نیوزلند کشوری امن و مهمان‌نواز با مناظر باشکوه و فرصت‌های تحصیلی متعدد است. مؤسسات آموزشی نیوزلند در سطح جهانی به تحقیقات پیشرفته و کیفیت تدریس بالا شهرت دارند. بنابراین تحصیل در نیوزلند برای دانشجویان به گزینه‌ای جذاب تبدیل شده است.

نیوزلند به‌عنوان یک کشور بسیار مدرن، امن و مرفه، فرصت‌های تحصیلی بسیاری را به دانشجویان از همه ملیت‌ها ارائه می‌دهد. تحصیل در نیوزلند فرصتی عالی برای کسب مدرک از دانشگاه‌های درجه یک، تجربه یک محیط چندفرهنگی و شرکت در فعالیت‌های ماجراجویانه است. نیوزلند کشوری جذاب است که در هر نقطه از آن، زیبایی‌های طبیعی فراوان و ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز وجود دارد. دانشجویانی که می‌خواهند سال‌ها تحصیل در این کشور را پشت سر بگذارند، چیزهای زیادی برای تجربه دارند.

کشور نیوزلند دانشگاه‌های مدرن و مجهزی دارد که در زمینه تحقیق و نوآوری جهانی پیشرو هستند. همه این دانشگاه‌ها از سوی دولت نیوزلند تأمین مالی می‌شوند. به همین دلیل منابع لازم برای ارائه یک سیستم آموزشی باکیفیت به دانشجویان خارجی را در اختیار دارند. کیفیت مدرک تحصیلی شما در نیوزلند تضمین‌شده است؛ به‌طوری که دوره‌های PhD و MBA در نیوزلند در سراسر جهان شهرت دارند.

دلایل و مزایای تحصیل در نیوزلند

مهم‌ترین دلایل و مزایای تحصیل در نیوزلند به رویکرد منحصربه‌فرد آموزش در این کشور مربوط می‌شود. در این کشور، دانش‌آموزان و دانشجویان تشویق می‌شوند به‌عنوان یک فرد مستقل فکر کنند و راه‌حل‌های خود را بیابند. به این ترتیب، بسیاری از افراد در حین تحصیل در این کشور، به ایده‌های منحصربه‌فردی می‌رسند.

نیوزلند اولین کشور دنیا محسوب می‌شود که یک استراتژی رفاهی و مخصوص دانشجویان بین‌المللی را به مرحله اجرا درآورده است. در ادامه، به سایر دلایل و مزایای تحصیل در این کشور اشاره خواهیم کرد.

دلایل و مزایای تحصیل در نیوزلند

۱. آموزش با کیفیت بالا

هر هشت دانشگاه نیوزلند در میان مؤسسات آموزشی سه درصد برتر جهان قرار دارند. بنابراین با آموزش در نیوزلند می‌توان رشد شخصی داشت و به برتری تحصیلی دست یافت. شما سؤال پرسیدن و تفکر انتقادی را در مؤسسات آموزشی نیوزلند یاد خواهید گرفت.

۲. یادگیری زبان انگلیسی

نیوزلند در زمینه آماده‌سازی دانشجویان برای آینده و بازار کار، رتبه اول کشورهای انگلیسی‌زبان دنیا را به خود اختصاص داده است. در واقع تحصیل در نیوزلند مهارت شما در زبان انگلیسی را کاملا بهبود می‌بخشد تا برای موفقیت در محل کار خود آماده شوید.

۳. آمادگی برای بازار کار

تحصیل در نیوزلند به شما مهارت‌هایی خواهد داد تا برای آینده کاری خود آماده شوید. همچنین می‌توانید در کنار تحصیلات خود به صورت پاره‌وقت مشغول به کار با حقوق شوید. یک کار پاره‌وقت، تجربه ارزشمندی از بازار کار نیوزلند را در اختیار شما قرار می‌دهد.

پس از تحصیل در نیوزلند فرصت‌های کاری بسیار متعددی وجود دارد. دولت نیوزلند دانشجویان خارجی را تشویق می‌کند که پس از اتمام تحصیلات خود، در این کشور بمانند و کار کنند. کار پس از تحصیل، مسیری برای اخذ اقامت دائم دانشجویان واجد شرایط است تا شغل و زندگی نامحدود در نیوزلند داشته باشند.

۴. کسب مهارت‌های زندگی

تحصیل در کشور نیوزلند فرصتی برای رشد و پیشرفت شخصی افراد است. شما در دانشگاه‌های این کشور مهارت‌هایی مانند ایجاد ارتباط مؤثر، تفکر مستقل و کار کردن به‌طور مشترک را یاد خواهید گرفت. نیوزلند به‌دلیل ایجاد تعادل باورنکردنی بین کار، تحصیل و زندگی در سراسر جهان شناخته‌شده است. بنابراین هر روز می‌توانید در یک ماجراجویی جدید شرکت کنید.

محیط چندفرهنگی پردیس‌های نیوزلند، فرصتی مغتنم برای دانشجویان است تا دیدگاه و شبکه دوستان جهانی خود را گسترده‌تر کنند. زیرا دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل به نیوزلند می‌آیند.

۵. امنیت بالا

نیوزلند علاوه بر مزایای تحصیلی خود، محیطی امن و دلپذیر برای دانشجویان دارد. این کشور به‌عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود. از میان ۱۶۳ کشور جهان، نیوزلند دومین مکان صلح‌آمیز و امن برای زندگی به شمار می‌رود. بنابراین والدین دانشجویان خارجی می‌توانند از امنیت فرزندان خود اطمینان کامل داشته باشند.

۶. تنوع رشته‌ها و دوره‌ها

یکی دیگر از دلایل و مزایای تحصیل در نیوزلند طیف گسترده دوره‌ها و رشته‌های موجود است. نیوزلند گزینه‌های تحصیلی متعددی را در بازرگانی، علم، فناوری، هنر یا هر زمینه متناسب با علایق و توانایی شما ارائه می‌دهد. این کشور به‌ویژه در موضوعاتی مانند کشاورزی، حفاظت و علوم دریایی تخصص دارد.

۷. فرصت مطالعه در طبیعت

نیوزلند با زیبایی و طبیعت خیره‌کننده خود، فرصت‌های مطالعه در فضای باز منحصربه‌فردی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. کوه‌ها، سواحل و جنگل‌های نیوزلند بسیار مشهور هستند. مثلا اکثر لوکیشن‌های فیلم ارباب حلقه‌ها، در این کشور قرار دارند. همچنین دانشجویان می‌توانند در طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های خارج از منزل مانند پیاده‌روی، اسکی و ورزش‌های آبی شرکت کنند.

