اقامت هلند را باید یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های مهاجرتی در جهان دانست. هلند با سیاست‌های مترقی، دیدگاه لیبرال و کیفیت بالای زندگی خود، فرصتی منحصربه‌فرد را به افراد خواهان زندگی و کار در اتحادیه اروپا ارائه می‌دهد

اقامت هلند برای افرادی که به‌دنبال زندگی، کار یا تحصیل در این کشور هستند، مزایای متعددی دارد. افراد مقیم هلند به مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و زیرساخت با کیفیت بالا و همچنین یک سیستم رفاه قوی دسترسی دارند. فرآیند اخذ اقامت کشور هلند به شرایط هر فرد بستگی دارد. اما نیازمند توان مالی کافی، دریافت مجوز کار یا تحصیل و تکمیل آزمون‌های لازم زبان هستند. همچنین دولت هلند برنامه‌های مختلفی را برای اقامت متخصصان و کارآفرینان بااستعداد ارائه می‌دهد. به‌طور کلی، اقامت کشور هلند گزینه‌ای جذاب برای کسانی است که به‌دنبال فرصت‌های متنوع زندگی در اروپا هستند.

روش های اخذ اقامت هلند

روش های اخذ اقامت هلند به پنج دسته اقامت کوتاه‌مدت، اقامت موقت، اقامت دائم، اقامت بلندمدت اتحادیه اروپا و تابعیت هلند تقسیم می‌شود.

 1. اقامت کوتاه‌مدت هلند به افراد اجازه می‌دهد تا حداکثر ۹۰ روز برای گردشگری، تجارت یا سایر اهداف گذرا در هلند بمانند. روند درخواست آن نسبتا ساده است و معمولا به پاسپورت معتبر، مدرک توان مالی برای پرداخت مخارج و بیمه‌نامه مسافرتی معتبر نیاز دارد.
 2. اگر می‌خواهید بیش از سه ماه در هلند بمانید، باید برای اقامت موقت هلند درخواست دهید. اقامت موقت هلند معمولا به شما اجازه می‌دهد تا دو سال در این کشور بمانید و پس از آن به‌مدت سه سال قابل تمدید است. پس از پنج سال زندگی در هلند با اجازه اقامت موقت، واجد شرایط درخواست اقامت دائم خواهید شد.
 3. اقامت دائم هلند به افراد اجازه می‌دهد بدون هیچ محدودیتی در هلند زندگی و کار کنند. این نوع اقامت پس از گذشت هفت سال و در بعضی از روش‌های مهاجرت، قابل تبدیل به شهروندی هلند است. همچنین دارنده آن در طول این مدت باید تعداد روزهای مشخصی را در هلند زندگی کند.
 4. اقامت بلندمدت اتحادیه اروپا به افرادی اعطا می‌شود که حداقل پنج سال در اتحادیه اروپا زندگی کرده‌اند و دو سال آن را در هلند بوده‌اند. این نوع اقامت به دارنده آن امکان می‌دهد بدون نیاز به مجوزهای اضافی، در سراسر اتحادیه اروپا رفت‌وآمد کند.
 5. درنهایت، تابعیت یا شهروندی هلند نیز پس از پنج سال اقامت قانونی در این کشور قابل دستیابی است. البته قبولی در آزمون ادغام مدنی و صحبت کردن به زبان هلندی هم از الزامات آن هستند.

روش های اخذ اقامت هلند

اقامت موقت هلند

اگر می‌خواهید بیش از سه ماه در هلند بمانید، باید برای اقامت موقت هلند درخواست دهید. اقامت موقت هلند معمولا به شما اجازه می‌دهد تا دو سال در این کشور بمانید و پس از آن به‌مدت سه سال قابل تمدید است. پس از پنج سال زندگی در هلند با اجازه اقامت موقت، واجد شرایط درخواست اقامت دائم خواهید شد.

