تحصیل در آرژانتین برای دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا، موقعیت مناسبی است و امکانات خوبی برای دانشجویان فراهم می‌کند. کشور آرژانتین دانشگاه‌هایی با سطح علمی مطلوب دارد، به‌همین‌دلیل توانسته است، دانشجویان بین‌المللی را از سراسر دنیا به خود جذب کند.

تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آرژانتین برای دانشجویان خارجی که مدرک CELU معادل (Certificado de Español: Lengua y Uso) از وزارت آموزش‌وپرورش آرژانتین را دارند، کاملا رایگان است. برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی باید هزینه و شهریه پرداخت کنید. هزینه‌ تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۳هزار تا ۲۰ هزار دلار و در در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بین ۲۳۰۰ تا ۲۷هزار دلار آمریکا در سال تخمین زده می‌شود.

۲۵ دانشگاه در کشور آرژانتین براساس ربته‌بندی QS در سال ۲۰۲۴، جزو بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده‌اند. این نشان می‌دهد تحصیل در آرژانتین کیفیت تاییدشده در سراسر جهان دارد. سالانه ۵۰هزار دانشجو برای تحصیل در ۴۰ دانشگاه دولتی آرژانتین به گرفتن ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند.

دلایل و مزایای تحصیل در آرژانتین

 • هزینه‌ مناسب تحصیل در آرژانتین

هزینه تحصیل در آرژانتین از کشور‌های اروپایی و آمریکایی کمتر است. علاوه‌بر این مورد، دانشجویان می‌توانند با مشغول‌شدن در کار پاره‌وقت در طول مدت ‌‌تحصیل هزینه‌هایشان را مدیریت کنند.

 • مراکز تحصیلی برجسته در آرژانتین

دانشگاه‌ها و موسسات آرژانتین در سطح بین‌المللی معتبر و با استاندارد علمی مطلوب هستند؛ برای مثال، دانشگاه بوینوس آیرس (UBA) یکی از دانشگاه‌های برتر آرژانتین محسوب می‌شود. این دانشگاه در رتبه QS در سال ۲۰۲۴ در رتبه ۹۵ قرار گرفته است.

 • فرصت‌های شغلی متنوع

با فراهم‌بودن محیط آموزشی پویا، دانشجویان در آرژانتین به فرصت‌های شغلی زیادی در سطح بین‌المللی دست پیدا می‌کنند. ساعت کاری در کشور آرژانتین ۴۰ ساعت در هفته به‌صورت تمام‌وقت تعیین شده است که دانشجویان می‌توانند پاره‌وقت ۲۰ ساعت در هفته در کافه‌تریاهای دانشگاه یا در کتابخانه یا پشتیبانی اداری کار کنند.

شرایط تحصیل در آرژانتین

شما می‌توانید در همه مقاطع تحصیلی در کشور آرژانتین به تحصیل بپردازید. برای تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم داشته باشید و برای تحصیلات تکمیلی باید رزومه علمی مطلوب و معدل بالای ۱۷ داشته باشید.

دولت آرژانتین برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه‌های مختلف تحصیلی درنظر گرفته است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و دانشجویانی که کار تحقیقاتی می‌کنند، برای گرفتن بورسیه شانس بیشتری دارند. شهریه دانشگاه‌ها، باتوجه‌به نوع دانشگاه؛ یعنی دانشگاه دولتی با دانشگاه خصوصی متغیر است. شما باید باتوجه‌به بودجه‌ مدنظرتان، نوع دانشگاه و رشته خود را انتخاب کنید.

تحصیل به زبان اسپانیایی در آرژانتین رایگان است. با داشتن مدرک CELU که وزارت آموزش‌وپرورش آرژانتین صادر می‌کند، می‌توانید رایگان در این کشور به تحصیل بپردازید.

مقاطع تحصیلی در آرژانتین

شما می‌توانید در کشور آرژانتین در مقطع‌های لیسانس و فوق لیسانس و دکترا تحصیل کنید. تحصیل در هر مقطع شرایط خاص خود را دارد که درادامه درمورد هر مقطع تحصیلی مختصر توضیح می‌دهیم.