شرایط تحصیل در نیوزلند

نیوزلند به دلایلی مانند داشتن مردم مهربان، طبیعت باشکوه، مناظر زیبا، فرهنگ منحصربه‌فرد و سبک زندگی آرامش‌بخش خود مکانی استثنایی برای زندگی و تحصیل محسوب می‌شود. با تحصیل در کشور نیوزلند می‌توان به توانایی‌های مورد نیاز برای استخدام در یک شغل بین‌المللی مناسب و دستیابی به آینده‌ای مرفه، مجهز شد. البته تمام این‌ها پس از برآورده کردن شرایط تحصیل در نیوزلند میسر می‌شود.

پذیرش در دانشگاه‌های نیوزلند و تمامی رشته‌های آن‌ها، نیازمند قبولی در آزمون مهارت زبان انگلیسی است. سه آزمون رایج صلاحیت زبان انگلیسی مورد قبول در نیوزلند IELTS، TOEFL و PTE هستند. مثلا برای تحصیل در مقطع کارشناسی، باید حداقل نمره ۶ آیلتس را داشته باشید.

سایر پیش‌نیازهای تحصیل در این کشور، عبارت از وضعیت تحصیلی خوب و بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل می‌شود. تهیه تمام اسناد و مدارک برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی نیز لازم است.

ضمنا تمامی دانشجویان خارجی، ملزم به داشتن پوشش بیمه درمانی در نیوزلند هستند. بیمه سلامت نیوزلند به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شود. اما دانشجویان خارجی ملزم به خرید بیمه خصوصی هستند. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات کلی درباره تحصیل در کشور نیوزلند را پیدا کنید.

هزینه کلی تحصیل۲۲ هزار تا ۳۷ هزار دلار نیوزلند
هزینه کلی زندگی (بدون اجاره)۱۶۵۵ دلار نیوزلند (ماهانه)
هزینه محل اقامت دانشجویی در هفته۱۴۰ تا ۴۰۰ دلار نیوزلند
تعداد دانشجویان۱۷۵ هزار نفر (۳۰ هزار دانشجوی خارجی)
سال تحصیلیمارس تا اکتبر
طول دوره کارشناسیسه تا چهار سال (بهترین سن ورود: ۱۹ سالگی)
طول دوره کارشناسی ارشدیک تا دو سال (بهترین سن ورود: ۲۳ تا ۲۴ سالگی)
طول دوره دکتراچهار سال (بهترین سن ورود: ۲۵ تا ۲۶ سالگی)

شرایط سنی تحصیل در نیوزلند

شرایط سنی تحصیل در نیوزلند به سطح تحصیلات و مؤسسه آموزشی مورد نظر شما بستگی دارد. به‌طور کلی، دانش‌آموزان با حداقل ۱۶ سال سن می‌توانند در دوره دبیرستان یا متوسطه نیوزلند ثبت‌نام کنند. با این حال، شرط سنی دانشجویان بین‌المللی خواهان ورود به تحصیلات عالی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا حداقل ۱۸ سال است.

همچنین حداکثر سن برای تحصیل در این کشور تعین نشده است و افراد متقاضی با هر سنی می‌توانند ویزای دانشجویی نیوزلند را دریافت کنند.

مقاطع تحصیلی در نیوزلند

شما در نیوزلند می‌توانید در تمام سطوح تحصیلی معمول مانند مقطع لیسانس (کارشناسی)، فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) و دکترا (PhD) درس بخوانید. همچنین گزینه‌هایی برای کسب مدارک خاص مانند دیپلم و مدارک افتخاری وجود دارد. کسب این نوع مدارک تحصیلی معمولا یک سال طول می‌کشد.

تحصیل در مدارس نیوزلند

تحصیل در مدارس نیوزلند مهارت‌ها و شرایط لازم برای موفقیت در هر نقطه از جهان را به دانش‌آموزان می‌دهد. محیط یادگیری منعطف و حمایتی مدارس نیوزلند در دانش‌آموزان حس اعتمادبه‌نفس و استقلال ایجاد می‌کند که این دو مشوق دانش‌‌آموز برای مطالعه بیشتر و بهتر هستند. سیستم آموزش و تحصیل در نیوزلند ۱۳ سال است و از سه بخش زیر تشکیل می‌شود:

۱. دوره دبستان (سنین ۵ تا ۱۰ سال، اول تا ششم)

در دبستان‌های نیوزلند دروس انگلیسی، هنر، بهداشت و تربیت‌بدنی، زبان، ریاضیات و آمار، علوم پایه، علوم اجتماعی و فناوری تدریس می‌شود. در این دوره، توانایی‌های دانش‌آموزان در خواندن، نوشتن و ریاضیات به‌طور منظم و بر اساس انتظاراتی که از سن آن‌ها وجود دارد، ارزیابی می‌شود. توجه داشته باشید که سال اول در نیوزلند معادل دوره پیش‌دبستانی است.

۲. دوره راهنمایی (سنین ۱۱ و ۱۲، هفتم و هشتم)

دوره راهنمایی نیوزلند را باید پل ارتباطی بین دبستان و دبیرستان دانست. در واقع، آموزش ابتدایی در نیوزلند از سال اول شروع می‌شود و تا سال هشتم ادامه می‌یابد. اما دروس سال‌های هفتم و هشتم، در یک مدرسه راهنمایی جداگانه ارائه می‌شوند.

۳. دوره دبیرستان (سنین ۱۳ تا ۱۸، نهم تا سیزدهم)

دانش‌آموزان در مدارس متوسطه یا دبیرستان‌ها برای دریافت گواهی‌نامه ملی پیشرفت تحصیلی (NCEA) آماده می‌شوند. همچنین برخی از مدارس، آزمون‌های بین‌المللی کمبریج و برنامه‌های کارشناسی بین‌المللی را ارائه می‌دهند. برخی از دروس حرفه‌ای مانند گردشگری و محاسبات نیز در مدارس متوسطه ارائه می‌شوند.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی

اگر خواهان تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی هستید، به دیپلم دبیرستان نیاز دارید. مقطع کارشناسی دانشگاه‌های نیوزلند معمولا سه تا چهار سال طول می‌کشد. برای تحصیل در این مقطع به قبولی در آزمو‌ن‌های معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل نیاز خواهید داشت.

