در این مقاله قصد داریم تا شرایط، مزایا، هزینه ها و مدارک لازم جهت تحصیل در کالج های لهستان را به شما توضیح دهیم. بنابراین، اگر قصد مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

یکی از آرزوهای بسیاری از جوانان ایرانی، تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور به منظور داشتن آینده ای بهتر است. تحصیل در کالج ها و دانشگاه های خارجی این امکان را به شما خواهد داد تا علاوه بر گذراندن دوران تحصیل در دانشگاهی معتبر، احتمال دریافت اقامت دائم خود در کشور محل تحصیل را نیز افزایش دهید. یکی از بهترین کشور ها جهت گذراندن دوران تحصیلی، لهستان است. کالج های لهستان جزء برترین کاج های جهان به حساب می آیند و تحصیل در آنها، آینده ای روشن را برای شما رقم خواهد زد.

تحصیل در کالج های لهستان

یکی از بهترین و مناسب ترین کشور های دنیا جهت گذراندن دوران تحصیل و پیدا کردن شغل پس از پایان تحصیلات، لهستان است. کالج های لهستان، از جمله برترین کالج های جهان هستند و تحصیل در آنها، موقعیت های شغلی بسیاری را برای شما به وجود خواهد آورد.

در کشور لهستان، هزینه های زندگی و تحصیل در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است و همین عامل، این کشور را به یکی از مقاصد جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است.

همچنین، فرصت دو یا سه ساله ای که به دانشجویان پس از پایان دوران تحصیل به منظور یافتن شغل مناسب و اخذ اقامت دائم لهستان داده می‌شود، به اهمیت گذراندن تحصیلات آکادمیک در این کشور افزوده است. در ادامه این مقاله، مزایا و شرایط تحصیل در هر مقطع تحصیلی در کالج های لهستان را به صورت جامع به شما توضیح خواهیم داد.

مزایای تحصیل در کالج های لهستان

در این بخش به صورت جامع، تمامی مزایای تحصیل در کالج های لهستان را بیان خواهیم کرد. این مزایا عبارتند از:

امکان تحصیل در برترین کالج های دنیا

کالج های لهستان دارای رتبه ای بسیار بالا در بین سایر کالج های دنیا هستند و تحصیل در آنها، آینده درخشان را برای شما رقم خواهد زد.

هزینه پایین زندگی و تحصیل در لهستان

هزینه‌هایی مانند اجاره منزل، حمل و نقل، غذا، پوشاک و... در لهستان، نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. همچنین هزینه کالج در لهستان در مقایسه با سایر کالج های برتر جهان، بسیار مناسب است. دو عامل فوق، لهستان را مقصدی مناسب و جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

هرچند که زبان رسمی کشور لهستان، انگلیسی نیست اما تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

شرایط آسان برای ورود به کالج های لهستان

ورود به کالج های لهستان با وجود اینکه جزء برترین کالج های جهان می باشند، چندان دشوار نیست. البته در لهستان، هر دانشگاه شرایط ورودی خاص خود را دارد اما در مجموع، احتمال پذیرش دانشجویان مهاجر در آنها بالا است.

امکان اخذ بورسيه تحصیلی

در برخی از کالج های لهستان امکان اخذ بورسيه وجود دارد. بورسيه، هزینه تحصیل و زندگی شما را پوشش خواهد داد و دوران تحصیل در این کشور را برای شما بسیار آسان خواهد کرد. البته، اخذ بورسيه تحصیلی از دانشگاه های لهستان، آسان نیست و شما باید شرایط خاصی را دارا باشید. همچنین، بورسيه هایی که توسط کالج های لهستان ارائه می‌شوند متفاوت هستند. برخی از این بورسيه ها تنها بخشی از هزینه های تحصیلی را پوشش می‌دهند اما برخی دیگر، علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی شما را نیز پرداخت خواهند کرد.