 • تحصیل در مقطع لیسانس

ابتدا برای ورود به مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی‌تان را ترجمه کنید. ورود به دانشگاه‌های آرژانتین و تحصیل در آن‌ها بسیار آسان است، ولی به‌علت سخت‌گیری‌های دولت آرژانتین، فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها بسیار سخت‌ است. این سخت‌گیری‌ها شامل معدل بالای ۱۷ و فعالیت مستمر شما در دانشگاه و موارد دیگر می‌شود.

مدت‌زمان تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور ۴ سال تعیین شده است. درنهایت پس از اتمام لیسانس یک آزمون کلی برای سنجیدن سطح علمی دانشجویان برگزار می‌شود. تحصیل در مقطع لیسانس در آرژانتین به زبان اسپانیایی است. شما با داشتن مدرک CELU که یکی از مدارک معتبر برای زبان اسپانیایی محسوب می‌شود و اعتبار نامحدود دارد می‌توانید رایگان در این کشور مشغول به تحصیل شوید.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس

تحصیلات تکمیلی در آرژانتین برای مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس ۲ سال مشخص شده است. برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد به آزمون ورودی نیاز ندارید. برای ورود به این مقطع باید معدل بالای ۱۷ و رزومه علمی مناسب مانند مقاله‌های منتشرشده در مجله‌های معتبر داشته باشید. تحصیل در این کشور به زبان اسپانیایی از سطح B2 تا C1 است؛ اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هم برای دانشجویان فراهم شده است.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد به مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ نیاز دارید و باید مدرک خود را را به دانشگاه مدنظرتان ارائه دهید.

 • تحصیل در مقطع دکترا

برای تحصیل در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد معتبر داشته باشید. علاوه‌براین، باید تز (پایان‌نامه) دکترای خود را برای ورود به این مقطع آماده کرده باشید. تحصیل در مقطع دکترا در آرژانتین به‌صورت  علمی- پژوهشی است. شما در طی  ۴ سال تحصیل مشخص‌شده برای مقطع دکترا باید فقط ۱ سال در کلاس حضور ‌داشته باشید.

تحصیل در مقطع دکترا چالش‌های زیادی دارد؛ برای مثال، گاهی ممکن است گرفتن مدرک دکترا ۷ سال طول بکشد؛ همچنین، امکان دارد که به ۲ زبان، زبان انگلیسی با مدرک آیلتس و نمره ۶٫۵ و زبان اسپانیایی در سطح B2 تا C1 در مقطع دکترا تحصیل کنید.

تحصیل در مدارس آرژانتین

تحصیل در مدارس آرژانتین از  اسفندماه شروع می‌شود و تا دی‌ماه ادامه دارد و ۲۰۰ روز طول می‌کشد. در بسیاری از مدرسه‌های آرژانتین، برنامه‌های هر ۲ زبان انگلیسی و زبان اسپانیایی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. سیستم آموزشی در آرژانتین به ۴ سطح تقسیم می‌شود.

سطح اول، پیش‌دبستانی است که اجباری نیست و کودکان ۵ تا ۷ سال را در این مقطع ثبت‌نام می‌کنند. سطح بعدی، مقطع ابتدایی است که شامل کودکان ۶ تا ۱۲ سال یا برخی بزرگ‌سالان می‌شود. مقطع ابتدایی از ۷ پایه تشکیل شده است. سطح متوسطه مخصوص نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال است که در این مقطع تحصیل می‌کنند. بعد از دریافت دیپلم در طی ۱۲ سال، افراد می‌توانند وارد مقطع تحصیلات دانشگاهی شوند.

برای تحصیل در مدارس آرژانتین، امکان گرفتن بورسیه وجود ندارد. بورسیه مخصوص دانشجویانی است که می‌خواهند در تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های آرژانتین به تحصیل بپردازند.

دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند در مدارس بین‌المللی و به زبان انگلیسی تحصیل کنند. شهریه ۱ سال تحصیل در دبیرستان‌های بین‌المللی آرژانتین در هر مدرسه با مدرسه دیگر متفاوت است. این مبلغ از ۲۰هزار دلار آمریکا در سال شروع می‌شود. در جدول زیر فهرستی از بهترین مدرسه‌ها و دبیرستان‌های آرژانتین براساس سطح کیفیت تدریس ذکر شده است. مدرسه‌های نام برده‌شده به ۲ زبان انگلیسی و زبان اسپانیایی تدریس می‌کنند.

بهترین دبیرستان‌های آرژانتینبهترین دبستان‌های آرژانتین
دبیرستان سنت متیومدرسه سانتا کاتالینا           
مدرسه لینکنمدرسه لاس ویکتوریاس      
مدرسه پستولازیومدرسه کارمن آریولاد مارین 
کالج سنت جورج کوئیلمنزمدرسه روزانه بلگرانو           
کالج سنت جورج شمالیمدرسه سن آگوستین         
مدرسه بین‌المللی بوینس آیرسمدرسه کانگالو      
مدرسه نورسلندمدرسه سنت گریگوری        
مدرسه سنت پل هورلینگاممدرسه هالترز       

تحصیل در آرژانتین در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در آرژانتین در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی‌تان را برای ورود به این مقطع ترجمه کنید. اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های دولتی آرژانتین تحصیل کنید، باید دوره (Cíclo Básico Común) CBC را بگذرانید. این دوره شامل ۷ درس می‌شود. درس‌هایی که در این دوره تدریس می‌شوند؛ شامل ریاضی و تاریخ آرژانتین و علوم اجتماعی و ادبیات و فلسفه و شیمی و فیزیک هستند.

برای تحصیل در مقطع لیسانس، پس از ترجمه مدارک و ریزنمرات باید آن‌ها را به دانشگاه مدنظرتان ارسال کنید. توجه داشته باشید که ارزیابی مدارک ۱ تا ۲ ماه زمان‌ می‌برد. پس از تایید اولیه نیاز است برای ثبت‌نام به کشور آرژانتین سفر کنید. طول تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آرژانتین ۴ سال تعیین شده است.

تحصیل در آرژانتین در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیلات تکمیلی در آرژانتین برای کارشناسی ارشد ۲ سال درنظر گرفته شده است. برای ورود به این مقطع به آزمون ورودی نیاز ندارید. برای قبولی در دانشگاه باید معدل ۱۷ به بالا و رزومه علمی قوی داشته باشید. می‌توانید سطح علمی رزومه خود را با انتشار مقاله‌ها و کار‌های پژوهشی مختلف بالا ببرید.

ناگفته نماند، دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید به‌طور متعدد شما را براساس نمره‌های دریافتی در درس‌های مختلف و فعالیت شما در کلاس را ارزیابی می‌کند. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است. باید مدرک آیلتس خود را با نمره حداقل ۶٫۵ به دانشگاه ارائه دهید.

مدارکی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آرژانتین نیاز دارید، ازاین‌قبیل‌اند:

 • ‌ارائه مدرک برای نشان‌دادن سابقه کار علمی یا نوشتن مقاله در یک مجله معتبر
 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی
 • مدرک لیسانس
 • مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶٫۵
 • انتخاب تز پایان‌نامه
 • انتخاب ۲ استاد راهنما

تحصیل در آرژانتین در مقطع دکترا

برای ورود به مقطع دکترا به یک مدرک معتبر در مقطع کارشناسی ارشد نیاز دارید. ناگفته نماند که باید تز دکترای خود را به دانشگاه ارائه دهید. وضعیت تحصیل در مقطع دکترا در این کشور به‌صورت پژوهشی است و فقط ۱ سال در کلاس درس حاضر می‌شوید. گاهی دریافت مدرک دکترا ۷ سال زمان می‌برد.