در برخی موارد، مؤسسه آموزشی شما در نیوزلند از شما می‌خواهد مدرک دیپلم خود را توسط سازمان صلاحیت نیوزلند (NZQA) ارزیابی کنید. هزینه این ارزیابی ۴۵۰ دلار نیوزلند خواهد بود و اعلام نتیجه آن ممکن است تا هشت هفته طول بکشد.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند، به مدرک لیسانس نیاز دارید. مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نیوزلند معمولا یک تا دو سال طول خواهد کشید.

همچنین برای تحصیل در این مقطع، به ارائه مدرک قبولی در آزمو‌ن‌های معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل در دو سال گذشته نیاز خواهید داشت. همه دانشگاه‌های نیوزلند برای ادامه تحصیل افراد در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا شرایط اولیه یکسانی دارند که به شرح زیر است:

 • ارائه مدرک لیسانس در رشته مرتبط با کسب حداقل ۵۰ تا ۶۰ درصد نمرات در مقطع کارشناسی
 • ارسال نمرات GRE، GMAT به‌همراه آیلتس یا تافل به‌عنوان بخشی از فرآیند درخواست
 • ممکن است از دانشجو خواسته شود نمونه کارهای عملی ارسال کند، در مصاحبه آنلاین شرکت کند و گواهی تجربه کاری و سایر فعالیت‌های مشترک خود را ارائه دهد.

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا

طول دوره دکترا در نیوزلند معمولا چهار سال است. داوطلبان تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا باید شرایط خاصی را برآورده کنند. متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی عالی داشته باشند و توانایی خود را برای انجام تحقیقات مستقل و با کیفیت بالا نشان دهند.

داوطلبان باید همراه با مدارک تحصیلی خود یک پروپوزال تحقیقاتی نیز ارائه دهند. این پروپوزال باید اهداف پژوهش و روشی را که قصد دارند از آن استفاده کنند، در حوزه مورد نظر مشخص کند. علاوه بر این، تسلط به زبان انگلیسی بسیار مهم است. اکثر دانشگاه‌های نیوزلند نمرات آیلتس یا تافل را قبول می‌کنند. متقاضیان باید در آزمون آیلتس حداقل نمره ۶٫۵ یا بالاتر یا معادل آن را در تافل کسب کنند.

از دانشجویان بالقوه دکترا انتظار می‌رود یک استاد راهنما یا یک سرپرست تأییدشده داشته باشند که تحقیقات آن‌ها را در طول دوره، راهنمایی و پشتیبانی کند.

در نهایت، آپلود نتایج آزمون‌های GRE یا GMAT برای تحصیل در رشته‌های بازرگانی یا مدیریت، مورد نیاز است. همچنین امکان دارد برخی دانشگاه‌ها برای بعضی رشته‌ها به حداقل یک تا دو سال تجربه کاری مرتبط نیاز داشته باشند.

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا

هزینه تحصیل در نیوزلند

تحصیل در خارج از کشور می‌تواند کمی گران باشد. اما هزینه تحصیل در نیوزلند نسبت به سایر کشورها، کاملا مقرون‌به‌صرفه است. شهریه‌ها در این کشور، از ۲۰ هزار تا ۳۷ هزار دلار نیوزلند (NZD) در سال متغیر است. علاوه بر این، هزینه زندگی سالانه در این کشور نیز حدود ۲۰ هزار دلار نیوزلند خواهد بود.

شهریه سالانه

مقطع کارشناسیسالانه ۲۰ هزار تا ۳۲ هزار دلار نیوزلند
مقطع کارشناسی ارشدسالانه ۲۶ هزار تا ۳۷ هزار دلار نیوزلند
مقطع دکتراسالانه ۶۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار نیوزلند

محل اقامت

خوابگاهسالانه هزار تا ۱۲۰۰ دلار نیوزلند
بیرون از خوابگاهماهانه ۷۲۵ تا ۲۰۰۰ دلار نیوزلند

ارزیابی مدارک تحصیلی توسط سازمان NZQA (در صورت نیاز)

۴۵۰ دلار نیوزلند

مدارک لازم برای تحصیل در نیوزلند

دانشجویان برای ارائه درخواست تحصیل در کشور نیوزلند، به مدارک مختلفی ازجمله مدارک تحصیلی و شخصی نیاز دارند. افراد اهل یک کشور غیرانگلیسی‌زبان مانند ایران، باید مدارک خود را ترجمه رسمی کنند. برخی از مدارک لازم برای تحصیل در نیوزلند عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی قبولی و ریز نمرات تحصیلی در دوره دبیرستان
 • ریز نمرات دوره لیسانس (در صورت درخواست برای کارشناسی ارشد)
 • ریزنمرات دوره فوق لیسانس (در صورت درخواست برای دکترا)
 • آخرین مدرک یا گواهی موقت تحصیلی
 • اثبات سابقه کار (برای دوره‌هایی مانند MBA و کارشناسی ارشد در IT)
 • رزومه و گواهی‌های اضافی (مرتبط با رشته تحصیلی شما)
 • گواهی قبولی در آزمون‌های استاندارد مانند GMAT، GRE (در صورت لزوم برای رشته)
 • نمره قبولی در یکی از آزمون‌های مهارت انگلیسی مورد قبول دانشگاه (مانند آیلتس، تافل و PTE)
 • دو توصیه‌نامه
 • عکس به‌اندازه پاسپورت
 • بیانیه هدف (SOP) از تحصیل در کشور نیوزلند
 • رسید پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا
 • نمونه کارها (برای رشته هنر، طراحی و معماری)
 • شواهد و مدارک توجیه شکاف (گپ) تحصیلی (در صورت وجود)

ویزای تحصیلی نیوزلند

دانشجویان برای تحصیل در یک دوره کوتاه‌مدت و کمتر از سه ماه در نیوزلند، از دریافت ویزای دانشجویی معاف هستند. آن‌ها با اخذ ویزای بازدیدکننده هم می‌توانند به نیوزلند سفر کنند و در دوره‌های آموزشی زیر سه ماه شرکت داشته باشند.

اما اگر قصد دانشجو تحصیل به‌صورت تمام‌وقت در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا باشد، باید برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند اقدام کند. شرایط درخواست و صدور ویزای دانشجویی نیوزلند به شرح زیر است:

 • باید پیشنهاد پذیرش از یک مؤسسه آموزشی که توسط کمیته صلاحیت نیوزلند مجاز شناخته شده باشد، ارائه شود.
 • باید هزینه کل دوره تحصیل، حداقل مدت دوره و ارزی که باید برای آن هزینه پرداخت شود (داخلی و خارجی) در نامه پذیرش ذکر شود.
 • دانشجویان خارجی زیر ۱۸ سال باید یک مدرک یا ضمانت‌نامه از یک شخص یا مؤسسه ارائه دهند که ثابت کند محل اقامتی در حین تحصیل در نیوزلند خواهند داشت.
 • باید شواهدی مبنی بر تمکن مالی و داشتن بودجه کافی برای تحصیل و زندگی در نیوزلند ارائه شود.

