کیفیت سیستم آموزشی کره جنوبی در مدارس و دانشگاه‌های عمومی و خصوصی تفاوت چندانی ندارد و این بهترین دلیل برای افزایش تقاضا جهت تحصیل در کره جنوبی است. یکی‌ دیگر از مزایای تحصیل در این کشور آموزش به زبان انگلیسی است.

کره جنوبی یکی از ده کشور برتر جهان در حوزه‌ آموزش و فناوری است و نیمی از مردم این کشور مدارک تحصیلی بالایی دارند. در سال‌های اخیر تقاضای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی در سراسر دنیا افزایش یافته است. شرایط ساده برای دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی، هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، موجب شده افراد زیادی به تحصیل در این کشور علاقه‌مند شوند. کره جنوبی در سال‌های اخیر رشد چشمگیری در دستاوردهای علمی داشته و دانشجویان بین‌المللی که به مهارت‌های آزمایشگاهی و پژوهشی علاقه دارند دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های برتر این کشور نیز توانسته‌اند جایگاه خود را در رنکینگ جهانی بالا ببرند و به اعتبار علمی این کشور بیفزایند.

دلایل و مزایای تحصیل در کره جنوبی

از مهم‌ترین دلایل و مزایای تحصیل در کره جنوبی می‌توان به هزینه‌های زندگی و تحصیلی مقرون‌به‌صرفه در این کشور، نسبت‌ به سایر کشورهای توسعه‌یافته اشاره کرد. تحصیل در دانشگاه به‌طور کلی گران است اما شهریه دانشگاه‌های کره بسیار مقرون‌به‌صرفه‌اند و تحصیل در این کشور هزینه اضافی و قابل توجهی را به دانشجویان تحمیل نمی‌کند. همچنین متناسب با هر بودجه‌ای می‌توان از پس هزینه‌های زندگی در کره جنوبی برآمد.

دلیل دیگر محبوبیت تحصیل در کره جنوبی این است که بسیاری از دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. همچنین در کره از دانشجویان بین‌المللی به‌خوبی استقبال می‌شود و آن‌ها از حمایت زیادی برای رسیدن به موفقیت برخوردار خواهند شد.

کره به‌علت ارتباطات خوبی که با کشورهای همسایه دارد یک کشور امن و مطمئن برای سفر و اقامت محسوب می‌شود. همچنین سطح جرم و جنایت در این کشور پایین است. سفر به چین، ژاپن و بقیه کشورهای آسیایی در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات سال، تجربه زندگی و تحصیل در کره را هیجان‌انگیزتر می‌کند.

سیاست باثبات این کشور باعث شده که با وجود تنش‌های مداوم آن با کره شمالی، کمتر کسی از کره‌ای‌ها نگران امنیت باشد. غذای مشهور کیمچی، باربیکیوی کره‌ای و فرهنگ پاپ این کشور از دلایل دیگری هستند که بسیاری از افراد را به مهاجرت و تجربه زندگی در این کشور ترغیب می‌کنند.

به‌طور کلی تحصیل در کشور مدرن کره، به‌دلیل تحولات اقتصادی و سیاسی چشم‌گیر، کیفیت خوب آموزش و استاندارد بالای مراقبت‌های بهداشتی در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

تحصیل در کره جنوبی

شرایط تحصیل در کره جنوبی

شرایط تحصیل در کره جنوبی، همچون شرایط تحصیل در سایر کشورهای توسعه‌یافته است. داشتن ویزا، تمکن مالی، تسلط به زبان انگلیسی و شرط سنی از مهم‌ترین این شرایط هستند.

داشتن ویزای تحصیلی

از اولین شرایط عمومی تحصیل در کره جنوبی اخذ ویزای کره است که در اولویت قرار دارد. پس از آن تکمیل فرم‌های مربوط به درخواست پذیرش و ارسال مدارک هویتی مورد نیاز، از شروط پذیرش در دانشگاه‌های کره هستند.

تمکن مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کره بسته به اینکه دانشگاه دولتی یا خصوصی باشد تفاوت دارد، اما شاخصه کره جنوبی این است که این تفاوت قیمت چندان چشمگیر نیست. علاوه بر هزینه تحصیل در کره جنوبی، باید به حداقل هزینه‌های زندگی مانند خوراک، پوشاک و مسکن نیز توجه شود و دانشجو باید بتواند ثابت کند که از تمکن مالی کافی برای پرداخت این هزینه‌ها برخوردار است.

مدرک زبان

یکی دیگر از شرایط برای درخواست تحصیل در کره جنوبی، مدرک زبان انگلیسی است که عمدتاً مدارک مورد قبول دانشگاه‌های کره جنوبی عبارت‌اند از: PTE آکادمیک، تافل، آیلتس و به‌طور کلی آزمون‌هایی با نمره قبولی سطح پیشرفته C1 یا C2. در دانشگاه‌هایی که آموزش به زبان کره‌ای ارائه می‌شود مدرک زبان کره‌ای سطح TOPIK 3 مورد نیاز است.

شرایط سنی برای تحصیل در کره جنوبی

شرایط سنی تحصیل در کره جنوبی از موارد قابل توجه برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور است. به‌طور کلی برای تحصیل در دانشگاه حداقل ۱۸ سال سن الزامی است. کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید حداکثر ۲۵ سال و کسانی که قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد را دارند باید حداکثر ۴۰ سال داشته باشند. همچنین شرط سنی مقطع دکترا حداکثر ۴۵ سال است، هرچند در برخی رشته‌ها هیچ محدودیت سنی‌ای وجود ندارد.

سایر شرایط برای تحصیل در کره جنوبی در جدول زیر آمده است:

مقطع تحصیلی در کره جنوبی شهریه سالانهنوع بورسیهسن پذیرشطول دورهزمان پذیرش
مدرسه۱۲ هزار تا ۳۵ هزار دلاربورسیه‌های تحصیلی زیر ۱۸سال۶ تا ۱۸ سال۱۲ سالشروع ترم تحصیلی در ماه مارس
کارشناسی۱۶۰۰ تا ۱۰ هزار و ۸۰۰ دلاربورسیه جهانی کره جنوبی۱۸ تا ۲۵ سال۴ تا ۶ سالسپتامبر الی نوامبر، می الی ژوئن
کارشناسی ارشد۱۱۰۰ دلار تا ۲۰ هزار و ۹۰۰ دلاربورسیه جهانی کره جنوبیحداکثر ۴۰ سال۱ تا ۳ سالسپتامبر الی نوامبر، می الی ژوئن
دکترا۱۱۰۰ دلار تا ۲۰ هزار و ۹۰۰ دلاربورسیه جهانی کره جنوبیحداکثر ۴۵ سال۳ سال یا بیشترسپتامبر الی نوامبر، می الی ژوئن

مقاطع تحصیلی در کره جنوبی

مقاطع تحصیلی در کره جنوبی شبیه سیستم آموزشی ایران است و دانش‌آموزان قبل‌ از ورود‌ به دانشگاه باید ۱۲ سال تحصیلی را بگذرانند. تحصیل اجباری کودکان از سن ۶ سالگی شروع می‌شود. دانش‌آموزان تا ۱۲ سالگی در مقطع ابتدایی درس می‌خوانند و پس‌ از این دوره باید وارد مقطع متوسطه و سپس دبیرستان شوند. در پایه دبیرستان مانند ایران، محصلان‌ می‌توانند از میان دو دوره حرفه‌ای و علمی یکی را انتخاب کنند و سپس با گذراندن آزمون‌های مربوطه وارد مقاطع دانشگاهی شوند.