شرط پذیرش در مقطع دکترا در کشور آرژانتین عبارت است از:

 • مدرک معتبر در مقطع کارشناسی ارشد و معدل بالای ۱۷
 • دارای تز دکترا و دفاعیه رسمی
 • مسلط به زبان اسپانیایی از سطح B2 تا C1
 • دارای مدرک زبان آیلتس با نمره ۵/۶
 • تعیین هدفی مشخص برای تحصیل و کار در آرژانتین

هزینه تحصیل در آرژانتین

هزینه تحصیل در کشور آرژانتین  به عوامل مختلفی مانند نوع دوره تحصیلی و سطح دانشگاه یا موسسه‌ای که در آن تحصیل می‌کنید و ... بستگی دارد. به‌صورت کلی هزینه‌های تحصیل در آرژانتین از کشورهای اروپایی و آمریکایی تر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آرژانتین برای دانشجویان بین‌المللی کمتر از هزینه‌ دانشگاه‌های خصوصی است. هزینه‌هایی که باید دانشجویان بین‌المللی پرداخت کنند، شامل هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی و کتاب‌های درسی و بیمه و... می‌شود.

شهریه در دانشگاه‌های دولتی حدود ۲هزار تا ۵هزار دلار آمریکا در سال برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد برآورد شده است؛ همچنین، شهریه دانشگاه‌های خصوصی در مقطع کارشناسی بین ۳هزار تا ۲۰هزار دلار و در در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بین ۲۳۰۰ تا ۲۷هزار دلار آمریکا در سال تعیین شده است.

 هزینه زندگی در این کشور بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار تخمین زده شده است.

مدارک لازم برای تحصیل در آرژانتین

برای تحصیل در آرژانتین باید مدارکی را به دانشگاهی که برای ادامه تحصیل آن را انتخاب کرده‌اید، ارسال کنید. مدارک تعیین‌شده ممکن است برای هر دانشگاه متفاوت باشد. شما برای تهیه مدارک لازم باید وبسایت دانشگاه مدنظرتان را بررسی کنید.

مدارکی که به‌طور معمول باید برای دانشگاه ارسال کنید، عبارت‌اند از:

 • فرم درخواست و ثبت‌نام: برای شروع فرایند ثبت‌نام، دانشجو باید فرم درخواست و ثبت‌نام مربوط به دانشگاه و برنامه تحصیلی مدنظر را تکمیل کند.
 • مدرک تحصیلی: مدرک دیپلم یا مدرک معادل آن برای دوره‌های کارشناسی و مدرک کارشناسی برای دوره‌های کارشناسی ارشد را ترجمه و آن را ارسال کنید.
 • مدرک زبان: بسیاری از دانشگاه‌ها از دانشجویان مدرک زبان دریافت می‌کنند. مدرک‌های معتبر مانند آیلتس با نمره 6٫5 برای زبان انگلیسی و مدرک CELU برای زبان اسپانیایی در سطح B1 کافی است.
 • رزومه یا سوابق تحصیلی و شغلی: ارائه رزومه که شامل سوابق تحصیلی و تجربه‌های کاری و فعالیت‌های اجتماعی و هرگونه سابقه مرتبط با زمینه تحصیلی شما ‌باشد.
 • توصیه‌نامه: برخی دانشگاه‌ها ممکن است از دانشجویان توصیه‌نامه‌ای از ۱ فرد معتبر ازنظر جایگاه علمی (استاد دانشگاه) درخواست کنند تا برای اثبات دانشجو توصیه‌نامه را به دانشگاه مدنظر ارسال کنند.
 • گذرنامه: کپی از صفحات گذرنامه که اطلاعات شخصی و اطلاعات ویزا را نشان دهد. گذرنامه‌ای که ارائه می‌دهید باید 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • پرداخت هزینه ثبت‌نام: بعضی از دانشگاه‌ها در مرحله اول، هزینه ثبت‌نام را از دانشجویان دریافت می‌کنند.

ویزای تحصیلی آرژانتین

برای ورود به آرژانتین به‌عنوان دانشجو بین‌المللی، به ویزای دانشجویی نیاز دارید. مراحل و نیازمندی‌های مربوط به ویزای دانشجویی در آرژانتین ممکن است در مقامات مهاجرتی و کنسولگری متفاوت باشد. ویزای تحصیلی آرژانتین به‌مدت ۶ ماه اعتبار خواهد داشت.

