش ویزای کاری آفریقای جنوبی نیز بین ۱ تا ۲ ماه و هزینه درخواست این ویزا ۱میلیون و ۴۸۰هزار تومان است. انواع ویزای کاری آفریقای جنوبی ازاین‌قرارند:

 • ویزای کار مهارت‌های خاص: آفریقای جنوبی به نیروهای متخصص در زمینه‌های مختلف نیاز دارد و بر این اساس از خارج کشور نیرو کار استخدام می‌‌کند.
 • ویزای کار عمومی: زمانی‌که نیروی کاری در کشور آفریقای جنوبی برای حضور در موقعیت شغلی خاصی وجود نداشته باشد، متقاضیان با دریافت ویزای کار عمومی می‌توانند آن موقعیت شغلی را به‌دست بیاورند. 
 • ویزای کار کارفرمایان: امکان استخدام نیروی کار از خارج کشور برای برخی از کارفرمایان وجود دارد؛ اما باید دلایل کافی برای این موضوع ارائه کنند. 
 • ویزای کار انتقال درون‌شرکتی: کارمندان مشغول به کار در شرکت‌های بین‌المللی که قصد دارند شرکت خود را تغییر دهند، از ویزای کار انتقال درون‌شرکتی می‌توانند استفاده کنند.

ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی

بازنشستگانی که قصد دارند دوران بازنشستگی خود را در کشور آفریقای جنوبی سپری کنند‌، ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی را می‌توانند دریافت کنند. شرایط دریافت این نوع ویزا برخورداری از سن مناسب و داشتن تمکن مالی و سرمایه‌گذاری در این کشور است. بررسی درخواست ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی حدود ۱ تا ۲ ماه زمان می‌برد و اعتبار آن بین ۱ تا ۳ سال است. درخواست ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی نیز ۴۵۰هزار تومان هزینه دارد. 

ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی

ترددهای بسیار زیادی در فرودگاه‌های آفریقای جنوبی انجام می‌شود. ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی برای مسافرانی در نظر گرفته شده است که قصد دارند بین ۲۴ تا ۹۶ ساعت و به‌طور کوتاه‌مدت در این کشور توقف کنند. اعتبار ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی بیشتر از زمان ذکرشده نخواهد بود. هزینه درخواست ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی ۴۵۰هزار تومان است و در ۵ تا ‍۱۰ روز کاری به دستتان می‌رسد. 

ویزای درمان و پزشکی آفریقای جنوبی

سیستم پزشکی کشور آفریقای جنوبی رضایت‌بخش است و بسیاری از افراد برای درمان بیماری‌ها و انجام عمل‌های جراحی سخت به این کشور مراجعه می‌‌کنند. برای استفاده از خدمات پزشکی این کشور، باید ویزای درمان و پزشکی آفریقای جنوبی را دریافت کنید. این نکته را در نظر بگیرید که باید تمکن مالی کافی برای هزینه‌های مربوط به درمان و اقامت در این کشور داشته باشید. 

متقاضیان دریافت ویزای درمان و پزشکی آفریقای جنوبی باید نامه‌ای از پزشک خود داشته باشند که در آن شرایط بیمار و دلایل درمان در این کشور ذکر شده باشد. دولت آفریقای جنوبی از این طریق از صحت درخواست ویزای متقاضی مطمئن می‌شود. 

ویزای هنرمندان آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی به آن دسته از هنرمندان خارجی ویزای هنرمندان را می‌دهد که قصد دارند فعالیت‌های هنری مانند برگزاری کنسرت موسیقی و نمایشگاه هنری و اجرای نمایش تئاتر را در این کشور انجام دهند. مدت‌زمان اعتبار ویزای هنرمندان آفریقای جنوبی بین ۳۰ تا ۹۰ روز است.

برای دریافت ویزای هنرمندان آفریقای جنوبی، باید مدارک مرتبط با کارهای هنری خود را ارائه کنید. با دریافت این ویزا، می‌توانید فعالیت‌های هنری خود را در این کشور انجام دهید و درکنار آن از فرصت‌های شغلی موجود بهره‌مند شوید. 

شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی

هریک از ویزاهای آفریقای جنوبی ویژگی‌های خاص خود را دارند و شرایط متفاوتی برای متقاضیان در نظر گرفته‌اند. به‌طور کلی، شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی عبارت‌اند از:

 • داشتن حداقل ۵۰میلیون تومان تمکن مالی
 • ارائه گردش حساب ۳ ماه اخیر به سفارت
 • لزوم ترجمه شناسنامه افراد کوچک‌تر از ۱۸ سال
 • رضایت‌نامه والد دوم در‌صورت سفر کودک کوچک‌تر از ۱۸ سال با یکی از والدین
 • ارسال کامل مدارک برای جلوگیری از ردشدن درخواست ویزا
 • ذکر هدف از سفر به آفریقای جنوبی
 • دریافت وقت سفارت آفریقای جنوبی از کارگزاری VFS
 • ارائه مدارک و انجام فرایند انگشت‌نگاری در روز تعیین‌شده در کارگزاری VFS

مدارک لازم برای اخذ ویزای آفریقای جنوبی

 • گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵
 • گواهی پزشکی و کارت واکسیناسیون تب زرد
 • نامه اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان
 • گواهی عدم سوء‌پیشینه
 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
 • ارائه دعوت‌نامه (در‌صورت وجود)
 • بلیت رفت‌و‌برگشت هواپیما
 • برگه تایید رزرو هتل (‌در‌صورت وجود)
 • نامه اشتغال به کار (ویزای کاری)
 • اثبات تمکن مالی و ارائه صورت‌ حساب بانکی ۳ماهه اخیر 

قیمت ویزای آفریقای جنوبی

درخواست ویزای آفریقای جنوبی نیاز به پرداخت هزینه دارد. هزینه درخواست ویزا پس از تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی از کارگزاری VFS، باید به‌صورت نقدی پرداخت شود. در جدول زیر، به هزینه درخواست ویزای آفریقای جنوبی اشاره کرده‌ایم.

 

نوع ویزای آفریقا جنوبی

هزینه درخواست ویزا

ویزای توریستی

۴۵۰هزار تومان

ویزای کاری

۱میلیون و ۴۸۰هزار تومان

ویزای ترانزیت

۴۵۰هزار تومان

ویزای تحصیلی

۴۵۰هزار تومان

ویزای بازنشستگی

۴۵۰هزار تومان

هزینه‌های ذکرشده فقط به درخواست ویزا مربوط هستند و ممکن است نیاز باشد که برای خدمات کارگزاری VFS نیز هزینه جداگانه پرداخت شود. 

مراحل درخواست ویزای آفریقای جنوبی

 1. انتخاب نوع ویزا و بررسی همخوانی آن با هدف شما از سفر به آفریقای جنوبی
 2. رزرو وقت مصاحبه سفارت آفریقای جنوبی ازطریق کارگزاری VFS
 3. تکمیل فرم درخواست ویزا و ارائه دقیق اطلاعات
 4. آماده‌سازی مدارک 
 5. ارسال مدارک به محل صدور ویزا 
 6. پرداخت هزینه درخواست ویزا 
 7. شرکت در مصاحبه

اعتبار ویزای آفریقای جنوبی

هریک از ویزاهای آفریقای جنوبی اعتبار مشخصی دارند. متقاضیان باتوجه‌به بازه زمانی مشخص‌شده می‌‌توانند در خاک آفریقای جنوبی حضور داشته باشند. در جدول زیر، به اعتبار ویزای آفریقای جنوبی برای انواع ویزاها اشاره کرده‌ایم.

 

نوع ویزا آفریقا جنوبی

اعتبار ویزا

ویزای توریستی

۹۰ روز، تمدیدشدنی

ویزای کاری

بین ۱ تا ۵ سال، تمدیدشدنی

ویزای ترانزیت

۱ تا ۳ روز

ویزای تحصیلی

بین ۳ تا ۸ سال، تمدیدشدنی

ویزای بازنشستگی

بین ۱ تا ۳ سال،‌ تمدیدشدنی

 

تمدید ویزای آفریقای جنوبی

عموم ویزاهای آفریقای جنوبی تمدیدشدنی هستند؛ اما نمی‌توان به‌طور قطع درباره امکان تمدید تمامی ویزاها نظر داد. درخواست تمدید ویزا براساس شرایط هر شخص بررسی می‌شود و در‌صورت توافق، ویزا تمدید می‌شود. این موضوع درباره تمدید انواع ویزاهای آفریقای جنوبی صدق می‌کند. 