دانشجوهای خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کره را دارند، بعد از تمام شدن دوره دبیرستان باید در آزمون مهارت علمی دانشگاه یا CSAT شرکت کنند. آزمون CSAT هشت ساعت است و متقاضیان در زمینه‌های تاریخ کره، ریاضی، زبان کره‌ای، انگلیسی و سایر موضوعات ارزیابی می‌شوند. افرادی که مدرک دیپلم دبیرستان خود را از کشور دیگری اخذ کرده‌اند و قصد ادامه تحصیل در کره جنوبی را دارند، باید در محدوده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال باشند و از‌ طریق آزمون‌هایی در سطح کالج‌های این کشور پذیرفته شوند.

به‌طور کلی در کره جنوبی امکان تحصیل خارجی‌ها در مدارس، مقطع فوق‌ دیپلم (کاردانی)، لیسانس (کارشناسی)، فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) و دکترا (PHD) وجود دارد. هریک از این مقاطع شرایط و مراحل ویژه‌ای دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

تحصیل در مدارس کره جنوبی

آغاز تحصیل در مدارس کره جنوبی از ۶ سالگی است و آموزش پیش از دانشگاه ۱۲ سال طول می‌کشد؛ دوره ۶ ساله ابتدایی، دوره سه ساله متوسطه و دوره سه ساله دبیرستان. کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کره را دارند حتماً باید ۱۲ سال تحصیلی را پشت سر گذاشته باشند.

دانش‌آموزان در مدارس کره جنوبی از کلاس سوم ابتدایی آموزش زبان انگلیسی را شروع می‌کنند. در نتیجه کودکان به‌مرور در فضایی آرام و از طریق مکالمه، زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند.

سیستم آموزشی کره از دوران ابتدایی بسیار سخت‌گیر است تا دانش‌آموزانی کارآمد را برای مشاغل آینده تربیت کند. از آنجایی که آموزش در مدارس دولتی به زبان کره‌‌ای است، مهاجرانی که قصد دارند فرزندانشان‌ دوران ابتدایی را در مدارس دولتی بگذرانند باید تا حدودی به زبان کره‌ای تسلط داشته باشند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی کره کاملا رایگان است. در عین‌ حال هزینه مدارس خصوصی بسته به مدرسه و سن فرزند سالانه بین ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۳۵ هزار و ۳۰۰ دلار متغیر است.

مدارک و شرایط پذیرش برای ثبت‌نام در مدارس کره جنوبی متفاوت است، ولی به‌طور‌ کلی مدارک زیر برای پذیرش در مدارس کره مورد نیاز است:

 • پاسپورت کودک و کارت اقامت (ARC)
 • پاسپورت یکی از والدین و ARC
 • سوابق واکسیناسیون کودک
 • ریز نمرات و کارنامه مدارس قبلی
 • انگیزه‌نامه
 • گواهی‌نامه تمکن مالی برای هزینه‌های مربوطه (شهریه، مسکن و مخارج زندگی)

مدارس بین‌المللی چادویک، یونگ‌سان و جیونگی‌سون از مشهورترین مدارس بین‌المللی در کره جنوبی هستند.

تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی

با توجه‌ به اینکه دانشگاه‌های کره جنوبی در لیست بهترین دانشگاه‌ها از لحاظ سطح علمی قرار دارند و کره لقب کشوری تحصیل‌کرده را به خود اختصاص داده‌ است، دانشجویان بین‌المللی زیادی مشتاق‌ به تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کره جنوبی هستند.

تحصیل در این مقطع بین چهار تا شش سال طول می‌کشد. برای ورود به مقطع کارشناسی آزمون توانایی کالج اسکولاستیک برگزار می‌شود. دانشجو باید در این آزمون نمره قابل‌ قبولی را در مهارت‌های زبان کره‌ای، زبان انگلیسی، علوم اجتماعی و طبیعی و سایر‌ موارد، کسب کند.

دانشجویان مقطع کارشناسی امکان تحصیل در کلیه رشته‌های نظری و عملی مانند پزشکی، مهندسی و هنر را در بهترین دانشگاه‌های کره خواهند داشت. همچنین تسلط به زبان انگلیسی با حداقل نمره ۶٫۵ آیلتس یا معادل آن در تافل برای تأیید پذیرش در دانشگاه‌های کشور کره الزامی است. به‌علاوه در دانشگاه‌هایی که آموزش به زبان کره‌ای ارائه می‌شود مدرک زبان کره‌ای سطح TOPIK 3 مورد نیاز است.

دولت کره مدارک و شرایط تحصیل در کره جنوبی را به‌صورت زیر اعلام کرده است:

 • رزومه
 • بیانیه شخصی
 • فرم درخواست
 • عکس پاسپورت
 • نداشتن سوءپیشینه
 • دیپلم فارغ‌التحصیلی
 • سوابق ایمن‌سازی پزشکی
 • گذرنامه و مدارک شناسایی
 • مدرک زبان انگلیسی یا کره‌ای
 • توصیه‌نامه از مشاور تحصیلی
 • پورتفولیو (برای دانشجویان هنر)
 • مسلط‌ بودن به زبان پایه کره‌ای
 • دیپلم دبیرستان به‌همراه ریز نمرات
 • صورت‌حساب بانکی یا مدارک اثبات حمایت مالی

ثبت‌نام در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کره دو بار در سال انجام می‌شود. ترم بهار از ماه جولای تا ماه اکتبر ادامه دارد که در ماه فوریه ثبت‌نام نهایی دانشجو تأیید می‌شود. ترم پاییز نیز از ماه مارس شروع می‌شود و تا ماه‌های می و ژوئن، برای پذیرش ادامه دارد که ثبت‌نام نهایی این ترم در ماه آگوست انجام می‌شود.

مؤسسه عالی علم و فناوری پیشرفته کره، دانشگاه ملی‌ سئول، دانشگاه کره، دانشگاه علم و فناوری پوهانگ، دانشگاه سونگ‌کیون‌کوان و دانشگاه هانیانگ از بهترین دانشگاه‌های کره جنوبی در مقطع کارشناسی هستند. امکان تحصیل رایگان در کره جنوبی در مقطع کارشناسی وجود ندارد؛ ولی در بعضی از دانشگاه‌های کره مانند دانشگاه ملی سئول، بورسیه‌های قبل‌ از پذیرش و حین تحصیل ارائه می‌شود.