برای اخذ ویزای دانشجویی باید مدارکی را آماده و به دانشگاه یا سفارت ارائه دهید. مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی به‌شرح زیر هستند:

 • ترجمه انگلیسی یا اسپانیایی اصل و رونوشت گواهی آخرین مدرک‌های تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • ارائه اصل و رونوشت گذرنامه (گذرنامه‌ای که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد)
 • نامه پذیرش از دانشگاه مدنظر به زبان انگلیسی و اسپانیایی
 • ارائه و اصل رونوشت از تمام صفحات شناسنامه
 • ۲ قطعه عکس ۲ در ۲ با زمینه روشن
 • تکمیل فرم‌های سفارت و کنسولگری یا دانشگاه
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 • انگیزه‌نامه (SOP)
 • رزومه علمی (CV)

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در آرژانتین

دانشجویان فرصت دارند تا درخواست خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آرژانتین از اسفند تا آذر (مارس تا نوامبر) ارسال کنند. پس از اخذ پذیرش و مشخص‌شدن دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنید، مرحله بعدی گرفتن ویزا با ۶ ماه اعتبار است.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در آرژانتین بدین شرح‌اند:

 1. انتخاب برنامه تحصیلی و دانشگاه: ابتدا باید برنامه تحصیلی و دانشگاهی را که می‌خواهید در آن تحصیل کنید، باتوجه‌به شرایط خود انتخاب کنید.
 2. جمع‌آوری مدارک: شما باید مدارک لازم را جمع‌آوری کنید. این مدارک شامل مدارک تحصیلی (مانند مدرک دیپلم یا کارشناسی)، مدارک زبان مانند گواهی آیلتس و رزومه و توصیه‌نامه و... است.
 3. ارزیابی مدارک: مدارک شما برای دانشگاه یا سفارت برای ارزیابی ارسال می‌شود. ممکن است ارزیابی مدارک شما ۱ تا ۲ ماه طول بکشد.
 4. اقدامات مالی: شما باید به کشور آرژانتین اثبات کنید که ازنظر مالی تامین هستید. باید صورت‌حساب گردش‌ بانکی خود را در قالب یک نامه ارائه دهید.
 5. درخواست پذیرش: پس از جمع‌آوری مدارک، شما باید درخواست خود را برای پذیرش در دانشگاه مدنظرتان ارسال کنید.
 6. پذیرش ویزا: پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی به سفارت یا کنسولگری کشور مقصد مراجعه کنید. درخواست ویزای تحصیلی به تکمیل فرم‌های ثبت‌نام و پرداخت هزینه‌های مربوطه مانند هزینه وقت‌گرفتن از سفارت و ارائه مدارک و شاید مصاحبه حضوری در سفارت یا کنسولگری نیاز دارد.

بورسیه تحصیلی در آرژانتین

آرژانتین بورسیه‌ تحصیلی مطلوبی به دانشجویان سراسر دنیا اعطا می‌کند. این بورسیه‌ها را دولت و دانشگاه‌ها یا سایر سازمان‌ها و مؤسسات به دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهند. بورسیه‌هایی که دانشگاه‌های آرژانتین درنظر می‌گیرند، بیشتر به دانشجویان بومی عرضه می‌شوند.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی معروف در آرژانتین بدین شرح‌اند:

 • بورسیه تحصیلی UCA برای شایستگی علمی – PRIUNES

بورسیه شایستگی علمی یا تحصیلی مستقیم روی شهریه شما اعمال می‌شود. این بورسیه را دانشگاه کاتولیک پاپی آرژانتین Pontifical Catholic University of Argentina به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد که باتوجه‌به شایستگی دانشجو بورسیه را اعمال می‌کند. میانگین شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۲۵۴ دلار و در مقطع کارشناسی ارشد ۸۴ دلار است.

بورسیه‌های تحصیلی شایستگی، هزینه‌های تحصیلی مانند شهریه و هزینه خوابگاه و کتاب‌های درسی و … را پوشش می‌دهند. ممکن است مبلغ بورسیه، مستقیم به حساب شما واریز شود و شما می‌توانید از مبلغ واریزشده برای سایر هزینه‌های خود استفاده کنید.