مهاجرت به هر کشور اروپایی مانند هلند مخصوصا به‌عنوان یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا، بسیار چالش‌برانگیز است. برای اخذ اقامت هلند به‌عنوان یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا معمولا به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید. اما شانس موفقیت در روش‌های زیر هم بالا است.

 • ویزای دانشجویی: دانشجویان بین‌المللی باید پس از اتمام دوره تحصیلی خود، هلند را ترک کنند. اما پس از اتمام تحصیلات خود در هلند می‌توانند وضعیت اقامتشان را به کاری و سپس دائم تبدیل کنند.
 • ویزای پیوستن به خانواده: اگر فرد با یک شهروند یا مقیم هلند ازدواج کند، می‌تواند تحت عنوان ویزای پیوستن به خانواده به هلند برود. در این صورت، متقاضی به حمایت مالی همسر خود در هلند نیاز خواهد داشت.
 • ویزای استارتاپ و خوداشتغالی: از نظر فنی، یک فرد خوداشتغال یا صاحب کسب‌وکار هم تحت عنوان کاری به هلند مهاجرت می‌کند. اما برای تمدید اقامت خود به تأیید هیچ کارفرمای خاصی نیاز نخواهد داشت.

اقامت هلند از طریق کار

اقامت هلند از طریق کار به افرادی ارائه می‌شود که یا توسط یک شرکت هلندی استخدام می‌شوند یا قصد راه‌اندازی کسب‌وکار خودشان را در هلند دارند.

اگر فردی توسط یک شرکت هلندی استخدام شده باشد، آن شرکت باید از طرف کارمند برای اخذ مجوز کار از اداره مهاجرت و تابعیت هلند (IND) درخواست دهد. برای افراد خوداشتغال، این فرآیند ممکن است سخت‌تر باشد. زیرا باید نشان دهند که طرح کسب‌و‌کار آن‌ها عملی است و از نظر اقتصادی بازده خوبی دارد.

مجوز اقامت شغلی یا تجاری ابتدا برای مدت یک سال صادر می‌شود و پس از آن می‌توان مجوز را برای یک سال دیگر و سپس به‌مدت نامحدود تمدید کرد. دارندگان اقامت کاری، مجاز هستند اعضای خانواده خود را تحت شرایط خاصی به هلند ببرند. برای تضمین اقامت دائم در هلند، فرد باید به‌مدت پنج سال متوالی تحت اقامت هلند از طریق برنامه کاری در این کشور اقامت داشته باشد.

یک مهاجر در صورت داشتن شرایط زیر توسط اداره مهاجرت هلند به‌عنوان نیروی کار بسیار ماهر شناخته می‌شود.

 • داشتن قرارداد کاری با یک کارفرمای معتبر هلندی
 • تأیید قانونی بودن کسب‌وکار کارفرما توسط اداره مهاجرت هلند
 • اثبات توان مالی کافی برای زندگی در هلند
 • کسب دستمزد متناسب با قوانین کشور هلند

اقامت هلند از طریق تحصیل

افراد متقاضی اقامت هلند از طریق تحصیل نمی‌توانند خودشان برای ویزای دانشجویی اقدام کنند، بلکه مؤسسه آموزشی موردنظر، از طرف آن‌ها درخواست خواهد داد. برای تحصیل در هلند به مجوز اقامت موقت نیاز است. این مجوز به فرد اجازه می‌دهد تا زمان صدور مجوز اقامت دائم خود در هلند بماند. البته در برخی موارد، باید برای MVV (ویزای اقامت طولانی‌مدت) نیز به‌صورت هم‌زمان درخواست داد.