تحصیل در مقطع دکترا در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد

معمولا تعداد متقاضیان مهاجر برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به سایر مقاطع بیشترند. کره جنوبی یکی از کشورهایی است که متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارد و این کشور نیز استقبال خوبی از این افراد می‌کند. در واقع کشور کره سعی بر این‌ دارد که دانشجوهای‌ نخبه و برتر را از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه‌های خود پذیرش کند. این ایده در پیشرفت علمی و رشد هر کشوری تأثیر قابل توجهی خواهد گذاشت.

مدت‌زمان لازم برای طی‌ کردن دوره کارشناسی ارشد در کره یک الی سه سال است. برای شرکت در آزمون‌های ورودی هرکدام از دانشگاه‌ها، تسلط به زبان انگلیسی در اولویت است؛ زیرا آموزش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کره جنوبی، به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. حداقل نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس برای پذیرفته‌ شدن در این مقطع کافی است.

دانشگاه‌‌های سانگ کیو وان، سیجونگ، سوگانگ، دانشگاه ملی سئول و یانسه از دانشگاه‌های معروف کره جنوبی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند. امکان تحصیل رایگان در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد ولی می‌توانید با اخذ بورسیه تحصیلی کره جنوبی هزینه‌های تحصیل خود را تا حدودی کاهش دهید.

مدارک لازم برای پذیرش و ثبت‌نام در مقطع کارشناسی ارشد:

 • تمام مدارک مورد‌ نیاز کارشناسی
 • ریز نمرات لیسانس
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • شرکت در مصاحبه
 • ارائه‌ طرح‌های مطالعاتی و انگیزه‌نامه
 • فتوکپی پاسپورت متقاضی
 • فتوکپی کارت اقامت (ARC)
 • فتوکپی گذرنامه والدین
 • گواهی ملیت والدین
 • مدرک مهارت زبان
 • گواهی تمکن مالی (میزان آن به رشته درخواستی بستگی دارد.)
 • رزومه مهارت‌های پژوهشی
 • پورتفولیو (نمونه‌کار برای رشته‌های هنری)
 • پرداخت هزینه درخواست پذیرش ( از ۹۲٫۳۲ الی ۱۰۰ دلار)

تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکترا

اکثر دانشجویان بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشد در کره جنوبی، تمایل دارند در مقطع دکترا هم ادامه تحصیل دهند. لازمه پذیرش در دانشگاه‌های کره جنوبی در مقطع دکتری داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌ مورد نظر است. البته در برخی دانشگاه‌ها پذیرش در مقطع دکترا شرایط پیچیده و خاصی دارد.

توصیه می‌شود برای اخذ پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه‌های کره با چند استاد راهنما مشورت کنید و با دقت روی نوشتن پروپوزال تمرکز کنید. استادان راهنما می‌توانند در پذیرش افراد متقاضی نقش قابل‌ توجهی داشته باشند و نکات مهمی را گوشزد کنند. داشتن سوپروایزر در این مرحله از تحصیلات دانشگاهی، لازم و ضروری است.

از شرایط مهم برای پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه‌های کره داشتن معدل کتبی بالای ۱۷، ارائه تحقیقات پژوهشی و مقالات ISI، مدرک زبان انگلیسی با نمره ۷ یا مدرک زبان کره‌ای با نمره C1 و مهم‌تر از همه قبولی در آزمون‌ ورودی دانشگاه هستند. دانشگاه‌های میزبان دانشجویان دکترا در کره جنوبی سالانه دو بار پذیرش دانشجو دارند و در هر بازه زمانی باید مدارک زیر را تحویل دهید و برای ثبت‌نام اقدام کنید:

 • تمامی مدارک مربوط به کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • مدرک کارشناسی ارشد
 • ریز نمرات کارشناسی ارشد
 • پایان‌نامه‌ کارشناسی ارشد
 • هرگونه اسناد درخواستی دیگر
 • توصیه‌نامه از اساتید مقطع قبلی
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه علمی
 • پروپوزال
 • مدرک زبان

تحصیل در مقطع دکتری در کره جنوبی بسته به توانایی و تعداد واحدهای انتخابی‌ در هر ترم، بین سه الی پنج سال طول می‌کشد.

هزینه تحصیل در کره جنوبی

یکی‌ از مزیت‌های تحصیل در کره جنوبی این است که شهریه برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی تا حدودی یکسان است. در واقع این بخشی از طرح ملی این کشور برای جذب دانشجویان بین‌المللی به حساب می‌آید. این هزینه‌ها بسته به رشته و دانشگاه متفاوت خواهد بود. برای محاسبه هزینه کل، به‌ خاطر داشته باشید که در هر سال تحصیلی دو ترم وجود دارد و برنامه‌های کارشناسی کره جنوبی معمولاً چهار سال (یا شش سال برای رشته‌هابی مانند پزشکی و دندانپزشکی) طول می‌کشد.

بورسیه‌های تحصیلی کره برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های خصوصی نیز ارائه می‌شود که بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهند. علاوه‌‌ بر این، تعدادی بورسیه دولتی نیز وجود دارد که ممکن است هزینه‌های پرواز و زندگی را نیز پوشش دهند. یکی از این برنامه‌های دولتی بورسیه جهانی کره (GKS) است. مقررات‌زدایی اخیر دولت کره در مورد بورسیه‌ها، خوابگاه‌ها، مشاغل پاره‌وقت و اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی، با هدف تسهیل تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی، با کاهش پوشش هزینه‌ها و همچنین اقامت و جست‌وجوی کار در این کشور پس از فارغ‌التحصیلی، در مدیریت هزینه‌ها خیلی تأثیرگذار بوده است.

اکثر دانشگاه‌ها وعده‌های غذایی مقرون‌به‌صرفه‌تری را در محوطه دانشگاه ارائه می‌دهند که اگر از این مزیت استفاده کنید احتمالاً فقط حدود ۲۶۰ دلار در ماه برای غذا هزینه خواهید کرد. در سئول (گران‌ترین شهر کره جنوبی)، بلیت یک‌طرفه حمل‌ونقل عمومی حدود یک دلار هزینه دارد، یا در عوض، گذرنامه ماهانه ۵۰ دلار است. پس از گذراندن ۶ ماه (یک ترم) از تحصیلات خود، واجد شرایط درخواست کار پاره‌وقت خواهید بود و می‌توانید تا ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و به‌صورت تمام‌وقت در تعطیلات ترم کار کنید. ولی باید ویزای دانشجویی و توصیه‌نامه از دانشگاهتان را به کارفرمای خود ارائه دهید.

هزینه‌های تحصیل در کره جنوبی

کارشناسی۱۶۰۰ دلار تا ۱۰ هزار و ۸۰۰ دلار (در هر ترم)
کارشناسی ارشد۱۱۰۰ دلار تا ۲۰ هزار و ۹۰۰ دلار (در هر ترم)
 دکترا۱۱۰۰ دلار تا ۲۵ هزار دلار (در هر ترم)
محل اقامت خوابگاه: ۶۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار

 پانسیون: ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار

 آپارتمان‌های اجاره‌ای: ۳۰۰ دلار

(این هزینه بر اساس شهر محل زندگی می‌تواند بیشتر شود.)

