تابعیت هلند و داشتن پاسپورت‌ قدرتمند این‌ کشور، هدف افرادی است که می‌خواهند زندگی سطح‌ بالا و باکیفیتی داشته باشند. گرفتن شهروندی هلند و بهره‌مندی از امکانات بی‌نظیر این کشور برای بیشتر مهاجران این کشور جذاب و البته دست‌یافتنی است.

هلند از کشورهای پرطرفدار و جذاب برای مهاجرت است که قوانین و شرایط خاص خودش را دارد. بالاترین کیفیت زندگی، کمترین نرخ بیکاری، سیستم آموزشی مدرن، پایین‌ بودن میزان بزهکاری و جرم و دلایل متعدد دیگری وجود دارد که محبوبیت این کشور برای زندگی را دوچندان می‌کند. هر سال افراد بسیاری از کشورهای مختلف برای اخذ تابعیت هلند اقدام می‌کنند.

چنانچه به‌خوبی با قوانین تابعیت در هلند و شرایط اخذ آن آشنا باشید، پنج سال بعد از ورود به هلند امکان دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور را خواهید داشت. با خواندن این مطلب با قوانین تابعیت در هلند و شرایط و مدارک لازم برای گرفتن شهروندی این کشور آشنا خواهید شد.

حقوق و مزایای شهروندی هلند

اگر زیبایی‌های وصف‌نشدنی هلند شما را متقاعد کرده است که به این کشور مهاجرت کنید، برای بهره‌مندی کامل از مزایای این کشور به اخذ شهروندی آن نیاز خواهید داشت. برخی از مهم‌ترین حقوق و مزایای شهروندی هلند از این قرار است:

 • با کسب شهروندی هلند شما یک شهروند قانونی در هلند شناخته خواهید شد و دیگر یک خارجی محسوب نمی‌شوید.
 • این امتیاز را دارید که برای دریافت پاسپورت هلندی که در پایگاه داده‌های سوابق شخصی شهرداری BRP ثبت می‌شود، اقدام کنید.
 • به‌عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا این امکان را دارید که آزادانه به هریک از کشورهای اتحادیه اروپا که خواستید، سفر کنید.
 • واجد شرایط شرکت در انتخابات هلند و ارائه‌ رأی خواهید بود.
 • تحت پوشش برنامه‌های مراقبتی و بهداشتی رایگان دولت هلند خواهید بود.
 • شما برای شغل‌های عمومی و دولتی مانند کار در اداره پلیس، سربازی، منصب‌های دولتی و قضایی و حتی کارمندی شهرداری واجد شرایط هستید.
 • این امکان برای شهروندان هلندی غیر از اتحادیه اروپا وجود دارد که تابعیت هلند را به فرزندانشان منتقل کنند.
 • شهروندان هلندی می‌توانند بدون ویزا به ۱۸۸ کشور دنیا سفر کنند.
 • لازم نیست برای تمدید اجازه اقامت اقدام کنید؛ شما به‌عنوان شهروند همیشه شرایط لازم برای اجازه اقامت را دارید.

تابعیت هلند

کمک‌هزینه‌های دولت هلند برای شهروندان هلندی

دولت هند به شهروندان خود کمک‌هزینه‌های متنوعی می‌دهد که ازجمله مزایای مهم داشتن شهروندی این کشور است. در ادامه این کمک‌هزینه‌ها را معرفی می‌کنیم.

کمک‌هزینه مراقبت‌های بهداشتی

ساکنان هلند ملزم به دریافت بیمه درمانی اولیه هلند هستند. از آنجایی که این بیمه می‌تواند بسیار پرهزینه باشد، دولت، کمک‌هزینه مراقبت‌های بهداشتی را برای حمایت از کسانی که به آن نیاز دارند ارائه می‌دهد. 

سود اجاره (Hurtoeslag)

ممکن‌ است با توجه به محل زندگی، اجاره مسکن در کشور هلند برای مهاجران کمی گران باشد. با این‌ حال، افرادی که درآمد کمتری دارند می‌توانند برای کمک‌هزینه اجاره‌بها درخواست دهند.