شرایط تحصیل در کالج های لهستان

شرایط کالج های لهستان برای ثبت نام شما، بسته به مقطع تحصیلی و کالج انتخابی، متفاوت است. در این بخش، شرایط تحصیل در کالج های لهستان در هر مقطع تحصیلی را به شما توضیح خواهیم داد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در لهستان

تحصیل در کالج های لهستان در مقطع کارشناسی معمولا حدود سه سال طول می‌کشد. در برخی از رشته های خاص، این دوره تا چهار سال نیز ادامه پیدا می‌کند. شهریه دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی در این کشور بسیار مناسب است. با توجه به اینکه در کشور لهستان هزینه‌های مربوط به زندگی نیز پایین است، دانشجویان مهاجر می توانند به راحتی دوران تحصیلات خود را در این کشور بگذرانند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در لهستان، به دو زبان انگلیسی و لهستانی امکان پذیر است. از آنجایی که زبان لهستانی تنها در لهستان کاربرد دارد، پیشنهاد می‌شود برای مهاجرت به این کشور، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. چرا که پس از پایان دوران تحصیل، قادر خواهید بود در اکثر شرکت های بین المللی در خارج از لهستان مشغول به کار شوید. برای اخذ پذیرش کالج های لهستان در مقطع کارشناسی، داشتن حداقل آیلتس ۶ یا تافل ۹۵ ضروری است اما این شرط بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می تواند متفاوت باشد.

همچنین، هزینه تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی حدود ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ یورو است. البته این هزینه تقریبی است و به رشته و دانشگاه مورد نظر شما بستگی خواهد داشت.

در نهایت، تحصیل در کالج های لهستان در مقطع کارشناسی، در رشته هایی مانند، کامپیوتر، حسابداری، گرافیک، اقتصاد، معماری، جهانگردی و روابط بین الملل، به زبان انگلیسی امکان پذیر است. البته اگر شما زبان لهستانی را آموزش دیده باشید، تحصیل در سایر رشته ها نیز برای شما امکان پذیر خواهد شد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کالج های لهستان، حدود یک تا دو سال به طول می انجامد. برای ورود به کالج های لهستان در مقطع کارشناسی ارشد، شما باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاهی معتبر اخذ کرده باشید. همچنین، اخذ حداقل آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۱۰۰ برای ورود به دوره فوق لیسانس در دانشگاه های لهستان، ضروری است. در لهستان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در رشته هایی مانندِ کامپیوتر، اقتصاد، روابط بین الملل، حسابداری، جهانگردی و مدیریت انرژی، به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کالج های لهستان بسیار مناسب است. این هزینه حدود ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو به صورت سالانه است. البته این مبلغ به صورت تقریبی بیان شده است و شما باید برای اطلاعات بیشتر، به دانشگاه مورد نظر خود رجوع کنید.

در نهایت، یکی از ویژگی های منحصر به فرد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کالج های لهستان، امکان یادگیری زبان انگلیسی در حین تحصیل است. این موضوع بدین معنی است که حتی اگر شما مدرک معتبر زبان انگلیسی نداشته باشید، می‌توانید ویزای تحصیلی گرفته و پس از ورود به لهستان، دوره زبان انگلیسی خود را بگذرانید.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در لهستان

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کالج های لهستان با سایر مقاطع متفاوت است. در این مقطع برای اخذ پذیرش، شما باید یک سوپروایزر داشته باشید. سوپروایزر معمولا یکی از اساتید دانشگاه است که شما مدارک تحصیلی، مقالات ISI و رزومه خود را برای او ارسال می کنید. اگر این شخص متقاعد شود که شما صلاحیت اخذ پذیرش دانشگاه را دارید، برای شما جلسه مصاحبه تشکیل خواهد داد. در صورت قبولی در جلسه مصاحبه دانشگاه، ویزای تحصیلی لهستان برای شما صادر می‌شود.

شما برای تحصیل در کالج های لهستان در مقطع دکترا باید حداقل آیلتس ۷٫۵ یا تافل ۱۱۰ را داشته باشید. البته این شرط، بسته به رشته و دانشگاه انتخابی شما متفاوت است.