هزینه‌های دیگر۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار

شامل حمل‌و‌نقل، غذا، بیمه پزشکی، اینترنت، لوازم‌التحریر و موارد دیگر که بسته به شهر می‌تواند متفاوت باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در کره جنوبی

یکی‌ از مدارک لازم برای تحصیل در کره جنوبی، مدارک مربوط به تمکن مالی برای پراخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور است. فرد متقاضی باید صورت‌حساب بانکی را که به نام خود یا یکی از اعضای خانواده او است، ارسال کند. این صورت‌حساب باید حداقل ۲۰ هزار دلار موجودی داشته باشد. این مدرک تأیید می‌کند که فرد متقاضی تحصیل قادر به پرداخت شهریه و هزینه‌های مربوط به زندگی در کره جنوبی خواهد بود. علاوه‌ بر این، هزینه درخواست تحصیل در دانشگاه‌های کره را که حدود ۲۰ الی ۲۰۰ دلار می‌شود، باید پرداخت کرد.

سایر مدارک لازم برای تحصیل در کره جنوبی شامل موارد زیر است:

 • مدارک هویتی شامل شناسنامه، کارت ملی
 • معرفی‌نامه از معلم یا اساتید قبلی
 • مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان
 • کپی از کارت ثبت‌نام خارجی
 • چند کپی از گذرنامه متقاضی
 • گواهی نداشتن سوءپیشینه
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • دو قطعه عکس
 • گواهی سلامت

هنگامی که برای تحصیل در کره جنوبی درخواست می‌دهید، باید این مدارک را ارائه کنید:

مقطع کارشناسی:

 • گذرنامه
 • عکس پاسپورت
 • دیپلم فارغ‌التحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی یا کره‌ای
 • بیانیه شخصی
 • صورت‌حساب بانکی یا استشهادیه حمایت‌ مالی
 • توصیه‌نامه
 • رزومه
 • فرم‌ درخواست
 • گذرنامه یا مدارک‌ شناسایی والدین

کارشناسی ارشد:

 • تمامی موارد ذکرشده در مقطع کارشناسی
 • مدرک لیسانس
 • ریز نمرات لیسانس
 • سابقه کار و پژوهش (در صورت نیاز)

دکتری:

 • تمامی موارد فوق
 • مدرک کارشناسی ارشد
 • ریز نمرات کارشناسی ارشد
 • پایان‌نامه‌ کارشناسی ارشد
 • سابقه کار و پژوهش

ادامه تحصیل در کره جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی از مدارک مهم برای تحصیل در کره جنوبی است که شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به آن نیاز دارید. ویزای تحصیلی کره جنوبی ویزای D-۲ است که می‌توانید آن را از سفارت یا کنسولگری کره جنوبی در کشور خود دریافت کنید. معمولا برای دریافت این نوع ویزا، باید مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی یا کره‌ای، گذرنامه، فرم درخواست تکمیل‌شده، گواهی آخرین سوابق تحصیلی، تأییدیه قبولی در دانشگاه کره جنوبی و مدرک کافی برای تمکن مالی را ارائه دهید. هزینه درخواست ویزای D-۲ حدود ۵۰ دلار (برای یک بار ورود) یا ۸۰ دلار (برای ورود مجدد) است. ویزای تحصیلی کره جنوبی به شما امکان اقامت در این کشور را تا چهار سال می‌دهد. در زمینه اشتغال، اکثر کسانی که ویزای D-۲ را دارند، می‌توانند کار نیمه‌وقت انجام دهند.

دانشجویان رشته‌های مهندسی می‌توانند برای ویزای D-۲-۷ درخواست دهند که به دانشجویان بین‌المللی دعوت‌شده از سوی دولت این اجازه را می‌دهد که پس از فارغ‌التحصیلی و یافتن کار در کره جنوبی بمانند.

شما همچنین باید از خدمات بیمه سلامت ملی (NHIS)، بیمه درمانی بخرید که به شما حق دسترسی به درمان در تمام بیمارستان‌های کشور را می‌دهد و هزینه‌ آن ماهانه حدود ۲۰ دلار است.

ویزای همراه تحصیلی در کره جنوبی

ویزای همراه تحصیلی در کره جنوبی به دانشجویان متاهل اجازه می‌دهد خانواده خود را در کره همراه داشته باشند. این ویزا برای همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال صادر می‌شود. نام این ویزا در کره جنوبی ویزای F۳-۱ است که عمدتا دانشجویان دکتری امکان درخواست آن را دارند. با وجود این ویزا فرزندان دانشجوی مهاجر امکان تحصیل در این کشور را خواهند داشت، ولی امکان کار کردن برای همسر و فرزندان متقاضی وجود ندارد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای همراه شامل موارد زیر است:

 • مدارک هویتی متقاضی
 • گواهی درخواست صدور ویزا
 • گذرنامه
 • یک عکس رنگی (۳٫۵ × ۴٫۵)
 • مدارک اثبات‌کننده روابط خانوادگی (گواهی ازدواج، شناسنامه و کارت اقامت)
 • مدارک اثبات‌کننده توانایی مالی (مانند مدرک اشتغال توسط دعوت‌کننده و گواهی پرداخت مالیات)

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در کره جنوبی

۱. برای اخذ پذیرش تحصیلی در کره جنوبی اولین اقدام این است که متناسب با علاقه و توانمندی‌های خود رشته‌ای را انتخاب کنید. پس از آن باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • یکی از دانشگاه‌های کره جنوبی را برای درخواست پیدا کنید.
 • برای شروع می‌توانید به دانشگاه‌هایی که در این مطلب به‌عنوان دانشگاه‌های برتر کره جنوبی معرفی شدند رجوع کنید.
 • مطمئن شوید که کجا و چگونه باید درخواست دانشگاه خود را ارسال کنید.
 • بسیاری از دانشگاه‌های کره جنوبی به دانشجویان اجازه می‌دهند تا درخواست‌های خود را به‌صورت آنلاین تکمیل کنند. از آنجایی که هیچ سیستم متمرکزی وجود ندارد، باید وب‌سایت هر مؤسسه را بررسی و فرم درخواست را پیدا کنید.
 • شرایط ورود به دانشگاه را برآورده کنید.

۲. در حالی که شرایط پذیرش از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، در اینجا برخی از پیش‌نیازهای رایج و شرایط تحصیل در کره جنوبی را ذکر می‌کنیم:

 • فرم درخواست ارسال‌شده
 • مدرک پرداخت هزینه درخواست (در صورت وجود)
 • دیپلم دبیرستان (برای درخواست لیسانس)
 • مدرک لیسانس (برای درخواست در مقطع کارشناسی ارشد)
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
 • اثبات منابع مالی (برای زندگی و تحصیل در آنجا)
 • رونوشت سوابق
 • عکس مناسب پاسپورت
 • کپی پاسپورت معتبر یا شناسنامه شخصی
 • دعوت‌نامه
 • توصیه‌نامه‌ها
 • بیانیه شخصی
 • مصاحبه (آنلاین)

۳. البته همه دانشگاه‌های کره جنوبی از این معیارها برای ارزیابی شایستگی شما استفاده نمی‌کنند. مثلا برخی انتخاب می‌کنند که مصاحبه‌ آنلاین انجام دهند یا از دانشجویان بخواهند که در آزمون‌های خاص دانشگاه شرکت کرده و پذیرفته شوند.