کمک‌هزینه‌های کودکان

در هلند انواع مختلفی از کمک‌هزینه برای کودکان وجود دارد:

 • کمک‌هزینه کودکان (kinderbijslag): این کمک‌هزینه‌ برای کمک به پوشش هزینه‌های مربوط به تربیت آن‌ها است.
 • کمک‌هزینه معیشتی کودک (kindgebonden): این کمک‌هزینه، برای پوشش هزینه‌هایی مانند پوشاک، غذا و هزینه‌های مدرسه است. 
 • کمک‌هزینه مراقبت از کودک (kineropvangtoeslag): اگر از والدین شاغل هستید، ممکن است واجد‌ شرایط دریافت کمک‌هزینه مراقبت از کودک شوید. این مزایا بخشی از هزینه‌های مراقبت از کودک شما را پوشش می‌دهد و به‌صورت ساعتی محاسبه می‌شود.

پوشش بیکاری (uitkering)

اگر حداقل ۲۶ هفته از ۳۶ هفته گذشته را در هلند کار کرده‌اید و به‌تازگی بیکار شده‌اید، شما ممکن است واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری هلند باشید. 

مزایای مالیاتی هلند

علاوه‌ بر موارد بالا، دو معافیت مالیاتی برای شهروندان هلندی وجود دارد که بسیاری از مهاجران، واجد شرایط آن هستند:

 • اعتبار مالیاتی عمومی (algemene heffingskorting): اعتبار مالیاتی عمومی یک معافیت مالیاتی برای مالیات بر درآمد شما است. در این گزینه مبلغی که به شما تعلق می‌گیرد به سطح درآمد شما بستگی دارد.
 • اعتبار مالیاتی کار (arbeidskorting): هر فرد شاغل در هلند حق دریافت اعتبار مالیاتی کار را دارد.

تابعیت هلند

شرایط اخذ تابعیت هلند

شرایط اخذ تابعیت هلند که قبل از اقدام برای ثبت‌نام باید در نظر گرفت، شامل موارد زیر است: 

 • سن متقاضی باید ۱۸ سال یا بیشتر باشد.
 • متقاضی باید در سطح متوسط به زبان هلندی مسلط باشد.
 • او باید در آزمون شهروندی هلند پذیرفته شود.
 • متقاضی باید هویت و ملیت خود را با ارائه مدارک ثابت کند.
 • متقاضی باید به‌مدت پنج سال با کارت اقامت موقت قانونی، در کشور هلند، آروبا، کوراسائو یا سنت مارتین زندگی کند.
 •  باید در سال‌های گذشته اجازه اقامت خود را به‌موقع تمدید کرده باشد.
 • در فاصله زمانی‌ که فرد متقاضی برای دریافت شهروندی هلند اقدام می‌کند، نباید مرتکب جرم شود.
 • اشخاصی که برای دریافت تابعیت این کشور درخواست می‌دهند، باید به وفاداریشان نسبت به قانون اساسی و احترام قائل شدن برای حقوق سایر شهروندان این کشور سوگند بخورند.

روش‌ های گرفتن تابعیت هلند

روش‌ های گرفتن تابعیت هلند متفاوت است و هرکس بسته به شرایط خود می‌تواند از یکی از راه‌های تولد، کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه‌گذاری اقدام کند. در ادامه جزئیات هریک از این روش‌ها و شرایطشان را مرور می‌کنیم.

اخذ تابعیت هلند از طریق تولد

در کشور هلند، قانون تابعیت و شهروندی بر اساس خون است؛ یعنی نوزاد در هر کشوری که متولد شده باشد، در صورتی‌ که والدین او یکی از شهروندان هلند باشند، فرزند هم تابعیت هلند را دریافت می‌کند. بر همین‌ اساس، افرادی که تابعیت هلند را نداشته باشند و فرزندشان در خاک هلند متولد شود، امکان دریافت شهروندی هلند را ندارند.

