کشور دومینیکا بخشی از جزایر بادپناه به حساب می‌آید و به‌علت طبیعت بکر و دست‌نخورده‌‌ای که دارد لقب جزیره طبیعت کارائیب را به خود اختصاص داده است. برای تمامی این زیبایی‌ها افراد زیادی به‌دنبال اخذ اقامت دومینیکا هستند.

این کشور در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک قرار گرفته است. مساحت این کشور زیبا حدود ۷۵۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن نزدیک به ۷۲هزار نفر است. اغلب مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند؛ اما زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی هم جزو زبان‌های مورد استفاده در این کشور است. اگر شما هم به‌دنبال گرفتن اقامت دومینیکا، این کشور زیبا و فوق‌العاده، هستید با ما همراه شوید.

اقامت خارج از کشور
پرچم دومینیکا
مشاوره رایگان

بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت دومینیکا

دلایل زیادی برای مهاجرت به دومینیکا وجود دارند؛ از طبیعت زیبا بگیرید تا تفریحات و سرمایه گذاری‌هایی در صنعت رو به رشد هتلداری و گردشگری که می‌شود در این کشور انجام داد.

تمامی این موارد در نهایت باعث می‌شود برای سکونت دائمی در این کشور فوق‌العاده ترغیب شویم و طبیعتا وقتی صحبت از اخذ اقامت دومینیکا می‌شود، این سوال در ذهنمان ایجاد می‌شود که «بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت دومنیکا کدام است؟» خوشبختانه دو گزینه با احتمال موفقیت بالا پیش رو دارید که در ادامه به صورت کامل شرح داده شده‌اند.

اقامت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض

یکی از روش‌های اخذ اقامت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض است که محبوبیت بسیار و درصد موفقیت بالایی برای ایرانیان دارد. کمک بلاعوض می‌تواند از طریق کمک مالی به صندوق دولت دومینیکا باشد. در این روش فرد متقاضی مبلغی را که دولت مشخص کرده پرداخت می‌کند؛ سپس بعد از بررسی‌های لازم و تأیید مدارک، اقامت فرد متقاضی تأیید می‌شود.

همچنین در صورت داشتن همسر و فرزند، اقامت برای آنان نیز صادر خواهد شد و متقاضی با این روش می‌تواند به کشورهای بسیاری آزادانه سفر کند. اخذ اقامت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض، بهترین روش برای اخذ اقامت این کشور در بازه زمانی کم و با هزینه بسیار معقول‌تر از سرمایه گذاری است. در نهایت بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، از مشاوران حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت دومینیکا

منبع: Travelocity

اقامت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

باید به این نکته اشاره کنیم که گرفتن اقامت دومینیکا از این طریق پر هزینه‌تر است. اگر فرد سرمایه‌گذار دربارۀ بودجه خود نگرانی یا محدودیتی نداشته باشد، می‌تواند در املاک و مستغلات این کشور سرمایه‌گذاری کند یا حتی با حضور در بازارهای مالی، سهام خریداری کند که خرید سهام هم چالش‌های خاص خود را دارد.

در این روش می‌توانید پس از ۸ ماه پاسپورت خود را بگیرید. از آنجایی‌که در کشور دومینیکا داشتن آپارتمان چندان رایج نیست و افراد خانه‌های ویلایی را بیشتر ترجیح می‌دهند، می‌توانید در این بخش سرمایه‌گذاری کنید؛ اما سهام مورد نظر را دولت تعیین می‌کند و فرد تا پنج سال نمی‌تواند آن سهام را بفروشد و سود و زیان این شراکت کاملاً متوجه سرمایه‌گذار است؛ همچنین این روش شامل مالیات می شود و امکان اقدام برای ایرانیان در بازه های زمانی مختلف متفاوت است. 

شرایط اخذ اقامت دومینیکا

سازمان اعطای شهروندی دومینیکا شرایط افراد متقاضی را بررسی می‌کند به غیر از شرط اولیه که تمکن مالی کافی است دو شرط دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال افرادی که سوءپیشینه دارند، رد صلاحیت می‌کند. پس نداشتن سوءسابقه یکی از شرایط اخذ اقامت دومینیکا به حساب می‌آید و حساسیت موضوعی خاصی برای دولت این کشور دارد.