۴. در مورد مدارک مورد نیاز زبان اطلاعات کسب کنید.

کسانی که به‌اندازه کافی بر زبان کره‌ای مسلط هستند تا در دانشگاه‌هایی که به این زبان تدریس می‌کنند، درس بخوانند، باید آزمون رسمی مهارت در زبان کره‌ای (TOPIK) را بگذرانند. با این حال، اکثر دانشجویان بین‌المللی برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند که باید مدارک آن را نیز ارسال کنند:

 • نمرات آیلتس آکادمیک
 • نمرات تافل iBT

۵. قبل از پایان مهلت پذیرش، درخواست دهید.

در اکثر دانشگاه‌های کره جنوبی، دو دوره پذیرش وجود دارد:

 • سپتامبر-نوامبر: برای ترم بهار
 • می-ژوئن: برای ترم پاییز و زمستان

از‌ آنجایی که مهلت درخواست می‌تواند سالانه تغییر کند، توصیه می‌کنیم قبل از شروع درخواست، تاریخ‌های خاص را دوباره بررسی کنید. همچنین، به خاطر داشته باشید که مراحل اخذ ویزا مدتی طول می‌کشد، بنابراین این زمان را هم در برنامه‌ریزی خود لحاظ کنید.

۶. مراحل نهایی پس از دریافت نامه پذیرش شما

 • پس‌ از دریافت نامه پذیرش‌ دانشگاه، ثبت‌نام خود را تأیید کنید.
 • درخواست ویزای دانشجویی در کره جنوبی را ارسال کنید.
 • برای خرید بیمه درمانی اقدام کنید.
 • برای دریافت کمک‌هزینه تحصیلی یا بورسیه تحصیلی جست‌وجو کنید.
 • خوابگاه یا مسکن دانشجویی خود را رزرو کنید.

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

هدف اولیه بورسیه تحصیلی در کره جنوبی فراهم‌ کردن فرصتی برای دانشجویان بین‌المللی و ادامه تحصیل در مؤسسات آموزش عالی در کره، تقویت تبادل آموزشی بین‌المللی و تقویت ارتباطات بین کره و کشورهای شرکت‌کننده است.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کره جنوبی یا KGSP 2023 اول باید دانشگاه‌هایی که این بورسیه را ارائه می‌دهند، پیدا کنید. سپس شرایط لازم دانشگاه‌هایی را که پیدا کردید از طریق وب‌سایت دانشگاه مطالعه کنید تا با مراحل پذیرش آن آشنا شوید. چون ممکن‌ است تفاوت‌های جزئی برای پذیرش بورسیه در هر دانشگاه وجود داشته باشد. برای پذیرش و دریافت بورسیه‌های کره جنوبی باید مراحلی سپری شود:

 • افراد متقاضی بورسیه باید از طریق، دانشگاه یا سفارت اقدام کنند. در نهایت تأیید نهایی توسط مؤسسه NIIED اعلام می‌شود.
 • مؤسسه NIIED با مرکز ملی توسعه آموزش‌های بین‌المللی کره جنوبی، سفارت کره یا دانشگاه مورد‌ نظر تماس می‌گیرد و کاندیداهای خود را اعلام می‌کند.
 • مرحله بعد ارائه مدارک درخواستی متقاضی به دانشگاه یا سفارت کره جنوبی است.
 • دانشگاه مورد‌ نظر یا سفارت کره مدارک متقاضیان واجد شرایط را به NIIED ارسال می‌کند تا انتخاب نهایی در این‌ مؤسسه انجام شود.
 • مؤسسه NIIED پس از ارزیابی مدارک، اسامی متقاضیان مورد تأیید را به دانشگاه یا سفارت کره اعلام می‌کند.
 • در نهایت NIIED نتایج ارزیابی را به متقاضیان تأییدشده ابلاغ می‌کند.

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی به دو صورت ارائه می‌شود:

۱. بورسیه نوع A برای دانشگاه‌های خصوصی پایتخت مانند سئول که شامل موارد زیر می‌شود:

 • پوشش حداقل ۳۰ درصدی شهریه ویژه دانشجویان کارشناسی با بالاترین معدل
 • پوشش کل شهریه‌های دانشجویان ارشد با معدل بالا و پیشنهادی دانشگاه
 • پوشش حداقل ۸۰ درصدی شهریه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و پیشنهادی دانشگاه

۲. بورسیه نوع B که برای دانشگاه‌های خصوصی خارج از پایتخت بوده و موارد زیر را شامل می‌شود:

 • پوشش حداقل ۵۰ درصدی شهریه ویژه دانشجویان کارشناسی با بالاترین معدل
 • پوشش ۳۰ تا ۷۰ درصدی شهریه‌های دانشجویان کارشناسی با معدل بالا (بر اساس معدل ترم قبل)
 • پوشش کل شهریه‌های دانشجویان ممتاز مقطع ارشد و پیشنهادی استاد یا دانشگاه
 • پوشش ۸۰ درصدی شهریه ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد با بالاترین مهارت یا مدارک زبان
 • پوشش ۵۰ درصدی کل شهریه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد با بالاترین معدل

در حال‌ حاضر معتبرترین بورسیه تحصیلی برای کره جنوبی، بورسیه تحصیلی GKS 2024، برای برنامه‌های مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. با این بورسیه شما شانس تحصیل رایگان در کره جنوبی را خواهید داشت. این بورسیه نه‌تنها هزینه بلیت هواپیما و شهریه شما را پوشش می‌دهد، بلکه کمک‌هزینه مناسب، در کنار پوشش بیمه پزشکی هم در اختیار شما قرار خواهد داد.

نوع بورسیه در کره جنوبیتوضیحات بورسیه
بورسیه جهانی کرهبرای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

شامل هزینه‌های پرواز، بیمه پزشکی، هزینه‌های زندگی، شهریه و موارد دیگر

متقاضی باید معدل بالای ۸۰ درصد داشته باشد.

متقاضی نباید شهروند کره باشد.

GKS برای کشورهای آسه (اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا)برای رشته‌های علوم و مهندسی

کمک‌هزینه ۱۵۵ دلار اقامت در بدو ورود

پوشش کامل هزینه تحصیل

پوشش هزینه‌های زندگی حین تحصیل ۷۰۰ دلار الی ۱۱۵۰ دلار

متقاضی باید تابعیت یکی از ۱۰ کشور آسه را داشته باشد.

متقاضی باید به زبان انگلیسی یا کره‌ای مسلط باشد.