اسپانسر (دانشگاه) شما در هلند از طرف شما درخواست ویزا خواهد داد؛ بنابراین فهرست کامل مدارک موردنیاز را هم در اختیار شما قرار می‌دهد. دانشگاه‌های مختلف در هلند ممکن است مدارک متفاوتی بخواهند. اما برخی الزامات استاندارد برای صدور ویزای دانشجویی هلند به شرح زیر هستند:

 • مدارک استاندارد موردنیاز برای هر نوع ویزای هلند مانند پاسپورت
 • ریز نمرات تحصیلی
 • نامه پذیرش رسمی از مؤسسه آموزشی موردنظر
 • نامه‌ای برای نشان دادن دلیل تمایل شما به تحصیل در آن رشته خاص و چگونگی ارتباط آن با مدارک تحصیلی قبلی
 • اثبات داشتن درآمد ماهانه حدود ۸۷۰ یورو
 • تهیه بیمه مسافرتی و درمانی برای مدت اقامت خود
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای دانشجویی
 • انجام آزمایش‌های سلامت از جمله آزمایش سل و ارائه آن ظرف سه ماه پس از ورود به هلند
 • نامه پذیرش در یک دوره تمام‌وقت و روزانه در دانشگاه هلندی موردنظر

اقامت هلند از طریق تحصیل

اقامت هلند از طریق ثبت شرکت

اقامت هلند از طریق ثبت شرکت یک انتخاب محبوب در بین کارآفرینان بین‌المللی است که به‌دنبال ایجاد کسب‌وکار در اروپا هستند. برنامه کسب اقامت از طریق ثبت شرکت، کارآفرینان را قادر می‌سازد که شرکتی در هلند تأسیس کنند و هم‌زمان اجازه اقامت بگیرند. این بدان معنا است که صاحبان مشاغل قبل از درخواست برای اجازه اقامت نیازی به انتظار برای سوددهی شرکت خود ندارند. آن‌ها می‌توانند بلافاصله زندگی و کار در این کشور را شروع کنند که می‌تواند یک مزیت بزرگ باشد.

هلند یک سیستم مالیاتی مطلوب به مشاغل خارجی ارائه می‌دهد. شرکت‌هایی که در این کشور ثبت می‌شوند، طیف وسیعی از مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی خواهند داشت. این موضوع می‌تواند به کاهش بار مالیاتی و افزایش سودآوری آن‌ها کمک رساند.

خارجی‌ها برای کسب این ویزا باید شرایط خاصی داشته باشند؛ مانند سرمایه‌گذاری اولیه حداقل ۴۵۰۰ یورو در شرکت خود و نشان دادن یک طرح تجاری پایدار. علاوه بر این، صاحبان شرکت‌ها باید مشارکت فعالشان را در تجارت خود نشان دهند و متعهد شوند که زمان قابل توجهی را در هلند سپری می‌کنند. متقاضیان موفق، مجوز اقامت موقت را دریافت خواهند کرد که معمولا تا پنج سال تمدید می‌شود.

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

برنامه اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری به افراد متمول خارجی اجازه می‌دهد در صورت داشتن شرایط سرمایه‌گذاری، اجازه اقامت موقت دریافت کنند. این برنامه مزایایی مانند دسترسی به اتحادیه اروپا، سفر بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن و امکان زندگی و کار در هلند را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

سرمایه‌گذاران برای کسب این مجوز اقامت باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی را در اقتصاد هلند انجام دهند. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری ۱٫۲۵ میلیون یورو است که می‌توان آن را از طریق یک صندوق تأمینی یا سرمایه‌گذاری مستقیم در یک شرکت هلندی انجام داد. البته اگر طرح فرد از نوع استارتاپ‌های پربازده و کاملا نوآورانه باشد، تحت حمایت دولت هلند خواهد بود و نیازی به سرمایه‌گذاری میلیونی وجود نخواهد داشت.

این سرمایه‌گذاری باید ایجاد اشتغال کند یا از توسعه فناوری‌های نوآورانه در این کشور حمایت کند. وقتی فرد قصد سرمایه‌گذاری در یک شرکت هلندی دارد، باید ثابت کند که این کار به نفع اقتصاد هلند خواهد بود. همچنین خود سرمایه‌گذاران باید سهم قابل توجهی از سهام شرکت داشته باشند.