در صورت برخورداری از شرایط زیر، فرزند به‌طور خودکار تابعیت هلند را دریافت می‌کند:

 • مادر کودک در زمان تولد کودک تابعیت هلندی داشته باشد.
 • هر دو والدین کودک در زمان تولد فرزندشان تابعیت هلندی داشته باشند.
 • پدر کودک در زمان تولد فرزند ملیت هلندی داشته باشد و با مادر غیر‌هلندی کودک ازدواج کرده باشد. 
 • در زمان تولد فرزند، محل زندگی اصلی کودک و مادر کودک کشور هلند باشد. یعنی محل سکونت یکی‌ از والدین مادر در روز تولد مادر، دولت هلند بوده باشد.
 • محل سکونت اصلی کودک و پدر کودک در زمان تولد کشور هلند باشد. یعنی محل زندگی یکی‌ از والدین پدر در روز تولد پدر، دولت هلند بوده باشد.

تابعیت هلند از طریق کار

یکی از روش‌های پرطرفدار و رایج برای دریافت اقامت دائم و در نهایت پاسپورت هلند، روش کار کردن در این کشور است. شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در هلند به گرفتن ویزای کار نیازی ندارند؛ اما متقاضیان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، برای کار در هلند، باید ویزای کار هلند بگیرند. اگر کارفرمایان کشور هلند به نیروی‌ کار خارج از اتحادیه اروپا نیاز داشته باشند، از طریق ارسال دعوت‌نامه کاری یا job offer اقدام می‌کنند. نیروی‌ کار خارجی برای اینکه بتواند آن job offer را بپذیرد، باید شرایط لازم ازجمله سن مناسب، مهارت و تخصص‌های کاری نسبتاً کم‌یاب، تحصیلات عالی (حداقل مدرک کارشناسی) و چندین سال سابقه‌ کار داشته باشد.

افرادی که با ویزای کاری وارد هلند می‌شوند، پس‌ از سه الی پنج سال سکونت و کار در این کشور، پرداخت مالیات‌های مربوطه و رعایت کلیه قوانین و مقررات این کشور، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم هلند اقدام کنند. بعد از اینکه یک سال از اخذ اقامت دائم آن‌ها گذشت، امکان درخواست تابعیت هلند را خواهند داشت.

اقامت هلند

اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل

در ابتدا باید بدانید که اخذ شهروندی هلند از طریق تحصیل به‌تنهایی ممکن نیست. دانشجویانی که برای تحصیل وارد این کشور می‌شوند باید بتوانند بعد از پایان تحصیلات وارد بازار کار شوند یا سرمایه‌گذاری داشته باشند؛ در این‌ صورت آن‌ها امکان درخواست اقامت دائم و در نهایت تابعیت هلند را خواهند داشت.

کشور هلند به‌دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبر با برترین رتبه‌ها و ساده کردن روند اخذ ویزای دانشجویی، یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی است. دانشجویان می‌توانند در این کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیلات خود را کامل کنند.

هر دانشجو پس از اخذ پذیرش تحصیلی از طرف دانشگاه‌های هلند، امکان دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند را دارد. دانشگاه‌های هلند خصوصی و دولتی هستند و هرکدام شرایط ویژه خودشان را برای پذیرفتن دانشجو دارند.

برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی دانشجو باید حتماً به زبان هلندی مسلط باشد ولی در دانشگاه‌های خصوصی هلند مسلط‌ بودن به زبان انگلیسی کافی است. مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶ در مقطع کارشناسی و مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶٫۵ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، برای دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی الزامی است.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های هلند، یک سال فرصت پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را دارند. در صورت پیدا کردن شغل مورد نظر و ورود به بازار کار می‌توانند اقامت تحصیلیشان را به اقامت کاری تبدیل کنند. آن‌ها سه الی پنج سال بعد از دریافت اقامت کاری با رعایت مواردی که در اخذ اقامت کاری هلند بیان شد، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. در نهایت، فرد متقاضی پس‌ از گذشت یک سال از اقامت دائم، امکان دریافت پاسپورت هلند را دارد.

اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری

اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری از دیگر روش‌های گرفتن تابعیت هلند است. هلند رتبه اول کشورهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در جهان را دارد و راه‌های مختلفی را هم برای سرمایه‌گذاری پیش پای متقاضیان می‌گذارد. ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری در استارتاپ و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ازجمله گزینه‌های پرطرفدار در زمینه سرمایه‌گذاری در کشور هلند هستند که هرکدام قوانین و شرایط مربوط به خودشان را دارند.