درخواست ویزای دانشجویی نیوزلند حدود ۲۹۵ دلار این کشور هزینه دارد. متوسط نرخ پذیرش ویزای تحصیلی در نیوزلند تقریبا ۸۳ درصد است. یعنی با درخواست حدود ۸۳ درصد از افراد (به‌شرط داشتن الزامات فوق) موافقت می‌شود. مدت‌زمان رسیدگی به درخواست‌های ویزای تحصیلی نیوزلند معمولا بین سه تا چهار ماه است.

ویزای همراه تحصیلی در نیوزلند

ویزای همراه تحصیلی در نیوزلند یک امکان خوب برای دانشجویان است تا در مدت تحصیل خود، از خانواده دور نمانند. تقریبا همه دانشجویان خارجی می‌توانند برای آوردن همسر و فرزندان خود به نیوزلند از ویزای بازدیدکننده استفاده کنند. در عین حال، برخی نیز می‌توانند از ویزای کار و ویزای دانش‌آموزی برای این هدف بهره ببرند.

 • ویزای بازدیدکننده: شریک زندگی و فرزندان شخص دانشجو می‌توانند با استفاده از ویزای بازدیدکننده، در حین تحصیل فرد در نیوزلند، در این کشور اقامت کنند. البته برای این کار به توانایی مالی کافی برای پرداخت مخارج زندگی آن‌ها نیاز خواهید داشت.
 • ویزای کاری: شریک زندگی دانشجو با ویزای کاری می‌تواند برای مدت‌زمانی مشابه با ویزای دانشجویی، در هر شغلی و برای هر کارفرمایی در نیوزلند کار کند.
 • ویزای دانش‌آموزی: اگر فرزندان تحت تکفل شما ویزای دانش‌آموزی دریافت کنند، می‌توانند در هر مدرسه ابتدایی یا متوسطه‌ای در نیوزلند به‌عنوان دانش‌آموزان داخلی تحصیل کنند.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در نیوزلند

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در نیوزلند شامل انتخاب رشته و مؤسسه مناسب، اطمینان از داشتن شرایط پذیرش، ارسال و بررسی درخواست، پذیرش پیشنهاد دانشگاه و درخواست برای ویزای دانشجویی است. با پشت سر گذاشتن این رویه می‌توانید سفری آرام و موفق برای تحصیل در نیوزلند داشته باشید و از فرصت‌های آموزشی بی‌نظیر در این کشور برخوردار شوید.

مراحل اخذ پذیرش تحصیل در نیوزلند

۱. انتخاب رشته و دانشگاه

اولین قدم در فرآیند پذیرش تحصیلی در نیوزلند، انتخاب رشته و مؤسسه آموزشی است. نیوزلند طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را در مؤسسات آموزشی مختلف نظیر دانشگاه‌ها، کالج‌ها، پلی‌تکنیک‌ها و مؤسسات آموزشی خصوصی ارائه می‌دهد. بنابراین باید به تحقیق و انتخاب مؤسسه‌ای بپردازید که به بهترین وجه با اهداف و علایق آموزشی شما هم‌سو باشد.

۲. بررسی شرایط پذیرش

گام بعدی این است که شرایط پذیرش را بررسی کنید و از برآورده کردن آن‌ها مطمئن شوید. به‌عنوان مثال، باید توانایی لازم برای پرداخت مخارج زندگی و تحصیلات خود را در نیوزلند داشته باشید. همچنین هر مؤسسه آموزشی در نیوزلند، معیارهای پذیرش مخصوص به خود را دارد. پس این الزامات را به‌دقت بررسی کرده و آن‌ها را قبل از ادامه روند درخواست، برآورده کنید.

۳. آغاز روند درخواست

قدم بعدی، آغاز روند درخواست برای گرفتن پذیرش و تحصیل در نیوزلند خواهد بود. اکثر مؤسسات آموزش عالی در نیوزلند پورتال‌های درخواست آنلاین دارند و دانشجویان خارجی می‌توانند درخواست‌های خود را به‌صورت الکترونیکی ارسال کنند. درخواست پذیرش معمولا به وارد کردن اطلاعات شخصی، رونوشت تحصیلی، نمرات آزمون زبان انگلیسی و بیانیه هدف (SOP) نیاز دارد.

۴. ارسال و بررسی درخواست

پس از ارسال درخواست شما، دانشگاه آن را ارزیابی می‌کند و تصمیم خود را خواهد گرفت. فرآیند بررسی و اعلام نظر، با توجه به حجم درخواست‌های دریافتی توسط دانشگاه، ممکن است چندین هفته طول بکشد. پس درخواست خود را زودتر و به‌شکل کامل ارسال کنید. اگر درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، نامه پذیرش را از مؤسسه مورد نظر دریافت خواهید کرد.

۵. پذیرش نامه پذیرش 

پس از دریافت اطلاعیه پذیرش از سوی دانشگاه، باید آن را با امضای نامه پذیرش و پرداخت هزینه‌های مورد نیاز بپذیرید. با انجام این کار، جایگاه خود را در دانشگاه مورد نظر مستحکم می‌کنید و می‌توانید مقدمات سفر خود به نیوزلند را آغاز کنید.

۶. اقدام برای ویزای دانشجویی

آخرین اقدام شما برای تحصیل در نیوزلند باید درخواست برای ویزای دانشجویی این کشور باشد. دانشگاه شما مدارک لازم مانند پیشنهاد خوابگاه و اثبات بودجه کافی را برای پشتیبانی از درخواست ویزا در اختیار شما قرار می‌دهد. رعایت دقیق مراحل درخواست ویزا و ارائه مدارک کافی برای سرعت بیشتر در روند رسیدگی بسیار اهمیت دارد.

بورسیه تحصیلی در نیوزلند

دولت نیوزلند بورسیه‌هایی را برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند. این بورسیه‌ها شامل هزینه‌های کامل تحصیل، کمک‌هزینه ورودی، بیمه و کمک‌هزینه سفر در طول دوره (مجاز بر اساس طول دوره) است. بورسیه‌های تحصیلی در نیوزلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و بورسیه‌های تحقیقاتی بین‌المللی در مقطع دکتری ارائه می‌شوند.