همچنین، هزینه تحصیل در مقطع دکترا در لهستان، حدود ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است. البته این هزینه تقریبی است و بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما متفاوت خواهد بود. اکثر بورسيه های تحصیلی کالج های لهستان در مقطع دکترا ارائه می‌شوند. بنابراین اگر شما بتوانید در این مقطع، بورسيه دریافت کنید، دوران تحصیلِ بسیار آسان تری خواهید داشت.

مدارک لازم برای ثبت نام در کالج های لهستان

مدارکی که شما در هنگام ثبت نام در کالج های بین المللی در لهستان باید ارائه دهید، بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است. در این بخش مدارک لازم برای ثبت نام در هر مقطع را به شما معرفی خواهیم کرد.

مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی در کالج های لهستان

مدارکی که شما باید در مقطع کارشناسی برای ثبت نام در کالج لهستان ارائه دهید عبارتند از:

 • ارسال کپی مدرک زبان انگلیسی معتبر (حداقل آیلتس ۶ یا تافل ۹۵)
 • ارسال فرم درخواست ثبت نام در دانشگاه مورد نظر
 • ارسال مدارک اثبات تمکن مالی در مدت زمان تحصیل
 • ارسال کپی مدارک تحصیلی در مقاطع گذشته
 • ارسال کپی مدارک شخصی به همراه عکس پرسنلی
 • ارسال رزومه و انگیزه نامه به دانشگاه مورد نظر

مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد در کالج های لهستان

مدارکی که شما باید در مقطع کارشناسی ارشد برای ثبت نام در کالج های لهستان ارائه دهید عبارتند از:

 • اخذ و ارسال مدرک زبان انگلیسی معتبر (حداقل آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۱۰۰ ضروری است)
 • ارسال کپی مدرک یا مدارک مربوط به مقاطع گذشته تحصیلی به دانشگاه مورد نظر (اخذ مدرک از دانشگاه های معتبر امتیاز محسوب می‌شود)
 • ارسال کپی مدارک شخصی و عکس پرسنلی به دانشگاه مورد نظر
 • ارسال رزومه و انگیزه نامه به دانشگاه مورد نظر
 • اخذ توصیه نامه از محل تحصیل در دوره قبل و ارسال آن به کالج مورد نظر
 • داشتن مقالات بین المللی و ISI (ضروری نیست اما داشتن آن امتیاز محسوب می‌شود)
 • ارسال فرم درخواست ثبت نام در کالج مورد نظر
 • اثبات تمکن مالی برای گذراندن دوران تحصیل

مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع دکترا در کالج های لهستان

مدارکی که شما باید در مقطع دکترا برای ثبت نام در کالج های لهستان ارائه دهید عبارتند از:

 • ارسال ایمیل و برقراری ارتباط با یک سوپروایزر در دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید
 • اخذ و ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر (حداقل آیلتس ۷٫۵ یا تافل ۱۱۰ ضروری است)
 • ارسال رزومه و انگیزه به دانشگاه مورد نظر
 • اخذ توصیه نامه از دانشگاه محل تحصیل در دوره قبل و ارائه آن به دانشگاه مورد نظر
 • ارسال کپی مدارک آکادمیک مربوط به مقاطع تحصیلی گذشته به دانشگاه مورد نظر (مدارک آکادمیک شما باید از دانشگاهی معتبر اخذ شده باشند)
 • ارسال کپی مدارک شخصی و عکس پرسنلی به دانشگاه مورد نظر
 • ارسال فرم درخواست ثبت نام در مقطع دکترا در دانشگاه مورد نظر
 • اثبات تمکن مالی برای زندگی در لهستان در طول دوران تحصیل
 • داشتن مقالات معتبر علمی ISI

هزینه کالج های لهستان

شما برای ثبت نام در کالج های لهستان باید هزینه هایی را پرداخت کنید. این هزینه ها با توجه به کالج انتخابی و مقطع تحصیلی متفاوت است. در این بخش هزینه ثبت نام در کالج های لهستان در هر مقطع تحصیلی را به شما توضیح خواهیم داد.

هزینه تحصیل در کالج های لهستان : مقطع کارشناسی

هزینه تحصیل در کالج های لهستان در مقطع کارشناسی در بازه ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ یورو است. البته این هزینه تقریبی است و بسته به رشته و دانشگاه شما متفاوت خواهد بود.