ثبت شرکت در کشور هلند

با ثبت شرکت در کشور هلند می‌توان به مجوز اقامت هلند دست پیدا کرد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای این‌ روش گرفتن تابعیت هلند، یک میلیون و ۲۵۰ هزار یورو است که پس از پنج سال از اخذ اقامت موقت، به اخذ اقامت دائم این کشور منجر می‌شود. در این روش از سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذار با ورود سرمایه خود به مبلغ فوق به بازار این کشور، باید به راه‌اندازی و ثبت یک شرکت و اشتغال‌زایی بپردازد. این برنامه بر حسب مؤلفه‌هایی مانند برنامه تجاری، میزان مبلغ سرمایه، سن و مدرک تحصیلی امتیازگذاری می‌شود. 

خرید ملک در هلند

از دیگر روش‌های سرمایه‌‌گذاری در هلند می‌توان به خرید ملک اشاره کرد. این نوع سرمایه‌گذاری از طرفی برای متقاضی پربازده است و از طرف دیگر موردپسند دولت هلند است. میانگین قیمت خرید ملکی که به اقامت منتهی می‌شود، باید تقریبا ۳۳۲ هزار یورو باشد. البته این عدد مربوط به سال ۲۰۲۱ می‌شود و همچنین تفاوت زیادی در قیمت املاک در شهرهای مختلف هلند وجود دارد.

استارتاپ در هلند

راه‌اندازی استارتاپ در هلند یکی دیگر از راه‌های دریافت تابعیت این کشور است. در این روش افراد با ثبت ایده‌های نوآورانه و خلاقانه می‌توانند برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند. طرح و ایده‌هایی که فرد متقاضی ارائه می‌کند باید رشد اقتصادی این کشور را در پی داشته باشد و در نهایت مورد تأیید دولت هلند باشد تا به اقامت دائم منتهی شود. در این روش پس از پنج سال کار و زندگی در هلند و رعایت قوانین این کشور، فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم و اخذ شهروندی اقدام کند.

 تابعیت هلند از طریق ازدواج

دریافت شهروندی هلند از طریق ازدواج از روش‌های ساده دریافت تابعیت این کشور است. فرد متقاضی بعد از ازدواج با یک شهروند هلندی و گذشت سه سال از زندگی مشترکش می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند. این روش نیز شرایطی دارد که باید در نظر بگیرید:

 • سن زوجین باید بیشتر از ۱۸ سال باشد.
 •  قبلاً ازدواج نکرده باشند.
 • باید ۱۴ روز قبل از عقد ازدواج، به شهرداری (gemeente) اطلاع داده شود.
 • حضور دو یا چهار شاهد با سن قانونی لازم است.
 • باید در دو سال گذشته قبل‌ از ازدواج، با یکدیگر حداقل یک ملاقات حضوری داشته باشند.

اخذ اقامت هلند

مدارک لازم برای گرفتن شهروندی هلند

مدارک لازم برای گرفتن شهروندی هلند بر اساس روش اخذ اقامت و در ادامه تابعیت این کشور متفاوت است. در زیر مدارک مورد نیاز برای هریک از روش‌هایی که گفته شد، آورده شده است:

مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق کار

 • بیمه‌نامه
 • فرم‌ درخواست
 • اثبات اقامت در هلند
 • رزومه‌ کاری و تحصیلی
 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • دعوت‌نامه‌ کاری از‌ طرف کارفرما
 • مدارک اثبات تمکن مالی و تأمین معیشت

مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق تحصیل

 • مدارک تسلط به زبان 
 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدارک اثبات اقامت در هلند
 • ریز نمرات دوره‌های تحصیلی
 • اسناد مربوط به اثبات داشتن تمکن مالی

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری

 • ارائه‌ مدارک مالی
 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • اسناد و مدارک مرتبط‌ با پروژه‌های سرمایه‌گذاری

مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق تولد

 • تائیدیه دادگاه
 • مدارک هویتی نوزاد
 • گواهی تولد فرزند از طرف بیمارستان
 • اثبات تمکن مالی برای تأمین معیشت فرزند

مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق ازدواج

 • مدارک هویتی
 • گذرنامه
 • عقدنامه و اسناد و مدارک مربوط به اثبات ازدواج
 • تائیدیه اقامت یکی از زوجین در هلند
 • مدارک تمکن مالی
 • گواهی طلاق (همسر قبلی)
 • گواهی فوت (همسر قبلی)

گرفتن تابعیت هلند

مراحل اخذ تابعیت هلند

هر متقاضی بعد از اینکه مدارک لازم برای اخذ تابعیت هلند را متناسب با روش اتخاذی خودش، آماده کرد، باید مراحلی را پشت سر بگذارد. با پیگیری و پشت سر گذاشتن این مراحل به‌طور دقیق، می‌توان در وقت و انرژی صرفه‌جویی کرد و راحت‌تر به هدف تابعیت و شهروندی هلند رسید. این مراحل عبارت‌اند از:

 1. ارزیابی و انتخاب یکی از روش های دریافت تابعیت هلند
 2. آماده‌سازی مدارک مربوط به هریک از روش‌های گرفتن اقامت هلند 
 3. ترجمه مدارک هویتی و اسناد مربوطه و ارائه‌ به شهرداری هلند
 4. تکمیل فرم‌ها، پرداخت هزینه و ثبت نهایی درخواست تابعیت هلند
 5. بررسی اسناد و مدارک و همچنین تأیید پیشینه و صلاحیت متقاضی
 6. اعلام زمان آزمون و مصاحبه از طرف دولت هلند
 7. انجام مصاحبه و آزمون شهروندی هلند
 8. در صورت پذیرفته شدن در آزمون، ادای سوگند شهروندی هلند

آزمون شهروندی هلند

شرکت در آزمون شهروندی هلند یکی از مراحل ضروری اخذ تابعیت این کشور است. در این آزمون شش مهارت فردی ارزیابی می‌شوند که شامل موارد زیر است:

آزمون آشنایی با کشور هلند (KNM)

این قسمت از آزمون شهروندی هلند شامل ۴۰ تا ۴۴ پرسش شنیداری و متنی است که برای پاسخ دادن به آن‌ها ۴۵ دقیقه فرصت دارید. متقاضیانی که حداقل بتوانند ۲۸ پاسخ صحیح بدهند، در این آزمون پذیرفته خواهند شد. بخش شنیداری، مکالمه‌ای است که باید گوش بدهید و به سؤالات آن، پاسخ دهید. سؤالات متنی موضوعات تاریخی، جغرافیایی و سیاسی مربوط به کشور هلند هستند. 

آزمون مهارت خواندن (Lezen)

آزمون مهارت خواندن ۲۵ سؤال دارد و ۶۵ دقیقه فرصت برای پاسخ‌دهی به آن‌ها در نظر گرفته شده است. معمولاً فرد با ۱۸ پاسخ صحیح در این آزمون پذیرفته می‌شود. در این قسمت از آزمون شهروندی، متقاضی باید یک متن به زبان هلندی را بخواند و به سؤالات مربوط به آن پاسخ دهد.

آزمون مهارت شنیداری (Luisteren)

آزمون مهارت شنیدن از ۲۵ سؤال تشکیل شده است که باید در ۴۵ دقیقه به این سؤالات پاسخ داده شود. چنانچه به ۱۹ سؤال پاسخ صحیح دهید، در این آزمون پذیرفته خواهید شد. سؤالات این بخش مربوط به مکالمه‌ دو شخص به زبان هلندی است و فرد باید بر اساس مسلط‌ بودن به زبان هلندی و اطلاعات عمومی‌ای که دارد به‌درستی به این سؤالات جواب بدهد.

آزمون مهارت صحبت کردن (Spreken)

در آزمون مهارت صحبت‌ کردن، متقاضی ۳۵ دقیقه فرصت دارد که ۲۴ سؤال را پاسخ دهد. در این بخش متقاضی باید به زبان هلندی به سؤالات پاسخ دهد یا جملات را تکمیل کند. حداقل نمره قبولی در این آزمون ۶ است.