از سوی دیگر، دانشگاه‌های نیوزلند هم بورسیه‌هایی را برای دانشجویان خارجی خود در نظر گرفته‌اند. این دسته از بورسیه‌های تحصیل در نیوزلند بر اساس برتری علمی به دانشجویان اختصاص داده می‌شوند. برخی از بورسیه‌های برتر موجود در دانشگاه‌های نیوزلند در جدول زیر آمده‌اند.

دانشگاهبورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی
دانشگاه اوکلندپیشرفت دانشجویان بین‌المللی
دانشگاه لینکلنبورسیه‌های تعیین شایستگی توسط اساتید
دانشگاه وایکاتوپیشرفت دانشجویان بین‌المللی
دانشگاه ولینگتونبورسیه تحصیلی موزه تونگاروا (Tongarewa)
دانشگاه اوکلندبورسیه‌های ADB
دانشگاه کانتربریبورسیه تحصیلی Owen Browning در رشته جنگلداری
دانشگاه اوتاگوبورسیه کارشناسی ارشد تحقیقات بین‌المللی

کار دانشجویی در حین تحصیل در نیوزلند

امکان کار دانشجویی در حین تحصیل در نیوزلند به‌صورت پاره‌وقت (حداکثر ۲۰ ساعت در هفته) و به‌صورت تمام‌وقت (حداکثر ۴۰ ساعت در هفته در میان تعطیلات) وجود دارد. با این حال، باید ثابت کنید که حتی بدون کار هم می‌توانید تمام هزینه‌های تحصیل خود را در این کشور بپردازید.

اگر قصد اقامت بیش از ۶ ماه یا کار همراه با تحصیل را در نیوزلند دارید، به شماره مالیات فردی (IRD) نیاز خواهید داشت. این شماره توسط اداره درآمد داخلی نیوزلند صادر می‌شود.

اما چرا بدون کار هم (در صورت اقامت بیش از ۶ ماه) به اخذ شماره مالیات فردی نیاز دارید؟ زیرا اگر در بانک نیوزلند پول داشته باشید، مالیات نگهداری پول افراد مقیم موقت (RWT) به سود بانکی شما تعلق می‌گیرد. این مالیات بدون اخذ شماره IRD با نرخ غیراظهاری و بالاتر از میزان پول در حساب شما کسر خواهد شد.

شرایط اقامت پس از اتمام تحصیل در نیوزلند

شرایط اقامت پس از اتمام تحصیل در نیوزلند کاملا به پیدا کردن کار و دریافت پیشنهاد شغلی مربوط است. نیوزلند در مقایسه با کشورهای غربی و استرالیا، بازار کار کوچک‌تری دارد. اما با توجه به مدرک و مهارت خود، می‌توانید به‌راحتی در این کشور کار پیدا کنید. شهر اوکلند بزرگ‌ترین بازار کار را در این کشور دارد.

اگر بتوانید یک شغل مناسب در نیوزلند پیدا کنید، می‌توانید به‌مدت سه سال در این کشور مشغول کار شوید. برای این هدف باید برای ویزای کار پس از تحصیل نیوزلند اقدام کنید. همچنین شغل انتخاب‌شده توسط شما باید با مدرک تحصیلی شما کاملا مرتبط باشد. وب‌سایت Live and Work New Zealand به شما کمک می‌کند برای یافتن شغل در نیوزلند آماده شوید.

با ویزای کار پس از تحصیل می‌توانید شریک زندگی و فرزندان خود را هم به نیوزلند بیاورید. شریک زندگی شما می‌تواند برای ویزای کار درخواست دهد. فرزندان تحت تکفل شما هم می‌توانند به‌عنوان شهروندان داخلی و بدون شهریه در نیوزلند مشغول به تحصیل شوند.

در نهایت و پس از سه سال زندگی در نیوزلند می‌توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست بدهید. البته باید در هر یک از دو سال گذشته حداقل ۱۸۴ روز را در نیوزلند اقامت داشته باشید. این دو سال، بلافاصله قبل از درخواست اقامت دائم محاسبه می‌شود.

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در نیوزلند

کشور نیوزلند در تمام سطوح تحصیلی مانند دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، زبان انگلیسی و... دوره ارائه می‌دهد. اما برخی رشته‌ها وجود دارند که با کسب مدرک در آن‌ها می‌توانید شانس خود را برای اشتغال پس از تحصیل در کشور نیوزلند بالاتر ببرید. بهترین رشته‌ها برای تحصیل در نیوزلند به شرح زیر هستند:

بهترین رشته ها برای تحصیل در نیوزلند

۱. مهندسی

مدتی است که رشته مهندسی به انتخاب برتر در بین دانشجویان خارجی در نیوزلند تبدیل شده است؛ زیرا درها را به‌سوی فرصت‌های شغلی متعدد باز می‌کند. تخصص‌های مختلفی در زمینه مهندسی وجود دارند که شاخص‌ترین آن‌ها مهندسی نرم‌افزار است؛ زیرا چشم‌انداز حقوق و دستمزد بالایی را ارائه می‌دهد. از سایر تخصص‌های محبوب در مهندسی می‌توان به زلزله، زیست پزشکی، مکانیک، عمران و شیمی اشاره کرد.

۲. دیپلم پس از کارشناسی در علوم کشاورزی

مدرک دیپلم پس از کارشناسی نسبت به کارشناسی ارشد، ساده‌تر و کوتاه‌تر است و معمولا به یک تخصص جزیی‌تر منجر می‌شود. دیپلم پس از کارشناسی در علوم کشاورزی یکی از بهترین دوره‌ها در نیوزلند است؛ زیرا به دانشجویان در مورد دانش عملی دقیق کشاورزی آموزش می‌دهد. در عین حال، آن‌ها را از تغییرات جدید در این زمینه آگاه می‌کند.

دانشجویان با گذراندن این دوره می‌توانند در زمینه‌هایی مانند دامداری و پرورش گوسفند، بازاریابی و انتقال فناوری، صنعت خدمات و مانند این‌ها مشغول به کار شوند.

۳. کارشناسی گردشگری

کارشناسی گردشگری یک برنامه میان‌رشته‌ای و پرتقاضا برای تحصیل در نیوزلند است که فرصت تحقیقات مستقل را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دوره بر آموزش دانشجویان در مورد مسائل معاصر و در حال ظهور گردشگری تمرکز دارد. دانشجویان با گذراندن این دوره می‌توانند تفکر انتقادی بیاموزند و درک بهتری از بخش گردشگری به دست آورند.