 • بورسیه مسابقه (competition scholarships) 

این بورسیه را دانشگاه پالرمو (Universidad de Palermo- UP) به دانشجویانی که احتیاج به دریافت بودجه برای ارائه پایان‌نامه مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا یا انجام پژوهش دارند، اعطا می‌کند. هزینه تحصیل در دانشگاه پالرمو در مقطع کارشناسی ۵هزار دلار و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ۷هزار دلار در سال است. این بورسیه حدود ۷۵درصد هزینه‌های تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهد. بورسیه مسابقه همه رشته‌های دانشگاه پالرمو را در بر می‌گیرد.

کار دانشجویی در حین تحصیل در آرژانتین

دولت آرژانتین این اجازه را به دانشجویان خود داده است که هنگام تحصیل وارد بازار کار شوند. دانشجویان می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته یعنی  پاره‌وقت کار کنند. یکی از شغل‌های پرطرفدار در این کشور تدریس است. تدریس مناسب دانشجویانی است که به زبان اسپانیایی تسلط دارند. آموزش در آرژانتین بسیار وسیع است و فرصت مناسبی برای کسب درآمد محسوب می‌شود. یکی دیگر از شغل‌های دانشجویی در آرژانتین کار تایپ و ترجمه است. ترجمه در این کشور یکی از شغل‌های پردرآمد به‌شمار می‌رود.

شرایط اقامت پس از اتمام تحصیل در آرژانتین

پس از اتمام تحصیل در آرژانتین، دانشجویان بین‌المللی برای گرفتن اقامت ازطریق یکی از گزینه‌های زیر می‌توانند اقدام ‌کنند.

شرایط اقامت پس از اتمام تحصیل در آرژانتین عبارت‌اند از:

 • تمدید ویزای دانشجویی

اگر دانشجویی بخواهد برای ادامه تحصیل در آرژانتین بماند، می‌تواند ویزای دانشجویی خود را تمدید کند. برای تمدید ویزا ممکن است به ارائه مدرک ازطرف دانشگاه یا موسسه آموزشی نیاز داشته باشید.

 • گرفتن ویزای کاری

 افرادی که پس از اتمام تحصیل خود در آرژانتین، قصد دارند که در این کشور کار کنند، می‌توانند برای درخواست ویزای کار اقدام کنند. این ویزا به شرط دریافت پیشنهاد کاری از یک شرکت یا کارفرمای آرژانتینی صادر می‌شود.

 • اقامت ازطریق ازدواج

در برخی موارد، افرادی که در آرژانتین تحصیل می‌کنند و پس از اتمام تحصیل، تمایل دارند در این کشور زندگی کنند، می‌توانند با فردی که تابعیت آرژانتین را دارد، ازدواج کنند. برای دریافت این نوع اقامت باید سند ازدواجتان را ارائه دهید.

بهترین رشته ها برای تحصیل در آرژانتین

انتخاب بهترین رشته برای تحصیل در آرژانتین به علایق و استعدادها و هدف شخصی شما بستگی دارد. براساس سیستم آموزشی آرژانتین رشته‌های مهندسی و علوم پزشکی بیشترین تعداد داوطلب را در میان رشته‌های دیگر دارند.

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در آرژانتین عبارت‌اند از:

 • مهندسی و فناوری

این رشته شامل مهندسی برق و مکانیک و صنایع و عمران و نفت و گاز و مهندسی کامپیوتر هستند. دانشگاه‌های آرژانتین در این رشته‌ها سطح علمی و امکانات خوبی برای دانشجویان فراهم می‌کنند و شما می‌توانید برای تحصیل در این رشته‌ها اقدام کنید.

 • علوم پزشکی و بهداشت عمومی

 رشته‌های پزشکی و پرستاری و دندان‌پزشکی و بهداشت عمومی در آرژانتین بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. شما می‌توانید در این رشته‌ها در دانشگاه‌های بوینوس آیرس و لاپلاتا تحصیل کنید.

 • رشته‌های علوم انسانی و هنر

 رشته‌های علوم اجتماعی و روان‌شناسی و اقتصاد و مدیریت و جامعه‌شناسی جذابیت زیادی برای دانشجویان دارند.