به‌غیر از سرمایه‌گذاری اقتصادی، سرمایه‌گذاران باید شرایط دیگری مانند ارائه مدارک مسافرتی معتبر، معاینات پزشکی و سابقه کیفری پاک را برای دریافت مجوز اقامت ارائه دهند. اقامت کشور هلند با سرمایه‌گذاری، یک طرح برد-برد برای سرمایه‌گذاران و اقتصاد هلند است.

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت هلند از طریق پیوستن به خانواده

اقامت هلند از طریق پیوستن به خانواده، به افراد غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد در این کشور زندگی کنند؛ البته اگر همسر، شریک زندگی یا فرزندان او در زمره شهروندان هلندی یا افراد مقیم دائم این کشور باشند.

اسپانسر (اعم از شهروند هلندی یا مقیم دائم) باید شرایط خاصی مانند رعایت قوانین هلند و استقلال مالی داشته باشد. دولت هلند همچنین از اسپانسر می‌خواهد مدارکی مانند گواهی ازدواج برای همسر یا گواهی تولد برای فرزندان را ارائه کند. اسپانسر همچنین باید ثابت کند که توان حمایت مالی از فرد متقاضی پیوستن به او را دارد.

پس از برآورده شدن شرایط لازم برای اقامت، افراد می‌توانند برای اجازه اقامت موقت یا دائم درخواست دهند. مدت زمان مجوز به وضعیت حامی بستگی دارد. همسر و شریک زندگی واجد شرایط دریافت مجوز پنج‌ساله هستند، در حالی که کودکان فقط تا سن ۱۸ سالگی واجد شرایط دریافت مجوز هستند. این مجوز به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا اجازه کار و تحصیل در هلند را می‌دهد. همچنین دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و سایر مزایای اجتماعی را فراهم می‌کند.

اقامت هلند از طریق خرید ملک

اقامت هلند از طریق خرید ملک امکان‌پذیر نیست و افراد تنها با سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر اقتصاد هلند قادر به دریافت اقامت هستند. اما شما به‌عنوان یک مهاجر می‌توانید ملک خودتان را در هلند خریداری کنید.

اگرچه هزینه خرید یک خانه در هلند بسیار بالا است، اما اغلب در بلندمدت از نظر مالی معقول است. چراکه صاحبان خانه در هلند از مزایای مالیاتی و وام مسکن برخوردار می‌شوند. همچنین پرداخت سود وام مسکن مشمول کسر مالیات است و اقساط آن اغلب کمتر از اجاره خواهند بود.

شانس افراد مقیم هلند که از خارج اتحادیه اروپا هستند، برای دریافت وام مسکن به نوع اقامت آن‌ها بستگی دارد. بنابراین باید بین ویزاهای اقامت دائم و موقت تمایز قائل شد. اگر اقامت موقت دارید، دریافت وام مسکن دشوارتر خواهد است و شرایط اضافی اعمال می‌شود. این الزامات اضافی ممکن است در میان ارائه‌دهندگان مختلف وام مسکن در هلند متفاوت باشند.

به عنوان مثال، برخی از وام‌دهندگان از شما می‌خواهند روابط کافی با کشور هلند داشته باشید یا اینکه حداقل سه سال در هلند زندگی و کار کرده باشید. همچنین بانک‌هایی وجود دارند که به هیچ وجه به مهاجران دارای اقامت موقت، وام مسکن ارائه نمی‌دهند. اما مهاجران با اقامت دائم می‌توانند حداکثر ۹۰ درصد ارزش خانه خود را وام مسکن دریافت کنند.

اقامت دائم هلند

هلند همواره پذیرای افراد ماهر و بااستعداد از سراسر جهان بوده است و فرصت‌های متعددی را برای اقامت و کار اتباع خارجی در این کشور فراهم می‌کند. یکی از این فرصت‌ها، اقامت هلند به‌صورت دائم است. فردی که مجوز اقامت دائم داشته باشد، می‌تواند به‌طور نامحدود در این کشور مشغول به کار و زندگی شود.