۴. کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

گذراندن دوره MBA در نیوزلند مطمئنا می‌تواند به حرفه یک فرد کمک زیادی کند. دانشگاه کانتربری نیوزلند به‌دلیل برنامه MBA با کیفیت بالا در سطح جهانی شهرت دارد. کیفیت تدریس این رشته در دانشگاه کانتربری توسط انجمن MBA مستقر در لندن تأیید شده است. البته به‌غیر از دانشگاه کانتربری، دانشگاه‌های اوکلند و اوتاگو نیز رشته کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهند.

۵. لیسانس نوآوری طراحی (BDI)

بخش انیمیشن یکی از جالب‌ترین حوزه‌های خلاقانه با بازاری رو به رشد در سرتاسر جهان است. اگر به طراحی و انیمیشن علاقه دارید، کسب مدرک لیسانس نوآوری طراحی (BDI) در نیوزلند به شما این فرصت را می‌دهد که آینده‌ای روشن را برای خود بسازید. مدرک سه‌ساله لیسانس نوآوری طراحی (BDI) توسط دانشگاه ویکتوریا ولینگتون ارائه می‌شود.

۶. دیپلم پس از کارشناسی جنگلداری

امروزه تغییرات اقلیمی، یک تهدید بزرگ جهانی است و حفظ جنگل‌ها برای مهار آن، ضرورت دارد. پس اگر عاشق طبیعت و علاقه‌مند به حفاظت از محیط زیست هستید، بهترین گزینه برای شما، تحصیل در نیوزلند در رشته دیپلم پس از کارشناسی جنگلداری خواهد بود. این رشته در دانشگاه کانتربری نیوزلند ارائه می‌شود.

۷. کارشناسی توسعه ورزش و مربیگری

اگر به ورزش علاقه دارید، تحصیل در کارشناسی توسعه ورزش و مربیگری نیوزلند برای شما بسیار مناسب است. دانشجویان با تحصیل در این رشته برای تصدی مشاغل مختلف شامل تعیین سیاست‌های ورزشی، حکمرانی ورزشی، تدریس، مربیگری و همچنین رهبری، سازماندهی، تسهیل یا مدیریت ورزش و تفریحات فعال آماده می‌شوند. مدرک کارشناسی توسعه ورزش و مربیگری در دانشگاه وایکاتو ارائه می‌شود.

۸. کارشناسی ارشد مطالعات قطب جنوب

کارشناسی ارشد مطالعات قطب جنوب به بررسی سردترین و دورافتاده‌ترین قاره جهان یعنی قطب جنوب می‌پردازد. شما با تحصیل در نیوزلند و کسب این مدرک می‌توانید از فرصت‌های شغلی بیشتری در این کشور برخوردار شوید. طول دوره این مدرک یک‌ساله است و توسط بخش آموزشی دروازه قطب جنوب (Gateway Antarctica) در دانشکده علوم دانشگاه کانتربری تدریس می‌شود.

۹. لیسانس طراحی بازی

اگر دنیای بازی‌ها، شما را هیجان‌زده می‌کند و می‌خواهید در تولید بازی‌های بزرگ سهیم باشید، باید در رشته لیسانس طراحی بازی در نیوزلند مشغول به تحصیل شوید. شما با شرکت در این دوره می‌توانید در مورد نحوه خلق بازی با استفاده از فناوری‌های همه‌جانبه مانند واقعیت مجازی و افزوده (AR/VR) بیاموزید.

برنامه درسی لیسانس طراحی بازی شامل دروس همه‌جانبه و کاملا کاربردی است. این رشته به ترویج نوآوری بین رشته‌ای می‌پردازد. همچنین دانشجویان را تشویق می‌کند که از تخیل و دانش فنی خود برای طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی بهره ببرند.

رشتهدانشگاهطول دورهشهریه سالانه

مهندسی

کانتربریدو سال۳۶ هزار دلار نیوزلند
وایکاتویک و نیم سال۳۴ هزار دلار نیوزلند
اوتاگودو سال۳۰ هزار دلار نیوزلند
اوکلندیک تا یک و نیم سال۳۷ هزار دلار نیوزلند

دیپلم پس از کارشناسی در علوم کشاورزی

لینکلنیک سال۳۵ هزار دلار نیوزلند
ماسییک سال۲۷ هزار دلار نیوزلند

کارشناسی گردشگری

صنعتی اوکلندیک و نیم سال۳۹ هزار دلار نیوزلند
اوتاگویک سال۲۷ هزار دلار نیوزلند
لینکلنیک و نیم سال۴۸ هزار دلار نیوزلند

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

کانتربرییک و نیم سال (نیاز به سه سال سابقه کار)۳۵ هزار دلار نیوزلند
اوکلندیک و نیم سال (نیاز به پنج سال سابقه کار)۶۵ هزار دلار نیوزلند
اوتاگویک سال و سه ماه (نیاز به سه سال سابقه کار)۲۱ هزار دلار نیوزلند
لیسانس نوآوری طراحی (BDI)ویکتوریا ولینگتونسه سال۴۲ هزار دلار نیوزلند
دیپلم پس از کارشناسی جنگلداریکانتربرییک تا یک و نیم سال۴۴ هزار دلار نیوزلند
کارشناسی توسعه ورزش و مربیگریوایکاتوسه سال۳۲ هزار دلار نیوزلند
کارشناسی ارشد مطالعات قطب جنوبکانتربرییک سال۴۳ هزار دلار نیوزلند

لیسانس طراحی بازی

صنعتی اوکلندسه سال۴۰ هزار دلار نیوزلند
کانتربریسه سال۳۶ هزار دلار نیوزلند

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در نیوزلند

نیوزلند چندین نوع مؤسسه آموزش عالی ازجمله دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مؤسسات خصوصی و پلی‌تکنیک دارد. در حال حاضر، هشت دانشگاه در نیوزلند وجود دارد که همگی آموزشی با کیفیت بالا ارائه می‌دهند. همه این هشت دانشگاه در رتبه‌بندی ۵۰۰ دانشگاه برتر جهانی QS قرار دارند. بالاترین رتبه، مربوط به دانشگاه اوکلند است که در جایگاه ۶۸ قرار دارد و پس از آن، دانشگاه اوتاگو جایگاه ۲۰۶ را به خود اختصاص داده است. در ادامه به بررسی بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در نیوزلند می‌پردازیم.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در نیوزلند

۱. دانشگاه اوکلند (The University of Auckland)

دانشگاه اوکلند در سال ۱۸۸۳ تأسیس شد و جایگاه برجسته‌ای در محیط آکادمیک نیوزلند دارد. این دانشگاه به‌عنوان یک مرکز شناخته‌شده جهانی در آموزش، تحقیق و نوآوری محسوب می‌شود. از معتبرترین مدارک دانشگاه اوکلند می‌توان به بازرگانی، مهندسی، هنرهای زیبا، طراحی و معماری، پزشکی و علوم زیست پزشکی اشاره کرد.