هزینه تحصیل در کالج های لهستان : مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کالج های لهستان، سالانه حدود ۲۵۰۰ تا ۴ هزار یورو است. این هزینه تقریبی است و بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما متغیر خواهد بود.

هزینه تحصیل در کالج های لهستان : مقطع دکترا

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در کالج های لهستان، حدود ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است. اکثر بورسيه های تحصیلی لهستان در مقطع دکترا به دانشجویان ارائه می‌شود. بنابراین شما می توانید با اخذ بورسيه، دوران تحصیل خود را به آسانی و در آرامش بگذرانید.

بهترین کالج های لهستان

در این بخش به معرفی پنج کالج برتر لهستان خواهیم پرداخت و شرایط تحصیل در هر کدام از آنها را به شما توضیح خواهیم داد.

کالج University of Warsaw

یکی از برترین کالج های لهستان University of Warsaw نام دارد. این کالج دارای رتبه ۳۴۹ جهانی است و در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو پذیرش می کند. پذیرش این دانشگاه اکثرا در رشته های کامپیوتر، اقتصاد، معماری و جهانگردی است.

کالج Jagiellonian University

یکی دیگر از دانشگاه های برتر لهستان، Jagiellonian University نام دارد. این دانشگاه دارای رتبه ۳۳۸ در بین برترین دانشگاه های جهان است. دانشگاه Jagiellonian University در تمامی مقاطع تحصیلی پذیرش دانشجو دارد. هزینه تحصیل در این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی در بازه ۲ تا ۶ هزار یورو در سال است و بسته به مقطع متفاوت است.

کالج Warsaw University of Technology

دانشگاه Warsaw University of Technology دارای رتبه ۵۲۰ در بین برترین دانشگاه های جهان است. پذیرش این دانشگاه اکثرا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است و در شرایطی خاص به دانشجویان بورسيه تحصیلی نیز ارائه می‌دهد. هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۳ هزار یورو و در مقطع دکترا ۶ هزار یورو به صورت سالانه است.

کالج Poznan University of technology

دانشگاه Poznan University of technology ، رتبه ۸۰۰ در بین برترین دانشگاه های جهان را دارا است. پذیرش این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های فنی است. هزینه تحصیل در دانشگاه Poznan University of technology بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود.

کالج Cracow University of technology

آخرین دانشگاهی که در بخش بهترین کالج های لهستان قصدِ معرفی آن را داریم، Cracow University of technology نام دارد. پذیرش این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو و در مقطع دکترا حدود ۵ تا ۶ هزار یورو است. این دانشگاه تنها در رشته های فنی پذیرش دانشجو دارد و در مواردی خاص به دانشجویان بورسيه تحصیلی نیز ارائه می‌دهد.

فرم مشاوره پذیرش در کالج های لهستان

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

بهترین کالج های لهستان کدامند؟

برترین کالج های لهستان عبارتند از: دانشگاه Jagiellonian، دانشگاه Warsaw، دانشگاه پلی تکنیک Warsaw، دانشگاه پلی تکنیک Cracow، دانشگاه پلی تکنیک Poznan

در کدام کالج های لهستان می توانم به زبان انگلیسی صحبت کنم؟

در تمامی دانشگاه ها و کالج های بین المللی لهستان، امکان صحبت و تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

هزینه تحصیل در کالج های لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل به رشته، مقطع و دانشگاه انتخاب شده توسط شما بستگی دارد. این هزینه به صورت حدودی در مقطع کارشناسی ۳۰۰۰ یورو، کارشناسی ارشد ۴۰۰۰ یورو و دکتری ۶۰۰۰ یورو است.

شرایط سنی برای ثبت نام در کالج های لهستان کدام است؟

شرایط سنی برای ورود به هر کدام از کالج های لهستان متفاوت است. به صورت میانگین حداکثر سن مورد قبول برای ورود به دوره کارشناسی ۲۵ سال، کارشناسی ارشد ۲۷ سال و دکترا ۳۰ سال است.