شما می‌توانید در رشته‌های علوم طبیعی و علوم اجتماعی و مدیریت و حقوق و مطالعات حقوقی در مقطع‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا رزومه خود را به دانشگاه مدنظرتان ارسال کنید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در آرژانتین

آرژانتین دانشگاه ‌های معتبر بسیاری در سطح ملی و بین‌المللی دارد. انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در آرژانتین به رشته مورد علاقه شما و هدفتان و معیارهای دیگرتان بستگی دارد. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در آرژانتین که درادامه معرفی می‌کنیم، براساس رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۴ انتخاب شده‌اند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در آرژانین به‌شرح زیر هستند:

دانشگاه بوینوس آیرس University of Buenos Aires - UBA

UBA یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آمریکای لاتین محسوب می‌شود. این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی باکیفیت مطلوب به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه تکنولوژی بوینوس آیرس، دانشگاه خصوصی است. شهریه این دانشگاه در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود هزار دلار در سال تعیین شده است.

این دانشگاه در رشته‌های مهندسی صنعتی مدیریت سیستم‌ها و برق و معماری و شیمی سطح علمی مورد تایید دارد و بهترین فضای آزمایشگاهی را دراختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دانشگاه بوینوس آیرس بهترین امکانات تحصیلی را برای دانشجویان فراهم می‌کند و رشته‌های متنوع را به دانشجویان عرضه می‌کند. دانشگاه بوینوس آیرس در رده‌بندی‌های جهانی QS در سال ۲۰۲۴، رتبه اول در آرژانتین را به خود اختصاص داده است.

جدول اطلاعات کلی دانشگاه بوینوس آیرس

نام دانشگاهدانشگاه بوینوس آیرس University of Buenos Aires - UBA
سال تاسیس۱۸۲۱ میلادی
رتبه QS۹۵
نوع دانشگاهغیرانتفاعی
شهریه هزار دلار در سال

دانشگاه کاتولیک پاپی آرژانتین Pontifical Catholic University of Argentina - UCA

در دانشگاه کاتولیک پاپی آرژانتین، بیش از ۵۰ دوره حرفه‌ای در مقطع لیسانس و ۱۸۰ رشته تخصصی متنوع در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. این دانشگاه، بین دانشگاه های آرژانتین در رده‌بندی‌های جهانی QS در سال ۲۰۲۴، در جایگاه رتبه دوم قرار گرفته است. شهریه‌های دانشگاه کاتولیک پاپی آرژانتین باتوجه‌به رشته و مقطع تحصیلی متغیر است.

جدول اطلاعات کلی دانشگاه کاتولیک پاپی آرژانتین

نام دانشگاهدانشگاه کاتولیک پاپی آرژانتین Pontifical Catholic University of Argentina - UCA
سال تاسیس۱۹۵۸ میلادی
رتبه QS۳۲۳
نوع دانشگاهخصوصی
شهریه۵هزار دلار در سال

دانشگاه پالرمو Universidad de Palermo- UP

دانشگاه پالرمو یکی از برترین دانشگاه ‌های خصوصی آرژانتین، در کلان‌شهر بوینوس آیرس واقع شده است. دانشگاه پالرمو جزو ۵ دانشگاه برتر آرژانتین محسوب می‌شود. براساس رتبه‌بندی جهانی QS رتبه سوم در کشور آرژانتین را کسب کرده است. شما می‌توانید در رشته‌های حقوق و طراحی و ارتباطات مهندسی و بازرگانی و علوم اجتماعی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

جدول اطلاعات کلی دانشگاه پالرمو

نام دانشگاهدانشگاه پالرمو Universidad de Palermo- UP
سال تاسیس۱۸۰۶ میلادی
رتبه QS۳۹۰
نوع دانشگاهخصوصی
شهریه۵هزار تا ۷هزار دلار

دانشگاه ناسیونال دلا پلاتا National University of La Plata - UNLP

یکی از دانشگاه‌ های مهم و تاریخی آرژانتین به‌شمار می‌رود و برنامه‌های تحصیلی متنوع و گوناگونی را ارائه می‌دهد. این دانشگاه در تمامی گرایش‌های هنر دانشجو می‌پذیرد. دانشگاه ناسیونال دلا پلاتا برای رشته‌های مربوط به علوم هوا و فضا و دندان‌پزشکی شهریه می‌گیرد. در این دانشگاه گرایش‌های مختلف مهندسی به دانشجویان عرضه می‌شود. این دانشگاه در رده‌بندی‌های جهانی QS در سال 2024، در جایگاه رتبه چهارم قرار گرفته است.