سال تأسیس ۱۸۸۳
تعداد دانشجویان۴۰ هزار نفر (۷۰۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی)
تعداد کارکنانبیش از ۶۰۰۰ نفر
تعداد دانشکده‌هاهشت دانشکده (حقوق، هنر، کسب‌وکار، هنر و صنایع خلاق، تعلیم و تربیت و مددکاری اجتماعی، مهندسی، علوم، علوم پزشکی و بهداشت)
درآمد سالانهبیش از ۲۳۰ میلیون دلار
رنکینگ سال ۲۰۲۴اول در نیوزلند، ۶۸ در جهان
متوسط شهریه سالانه۳۷ هزار و ۸۹۵ دلار نیوزلند

۲. دانشگاه اوتاگو (University of Otago)

دانشگاه اوتاگو قدیمی‌ترین مؤسسه آموزشی نیوزلند است که قدمت آن به سال ۱۸۶۹ بازمی‌گردد. این دانشگاه در شهر دونیدن (Dunedin) در جزیره جنوبی نیوزلند قرار گرفته است. دانشگاه اوتاگو در سال ۲۰۲۳ توانست رتبه ۲۱۷ جهان و دوم نیوزلند را تصاحب کند. همچنین بالاترین امتیاز را برای درصد اعضای هیئت علمی بین‌المللی خود (رتبه ۳۱ در جهان) کسب کرده است.

سال تأسیس ۱۸۶۹
تعداد دانشجویان۲۱ هزار نفر (۳۰۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی)
تعداد کارکنانبیش از ۴۰۰۰ نفر
تعداد دانشکده‌هاچهار دانشکده (علوم بهداشتی، علوم، مدرسه بازرگانی اوتاگو و علوم انسانی)
درآمد سالانهبیش از ۷۵۰ میلیون دلار
رنکینگ سال ۲۰۲۴دوم در نیوزلند، ۲۰۶ در جهان
متوسط شهریه سالانه۳۲ هزار و ۶۲۰ دلار نیوزلند

۳. دانشگاه ماسی (Massey University)

دانشگاه ماسی از مؤسسات آموزشی برتر برای تحصیل در نیوزلند است. این دانشگاه به‌دلیل ظرفیت بالا برای ارائه آموزش‌های پژوهشی در سه پردیس اوکلند، پالمرستون شمالی و ولینگتون شهرت دارد. همچنین دامنه گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد.

سال تأسیس ۱۹۶۳
تعداد دانشجویان۳۳ هزار نفر (۵۰۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی)
تعداد کارکنانبیش از ۳۰۰۰ نفر
تعداد دانشکده‌هاهفت دانشکده (هنر و علوم انسانی، بازرگانی و مدیریت، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و مدیریت و متفرقه)
درآمد تحقیقاتی سالانهبیش از ۳۹۲ میلیون دلار
رنکینگ سال ۲۰۲۴سوم در نیوزلند، ۲۳۷ در جهان
متوسط شهریه سالانه۲۲ هزار و ۸۵۰ دلار نیوزلند

۴. دانشگاه ویکتوریا ولینگتون (Victoria University of Wellington)

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون در رتبه سوم مؤسسات آموزشی و تحصیلی در نیوزلند و در رتبه ۲۳۶ جهان قرار دارد. این دانشگاه بهترین امتیاز خود را برای شاخص درصد اعضای هیئت علمی بین‌المللی (۷۶ در جهان) کسب کرده است. از معتبرترین مدارک تحصیلی این دانشگاه می‌توان به علوم کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی، علوم زمین و دریا، زبان و ادبیات انگلیسی، زمین‌شناسی و مدیریت گردشگری اشاره کرد.

سال تأسیس ۱۸۹۷
تعداد دانشجویان۲۱ هزار نفر (۳۰۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی)
تعداد کارکنانبیش از ۲۰۰۰ نفر
تعداد دانشکده‌ها۹ دانشکده (آموزش، علوم انسانی و اجتماعی، حقوق، نوآوری در معماری و طراحی، مهندسی، علوم، تحقیقات تحصیلات تکمیلی، بازرگانی و بهداشت)
درآمد سالانهبیش از ۸۸ میلیون دلار
رنکینگ سال ۲۰۲۴چهارم در نیوزلند، ۲۴۱ در جهان
متوسط شهریه سالانه۴۰ هزار دلار نیوزلند

۵. دانشگاه وایکاتو (University of Waikato)

دانشگاه وایکاتو یک مؤسسه آموزشی معتبر در همیلتون نیوزلند است. این دانشگاه با امکانات و منابع پیشرفته مانند آزمایشگاه‌ها و کتابخانه‌های متعدد خود، محیطی بهینه را برای یادگیری و رشد دانشجویان فراهم می‌کند.

سال تأسیس ۱۹۶۴
تعداد دانشجویان۱۳ هزار نفر (۲۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی)
تعداد کارکنانبیش از ۱۵۰۰ نفر
تعداد دانشکده‌هاهشت دانشکده (هنر و علوم انسانی، علوم، مهندسی، مدیریت، سلامت و ورزش، آموزش، مطالعات بومی و حقوق)
درآمد تحقیقاتی سالانهبیش از ۲۷۰ میلیون دلار
رنکینگپنجم در نیوزلند، ۲۵۰ در جهان
متوسط شهریه سالانه۲۲ هزار و ۵۰ دلار نیوزلند

۶. دانشگاه کانتربری (University of Canterbury)

دانشگاه کانتربری در قلب اوتاوتاهی، دومین شهر بزرگ نیوزلند قرار دارد. این دانشگاه یکی از برترین مؤسسات آموزشی دولتی در نیوزلند به شمار می‌رود. دانشگاه کانتربری در رتبه‌بندی جهانی QS در سال ۲۰۲۳ رتبه ۲۵۶ را به خود اختصاص داد. از مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه می‌توان به هنر، بازرگانی، ارتباطات، عدالت کیفری، علوم داده، مهندسی و علوم محیطی اشاره کرد.