بورسیه هنر کره جنوبی AMAپوشش کمک هزینه ماهانه ۶۱۲ دلار

آموزش زبان کره‌ای در ۶ ماه

پوشش کامل شهریه‌های دانشگاهی

پرداخت مبلغ ۱۵۵ دلار در بدو ورود به کره

بورسیه تحصیل در کره جنوبی

کار دانشجویی در حین تحصیل در کره جنوبی

کار پاره‌وقت به کاهش بار مالی دانشجو کمک زیادی می‌کند. دانشجویان مهاجر در کره جنوبی می‌توانند با ویزای دانشجویی بین‌المللی D۲ یا D-۴ خود در کره به‌صورت پاره‌وقت کار کنند، مشروط به رعایت شرایط و ضوابط خاصی که توسط وزارت آموزش کره تصریح شده است. یک دانشجوی بین‌المللی دانشگاه کره جنوبی، در طول ترم تحصیلی می‌تواند به‌صورت نیمه‌وقت ۲۰ ساعت در هفته و در ایام تعطیلات به‌طور نامحدود کار کند.

کار پاره وقت انتخاب شده باید از دسته کارهای پاره وقت مجاز برای دانشجو در کره جنوبی باشد. کارهای پاره وقت مجاز شامل خدمات ترجمه و تایپ، گارسون یا پیشخدمت در رستوران‌ها، منشی دفاتر، راهنمای تور یا دستیار فروش و بازاریابی و کارهای پاره وقت غیر مجاز شامل تدریس خصوصی، بارهای سرگرمی بزرگسالان، ساخت و ساز، مشاغل کازینو و موارد مشابه می‌شود.

اگر آدرس محل کار شما تغییر کرد، باید به اداره مهاجرت مراجعه کنید و تا حداکثر ۱۵ روز پس از آن باید تغییر را گزارش دهید.

حداقل دستمزد رسمی قانونی در کره جنوبی ۷٫۴۰ دلار در ساعت برای سال ۲۰۲۳ است. با توجه به هزینه زندگی و اینکه مالیاتی در کار نیست، این دستمزد برای استانداردهای آسیا بسیار مناسب است.

علاوه بر این باید در مورد مقررات دولتی مربوط به کار پاره‌وقت چیزهای دیگری هم بدانید. مثلا قبل‌ از شروع هر کار پاره‌وقت، لازم است برای انجام آن تأییدیه بگیرید. این فرایند به شرح زیر است:

 • شغل پاره‌وقت خود را تعیین کنید.
 • قرارداد کار با شرکت مربوطه را امضا کنید.
 • از دانشگاه خود بخواهید «فرم تأییدیه کار نیمه‌وقت دانشجوی خارجی» را برای شما پر کند. باید به مسئول دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه خود مراجعه کنید.
 • برای دریافت مجوز کار پاره‌وقت به‌صورت آنلاین یا حضوری در اداره مهاجرت اقدام کنید.
 • برای شروع‌ کار، گواهی تأییدیه را دریافت کنید.

ساعات کاری تأییدشده و زمانی که شما مجاز به شروع کار هستید به سطح دانش زبانی، دانشگاه و برنامه دانشجو بستگی دارد. همچنین ویزای دانشجویی نباید مورد سوء‌استفاده قرار گیرد و دانشجویان نباید به‌طور غیرقانونی کار کنند یا در فعالیت‌های مجرمانه یا نامطلوب در کره شرکت داشته باشند. افرادی که مجرم شناخته شوند، ویزایشان لغو می‌شود و بسته به ماهیت جرم، ممکن‌ است در دادگاه متهم شوند و در موارد جدی در آینده اخراج و از ورود به کره جنوبی منع شوند.

مدارک مورد نیاز دانشجو برای کار کردن در کره جنوبی

 • گذرنامه
 • کارت اقامت مهاجران
 • فرم درخواست
 • توصیه‌نامه برای کار پاره‌وقت
 • ریز نمرات یا گواهی حضور

شرایط اقامت پس از اتمام تحصیل در کره جنوبی

دانشجویان بین‌المللی کره جنوبی ۹۰ روز بعد از مهاجرت به این کشور، باید برای اخذ کارت پذیرش خارجی (ARC) اقدام کنند. سپس برای دریافت اقامت پس‌ از اتمام تحصیل در کره جنوبی، باید ویزای اقامت دائم F-۵ داشته باشند. برای داشتن این ویزا لازم است مدارک دانشگاهی خود را از کره جنوبی دریافت کنند. با برخی ویزاهای دانشجویی مانند D-۴ امکان دریافت ویزای اقامت دائم برای متقاضی وجود ندارد. انواع مختلفی از ویزای اقامت دائم کره جنوبی صادر می‌شود که هریک از آن‌ها شرایط و امکانات خاصی را برای فرد فراهم می‌کنند. شرایط چند نمونه از ویزاهایی‌ که اقامت دائم دارند به شرح زیر است:

 • ویزای F۵-۹

این ویزا برای کسانی است که مدرک Ph.D خود را از کشورهای خارجی اخذ کرده‌ و هم‌‌زمان با درخواست اقامت دائم در یکی‌ از شرکت‌‌های کره‌ای استخدام شده‌اند.

 • ویزای F۵-۱۵

این ویزا ویژه متقاضیانی است که بعد از تمام‌ شدن مقطع ارشد خود در کره، موفق به اخذ مدرک دکترا شده‌‌اند.

 • ویزای F۵-۱۰

این ویزا برای دانشجویانی است که مدرک کارشناسی آن‌ها مربوط به برخی رشته‌های خاص مانند فناوری است که مجوز فنی دارند. علاوه‌ بر این متقاضی باید کار با حقوق و حداقل سه سال اقامت در این کشور داشته باشد. همچنین این ویزا برای کسانی که با مدرک ارشد، توسط وزیر دادگستری در شرکت‌های مشخصی استخدام شده‌‌اند صادر می‌شود.

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی می‌تواند از بسیاری جهات، به‌ویژه در پیدا کردن یک شغل موفق به شما کمک کند. در‌ عین‌ حال، برای رسیدن به اهداف تحصیلی خود با چالش‌هایی روبه‌رو خواهید شد که باید بر آن‌ها غلبه کنید. قبل از انتخاب رشته و ادامه تحصیل در کره جنوبی، دانشجویان بین‌المللی باید نکات زیادی را در نظر بگیرند؛ ازجمله مقصد تحصیلی خود، رشته‌ای که می‌خواهند در آینده روی آن‌ تمرکز کنند و آینده شغلی آن رشته. در دانشگاه‌های کره جنوبی، متوجه خواهید شد که برخی از رشته‌ها پربارتر از بقیه رشته‌ها هستند و شانس موفقیت افراد در این رشته‌ها از بقیه بیشتر است. در ادامه برخی از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کره جنوبی را بررسی می‌کنیم.