تمدید ویزای آفریقای جنوبی برای ویزای توریستی و تحصیلی ۶۰ روز قبل از اتمام مهلت ویزا امکان‌پذیر است. حدود ۳۰ تا ۴۰ روز زمان می‌برد که درخواست تمدید ویزای توریستی و تحصیلی آفریقای جنوبی بررسی شود. تمدید ویزا آفریقا جنوبی نیاز به ارائه مدارک مختلف دارد. 

در جدول زیر، به هزینه تمدید انواع ویزای آفریقای جنوبی اشاره کرده‌ایم.

 

نوع ویزا آفریقا جنوبی

میانگین هزینه تمدید ویزا 

ویزای توریستی

۲۴ دلار

ویزای کاری

۸۸ دلار

ویزای تحصیلی

۲۴ دلار

ویزای بازنشستگی

۲۴ دلار

 

وقت سفارت آفریقای جنوبی

وقت سفارت آفریقای جنوبی برای تکمیل درخواست ویزا و ارائه مدارک و پرداخت هزینه ویزا است. برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی باید نسبت به گرفتن وقت سفارت اقدام شود.  در‌حال‌حاضر، دریافت وقت سفارت آفریقای جنوبی از‌طریق کارگزاری VFS انجام می‌شود. تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی به‌صورت آنلاین از‌طریق وبسایت رسمی VFS امکان‌پذیر است.

فرم مشاوره اخذ ویزای آفریقای جنوبی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

هزینه ویزای آفریقای جنوبی چقدر است؟

هزینه ویزای آفریقای جنوبی به نوع ویزا بستگی دارد؛ اما برای اکثر ویزاها مانند توریستی و تحصیلی و بازنشستگی ۴۵۰هزار تومان است.

انواع ویزای آفریقای جنوبی کدام است؟

انواع ویزای آفریقای جنوبی عبارت‌اند از: تحصیلی، کاری،‌ توریستی، بازنشستگی، ترانزیت،‌ درمان و پزشکی و هنرمندان.

دلایل عمده ریجکتی ویزای آفریقای جنوبی چیست؟

دلایل عمده ریجکتی ویزای آفریقای جنوبی ازاین‌قرارند: بی‌ثباتی مالی،‌ داشتن سابقه کیفری، مدارک ناقص،‌ داشتن سابقه سفر نامناسب و انتخاب اشتباه ویزا.

چقدر طول می‌کشد تا جواب ویزای آفریقای جنوبی را بگیرم؟

مدت‌زمان دریافت جواب ویزای آفریقای جنوبی به نوع ویزا بستگی دارد و معمولا بین ۵ تا ۱۰ روز طول می‌کشد.

اخذ ویزای آفریقای جنوبی چقدر زمان می‌برد؟

مدت‌زمان اخذ ویزای آفریقای جنوبی به نوع ویزا بستگی دارد و معمولا ۵ تا ۶۰ روز طول می‌کشد.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای آفریقای جنوبی چیست؟

مدارک لازم برای گرفتن ویزای آفریقای جنوبی بدین‌شرح‌اند: گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵، گواهی پزشکی و کارت واکسیناسیون تب زرد، نامه اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان، گواهی عدم سوء‌پیشینه، فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا، ارائه دعوت‌نامه (در‌صورت وجود)، بلیت رفت‌و‌برگشت هواپیما، برگه تأیید رزرو هتل (‌در‌صورت وجود)، نامه اشتغال به کار (ویزای کاری)، اثبات تمکن مالی و ارائه صورت‌ حساب بانکی ۳ماهه اخیر.

مدت زمان جوابدهی ویزای آفریقای جنوبی چقدر است؟

مدت زمان جوابدهی ویزای آفریقای جنوبی بین ۵ تا ۱۰ روز طول می‌کشد.