سال تأسیس ۱۸۷۳
تعداد دانشجویان۲۳ هزار نفر (۳۰۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی)
تعداد کارکنانبیش از ۵۵۰۰ نفر
تعداد دانشکده‌هاهفت دانشکده (هنر، آموزش، مهندسی، بهداشت، حقوق، علم و بازرگانی)
درآمد سالانهبیش از ۴۷۰ میلیون دلار
رنکینگ سال ۲۰۲۴ششم در نیوزلند، ۲۵۶ در جهان
متوسط شهریه سالانه۳۷ هزار و ۲۸۶ دلار نیوزلند

۷. دانشگاه لینکلن (Lincoln University)

دانشگاه لینکلن یک مؤسسه آموزشی معتبر برای تحصیل در نیوزلند است که به‌دلیل تعهد خود در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی شهرت دارد. این دانشگاه در شهر زیبای لینکلن قرار گرفته و طیف متنوعی از رشته‌های کارشناسی و ارشد مانند کشاورزی، بوم‌شناسی، بازرگانی و معماری منظر را ارائه می‌دهد.

سال تأسیس ۱۸۷۸
تعداد دانشجویان۵۰۰۰ نفر (۳۰۰۰ نفر دانشجو بین‌المللی)
تعداد کارکنانبیش از ۶۰۰ نفر
تعداد دانشکده‌هاسه دانشکده (تجارت کشاورزی و بازرگانی، کشاورزی و علوم زیستی، محیط زیست، جامعه و طراحی)
درآمد تحقیقاتی سالانهبیش از ۹۱ میلیون دلار
رنکینگهفتم در نیوزلند، ۳۶۲ در جهان
متوسط شهریه سالانه۲۹ هزار و ۷۰۰ دلار نیوزلند

۸. دانشگاه صنعتی اوکلند (Auckland University of Technology)

دانشگاه صنعتی اوکلند (AUT) در بزرگ‌ترین شهر نیوزلند یعنی اوکلند قرار گرفته است. امکانات پردیس مدرن دانشگاه AUT، استفاده از فناوری‌های پیشرفته آموزشی و اساتید مجرب به آموزش باکیفیت در این دانشگاه کمک می‌کنند.

سال تأسیس ۱۸۹۵
تعداد دانشجویان۲۷ هزار نفر (۶۰۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی)
تعداد کارکنانبیش از ۶۰۰۰ نفر
تعداد دانشکده‌هاپنج دانشکده (کسب‌وکار، اقتصاد و حقوق، فرهنگ و جامعه، طراحی و فناوری‌های خلاق، علوم بهداشتی و محیطی، دانشکده مائوری و توسعه بومی)
درآمد تحقیقاتی سالانهبیش از ۴۶۳ میلیون دلار
رنکینگهشتم در نیوزلند، ۴۰۷ در جهان
متوسط شهریه سالانه۴۰ هزار دلار نیوزلند

فرم مشاوره تحصیل در نیوزلند

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

هزینه تحصیل در نیوزلند چقدر است؟

هزینه تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ۲۰ تا ۳۲ هزار، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۶ تا ۳۷ هزار و در مقطع دکترا ۶۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار نیوزلند در سال است.

آیا نیوزلند کشور مناسبی برای تحصیل است؟

نیوزلند با توجه به امکانات و تأمین نیازهای آموزشی و رفاهی و نیز رتبه‌بندی بین‌المللی در رشته‌های تحصیلی و دانشگاه‌ها، قطعا به‌عنوان یک مقصد محبوب و مناسب برای دانشجویان شناخته می‌شود.

برای تحصیل در نیوزلند به چه مدرک زبانی نیاز دارم؟

برای تحصیل در نیوزلند به مدرک زبان آیلتس ۶ یا معادل تافل آن نیاز خواهید داشت. البته هر دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی، ضوابط خاص خود را دارد که باید آن‌ها را بررسی کنید.

آیا بعد از تمام شدن دوره تحصیلی در نیوزلند می‌توان اقامت این کشور را گرفت؟

بله، در صورت یافتن کار و داشتن پیشنهاد شغلی می‌توان به‌مدت سه سال در نیوزلند اقامت داشت. پس از آن هم می‌توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

آیا هنگام تحصیل در نیوزلند می‌توانم در این کشور کار کنم؟

بله، هنگام تحصیل در نیوزلند می‌توانید به‌صورت پاره‌وقت و حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در این کشور کار کنید. با این حال، توانایی شما در پرداخت مخارج تحصیل و زندگی نباید وابسته به کار کردن شما باشد.

شرایط سنی برای تحصیل در نیوزلند چیست؟

شرایط سنی برای تحصیل در نیوزلند به این صورت است که فرد باید ۱۸ سال تمام سن داشته باشد. البته حداکثر سن برای تحصیل در این کشور تعریف نشده است.

آیا حین تحصیل در نیوزلند می‌‌توانم خانواده خود را به این کشور بیاورم؟

بله، شما حین تحصیل در نیوزلند می‌توانید با استفاده از انواع ویزاهای بازدیدکننده، کاری و دانش‌آموزی برای آوردن خانواده خود به این کشور اقدام کنید.

آیا می‌توانم بدون مدرک زبان برای تحصیل در نیوزلند اقدام کنم؟

بله، شما می‌توانید بدون مدرک زبان برای تحصیل در نیوزلند اقدام کنید. اما اداره مهاجرت نیوزلند مصاحبه‌ای با شما انجام می‌دهد تا قبل از تأیید ویزای شما، میزان مهارت شما در زبان انگلیسی را بررسی کند.

آیا می‌‌توانم از دانشگاه‌های نیوزلند بورسیه تحصیلی بگیرم؟

هرساله دولت و دانشگاه‌های این کشور بورسیه‌های متعددی را بین دانشجویان داخلی و خارجی توزیع می‌کنند. البته این بورسیه‌ها فقط به دانشجویان برتر از لحاظ تحصیلی اختصاص می‌یابد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند چقدر طول می‌کشد؟

تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند به‌صورت تمام‌وقت، سه سال طول می‌کشد. در این مدت شما باید معمولا ۳۶۰ واحد تحصیلی را پشت سر بگذارید.

آیا امکان تحصیل رایگان در نیوزلند وجود دارد؟

دانشجویان خارجی فقط می‌توانند از طریق بورسیه‌های تحصیلی نیوزلند به‌صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند. این بورسیه‌ها نیز فقط هزینه‌های تحصیل، کمک‌هزینه زندگی، بیمه و بلیت هواپیما را پوشش می‌دهند.

تحصیل در نیوزلند به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

نیوزلند یک کشور کاملا انگلیسی‌زبان است، بنابراین دروس در دانشگا‌ه‌های این کشور فقط به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

پرچم نیوزلند

سایر خدمات تحصیلی نیوزلند

پرچم نیوزلند

سایر خدمات ویزاگرد برای نیوزلند