جدول اطلاعات کلی دانشگاه ناسیونال دلا پلاتا

نام دانشگاهدانشگاه ناسیونال دلا پلاتا National University of La Plata - UNLP
سال تاسیس۱۸۹۷ میلادی
رتبه QS۵۴۰
نوع دانشگاهدولتی
شهریه هزار دلار در سال

فرم مشاوره تحصیل در آرژانتین

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

هزینه تحصیل در آرژانتین چقدر است؟

هزینه تحصیل در آرژانتین باتوجه‌به نوع دانشگاهتان متغیر است. به‌طورکلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی بین ۳هزار تا ۲۰هزار دلار در سال تخمین زده می‌شود. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی رایگان است.

آیا آرژانتین کشور مناسبی برای تحصیل است؟

آرژانتین یکی از کشورهایی است که برای تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی گزینه مطلوبی محسوب می‌شود و دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند.

برای تحصیل در آرژانتین به چه مدرک زبانی نیاز دارم؟

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های آرژانتین باید مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ داشته باشند و آن را به دانشگاه ارائه دهند. در بعضی موارد ارائه مدرک زبان اسپانیایی کافی است.

آیا بعد از تمام شدن دوره تحصیلی در آرژانتین می‌توان اقامت این کشور را گرفت؟

بعد از تمام‌شدن دوارن تحصیلی‌تان شما می‌توانید ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید یا ازطریق ویزای همراه، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

آیا هنگام تحصیل در آرژانتین می‌توانم در این کشور کار کنم؟

بله، این کشور شرایطی را برای دانشجویان فراهم کرده است که هم‌زمان با تحصیل می‌توانند وارد بازار کار شوند. دانشجویان می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت کار کنند.

شرایط سنی برای تحصیل در آرژانتین چیست؟

محدودیت سنی برای تحصیل در مقطع دانشگاهی حداقل ۱۸ سال است و باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید.

آیا حین تحصیل در آرژانتین می‌ توانم خانواده خود را به این کشور بیاورم؟

بله، در کشور آرژانتین باتوجه‌به نوع ویزا امکان ورود خانواده یا همسر وجود دارد.

آیا می‌توانم بدون مدرک زبان برای تحصیل در آرژانتین اقدام کنم؟

شما باید حداقل ۱ مدرک زبان به دانشگاه ارائه دهید. اگر می‌خواهید به زبان اسپانیایی تحصیل کنید، باید مدرک CELU را به دانشگاه عرضه کنید. برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ داشته باشید.

آیا می‌‌توانم از دانشگاه های آرژانتین بورسیه تحصیلی بگیرم؟

بله، با معدل بالا یا داشتن یک رزومه تحصیلی مطلوب می‌توانید از دانشگاه‌های معتبر آرژانتین بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در آرژانتین چقدر طول می‌کشد؟

تحصیل در مقطع کارشناسی در آرژانتین ۴ سال زمان می‌برد.

آیا امکان تحصیل رایگان در آرژانتین وجود دارد؟

بله، امکان تحصیل رایگان در آرژانتین وجود دارد. برای تحصیل رایگان در این کشور باید ازنظر علمی تایید شوید. همچنین، می‌توانید با داشتن مدرک زبان اسپانیایی در سطح 2B تا 2C رایگان تحصیل کنید.

تحصیل در آرژانتین به چه زبان‌هایی امکان پذیر است؟

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی و تحصیل در مقطع‌های کارشناسی ارشد و دکترا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان اسپانیایی امکان‌پذیر است.