یک سازمان تحقیقاتی موظف به بررسی سابقه افراد است. یکی دیگر از شرایط اخذ اقامت دومینیکا برخوردار بودن از سلامت کامل جسمی است. برای این موضوع آزمایش و تست‌هایی برای افراد متقاضی در نظر گرفته شده است. سرمایه‌گذاری در صندوق دولت یا املاک و مستغلات از شرایط اخذ اقامت دومینیکا است.

شرایط اخذ اقامت دومینیکا

منبع: TripSavvy

مدارک لازم برای اخذ اقامت دومینیکا

طبیعتاً مانند هرکشور مهاجرپذیر دیگر، دولت دومینیکا هم قوانین خاص خود را در زمینه انتخاب افراد دارد و این مهم، تنها از طریق بررسی مدارک لازم برای اخذ اقامت دومینیکا میسر خواهد بود. پس توصیه می‌شود این مدارک را تهیه کنید و به جزئیات آن توجه ویژه داشته باشید. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • ارائه کپی شناسنامه فرد متقاضی
  • ارائه گواهی ازدواج در صورت متأهل بودن
  • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
  • ارائه صورت‌حساب بانکی
  • ارائه مدرک دانشگاهی در صورت وجود
  • هشت قطعه عکس طبق سایز درخواستی
  • گزارش سابقه کاری

مدارک لازم برای اخذ اقامت دومینیکا

منبع: vibe

مراحل گرفتن اقامت دومینیکا

اگر شما در تصمیم خود مبنی بر اخذ اقامت دومینیکا مصمم هستید، باید در وهله اول به کارگزاری رسمی دولت دومینیکا بروید و برای تشکیل پرونده اقدام کنید. ابتدا فرم‌هایی به شما می‌دهند که باید اطلاعات خود را کامل وارد کنید.

سپس از شما مدارکی خواسته می‌شود که باید به‌طور کامل در اختیار کارگزاری قرار دهید تا آماده بررسی شود. مدارک شما را کارگزاری ترجمه می‌کند و برای بررسی بیشتر به دولت دومینیکا تحویل می‌دهند. اگر صحت مدارک و سابقه شما تأیید شود، پاسپورت شما در کوتاه‌ترین زمان آماده خواهد شد.

مراحل گرفتن اقامت دومینیکا

منبع: Caribbean Warehouse

هزینه اقامت دومینیکا

هزینه اقامت دومینیکا به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال، اگر شما مجرد باشید، هزینه‌ای که بابت این موضوع پرداخت می‌کنید کمتر از افراد متأهل است.

علاوه بر هزینه‌های گفته‌شده، هزینه‌هایی مانند تأیید فرم متقاضی، پروسه چک امنیتی، صدور شناسنامه و صدور پاسپورت دومینیکا هم به آن اضافه خواهد شد که همین باعث می‌شود رقم دقیقی در این‌باره صادر نشود؛ زیرا شرایط پرونده‌ها و افراد کاملاً تفاوت دارند.

هزینه اقامت دومینیکا

منبع: Time Out

فرم مشاوره اخذ اقامت دومینیکا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

از چه روش‌هایی می‌توان اقامت دومینیکا را دریافت کرد؟

دو روش برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت تلقی می‌شوند. یکی از این روش‌ها روش کمک بلاعوض به این کشور است و دیگری سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات کشور دومینیکا است. روش کمک بلاعوض به دولت دومینیکا در حال حاضر بهترین روش برای اخذ اقامت محسوب می‌شود.

برای گرفتن اقامت دومینیکا چه مراحلی باید طی کنیم؟

ابتدا باید برای تشکیل پرونده به یک کارگزاری معتبر بروید. از شما درخواست می‌شود فرم‌هایی را پر کنید و مدارکی را ارائه دهید. صحت مدارک و اطلاعات شما را دولت دومینیکا بررسی می‌کند و به شما اعلام می‌کنند. در صورت نبود هرگونه مغایرت و تأیید مدارکتان از شما درخواست می‌شود تاهزینه‌های لازم را پرداخت کنید.

شرایط گرفتن اقامت دومینیکا چیست؟

در درجه اول نداشتن سوءسابقه کیفری بسیار مهم است. یکی دیگر از شرایط‌های تعیین‌کننده در این پروسه، سلامت جسمی شما است که با آزمایش‎‌‌های پزشکی مشخص می‌‎شود.