متقاضی اقامت دائم هلند باید به‌مدت پنج سال متوالی با مجوز اقامت موقت در این کشور زندگی کرده باشد. همچنین به شرایط خاصی مانند داشتن پاسپورت معتبر، نداشتن سابقه کیفری و خودکفایی مالی نیاز دارد. متقاضی همچنین باید بتواند تا حدی به زبان هلندی صحبت کند، بخواند و بنویسد و با فرهنگ هلندی آشنایی کامل داشته باشد.

اقامت دائم هلند مزایای متعددی دارد؛ مانند دسترسی به برنامه‌های درمانی، رفاه اجتماعی، حق تحصیل و کار بدون محدودیت و امکان سفر بدون ویزا بین سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا. این‌ها مزایایی است که فقط در دسترس شهروندان هلندی قرار دارند. اقامت دائم هلند تضمین می‌کند که افراد ماهر بتوانند به اقتصاد و جامعه این کشور کمک کنند. همچنین فرصت اقامت و پیشرفت در کشور را داشته باشند و حق مشارکت در انتخابات هلند را به دست آورند.

اقامت هلند به صورت دائم

شرایط گرفتن اقامت هلند

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا نمی‌توانند بدون اثبات دلیل مشخص و معتبر مانند تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری، به هلند مهاجرت کنند. به‌طور کلی، شرایط گرفتن اقامت هلند به شرح زیر هستند.

 • قرارداد کار معتبر
 • درآمد پایدار حداقل ۱۲۰۰ یورو در ماه
 • محل اقامت قانونی (اجاره یا خرید ملک)
 • بیمه سلامت معتبر خصوصی

اگر برای MMV (ویزای اقامت طولانی هلند) به‌عنوان همسر یک شهروند هلندی درخواست می‌دهید، باید گواهی ادغام مدنی (Civic Integration Certificate) نیز داشته باشید. این گواهی سطح مهارت شما در زبان هلندی و فرهنگ این کشور را نشان می‌دهد.

دولت هلند سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای در زمینه مهاجرت برقرار کرده است تا اقامت را تنها به افرادی با شرایط مناسب و مؤثر در رشد اقتصادی این کشور اعطا کند. در ادامه به برخی از شرایط اولیه اخذ اقامت هلند می‌پردازیم.

۱. ویزای معتبر

ویزای معتبر اولین شرط برای متقاضیانی است که به‌دنبال زندگی و کار در هلند هستند. این ویزا باید از سفارت یا کنسولگری هلند در کشور متبوع متقاضی درخواست شود. ویزا باید هدف سفر و مدت زمان بازدید را مشخص کند و اعتبارش کل مدت سفر به هلند را در بر بگیرد. ذکر این نکته ضروری است که سفارت هلند درخواست‌های ویزا را از طرف پادشاهی هلند (شامل هلند، آروبا، کوراسائو و سنت مارتین) بررسی می‌کند.

۲. توان مالی

یکی دیگر از شرایط دریافت اقامت هلند این است که متقاضی باید مدارکی مبنی بر سرمایه کافی ارائه دهد. چراکه فرد متقاضی باید بتواند خود را از نظر مالی تأمین کند. اثبات وجوه کافی ممکن است با ارائه صورت‌حساب‌های بانکی، شواهدی مبنی بر دریافت حقوق بازنشستگی، فیش حقوقی یا هر نوع مدرک دیگری باشد که ثبات مالی متقاضی را نشان می‌دهد.