آزمون مهارت نوشتاری (Schrijven)

ارزیابی مهارت نوشتاری در آزمون شهروندی هلند، چهار الی پنج سؤال دارد که برای آن ۳۵ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. در این آزمون فرد باید یک فرم را که شامل ایمیل، نامه و متن ساده‌ یک مجله است تکمیل کند. بهتر است جملات ساده و کوتاه باشند و لزومی به استفاده از جملات طولانی و پیچیده نیست.

آزمون آمادگی برای بازار کار هلند (ONA)

متقاضیانی که از ۶ ماه قبل حداقل ساعات معینی را در کشور هلند شاغل بوده باشند، نیازی به شرکت در این آزمون ندارند. افراد باید پس از ورود به این کشور در این آزمون شرکت کنند؛ ولی برای دریافت تابعیت کشور هلند، پنج سال پس از ورود می‌توان اقدام کرد.

قوانین تابعیت در هلند

متقاضی دریافت تابعیت هلند باید به برخی قوانین ملزم باشد و آن‌ها را برآورده کند تا بتواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد. قوانین تابعیت در هلند به‌طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شود:

 • سن فرد متقاضی باید ۱۸ سال یا بیشتر باشد.
 • متقاضی باید با مدارک‌ معتبر، هویت و ملیت خود را ثابت کند.
 • حداقل پنج سال متوالی با مجوز اقامت معتبر در کشور هلند زندگی کرده باشد و به‌طور منظم مجوز اقامت خود را به‌موقع تمدید کند. 
 •  در زمان درخواست خود برای تابعیت، باید یکی از این مجوزهای اقامت را داشته باشد: مجوز اقامت دائم پناهندگی یا اقامت دائم عادی، مجوز اقامت طولانی‌مدت در اتحادیه اروپا، مجوز اقامت موقت با هدف اقامت غیرموقت
 • آزمون شهروندی را گذرانده یا به‌دلیلی از این آزمون معاف شده باشد.
 • متقاضی نباید خطری برای نظم عمومی یا امنیت دولت هلند داشته باشد.
 • فرد باید در طی مراسم تابعیت اعلام همبستگی کند. او با اعلام همبستگی، موافقت می‌کند که قوانین دولت هلند درمورد او نیز اعمال شوند.
 • متقاضی باید بدون سوء‌پیشینه باشد.
 • شخص باید در طول مدت زندگی در هلند مالیات‌های مربوط به این کشور را پرداخته باشد. 
 • باید درآمد و تمکن مالی مناسب و مکفی برای اقامت در این کشور را داشته باشد.
 • شخص متقاضی تابعیت هلند باید به زبان هلندی مسلط باشد.

فرم مشاوره اخذ تابعیت هلند

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

از چه روش‌هایی می‌توانم تابعیت هلند بگیرم؟

از طریق روش‌های ازدواج، تولد، تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری می‌توان به تابعیت هلند رسید.

مطمئن‌ترین و بهترین روش گرفتن شهروندی و تابعیت هلند چیست؟

مطمئن‌ترین و بهترین روش گرفتن شهروندی و تابعیت هلند، ورود به این کشور به روش تحصیلی و بعد ادامه مسیر تابعیت از طریق کار در این کشور است. 

هزینه گرفتن تابعیت هلند چقدر است؟

هزینه گرفتن تابعیت هلند یا پاسپورت بزرگسالان این کشور با پنج سال اعتبار، ۷۵ یورو و با ده سال اعتبار، معادل ۱۰۹ یورو است. همچنین این هزینه برای کودکان با اعتبار پنج ساله ۳۰ یورو و با اعتبار ده ساله ۵۲ یورو است. هزینه‌های ذکرشده به دولت هلند بابت صدور پاسپورت پرداخت می‌شود.

گرفتن تابعیت هلند چقدر طول می‌کشد؟

معمولاً پس از سه الی پنج سال کار و زندگی در این کشور می‌توان برای گرفتن تابعیت اقدام کرد. بعد از سپری شدن این مدت، اخذ پاسپورت هلند بین دو تا شش هفته طول می‌کشد.