رشته‌های مهندسی

ادامه تحصیل در رشته‌های مهندسی‌ دانشگاه‌های کره جنوبی، نتایج خوبی به دنبال‌ خواهد داشت. این کشور آموزشی باکیفیت را با هزینه مقرون‌به‌صرفه‌ برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشگاه‌های کره از نظر برنامه درسی، روش‌های تدریس و امکانات از استانداردهای بین‌المللی پیروی می‌کنند. تحصیل در رشته مهندسی به مهارت بالایی در ریاضیات، فیزیک و سایر علوم نیاز دارد و این‌ها دروسی هستند که مدارس کره جنوبی دانش‌آموزان و دانشجویان خود را به‌نحو برنامه‌ریزی‌شده برای آن آماده می‌کنند.

همچنین در دانشگاه‌های برتر کشور، مانند دانشگاه Sungkyunkwan، دانشگاه علم و فناوری پوهانگ و KAIST یا مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره تقاضا برای رشته‌های مهندسی زیاد است. با در نظر گرفتن این موضوع، تحصیل در رشته مهندسی در کره جنوبی به شما این فرصت را می‌دهد که بهترین عملکرد را داشته باشید و به بالاترین پتانسیل خود برسید. در نهایت فرصت‌های شغلی بی‌شماری برای فارغ‌التحصیلان مهندسی در تمام نقاط جهان وجود خواهد داشت.

معماری

معماری یکی‌ از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کره جنوبی است. این رشته دانشجویان را قادر می‌سازد تا با در نظر گرفتن عناصر ساختاری مختلف، در مورد برنامه‌ریزی و طراحی ساختمان‌ها بیاموزند. علاوه بر ساختار، معماران زیبایی‌شناسی و عناصر طراحی را نیز در‌ نظر می‌گیرند. این‌ روزها به دانشجویان معماری نیز آموزش داده می‌شود که نوآورتر شوند و از‌ نظر اجتماعی و محیطی مسئولیت‌پذیرتر باشند. از آنجایی که کره جنوبی به پایداری در معماری گرایش دارد، یکی‌ از برترین مکان‌ها برای تحصیل در این رشته است.

برخی‌از چشمگیرترین معماری‌های کره جنوبی جزایر شناور سئول، پل Saetgang، تالار شهر سئول و برج هزاره جونگرو هستند. اگرچه، بیشتر این بناها را شرکت‌های بین‌المللی طراحی کرده‌اند، اما وجود آن‌ها در نزدیکی شما می‌تواند الهام‌بخش باشد.

کره جنوبی همچنین برخی از برترین دانشگاه‌های آسیا در زمینه معماری و مهندسی را دارد. یکی‌ از این دانشگاه‌ها، دانشگاه ملی سئول است. این دانشگاه در آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS، از نظر رشته معماری و محیط ساخت در جایگاه ۵۱ قرار دارد. همچنین دانشگاه کره و دانشگاه یونسی نیز گزینه‌های برتر در کره جنوبی برای تحصیل در رشته معماری هستند.

تجارت و کسب‌وکار

تجارت و کسب‌وکار یکی دیگر از رشته‌های معروف و برتر برای تحصیل در کره جنوبی است. این کشور محیط آموزشی مدرن و خلاقانه‌ای دارد. با جهت‌گیری آکادمیک کره جنوبی، به‌سمت رقابت، دانشجویان در عمل یاد می‌گیرند که چگونه بیشتر از توانایی‌های خود استفاده کنند. یکی‌ دیگر از دلایل انتخاب رشته‌های کسب‌و‌کار در کره جنوبی، استخدام بالای دانشجویان بین‌المللی است. حدود ۷۰ درصد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های تجارت در کره جنوبی، ۶ ماه پس‌ از فارغ‌التحصیلی کار پیدا می‌کنند. با مدرک تجارت این شما هستید که انتخاب می‌‌کنید کجا کار کنید. صنایع پررونق کره جنوبی نیز پذیرای متخصصان خارجی‌ای هستند که ترجیح می‌دهند حرفه خود را در این کشور دنبال کنند.

در نهایت، کسب‌و‌کار یکی‌ از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کره جنوبی است؛ زیرا بسیاری از دانشگاه‌ها از زبان انگلیسی به‌عنوان زبان آموزشی استفاده می‌کنند. با توجه به این موضوع، لازم نیست نگران یادگیری یک زبان جدید باشید. برای ادامه تحصیل در زمینه تجارت، حتماً مدرسه بین‌المللی بازرگانی SolBridge، دانشگاه Myongji و دانشگاه Sejong را بررسی کنید.

بازاریابی یا MBA

فقط با بازدید از کره جنوبی، می‌توانید فوراً متوجه شوید که این کشور چقدر در بازاریابی تبحر دارد. جای تعجب نیست که این رشته یکی از بهترین رشته‌های دانشگاهی است که می‌توان در این کشور خواند. این کشور برند‌های تجاری مطرحی را به بازار بین‌المللی معرفی کرده است؛ ازجمله سامسونگ، هیوندای و ال‌جی. حتی صنایع سرگرمی و مد کره نیز از نتایج مهارت‌های بازاریابی درجه‌ یک این کشور بهره می‌برند.

دولت کره تضمین می‌کند که آموزش در این کشور با استانداردهای بین‌المللی هم‌سو باشد. به‌ همین‌ دلیل است که بخش آموزش از‌ طریق توسعه و سرمایه‌گذاری حمایت بیشتری دریافت می‌کند. در دانشگاه‌های این کشور مواد آموزشی و امکانات به‌طور‌ مرتب به‌روز می‌شوند تا با روندهای جهانی هماهنگی داشته باشند. با این تلاش‌ها، فارغ‌التحصیلان بازاریابی آماده هستند تا نقش‌های حرفه‌ای تمام‌وقت را نه‌تنها در کره جنوبی، بلکه در هر نقطه از جهان به عهده بگیرند.

در واقع، دانشگاه‌های زیادی در کره جنوبی برای رشته بازاریابی وجود دارند. اما برخی از بهترین دانشگاه‌های کره جنوبی که می‌توانید در زمینه بازاریابی برای ادامه تحصیل انتخاب کنید، دانشگاه کیونگ‌هی، دانشگاه کره و مؤسسه ملی علم و فناوری اولسان هستند.

بهترین دانشگاه‌ های کره جنوبی

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در کره جنوبی

شش دانشگاه کره جنوبی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند که پنج تای آن‌ها در این لیست قرار دارند. برای کشور کوچکی مانند کره، این یک دستاورد بزرگ است و نشان‌دهنده کیفیت آموزشی است که می‌توانید به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی انتظار داشته باشید. این دانشگاه‌ها بر اساس عوامل مختلفی ازجمله رتبه‌بندی، محبوبیت و حمایت از دانشجویان بین‌المللی، کیفیت برنامه‌ها و مزایای اجتماعی انتخاب شده‌اند. شهریه‌ها بر اساس نرخ سال تحصیلی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ آمده‌اند و ممکن‌ است تغییر کنند. همه قیمت‌ها به دلار هستند.