۳. مجوز اقامت

متقاضیانی که مایل به اقامت در هلند هستند، باید مجوز اقامت هم دریافت کنند. این مجوز توسط اداره مهاجرت و تابعیت هلند (IND) صادر می‌شود که مسئولیت امور مهاجرتی این کشور را بر عهده دارد. برای دریافت مجوز اقامت، متقاضی باید هدف معتبری برای اقامت در هلند داشته باشد. این هدف می‌تواند شامل قرارداد کار، ثبت‌نام در یک مؤسسه آموزشی معتبر یا ازدواج با یک تبعه هلندی باشد.

۴. بیمه درمانی

متقاضی باید مدارکی از پوشش بیمه درمانی خود ارائه دهد. داشتن پوشش بیمه درمانی برای تمامی متقاضیان اقامت در هلند الزامی است. پوشش بیمه درمانی باید توسط سیستم درمانی هلند به رسمیت شناخته شود.

۵. سوابق کیفری پاک

یکی دیگر از شرایط ضروری برای اخذ اقامت هلند اثبات این موضوع است که متقاضی تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی یا قانون این کشور نیست. این جنبه اغلب توسط پلیس ملی هلند از طریق تحقیقات امنیتی بررسی می‌شود. در این فرآیند به بررسی سوابق کیفری فرد پرداخته می‌شود تا اطمینان حاصل شود متقاضی مرتکب هیچ‌گونه جرم کیفری نشده است.

۶. رعایت قوانین و مقررات

درنهایت، متقاضیان باید در طول اقامت خود در هلند قوانین و مقررات رسمی این کشور را رعایت کنند. هلند سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای در مورد مالیات، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش، مسکن و اشتغال دارد که همه ساکنان باید به آن‌ها پایبند باشند. رعایت نکردن هر یک از این مقررات می‌تواند به لغو اقامت فرد منجر شود.

مدارک لازم برای گرفتن اقامت هلند 

اخذ اقامت کشور هلند می‌تواند یک کار مشکل به نظر برسد؛ به‌خصوص اگر از مدارک لازم برای گرفتن اقامت هلند آگاه نباشید. با این حال، با در اختیار داشتن اطلاعات و مدارک مناسب، می‌توانید روند مهاجرت را آسان‌تر طی کنید. در ادامه به مدارک لازم برای اخذ اقامت کشور هلند اشاره می‌کنیم.

مدارک لازم برای گرفتن اقامت هلند

پاسپورت معتبر

مهاجرت به هلند مستلزم آن است که پاسپورت فرد حداقل سه ماه پس از مدت اقامت موردنظر اعتبار داشته باشد. گذرنامه منقضی‌شده مطمئنا به رد درخواست شما منجر می‌شود. بنابراین قبل از ارسال درخواست حتما اعتبار پاسپورت خود را بررسی کنید.

فرم درخواست

در مرحله دوم، باید فرم درخواست اقامت کشور هلند را تکمیل و امضا کنید. این فرم به‌عنوان یک شناسه شخصی و منحصربه‌فرد برای متقاضی عمل می‌کند و برای رسیدگی به درخواست اقامت موردنیاز است. شما باید اطلاعاتی مانند نام کامل، کشور مبدأ، تاریخ و محل تولد و جزییات پاسپورت خود را در این فرم وارد کنید. ارائه یک فرم درخواست خوب، فرآیند درخواست شما را کارآمدتر می‌کند و امکان رسیدگی سریع‌تر به درخواست اقامت شما را فراهم می‌سازد.

سایر مدارک لازم برای گرفتن اقامت هلند عبارت‌اند از:

 • فرم MVV (در صورت نیاز)
 • گواهی پوشش بیمه سلامت
 • صورت‌حساب بانکی و گردش مالی
 • قرارداد اجاره یا خرید خانه
 • عکس و اثرانگشت
 • قرارداد کار
 • گواهی عدم سوءپیشینه

هزینه اخذ اقامت هلند

توجه داشته باشید که خود اقامت هزینه ندارد و شرایط ایجاد آن است که مشمول صرف هزینه خواهد بود. مثلا یکی از هزینه‌های اولیه مربوط به اخذ اقامت هلند، هزینه اجاره است. قیمت اجاره در هلند مخصوصا در شهرهای بزرگ مانند آمستردام، روتردام و لاهه نسبتا بالا است. آمستردام بالاترین قیمت اجاره را برای یک آپارتمان تک‌خوابه دارد که به‌طور متوسط به ۱۵۰۰ یورو در ماه می‌رسد.

یکی دیگر از هزینه‌های قابل توجه، هزینه رهن منزل است که اکثر صاحب‌خانه‌ها در هلند آن را درخواست می‌کنند. ودیعه درخواستی مالکان معمولا معادل یک تا سه ماه از اجاره ملک است. این سپرده برای محافظت از ملک در برابر هرگونه آسیبی پرداخت می‌شود که مستاجر ممکن است در طول اقامت خود به منزل وارد کند. علاوه بر این سپرده، شخص باید یک حساب بانکی هم در هلند داشته باشد که به حداقل مبلغ برای افتتاح و نگهداری حساب نیاز دارد.

هزینه اخذ اقامت هلند نیز به نوع ویزا بستگی خواهد داشت. به‌عنوان مثال، اگر فردی برای کار به هلند مهاجرت کند، هزینه فرآیند درخواست ویزا و صدور مجوز کار برای او در مقایسه با افرادی که برای مقاصد خانوادگی یا تحصیلی مهاجرت می‌کنند، بالاتر است. هزینه‌های دولتی برای ویزای کار با توجه به نوع ویزا می‌توانند از ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو متغیر باشند. بنابراین هزینه‌های مختلفی مانند قیمت اجاره، هزینه سپرده اولیه، نوع ویزا و سایر هزینه‌های اداری و قانونی را باید مد نظر داشت.

فرم مشاوره اخذ اقامت هلند

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

راحت‌ترین راه گرفتن اقامت هلند چیست؟

راحت‌ترین راه گرفتن اقامت هلند با توجه به شرایط هر فرد مشخص می‌شود. به‌طور مثال، برای برخی افراد اخذ ویزای کار یا تحصیلی، راحت‌ترین روش محسوب می‌شود. ولی اگر ثروتمند باشید، مطمئناً اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری برای شما راحت‌تر خواهد بود.

آیا گرفتن اقامت هلند با تولد فرزند امکان‌پذیر است؟

خیر گرفتن اقامت هلند با تولد فرزند امکان‌پذیر نیست. چراکه کشور هلند قانون خاک ندارد و ملیت تنها از پدر و مادر به فرزند منتقل می‌شود.

حداقل مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری برای گرفتن اقامت هلند چقدر است؟

برای گرفتن اقامت هلند، باید حداقل ۱٫۲۵ میلیون یورو در یک کسب‌وکار موجود هلندی سرمایه‌گذاری کنید یا یک طرح استارتاپ نوآورانه و پربازده ارائه دهید.

چقدر طول می‌کشد تا اقامت موقت هلند را بگیرم؟

اخذ اقامت هلند با توجه به شرایط فرد ممکن است زمان متفاوتی طول بکشد. توصیه می‌شود فرآیند درخواست خود را حداقل از سه ماه قبل شروع کنید تا زمان کافی برای پردازش تمام مدارک لازم وجود داشته باشد.

آیا با داشتن اجازه اقامت هلند می‌توانم در این کشور کار کنم؟

بله شما می‌توانید با داشتن ویزای کار هلند، کار کنید. البته شهروندان خارج از اتحادیه اروپا باید علاوه بر ویزا و اقامت کاری، برای مجوز کار نیز درخواست دهند.

آیا اقامت موقت هلند تمدید می‌شود؟

بله امکان تمدید اقامت موقت در هلند وجود دارد. با این حال، تمدید فقط تحت شرایط خاصی مانند ویزای تحصیل، پیوستن به خانواده، دلایل پزشکی یا با مجوز کار امکان‌پذیر است.