نام دانشگاهموقعیترتبه QSمیانگین شهریههزینه زندگی در ماه
دانشگاه ملی سئولسئول۲۹۴۶۰۰ تا ۵۸۰۰ دلار ۱۱۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار
موسسه پیشرفته علم و فناوری کرهدائجون۴۲ ۲۶۷۵ دلار برای همه رشته‌ها ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار
دانشگاه یونسیسئول۷۳۳۰۰۰ تا ۵۵۰۰ دلار۱۱۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار
دانشگاه ملی کرهسئول۷۴۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار ۱۱۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار
موسسه علم و فناوری گوانگجوگوانگجو۷۵۱ تا ۸۰۰۱۸۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار

دانشگاه یونسی کره

دانشگاه Yonsei، در شمال غربی سئول، یک انتخاب عالی برای دانشجویانی است که عاشق درگیر شدن در زندگی دانشگاهی هستند. این دانشگاه انواع باشگاه‌ و سازمان‌ دانشجویی، جشنواره‌ و مسابقات ورزشی برای تماشا و شرکت دارد. از نظر رشته دانشگاهی هم دانشگاه یونسی در اقتصاد و تجارت، بهداشت، علوم اجتماعی و روانشناسی رتبه بالایی کسب کرده است.

دانشگاه ملی کره

برنامه‌های حمایتی دانشگاه ملی کره، برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی یکسان است. آن‌ها خدماتی مانند مشاوره سلامت روان به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند و همچنین از دانشجویانی که مشکلات یادگیری و ناتوانی‌های جسمی دارند حمایت خوبی می‌کنند. اگر به تحصیل در علوم زیستی، علوم فیزیکی یا مهندسی علاقه‌مند هستید، اساتید برتر این رشته‌ها را در دانشگاه ملی کره خواهید یافت.

دانشگاه ملی گوانگجو

اگر دانشجوی بین‌المللی با بودجه متوسط هستید، دانشگاه ملی گوانگجو به‌عنوان مقرون‌به‌صرفه‌ترین دانشگاه در کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود. نه‌تنها شهریه آن در مقایسه با سایر دانشگاه‌های این کشور پایین است، بلکه هزینه زندگی در این شهر نیز نسبت به سئول مقرون‌به‌صرفه‌تر است. گوانگجو که با اتوبوس تنها پنج ساعت از جنوب سئول فاصله دارد، بخش توریستی کره است که به‌خاطر مکان‌های تاریخی، کوه‌های زیبا و سنت‌های آشپزی دیرینه‌اش شناخته می‌شود.

دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول که در حکم دانشگاه هاروارد کره جنوبی است، رتبه ۲۹ را در جهان برای بهترین برنامه‌ریزی دانشگاهی دارد. اگر حضور در یک دانشگاه درجه یک با شهرت بین‌المللی برای شما مهم است، دانشگاه ملی سئول مناسب شما خواهد بود. این‌ دانشگاه توانسته بهترین استعدادها و اساتید را از سراسر کره و جهان به خود جذب کند. تخمین زده شده که تقریباً ۹۷ درصد از اعضای هیئت علمی این دانشگاه مدرک دکترای خود را از دانشگاه‌های معتبر جهانی گرفته‌اند.

فارغ‌التحصیلان این دانشگاه آینده شغلی بسیار خوبی دارند و بسیاری از آن‌ها مدیر عامل و قضات دادگاه عالی در کره هستند. گذراندن یک ترم یا سال تحصیلی در دانشگاه سئول مطمئناً رزومه شما را برجسته می‌کند.

دانشگاه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST)

در مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) که در رتبه ۴۲ جهان قرار دارد، اکثر کلاس‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشجویان KAIST می‌توانند مطمئن باشند که در این مرکز تحصیلات عالی را دریافت می‌کنند. این دانشگاه در شهر دائجون، مرکز استان چونگ چئونگ جنوبی است. هم در شهر و هم در فضای بازی که اطراف آن را احاطه کرده، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. این منطقه به‌خاطر چشمه‌های آب گرم، مسیرهای پیاده‌روی، جنگل‌ها و دریاچه‌هایش معروف است.

جمع‌بندی و سوالات متداول

هزینه تحصیل در کره جنوبی چقدر است؟

هزینه تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی برای هر ترم بین ۱۶۰۰ تا ۱۰ هزار و ۸۰۰ دلار و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای هر ترم بین ۱۱۰۰ تا ۲۰ هزار و ۹۰۰ دلار است.

آیا کره جنوبی کشور مناسبی برای تحصیل است؟

کره جنوبی در زمینه‌های تحصیل، آموزش، فناوری، تجارت و صنعت جایگاه بین‌المللی خوبی در بین کشورهای جهان دارد. همچنین شهر سئول یکی از ۱۰ شهر معروف جهانی برای تحصیل شناخته شده‌ است‌.

برای تحصیل در کره جنوبی به چه مدرک زبانی نیاز دارم؟

برای تحصیل در کره جنوبی به زبان کره‌ای به مهارت زبان کره‌ای با کمترین سطح TOPIK 3 و برای تحصیل به زبان انگلیسی به مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵ یا معادل آن در تافل نیاز است.

آیا بعد از تمام شدن دوره تحصیلی در کره جنوبی می‌توان اقامت این کشور را گرفت؟

کسانی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر در کره شده باشند، امکان شاغل شدن و دریافت اقامت دائم این کشور را خواهند داشت.

آیا هنگام تحصیل در کره جنوبی می‌توانم در این کشور کار کنم؟

دانشجویانی که در دانشگاه‌های کره درس می‌خوانند، ۶ ماه پس از اقامت می‌توانند در کنار تحصیل به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوند.

شرایط سنی برای تحصیل در کره جنوبی چیست؟

شرایط سنی برای مقطع کارشناسی ۱۸ تا ۲۵ سال، مقطع کارشناسی ارشد تا ۴۰ سال و مقطع دکترا تا ۴۵ سال است.

آیا حین تحصیل در کره جنوبی می‌‌توانم خانواده خود را به این کشور بیاورم؟

بله، شما می‌توانید با ویزای F3 یا ویزای همراه حین تحصیل در کره جنوبی خانواده خود را به این کشور بیاورید.

آیا می‌توانم بدون مدرک زبان برای تحصیل در کره جنوبی اقدام کنم؟

خیر، فرد متقاضی حتما باید حداقل نمره آیلتس یا تافل را داشته باشد.

آیا می‌‌توانم از دانشگاه‌های کره جنوبی بورسیه تحصیلی بگیرم؟

بله، کره جنوبی مانند سایر کشورها بورسیه‌های ویژه‌ای را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی چقدر طول می‌کشد؟

تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی حدوداً چهار تا شش سال طول می‌کشد.

آیا امکان تحصیل رایگان در کره جنوبی وجود دارد؟

بله، امکان تحصیل رایگان در کره جنوبی از طریق بورسیه‌های تحصیلی دولتی و دانشگاهی وجود دارد.

تحصیل در کره جنوبی به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

تحصیل در کره جنوبی به زبان‌های انگلیسی و کره‌ای امکان‌پذیر است.

پرچم کره جنوبی

سایر خدمات تحصیلی کره جنوبی

پرچم کره جنوبی

خدمات ویزاگرد برای کره جنوبی